Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe piwa z Jagiełły

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • gobong
    Senior
    • 04-2005
    • 658

    Nowe piwa z Jagiełły

    Z nieoficjalnego źródła dowiedziałem się że lada dzień browar Jagiełło opuszczą butelki napełnione nowymi gatunkami piwa. Zapewne nie będą to gatunki nieznane na polskim rynku ale i tak należy się cieszyć z powiększającej się ofert piw. Tym bardziej że browar Jagiełło nie zalicza jakiś wpadek smakowych.
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19168

    #2
    Oby to nie były kolejne marki, vide Nałęczowskie.

    Comment

    • gobong
      Senior
      • 04-2005
      • 658

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
      Oby to nie były kolejne marki, vide Nałęczowskie.
      Właśnie o to chodzi że to będą całkiem nowe. Prawdopodobnie 3.

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19168

        #4
        A ja mam nadzieję, że to będą rzeczywiście nowe a nie Magnus + jakiś dodatek, czy Mocne + jakiś dodatek. O to mi chodziło.

        Comment

        • keto
          Senior
          • 07-2009
          • 388

          #5
          Swego czasu jak byłem w browarze było to około roku temu, jedna z osób mówiła o tych piwach. Było coś mówione między innymi o piwie pszenicznym, czy to prawda to się zapewne niedługo dowiemy .
          Pozdrawiam
          Artur

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19168

            #6
            Ja też byłem półtora roku temu w browarze i mówiono mi o nowym piwie. Ostatecznie to było nie nowe, tylko niespasteryzowane Stąd moja nieufność.

            Comment

            • gobong
              Senior
              • 04-2005
              • 658

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
              Ja też byłem półtora roku temu w browarze i mówiono mi o nowym piwie. Ostatecznie to było nie nowe, tylko niespasteryzowane Stąd moja nieufność.
              Nie ściemniaj, lipcowe to było jednak nowe piwo a nie gulden , specjal , mocne czy light niepasteryzowane. Poza tym dodanie jakiegoś nowego składnika do kotła nie zmienia receptury? nie tworzy nowego piwa? Czy też to jest zarezerwowane dla wybranych?

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19168

                #8
                A na jakiej podstawie twierdzisz, że Lipcowe jest na innej recepturze? Gdy tam byłem twierdzono, że warzą trzy piwa, czyli Origo to de facto Gulden, a Gulden to...?

                Comment

                • gobong
                  Senior
                  • 04-2005
                  • 658

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                  A na jakiej podstawie twierdzisz, że Lipcowe jest na innej recepturze? Gdy tam byłem twierdzono, że warzą trzy piwa, czyli Origo to de facto Gulden, a Gulden to...?
                  Obecnie jest 5 podstawowych: mocne, light, specjal, lipcowe i magnus. Nie mam pewności co do tych 3 ale jedno na pewno będzie całkiem nowe.

                  Comment

                  • gobong
                    Senior
                    • 04-2005
                    • 658

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gobong Wyświetlenie odpowiedzi
                    Obecnie jest 5 podstawowych: mocne, light, specjal, lipcowe i magnus. Nie mam pewności co do tych 3 ale jedno na pewno będzie całkiem nowe.
                    Wdałem się w jałową dyskusje. To będą nowe piwa, według nowej receptury, nie tylko z nową etykietą. Z tego co wiem to góra za tydzień do kupienia w browarze i w sklepach. Czytając ostatnie wiadomości dotyczące piw z tego browaru można zauważyć że nawet piwa uważane za klony zaczęły się różnic choćby procentami.

                    Comment

                    • gobong
                      Senior
                      • 04-2005
                      • 658

                      #11
                      Odpowiedz, czy dodanie nowego składnika tworzy nowe piwo? Czy to samo piwo warzone w innym zakładzie tego samego przedsiębiorcy jest bardziej nowym piwem niż na przykład piwo z dodatkiem nowego składnika smakowego na bazie innego piwa.

                      Comment

                      • delvish
                        Senior
                        • 11-2004
                        • 3508

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gobong Wyświetlenie odpowiedzi
                        Czytając ostatnie wiadomości dotyczące piw z tego browaru można zauważyć że nawet piwa uważane za klony zaczęły się różnic choćby procentami.
                        Gdzie takie wiadomości można przeczytać?
                        Jagiełło, od co najmniej 4 lat nie produkował innych piw niż: 11,0o (Light), 12,1o (Gulden/Origo/Lipcowe etc.), 12,5o (Specjal), 14,2 (Mocny) i ciemne 14,2 (Magnus). Jeśli wierzyć informacji na etykietach o obniżeniu ekstraktu Specjala do 12,1o, to różnych piwa ma teraz maksimum. 4.
                        Last edited by delvish; 04-09-2010, 23:34.
                        "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                        (Frank Zappa)

                        "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                        Comment

                        • gobong
                          Senior
                          • 04-2005
                          • 658

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
                          Gdzie takie wiadomości można przeczytać?
                          Jagiełło, od co najmniej 4 lat nie produkował innych piw niż: 11,0o (Light), 12,1o (Gulden/Origo/Lipcowe etc.), 12,5o (Specjal), 14,2 (Mocny) i ciemne 14,2 (Magnus). Jeśli wierzyć informacji na etykietach o obniżeniu ekstraktu Specjala do 12,1o, to różnych piwa ma teraz maksimum. 4.
                          Na wczorajszy dzień to tych piw było jednak 5.

                          Comment

                          • Manieklbl
                            Senior
                            • 10-2007
                            • 100

                            #14
                            Nałęczowskie ciemne mocne i Magnus również różnią się woltażem.

                            Comment

                            • gobong
                              Senior
                              • 04-2005
                              • 658

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Manieklbl Wyświetlenie odpowiedzi
                              Nałęczowskie ciemne mocne i Magnus również różnią się woltażem.
                              Owszem ale dla pewnych "autorytetów" to nadal są identyczne piwa.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎