Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lakierowanie puszek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgroza
    Senior
    • 03-2008
    • 3597

    #16
    A ja się nie zgodzę. Na temat tytułowy nie mam zdania, ale jest parę piw, które z puszki smakują wyśmienicie. Early Bird z Fuglsang, Pale Ale Ølfabrikken z Gourmetbryggeriet (jeszcze), Bellhaven Best... Moim zdaniem kompletne odrzucenie puszki to snobizm.
    Lotna ekspozytura browaru

    Też Was kocham.

    Comment

    • whisky-blog
      Member
      • 07-2010
      • 35

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
      Przecież kolega Seta wytłumaczył tobie, kilka postów wcześniej, dlaczego piwa puszkowego się nie tyka. Pomijając to, dochodzi jeszcze kwestia estetyczna która skutecznie odpycha mnie od tego opakowania.
      Zdaję sobie z tego sprawę, ponieważ jestem koneserem innego trunku. Ale grono ludzi jednak pije piwo z puszek i do nich jest skierowana ankieta... Być może wynika ono z mojego nikłego doświadczenia związanego z piciem piwa z puszek... ale zagadnienie samo w sobie mnie bardzo interesuje.
      whisky-blog

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10837

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza Wyświetlenie odpowiedzi
        (...)Moim zdaniem kompletne odrzucenie puszki to snobizm.
        Jeżeli puszka jest kegiem, nie mam nic przeciwko niej
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • whisky-blog
          Member
          • 07-2010
          • 35

          #19
          Być może mi to w jakiś sposób uwłacza, ale większość piw które wypiłem było z puszki... To tak na przestrzenie dziejów...
          whisky-blog

          Comment

          • Seta
            Piję piwo
            • 10-2002
            • 6964

            #20
            Łiski powiedz, jaką masz tezę, to pogadamy.
            Generalnie: umówmy się - puszki to wg większości z nas - mniej lub więcej, ale jednak zło. Twoje "lakierowanie" od wewnątrz (dotyczy chyba również kegów) to jak najbardziej sprawa poprawiająca smak piwa z puszki.
            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

            Comment

            • whisky-blog
              Member
              • 07-2010
              • 35

              #21
              Hm... ankiety nie służą budowaniu tez... ani im zaprzeczaniu... Ja nie mam żadnej.
              tzn. mam jakąś i zagłosowałem i jeżeli ktoś zagłosuje a już jest kilka głosów to dam znać co i jak...
              whisky-blog

              Comment

              • whisky-blog
                Member
                • 07-2010
                • 35

                #22
                Tak czy siak, bez obaw nie promuję whisky... zgłębiam wiedzę... a Wasze personalno-firmowe rozgrywki mnie nie interesują...
                whisky-blog

                Comment

                • Ram
                  Member
                  • 01-2010
                  • 40

                  #23
                  Powłoka w środku puszki mnie nie interesuje...bo nie piję piwa z puszki
                  Last edited by Ram; 26-08-2010, 00:25. Powód: braki

                  Comment

                  • Micho441
                    • 04-2008
                    • 812

                    #24
                    Na jednej z większych giełd kolekcjonerów piwnych puszek przeprowadzono test.W teście brali udział zawodowi znawcy piwa z branży,nie przypadkowi.
                    Wyniki testu potwierdziły iż piwo z puszek pite w odpowiedniej temperaturze i szkle nie rózni się pod względem walorów smakowych i zapachowych od butelkowego.
                    Tekst orginalny, tłumaczony z google.

                    Puszek vs Butelki


                    Wyniki:
                    Nie będę się wstydzić wszystkich uczestników poprzez indywidualne wyniki, ale średniej stopy niepowodzenia wynosił 62,4%.

                    1) Harboe Paske Bryg. 8 z 14 uczestników (57%) nieprawidłowo zidentyfikowane, że piwo w butelkach.
                    2) Piwo Piast. 9 z 14 uczestników (64%) błędnie określiła to jako piwa w puszkach.
                    3) Teren Brauerei Echigo-Brau Beer Premium. 8 na 14 uczestników (57%) błędnie określiła to jako piwo w butelkach.
                    4) Kirin Dark Ichiban. 5 z 14 uczestników (36%) nieprawidłowo zidentyfikowane to za piwo w butelkach.
                    5) Castle Lager. 9 z dnia 14 osób (64%) błędnie określiła to jako piwa w puszkach.
                    6) Klassiek Rodenbach. 11 z 14 uczestników (78%) nieprawidłowo zidentyfikowane to za piwo w butelkach.
                    7) Gold Label Bardzo mocne piwa specjalne. 10 z 14 uczestników (71%) błędnie określiła to jako piwo w butelkach.
                    8) Żywiec Beer. 11 z 14 uczestników (78%) nieprawidłowo określono to jako piwa w puszkach.
                    9) Kogen Ginga Galaxy Express. 7 z 14 uczestników (50%) nieprawidłowo zidentyfikowane to za piwo w butelkach.

                    Wniosek:
                    Wydawałoby się, że wyniki z masowej produkcji piwa (od smaku sam, jak marki nie ujawniono uczestnikom aż po degustacji) były postrzegane pochodzą z może, nawet jeżeli zostały one faktycznie z butelki i lepszą jakość lub bardziej niezwykłych puszkach piwa były postrzegane jako butelkowane piwa, to widać wyraźnie w wynikach dla Żywca i Rodenbach. Liczba uczestników stwierdziło, że to tylko zgadywanie i naprawdę nie może powiedzieć, czy piwo pochodzi z puszkę lub butelkę na sam smak. Można więc stwierdzić, że piwo w puszkach, nie jest niższa niż piwo w butelkach i że ludzie są uprzedzeni wobec piwa w puszkach, ponieważ sądzą, że ta forma opakowania, które mają być związane z masowej produkcji piwa.

                    Comment

                    • Seta
                      Piję piwo
                      • 10-2002
                      • 6964

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika whisky-blog Wyświetlenie odpowiedzi
                      Hm... ankiety nie służą budowaniu tez...
                      Twoja ankieta jest jak najbardziej tendencyjna. Nie opcji, że wewnętrzna powłoka puszki (dla tych co nie piją - powłoka kega) wpływa pozytywnie na jakość piwa. To nie kwestia wiary - to fakt.

                      PS Gdzieś Ty tu personalną rozgrywkę dojrzał??
                      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                      Comment

                      • abernacka
                        Senior
                        • 12-2003
                        • 10837

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Micho441 Wyświetlenie odpowiedzi
                        (...)
                        1) Harboe Paske Bryg. 8 z 14 uczestników (57%) nieprawidłowo zidentyfikowane, że piwo w butelkach.
                        2) Piwo Piast. 9 z 14 uczestników (64%) błędnie określiła to jako piwa w puszkach.
                        3) Teren Brauerei Echigo-Brau Beer Premium. 8 na 14 uczestników (57%) błędnie określiła to jako piwo w butelkach.
                        4) Kirin Dark Ichiban. 5 z 14 uczestników (36%) nieprawidłowo zidentyfikowane to za piwo w butelkach.
                        5) Castle Lager. 9 z dnia 14 osób (64%) błędnie określiła to jako piwa w puszkach.
                        6) Klassiek Rodenbach. 11 z 14 uczestników (78%) nieprawidłowo zidentyfikowane to za piwo w butelkach.
                        7) Gold Label Bardzo mocne piwa specjalne. 10 z 14 uczestników (71%) błędnie określiła to jako piwo w butelkach.
                        8) Żywiec Beer. 11 z 14 uczestników (78%) nieprawidłowo określono to jako piwa w puszkach.
                        9) Kogen Ginga Galaxy Express. 7 z 14 uczestników (50%) nieprawidłowo zidentyfikowane to za piwo w butelkach.

                        Wniosek:
                        (...)
                        Wniosek jest jeden. Żadnego z tych produktów nie nazwałbym piwem.
                        Po za tym, jakoś nie mogę sobie przypomnieć dobrego piwa, które jest puszkowane. W Niemczech, na Wyspach Brytyjskich, Francji, Belgii, Holandii czy chociażby w Czechach jeszcze nie spotkałem się z takim procederem aby dobre piwo było puszkowane
                        Piwna turystyka według abernackiego

                        Comment

                        • pieczarek
                          zwykle cham i prostak
                          • 06-2001
                          • 5011

                          #27
                          Kolega Seta zwrócił już uwagę na jakość ankiety, poprzez wskazanie brakującej wg niego opcji. Ja natomiast stwierdzam nieco szerzej, że ankieta jest beznadziejnie głupia, na poziomie tych publikowanych na Onecie czy innych Wirtualnych Polskach. Po prostu spójność pytań jest beznadziejna.

                          Comment

                          • Krzysiu
                            Krzysiu
                            • 02-2001
                            • 14936

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika whisky-blog Wyświetlenie odpowiedzi
                            Nie tylko od zewnątrz ale i od środka... Macie dobre/złe doświadczenia ?
                            Ja nigdy puszki nie lakierowałem. Ani z zewnątrz, ani od środka.

                            Comment

                            • Micho441
                              • 04-2008
                              • 812

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                              Wniosek jest jeden. Żadnego z tych produktów nie nazwałbym piwem.
                              Po za tym, jakoś nie mogę sobie przypomnieć dobrego piwa, które jest puszkowane. W Niemczech, na Wyspach Brytyjskich, Francji, Belgii, Holandii czy chociażby w Czechach jeszcze nie spotkałem się z takim procederem aby dobre piwo było puszkowane
                              Puszka piwa na Twojej fotce to oczywiście tylko dla puszki.Piwo do zlewu?

                              Comment

                              • abernacka
                                Senior
                                • 12-2003
                                • 10837

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Micho441 Wyświetlenie odpowiedzi
                                Puszka piwa na Twojej fotce to oczywiście tylko dla puszki.Piwo do zlewu?
                                http://www.browar.biz/galeria.php?id=12180
                                Jeżeli nie widzisz różnicy miedzy klasyczną puszką a "party fassem" to współczuje.
                                Piwna turystyka według abernackiego

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎