Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwa ze Zduńskiej Woli tylko w plastiku!

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • a1410
    Senior
    • 08-2003
    • 613

    #61
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rabny Wyświetlenie odpowiedzi
    Ale zmieniłem zdanie po przeczytaniu ostatnio artykułu na jakimś branżowym portalu spożywczym o tym opakowaniu. Ma troche zalet, nie można zaprzeczyć, głownie to ze się nie zbije (choć chyba rzadko piwo w butlece szkalnej sie zbije) i można zamknąć i w pewnym stopniu zapobiec wygazowaniu. Zresztą do piw są specjalnie zaprojektowane pety.
    Było też o tym, że browary zachodnie rozlewaja po części do PETów i że samo opakowanie jest w miare przyszłościowe (choć nie wiem czy czasem recykling nie będzie drogi).
    Masz trochę racji, ale tylko trochę, gdyż PET o którym piszesz, to zupełnie inny PET niż ten, do którego leje Staropolski. Prawdziwy piwny PET jest chyba trójwarstwowy, specjalnie powlekany i...bardzo drogi. PETy z polskich browarów to zupełnie inna bajka i bardziej tutaj pasuje porównanie z Mołdawią, Białorusią czy Ukrainą...

    Comment

    • Seta
      Piję piwo
      • 10-2002
      • 6964

      #62
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza Wyświetlenie odpowiedzi
      Co do recyklingu plastiku - nie jest tak, że plastik jest łatwiejszy do recyklingu. Ma na to wpływ kilka czynników:
      1. Plastik za każdym przetworzeniem traci na wartości. Po kilku użyciach albo jest spalany, albo trafia do np. wypełniaczy do asfaltu, nawierzchni podwórkowych itp. itd.
      2. Szkło to szkło, a zbiórka PET wiąże się z z sortowaniem plastiku na rodzaje/odsortowaniem odpadu plastikowego.
      3. Większość popytu na plastik do powtórnego użycia jest zaspokajane przez odpady przemysłowe. Na szkło niekoniecznie.
      1. KAŻDY materiał przetwarzany ponownie traci na wartości. Obecnie zaczyna się wielki dramat Europy Zachodniej, ponieważ jej makulatury nie chce nikt kupować, bo jest już przetworzona 30-krotnie... Dlaczego? Bo to społeczeństwa o większej świadomości ekologicznej... Najlepszą makulaturę ma Skandynawia, bo używa głównie papierów celulozowych.
      2. Szkło również jest sortowane (wg koloru) i również jest zanieczyszczone. Nie stanowi to znacznego problemu bowiem w nowoczesnych zakładach przetwarzających DOWOLNY odpad wszystko robi się automatycznie.
      3. Pierwsze słyszę o takim rozróżnieniu. Skąd taka informacja?
      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

      Comment

      • zgroza
        Senior
        • 03-2008
        • 3597

        #63
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
        1. KAŻDY materiał przetwarzany ponownie traci na wartości. Obecnie zaczyna się wielki dramat Europy Zachodniej, ponieważ jej makulatury nie chce nikt kupować, bo jest już przetworzona 30-krotnie... Dlaczego? Bo to społeczeństwa o większej świadomości ekologicznej... Najlepszą makulaturę ma Skandynawia, bo używa głównie papierów celulozowych.
        To dla mnie nowość, z tą makulaturą.

        2. Szkło również jest sortowane (wg koloru) i również jest zanieczyszczone. Nie stanowi to znacznego problemu bowiem w nowoczesnych zakładach przetwarzających DOWOLNY odpad wszystko robi się automatycznie.
        Prawda, prawda. Ale szkło chyba jednaj łatwiej czyścić, czy się mylę?

        3. Pierwsze słyszę o takim rozróżnieniu. Skąd taka informacja?
        Pomagałem handlować używanymi maszynami do recyclingu plastiku, i gdzieś widziałem tą informację, jak również zawartość stron firm recyclingowych to potwierdzała. Z tym że mówimy o plastiku ogólnie, a nie o samym PET.
        Lotna ekspozytura browaru

        Też Was kocham.

        Comment

        • robox
          = kapslarz =
          • 11-2002
          • 8188

          #64
          Porter w PET-ach już dostępny w sklepach Dino. Cena za 0,5 l - 2,99 zł, zamknięcie a'la Grolsch zabezpieczone naklejką Browaru Staropolskiego.

          Comment

          • takoma
            Junior
            • 09-2007
            • 4

            #65
            Ja z kolei mam możliwość na bieżąco pić piwo z Kokanina w bączku. Czy ktoś z Was również?

            Comment

            • szefunio
              Senior
              • 01-2007
              • 481

              #66
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika takoma Wyświetlenie odpowiedzi
              Ja z kolei mam możliwość na bieżąco pić piwo z Kokanina w bączku. Czy ktoś z Was również?
              Gratuluję...
              Robię to co lubię - produkuję piwo.

              Comment

              • jacekwm
                Junior
                • 12-2009
                • 19

                #67
                Wie ktoś może ile te 7 % kosztuje ? By byłem na kaszebach w wakacje i w wiejskim sklepie kosztowało chyba 4,5 zł ? Ale nie jestem pewien czy dobrze zauważyłem.

                Comment

                • browariat
                  Member
                  • 04-2010
                  • 46

                  #68
                  mocne 7% 1,5 l.- 5,25 zł
                  "złote" 5 % 1,5 l.- 4,5 zł
                  babki dolewają do tego sok, machos piją z gwinta
                  słyszałem opinie że flaszki przydają się do wtórnego wykorzystania, do transportu innych płynów na szalone biwaki, oraz do rozcieńczania

                  Comment

                  • Myszon007
                    Senior
                    • 02-2007
                    • 1208

                    #69
                    Chyba browar zrobił na tych PET-ach niezłą kasę... Ze zdumieniem zobaczyłem że Browar Staropolski jest głównym sponsorem gali MMA Fighters Arena (walka m.in. Pawła Nastuli) w łódzkiej Atlas Arenie więcej http://fighters-arena.com/patroni-i-partnerzy-gali/
                    ♪♫

                    Comment

                    • delvish
                      Senior
                      • 11-2004
                      • 3508

                      #70
                      Bez przesady. Jaka gala, taki sponsor.
                      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                      (Frank Zappa)

                      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                      Comment

                      • kruger_nr1
                        Senior
                        • 11-2005
                        • 801

                        #71
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szefunio Wyświetlenie odpowiedzi
                        Gratuluję...
                        a ja współczuję...
                        Kolekcja puszek piwnych:
                        http://puszkikrugera.web-album.org/

                        Comment

                        • Radical
                          Senior
                          • 03-2008
                          • 145

                          #72
                          Ja sam też uważam, że piwa w peta są kierowane do ludzi "Pokazującym samochodom gdzie mają zaparkować" Ale jest to spowodowane hasłami typu "Nie zatapialne, nie rozbijalne" itp. Więc tak jakby sugerowano iż klient będzie z tym sie przewracał
                          Radical.

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎