Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Polska - Kraina Porterem Płynąca

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #91
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
    Za rok, czyli w styczniu 2011, czy w grudniu 2011?
    Szczerze mówiąc, nie wiem kiedy konkretnie. Obstawiam ogólnie pojętą końcówkę 2011.

    Comment

    • Christof
      Senior
      • 04-2009
      • 128

      #92
      "Przykład dobry, problem w tym, że butla ta pojawia się tylko w specjalistycznych sklepach z piwem. Ja osobiście jeszcze jej nie spotkałem (choć też specjalnie nie szukałem).
      Porter z Witnicy można dostać chociażby w sieciach Intermarche, PiP czy Bomi.
      Nie mogliby tam wstawić po kilka sztuk?"

      W PiP w Gorzowie te 2 litrowe butle są regularnie. Wszystko chyba zależy od inwencji kierowników poszczególnych sklepów, w ramach sieci współpracujących z Witnicą.

      Comment

      • bobza
        Senior
        • 01-2009
        • 222

        #93
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Christof Wyświetlenie odpowiedzi
        W PiP w Gorzowie te 2 litrowe butle są regularnie. Wszystko chyba zależy od inwencji kierowników poszczególnych sklepów, w ramach sieci współpracujących z Witnicą.
        No akurat w Gorzowie, rzut beretem od browaru to nic dziwnego że są. Ja nigdzie poza lubuskim nie widziałem tych opakowań. Zresztą Witnica chyba w swoim województwie ma własną dystrybucje, bo regularnie kupuje w lubuskim BB poniżej 4 zł. No i moim zdaniem to opakowanie 2 L jest pomysłem chybionym (za dużo na raz ) waliłbym kamionkę 0,7l.
        Chociaż ostatni czytałem na stronie Witnicy zapytania ofertowe na rożnej maści gadżety reklamowo promocyjne więc może znajdzie się coś dla BB. Co ciekawe były tam o ile pamiętam zapytania na temat strategi podboju rynków zagranicznych USA, Niemcy i Kanada oraz projekty nowych opakowań na ww. rynki. Także Witnica rusza do boju
        http://www.alebrowar.pl/

        http://www.facebook.com/AleBrowar

        Comment

        • Seta
          Piję piwo
          • 10-2002
          • 6964

          #94
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
          Słuchajcie, czy to naprawdę takie ważne czy porter ma 18% czy 17%? Czy to ważne, że można go nazywać bałtyckim lub nie?
          Wg mnie bardzo ważne. Gdzieś trzeba postawić granicę. 17tka to dla Ciebie też porter? A 16tka? Też? A 12tka?...
          Nikt nie zabrania producentom nazywania swoich piw porterami czy koźlakami, ale - umówmy się - 17tka zrobiona wg tej samej receptury będzie mniej porterowa niż 24ka.
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
          Dla mnie nie ma to najmniejszego znaczenia. Jeśli pity przeze mnie porter mi smakuje to wracam do niego potem wielokrotnie. (...)
          Generalnie zgadzam się ze skifotem, że trzeba na każdym kroku podkreślać wyjątkowość naszych porterów, a jak je będziemy nazywać my lub inni, to drugorzędna sprawa.
          Ale wyjątkowość portera to m.in. właśnie jego ekstrakt. Tym się głównie wyróżnia od szwarca. Jeśli chcesz promować grupę produktów, musisz określić warunki na jakich kwalifikuje się do nich piwa.
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
          Seta, a koźlak dubeltowy, to jaki ma mieć wg ciebie ekstrakt?
          A koźlak lodowy? a marcowe? a wiedeńskie? ...
          Wymieniłem 5 głównych piwnych "grup mocy" używanych kiedyś w Polsce. Tak naprawdę lekkie, pełne i mocne to "stylowo" to samo. Nie zawsze ma to duże znaczenie - można nawet przyjąć, że koźlak dubeltowy to każdy koźlak powyżej 18blg.
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          • delvish
            Senior
            • 11-2004
            • 3508

            #95
            Seta, skoro porter, czy koźlak jest dla ciebie "grupą mocy piwa", to ja nie mam pytań
            Podaj proszę skąd zaczerpnąłeś taki podział.
            Last edited by delvish; 03-12-2010, 10:25.
            "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
            (Frank Zappa)

            "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

            Comment

            • Seta
              Piję piwo
              • 10-2002
              • 6964

              #96
              Mój podział to oczywiste uproszczenie, bez zabawy w podgatunki. Tym niemniej coś w tym stylu funkcjonowało powiedzmy w latach 80-tych. Mniej więcej takie kategorie są podczas głosowania na piwo roku browar.biz; lagery mamy takie:
              poniżej 13blg
              powyżej 13blg
              porter
              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

              Comment

              • YouPeter
                Senior
                • 05-2004
                • 2379

                #97
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
                Wiem o jednej promocyjnej porterowej ciekawostce, która podobno ma się pojawić za rok. Nic więcej zdradzić nie mogę, ale już się nie mogę doczekać
                Już wiadomo kto wygra Grand Championa 2011?
                Last edited by YouPeter; 03-12-2010, 14:22.
                Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #98
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika YouPeter Wyświetlenie odpowiedzi
                  Już wiadomo kto wygra Grand Championa 2011?
                  Nie, nie o to chodzi
                  Zresztą nawet gdyby w Żywcu zwyciężył porter, chyba nie byłoby sensu warzyć w Cieszynie dwóch porterów.

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    #99
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
                    Nie, nie o to chodzi
                    Zresztą nawet gdyby w Żywcu zwyciężył porter, chyba nie byłoby sensu warzyć w Cieszynie dwóch porterów.
                    W 2011 nie ma porteru wśród kategorii KPD w Żywcu. Jest za to RIS.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • skitof
                      Senior
                      • 11-2007
                      • 2478

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                      W 2011 nie ma porteru wśród kategorii KPD w Żywcu. Jest za to RIS.
                      Porteru nie ma po raz pierwszy od 6 lat. Ale oczywiście RIS uzasadnia (chyba raczej) wyjątek.

                      Comment

                      • kopyr
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 9475

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
                        Porteru nie ma po raz pierwszy od 6 lat. Ale oczywiście RIS uzasadnia (chyba raczej) wyjątek.
                        Moim zdaniem formuła KPD z wymianą co roku wszystkich lub prawie wszystkich kategorii (bo porter był niezmienny) się kończy. Czas na ewolucję w stronę konkursu, gdzie co roku oceniane są wszystkie/większość podstawowych stylów. Oczywiście porter bałtycki, jako piwowarski skarb Polski miałby tam zaszczytne miejsce.
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • Promil03
                          Senior
                          • 10-2007
                          • 2833

                          Do wcześniejszej list porterów zagranicznych, tworzę listę porterów z Polski (również tych, których już nie ma wśród nas ).

                          Uzbierałem 27 pozycji:

                          1. Amber, Grand Imperial Porter
                          2. Ciechanów, Porter
                          3. Ciechanów, Porter 22º
                          4. Dojlidy, Jakt 9,0 Porter (Niestety przeszedł do historii)
                          5. Dojlidy, Porter (Niestety przeszedł do historii)
                          6. EB, Porter (Niestety przeszedł do historii)
                          7. Fortuna, Komes Porter
                          8. Fortuna, Porter Benedyktyński (W rzeczywistości Fortuna - Komes Porter)
                          9. Kormoran, Porter Warmiński
                          10. Krajan, Bearnard Porter (W rzeczywistości Krajan - Porter)
                          11. Krajan, Porter
                          12. Krajan, Porter Miodowy
                          13. Królewskie, Porter (Niestety przeszedł do historii)
                          14. Lech, Porter (Niestety przeszedł do historii, brak opisu na Browar.biz)
                          15. Łódzkie, Porter
                          16. Okocim, Porter (od 2009)
                          17. Okocim, Porter 22° (do 2009)
                          18. Płock Minibrowar, Porter
                          19. Spiż - Katowice, Porter
                          20. Staropolski, Porter
                          21. Strzelec, Porter Medalista (Niestety przeszedł do historii)
                          22. Sulimar, Cornelius Baltic Porter
                          23. Witnica (BOSS), Black Boss Porter (W rzeczywistości Witnica (BOSS) - Porter)
                          24. Witnica (BOSS), Haust Ciemny Porter (W rzeczywistości Witnica (BOSS) - Porter dla Haust, Zielona Góra)
                          25. Witnica (BOSS), Porter
                          26. Zamkowy, Żywiecki Porter
                          27. Żywiec, Porter (Niestety przeszedł do historii)

                          Pamiętacie jeszcze jakieś portery. Chodzi mi oczywiście o piwa w miarę "nowożytne".
                          Nie wypisujcie porterów, których nazwy znajdziecie na etykietach w dziale kolekcjonerstwo.
                          Całą lista dostępna w Excelu (zainteresowanych proszę o email na PW).

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
                            14. Lech, Porter (Niestety przeszedł do historii, brak opisu na Browar.biz)
                            W rzeczywistości warzony w Ostrowcu Wielkopolskim

                            Pamięcią sięgam jeszcze do porterów:


                            28. Niechanowo, Pelikan Porter
                            29. Namysłów, Porter
                            30. Krotoszyn
                            31. Piast, Porter
                            32, Słupsk, Brok Porter
                            33. Soma, Porter Imbirowy
                            34-36. Jędrzejów, Porter + Brok Porter + Rybnicki Porter
                            37. Suwałki

                            to tak na szybko, jak sobie coś przypomnę napiszę
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • cororo
                              • 04-2003
                              • 766

                              ...Wroclaw ...

                              Comment

                              • Promil03
                                Senior
                                • 10-2007
                                • 2833

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                                W rzeczywistości warzony w Ostrowcu Wielkopolskim

                                Pamięcią sięgam jeszcze do porterów:


                                28. Niechanowo, Pelikan Porter
                                29. Namysłów, Porter
                                30. Krotoszyn
                                31. Piast, Porter
                                32, Słupsk, Brok Porter
                                33. Soma, Porter Imbirowy
                                34-36. Jędrzejów, Porter + Brok Porter + Rybnicki Porter
                                37. Suwałki

                                to tak na szybko, jak sobie coś przypomnę napiszę

                                Super, szkoda tylko, że wszystkie już historyczne.
                                Jeśli chodzi o Brok Porter. Mam rozumieć, że był warzony kiedyś w Słupsku, a potem po mariażu również jako Brok Porter przez Jędrzejów?

                                38. Krajan, Bearnard Porter z Miodkiem (w rzeczywistości Krajan - Porter Miodowy)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎