Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hurtownia Piwa prośba o pomoc

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arzy Wyświetlenie odpowiedzi
    Dzięki bardzo.

    Jeszcze jedno, czy mogę u siebie w sklepie sprzedać piwo zakupione w innym sklepie, nie hurtowni?
    Nie, możesz kupić tylko od kogoś kto ma koncesję hurtową.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • arzy
      Senior
      • 06-2002
      • 2814

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
      Nie, możesz kupić tylko od kogoś kto ma koncesję hurtową.
      ... ale sprzedać innemu sklepowi mogę, oczywiście na fakturę.
      "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      Bractwo Piwne
      Skład Piwa
      Piszę poprawnie po polsku!

      Comment

      • jacer
        Senior
        • 03-2006
        • 9875

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arzy Wyświetlenie odpowiedzi
        ... ale sprzedać innemu sklepowi mogę, oczywiście na fakturę.
        Jeżeli ten sklep chce sprzedawać dalej to nie. Ale to nie twój problem.
        Milicki Browar Rynkowy
        Grupa STYRIAN

        (1+sqrt5)/2
        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
        No Hops, no Glory :)

        Comment

        • kopyr
          Senior
          • 06-2004
          • 9475

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arzy Wyświetlenie odpowiedzi
          ... ale sprzedać innemu sklepowi mogę, oczywiście na fakturę.
          Możesz, ale on nie może tego dalej sprzedać. Po co mu więc FV?? Np. może organizować jakąś imprezę i trunki wrzucić w koszty. Co prawda zawsze jest to trudny temat, ale wiem, że niektóre firmy sobie jakoś z tym radzą.
          blog.kopyra.com

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
            Jeżeli ten sklep chce sprzedawać dalej to nie. Ale to nie twój problem.
            Tego nie jestem wcale pewien, ale raczej na pewno byś się wybronił.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
              Tego nie jestem wcale pewien, ale raczej na pewno byś się wybronił.
              No trochę źle napisałem. Oczywiście nikt się nie będzie pytał drugiego na co mu to piwo w ilości 10 skrzynek. Jak napisałeś może robi imprezę szkoleniowo-intergacyjną.
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • arzy
                Senior
                • 06-2002
                • 2814

                #22
                Wielkie dzięki panowie
                "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                Bractwo Piwne
                Skład Piwa
                Piszę poprawnie po polsku!

                Comment

                • coder
                  Senior
                  • 10-2006
                  • 1347

                  #23
                  Wystąpiłem o koncesję hurtową, i jednym z wymaganych dokumentów jest:

                  "opinia odnośnie możliwości prowadzenia obrotu hurtowego napojami alkoholowymi we wskazanym miejscu"

                  Wydawana w gminie.

                  Złożyłem odnośną prośbę do gminy, i nikt nie chce tej opinii wydać, nie wiadomo w czyjej jest to gestii. Trafiło w końcu do Planowania Przestrzennego i tam utknęło, bo planu zagospodarowania nie ma, a architekci nie czują się umocowani, żeby wypowiadać opinie w sprawie sprzedaży alkoholu.

                  Czy ktoś, kto już ma hurtownię mógłby zerknąć, jaki wydział wydał ww. opinię?

                  Comment

                  • jacer
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 9875

                    #24
                    A to nie są ci sami co wydają na detaliczną sprzedaż? Czyli jakaś komisja.
                    Milicki Browar Rynkowy
                    Grupa STYRIAN

                    (1+sqrt5)/2
                    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                    No Hops, no Glory :)

                    Comment

                    • Maciass
                      Senior
                      • 03-2009
                      • 172

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coder Wyświetlenie odpowiedzi
                      Wystąpiłem o koncesję hurtową, i jednym z wymaganych dokumentów jest:

                      "opinia odnośnie możliwości prowadzenia obrotu hurtowego napojami alkoholowymi we wskazanym miejscu"

                      Wydawana w gminie.

                      Złożyłem odnośną prośbę do gminy, i nikt nie chce tej opinii wydać, nie wiadomo w czyjej jest to gestii. Trafiło w końcu do Planowania Przestrzennego i tam utknęło, bo planu zagospodarowania nie ma, a architekci nie czują się umocowani, żeby wypowiadać opinie w sprawie sprzedaży alkoholu.

                      Czy ktoś, kto już ma hurtownię mógłby zerknąć, jaki wydział wydał ww. opinię?
                      Taką opinie wydaje urząd miasta / dzielnicy - wydział architektury, miałem taką samą sytuację... dla Urzędu Marszałkowskiego nie jest logicznym, że jak planu zagospodarowania przestrzennego nie ma to charakter działalności nie może kolidować z czymś co nie istnieje... Ostatecznie opinie napisał mi Naczelnik wydziału architektury.

                      Comment

                      • jacer
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 9875

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maciass Wyświetlenie odpowiedzi
                        Taką opinie wydaje urząd miasta / dzielnicy - wydział architektury, miałem taką samą sytuację... dla Urzędu Marszałkowskiego nie jest logicznym, że jak planu zagospodarowania przestrzennego nie ma to charakter działalności nie może kolidować z czymś co nie istnieje... Ostatecznie opinie napisał mi Naczelnik wydziału architektury.
                        Nie do końca. Chciałbyś wielki magazyn Tesco koło swojego domku, bo nie ma na twoim osiedlu mpzp?
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎