Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pilsner w Polsce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #76
    adam16 napisal/a
    A tak poza tym nie wiedziałem, że Pilsenera robili już w średniowieczu, ale cóż - człowiek uczy się całe życie
    Pilzno otrzymało urbarz piwny w 1298 r. (89 lat później, niż Lwówek Śl., tak a propos).

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      #77
      no i macie

      Rzplita, dzisiejsza donosi: "Po raz pierwszy czeski Pilsner Urquell będzie produkowany w Polsce. Do końca roku browar z Pilzna uruchomi produkcję w Tychach"
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        #78
        Z tymi groszami bardziej chodziło mi o to, że spadek o 20 gr nie będzie jakimś niesamowitym wabikiem na klienta. Ale macie rację, i tak zarobią ciężki pieniądz.

        Comment

        • slavoy
          Senior
          • 10-2001
          • 5052

          #79
          Ja wróżę że Urquell wcale nie stanieje. Ta różnica to będzie po prostu zysk.
          Dick Laurent is dead.

          Comment

          • adam16
            Senior
            • 02-2001
            • 9865

            #80
            Krzysiu napisał(a)

            Pilzno otrzymało urbarz piwny w 1298 r...
            Ale przecież nie robili wtedy piwa typu pils!!! Nie było pilsów w średniowieczu, więc niech za przeproszeniem, nie pieprzą, że piwo to będzie robione według "znanej od średniowiecza technologii". Mogą najwyżej powołać się na tradycję piwowarską.
            Browar Hajduki.
            adam16@browar.biz
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

            Comment

            • pieczarek
              zwykle cham i prostak
              • 06-2001
              • 5011

              #81
              A ile osób w Polsce wie, że piwa typu pils to całkiem niedawny wynalazek. Można spokojnie kłamać w żywe oczy.
              Tak samo np. PZU podaje rok założenia bodaj 1803. Uważa się za następcę jakiegoś pruskiego towarzystwa ubezpieczeniowego. Można i tak. Zresztą takie wciskanie kitu to stara polska tradycja. Każdy szklachcic miał przodków wśród starożytnych Sarmatów. A ci z bujniejszą wyobraźnią wywodzili się od Rzymian. A Stefan Karwowski z "Czterdziestolatka" zafundował sobie portret przodka.

              Comment

              • Piecia
                Senior
                • 02-2002
                • 3307

                #82
                Re: no i macie

                Marusia napisał(a)
                Rzplita, dzisiejsza donosi: "Po raz pierwszy czeski Pilsner Urquell będzie produkowany w Polsce. Do końca roku browar z Pilzna uruchomi produkcję w Tychach"
                dla mnie to jest tragedia!!! niby klijent nasz pan ale czy oby napewno???? i zazdroszcze Wam forumowicze ze Śląska bo Wy będziecie wciąż mieli w zasięgu ręki oryginalnego Pilsnera a ja mam do południowej granicy 450 km.....
                Koniec i bomba,
                Kto nie pije ten trąba !!!
                __________________________
                piję bo lubię!

                Comment

                • pulas
                  Senior
                  • 08-2001
                  • 965

                  #83
                  Re: Re: no i macie

                  Piecia napisal/a


                  (...) klijent(...)
                  terror FCJP
                  klient
                  pułaś
                  ---------------------------------
                  "(...)W kącikach flechtów wieczór już
                  Lśni jak porzeczka krwawa
                  Ukradkiem z rdzy wycieram nóż
                  I między bajki wkładam"

                  Comment

                  • Krzysiu
                    Krzysiu
                    • 02-2001
                    • 14936

                    #84
                    Re: Re: no i macie

                    Piecia napisal/a
                    ... zazdroszcze Wam forumowicze ze Śląska bo Wy będziecie wciąż mieli w zasięgu ręki oryginalnego Pilsnera ...
                    Oryginalny Pilzner jest w zasięgu ręki w całej Polsce, ale szczerze mówiąc, jakoś spadło moje zaufanie do tego piwa. Po prostu smakuje nie jak Pilzner (Plzensky Prazdroj), a jak zwykłe piwo, produkowane w fabryce, na masową skalę, dla masowego odbiorcy. Wolę Krusovice (choć też masówka) i zawsze cenię sobie Opata (mimo, że bywa kiepski).
                    Pilsner Urquell to już niestety przebrzmiała legenda.

                    Comment

                    • Piecia
                      Senior
                      • 02-2002
                      • 3307

                      #85
                      no tak........klient....eghhh
                      a co do oryginalności to ciężko znależć u nas Pilsnera butelkowanego w czechach a nie w KP a co do Krusovic to też ostanio dobrze mi podchodzi
                      Koniec i bomba,
                      Kto nie pije ten trąba !!!
                      __________________________
                      piję bo lubię!

                      Comment

                      • Cezar
                        Senior
                        • 05-2001
                        • 1349

                        #86
                        Proponuję poczekać, aż się ten polski Pilsner Urquell pojawi, i dopiero wówczas będzie można porównywać, narzekać i utyskiwać (a może nie?).
                        Last edited by Cezar; 26-07-2002, 13:58.

                        Comment

                        • Marusia
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 20211

                          #87
                          Re: Re: Re: no i macie

                          Krzysiu napisal/a

                          Oryginalny Pilzner jest w zasięgu ręki w całej Polsce, ale szczerze mówiąc, jakoś spadło moje zaufanie do tego piwa. Po prostu smakuje nie jak Pilzner (Plzensky Prazdroj), a jak zwykłe piwo, produkowane w fabryce, na masową skalę, dla masowego odbiorcy. Wolę Krusovice (choć też masówka) i zawsze cenię sobie Opata (mimo, że bywa kiepski).
                          Pilsner Urquell to już niestety przebrzmiała legenda.
                          Ja już Pilsnera od dawna nie pijam, chyba, że nie mam innego wyjścia (przykład: jest na Pl. Solnym we Wrocu taka knajpa, w której leją Tyskie, Lecha i Pilsnera.... chyba nie muszę więcej wyjaśniać)

                          Ostatnio jadąc do Warszawy odbębniłam po raz kolejny lekturę "Piwa historie niezwykłe" P. Wiśniewskiego, ach, jak on fajnie pisze, no i między innymi o Pilsnerze, historia ciekawa, ale to rzeczywiście przeszłość, jeśli chodzi o wyjątkowość tego piwa.

                          Krótki cytacik: "Prawna walka o zabezpieczenie nazwy "pilzner" zaczęła się w 1918 roku. (...) Był jednak browar, który miał prawo produkować piwo o nazwie "Pilzneńskie". Chodzi tu o Browar Książęcy w Tychach. Jego wyroby były tak doskonałe, że czujni Czesi dopuścili po wielu targach nazwę "Piwo Tysko-Pilzneńskie""

                          Jakby historia kołem się toczy, tylko piwo już nie te...
                          www.warsztatpiwowarski.pl
                          www.festiwaldobregopiwa.pl

                          www.wrowar.com.pl



                          Comment

                          • Simon
                            † 1964-2008 Piwosz w Raju
                            • 02-2001
                            • 993

                            #88
                            Pewien znajomy Czech ( a było to 3 lata temu ! ) powiedział, że towar pt Pilsener Urquell nie traktuje jako coś, co nazwać można piwem i porównał to wtedy do naszego EB. Mile wyrażał się o wyrobach browaru smichowskiego ( Staropramen ). Ale było to w czasie, kiedy browar smichowski nie był jeszcze w rękach globalnej firmy.
                            A Pilsener... no cóż. Teraz dostał się w łapy wspaniałej grupy SAB Miller !
                            A zatem miejsce produkcji nie ma już znaczenia. Liczy się tylko marka !
                            Simon

                            Comment

                            • adam16
                              Senior
                              • 02-2001
                              • 9865

                              #89
                              O podjęciu produkcji Urquella w tychach także w Dzienniku Zachodnim z 2002-07-25, poczytać można tutaj Dziennik Zachodni
                              Browar Hajduki.
                              adam16@browar.biz
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                              Comment

                              • zythum
                                Kot Makawity
                                • 08-2001
                                • 8305

                                #90
                                Re: Re: no i macie

                                Piecia napisał(a)


                                dla mnie to jest tragedia!!! niby klijent nasz pan ale czy oby napewno???? i zazdroszcze Wam forumowicze ze Śląska bo Wy będziecie wciąż mieli w zasięgu ręki oryginalnego Pilsnera a ja mam do południowej granicy 450 km.....
                                Od kilku lat conajmniej i ten "oryginalny" nie ma nic wspólnego ze starym Prazdrojem. W Pradze od dawna jest to najgorsze piwo i prawdziwi piwosze omijają go z daleka. Dociera za to oczywiscie do niewymagającej smaku tylko reklamy i bycia cool młodzieży. Przynamjniej takie jest moje odczucie a także wiadomości zaczerpnięte z czeskich serwisów piwnych.
                                To inaczej miało być, przyjaciele,
                                To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                                Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                                Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                                Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                                Rządzący światem samowładnie
                                Królowie banków, fabryk, hut
                                Tym mocni są, że każdy kradnie
                                Bogactwa, które stwarza lud.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎