Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

CP wycofuje wadliwe partie Kasztelana n/p z rynku

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    CP wycofuje wadliwe partie Kasztelana n/p z rynku

    Dzisiaj dostałem takie pismo.

    Komunikat w sprawie wymiany wybranych partii piwa niepasteryzowanego butelce
    Szanowni Państwo, Zapewnienie - zgodnej z oczekiwaniami naszych Konsumentów i Klientów - stabilnej jakości produktu jest dla nas - Carlsberg Polska – jedną z najważniejszych wartości. Dlatego w obliczu najmniejszych nawet uchybień reagujemy i naprawiamy wszelkie usterki.
    W związku z tym informujemy, że w ostatnim okresie wystąpiła awaria na jednej z naszych linii rozlewniczych piwa. W jej efekcie trafił do Państwa produkt, którego termin przydatności do spożycia uległ znacznemu skróceniu w stosunku do deklarowanej na opakowaniu daty przydatności.
    W praktyce może to oznaczać, że w piwie po upływie ok. 3-4 tygodni od momentu produkcji może pojawić się osad mogący wywoływać zmętnienie piwa oraz zmiany smakowo-zapachowe. Według przeprowadzonych analiz ta wada produktu nie jest niebezpieczna dla zdrowia konsumenta, zatem produkt nie stanowi zagrożenia dla zdrowia, ale jednocześnie nie spełnia wymogów jakościowych.
    Błąd na linii produkcyjnej został zidentyfikowany przez naszych piwowarów, dlatego skala zjawiska występowania piwa z wada jakościowa jest znana i ograniczona. Dotyczy to kilku partii produkcyjnych Kasztelana Niepasteryzowanego (butelka zwrotna 0,5l), oznaczonych następującymi datami przydatności do spożycia (oznaczenia na opakowaniach "Należy spożyć do"):
    24.11.10 L1...,
    25.11.10 L1...,
    30.11.10 L1...,
    10.12.10 L1...,
    11.12.10 L1...,
    15.12.10 L1...,
    16.12.10 L1...
    W silnym poczuciu odpowiedzialności za prawidłową jakość naszych produktów zdecydowaliśmy o wymianie wadliwych jakościowo partii produktu.
    Bardzo przepraszamy za wszelkie niedogodności, spowodowane powyższą sytuacją i liczymy na Państwa zrozumienie i współprace podczas podejmowanej akcji wymiany produktu. Szczegółowe warunki zablokowania produktu i wymiany na nowy określą nasi przedstawiciele indywidualnie w kontakcie z Państwem.
    Z poważaniem,
    Danuta Bytnar
    Pełnomocnik Zarządu ds. Jakości
    Można domniemywać, że mikrofiltracja się zepsuła. No to chyba jedyna okazja na niepasteryzowanego i niemikrofiltrowanego Kasztelana.
    blog.kopyra.com
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13950

    #2
    Chyba mam coś z tych dat w piwnicy

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      #3
      trza się przejść do DINO.
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • arcy
        Senior
        • 07-2002
        • 7538

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
        Zapewnienie - zgodnej z oczekiwaniami naszych Konsumentów i Klientów - stabilnej jakości produktu jest dla nas - Carlsberg Polska – jedną z najważniejszych wartości.
        Ktoś im ukradł przecinki, ale za to powstawiał bezsensownie dywizów w nadmiarze.

        Comment

        • Seta
          Piję piwo
          • 10-2002
          • 6964

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
          Chyba mam coś z tych dat w piwnicy
          Trzymasz w piwnicy Kasztelana???
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          • arcy
            Senior
            • 07-2002
            • 7538

            #6
            O trutce na szczury słyszałeś?

            Comment

            • robox
              = kapslarz =
              • 11-2002
              • 8188

              #7
              To wiadomo już czego nagle Kasztelan Niepasteryzowany króluje w promocyjnych gazetkach różnych marketów, cena promocyjna już 1,85 zł za butelkę.

              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika robox Wyświetlenie odpowiedzi
                To wiadomo już czego nagle Kasztelan Niepasteryzowany króluje w promocyjnych gazetkach różnych marketów, cena promocyjna już 1,85 zł za butelkę.
                Nie, oni naprawdę wycofują z rynku te partie. U mnie w sklepie takich nie stwierdzono.
                blog.kopyra.com

                Comment

                • IvanH
                  Member
                  • 06-2007
                  • 63

                  #9
                  No wypiłem wczoraj.

                  Dziś mnie bolał brzuch, mogę ich skarżyć?

                  Comment

                  • Gringo
                    Senior
                    • 07-2007
                    • 2151

                    #10
                    wracając z Beer Fest kupiłem w Groszku, czytam post, patrzę na piwo... do 24.11.10, no to mi się ciekawostka trafiła pod światło jest czysty, zobaczymy później w smaku.

                    Comment

                    • Gringo
                      Senior
                      • 07-2007
                      • 2151

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gringo-sl Wyświetlenie odpowiedzi
                      wracając z Beer Fest kupiłem w Groszku, czytam post, patrzę na piwo... do 24.11.10, no to mi się ciekawostka trafiła pod światło jest czysty, zobaczymy później w smaku.
                      Jest dobre, klarowne, żadnych uchybień.

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13950

                        #12
                        Łeee, nie mam białego kruka. Mój egzemplarz ma datę 29.11. Mogłem go jeszcze trochę podleżakować

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • Owca30
                          Member
                          • 03-2005
                          • 58

                          #13
                          Może ktoś poprostu zapomniał go zpasteryzować

                          Comment

                          • Bombadil13
                            • 05-2005
                            • 2479

                            #14
                            Podobno wpadło im do gara 25 szczurów, więcej niż zwykle
                            Poszukuję

                            Comment

                            • TCT
                              Senior
                              • 04-2007
                              • 135

                              #15
                              I parę byków mniej, więc szybko się psuje.
                              "Każdy jest obowiązany do dbałości o stan środowiska i ponosi odpowiedzialność za spowodowane przez siebie jego pogorszenie.."
                              art. 86 Konstytucji RP

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎