Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

PINTA warzy!

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mason
    Senior
    • 02-2010
    • 3280

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
    Moim zdaniem skutek może być taki, że otworzy się target eksperymentatorów, ale zamknie się target konserwatystów.
    Wydaje mi się, że PINTA celuje właśnie w target eksperymentatorów, to piwa dla tych którzy są znudzeni standardową polską piwną nudą. Nie robią tego piwa na tyle dużo, żeby się specjalnie przejmować konserwatystami, a o tym że jest to słuszna koncepcja świadczy to, że Atak Chmielu i Czarna Dziura mają zostać wkrótce powtórzone.

    Edycja:
    No i moje wydaje mi się zostało potwierdzone
    Last edited by Mason; 22-05-2011, 17:23.
    JEDNO PIVKO NEVADI!

    Comment

    • fidoangel
      Senior
      • 07-2005
      • 3489

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Żywiec Wyświetlenie odpowiedzi
      Nas nie interesuje target konserwatystów ale ten drugi i przez nasze działania mamy zamiar go powiększać.
      A ja mam wrażenie, że to my jesteśmy tymi "konserwatystami".
      Lubimy piwa klasyczne, konserwatywne, dobrze warzone a nie wynalazki piwopodobne i właśnie my kupujemy piwa PINTY.
      No chyba, że jestem w błędzie ale bym sie jednak upierał przy swoim...
      "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

      Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

      Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
      Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
      Sprawdź >>>Przewodnik<<<

      Comment

      • Mason
        Senior
        • 02-2010
        • 3280

        Ja tam lubię wszystko co dobre. Bez znaczenia czy jest to stary, pełen tradycji styl czy jakaś nowa hybryda.
        JEDNO PIVKO NEVADI!

        Comment

        • Bombadil13
          • 05-2005
          • 2479

          Nie sądzę by PINTA kierowała swój wizerunek do nas. Przecież forumowicze i tak nabędę piwa PINTY ze względu na zawartość.
          A wśród innych konsumentów: Ci co lubią tradycję zostanę przy tym co jest na półkach w większości sklepów, a Ci co nie boją się zaryzykować sięgną po PINTĘ.
          Pożyjemy zobaczymy.
          Żeby się określić- mnie się nazwy i etykiety nie podobają.
          Poszukuję

          Comment

          • TomX
            Senior
            • 09-2004
            • 1035

            Dywagacje na temat nazwy Czarnej Dziury mnie niemożebnie rozbawiły Osobiści gdy tylko zobaczyłem etykietę, oczywistym (być może błędnie) stało się dla mnie że chodzi o studzienkę kanalizacyjną, do której zaraz wpadnie facet zapatrzony w wyzywającą PINTĘ Skojarzenie - to piwo jest tak absorbujące, że można się w nim zatracić - wpaść w nie. A mówią, że to młodzież jest zboczona :P

            Ciut mniej szczęśliwe wydaje mi się skojarzenie nazwy projektu - PINTA z wizerunkiem tejże wyzywającej dziewczyny, co automatycznie sprawia, że "na pierwszy rzut oka" odczytuje się z etykiety "PINDA". Cóż, obawiam się, że to mogło być zamierzone

            Niemniej wszystkie etykiety PINTY dostają u mnie nagrodę za całokształt, nawet najpopularniejsza czcionka z worda mnie nie zraża.
            Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

            I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

            Comment

            • Promil03
              Senior
              • 10-2007
              • 2833

              A mnie wręcz przeciwnie. Nie miałbym nic przeciwko temu, żeby nasza bohaterka pokazała więcej wdzięków. Mój kolega kwituje takie słowami: "Stara Zepsuta Gestapowska Suka". I o to chodzi.
              Ma być ciekawie i trochę śmiesznie. Co do nazw, też są OK. Podobają mi się np. nazwy piw z browaru Flying Dog i cieszę się, że Pinta idzie w podobnym kierunku.
              Przecież i tak najważniejsze jest piwo. Zawartość butelek daje radę, więc życzę wszystkim browarom, żeby miały tylko takie problemy ze swoim wyrobami jak nazwy piw i projekty etykiet.

              Comment

              • jacer
                Senior
                • 03-2006
                • 9875

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel Wyświetlenie odpowiedzi
                A ja mam wrażenie, że to my jesteśmy tymi "konserwatystami".
                Grześkowi chodziło o konserwatystów etykietowych. Takich co lubią landszafcik z kościółkiem, karczmę, grubego brata zakonnego z kuflem itd.
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  Ok, kilka stron o etykietach a o piwie to coś mało wypowiedzi.
                  Jako, że nie chcę pisać w dedykowanych tematach to zagaję, że moim zdaniem nadmierne ochy i achy są zdecydowanie na wyrost. Piwa są dobre, poprawne ale moim zdaniem nie rewelacyjne. Wiem, że nasz smutny rynek wymusza na piwoszach ekstatyczne odbieranie każdego nowego piwa, które nie jest owocowym lagerem ale mam wrażenie, że piwa PINTY dostały na starcie zbyt duży margines tolerancji.

                  Atak Chmielu jest dobrą, może nawet bardzo dobrą IPA ale z amerykańskimi wariacjami ma tyle samo punktów wspólnych co i różniących. Wystarczy spróbować 2-3 piwa z dostępnych w Polsce browarów amerykańskich.
                  Czarna Dziura jest do bólu poprawnym i nie wychylającym się szwarcem/dunklem jakich w co drugim niemieckim sklepie jest kilka.
                  O A'la Grodziskim nie powiem nic bo nie znam Grodziskiego. Od zeszłorocznego warzonego na Grodzkiej 15 jest dla mnie smaczniejsze.

                  Żeby nie było, że marudzę a sam tego nie robię, to powiem, że ze szczerym zainteresowaniem czekam na kolejne warki. Bo jest oczywistością, że tylko takie pomysły mogą wpłynąć na ruszenie naszego dość zastałego rynku.

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                    Piwa są dobre, poprawne ale moim zdaniem nie rewelacyjne. Wiem, że nasz smutny rynek wymusza na piwoszach ekstatyczne odbieranie każdego nowego piwa, które nie jest owocowym lagerem ale mam wrażenie, że piwa PINTY dostały na starcie zbyt duży margines tolerancji.

                    Atak Chmielu jest dobrą, może nawet bardzo dobrą IPA ale z amerykańskimi wariacjami ma tyle samo punktów wspólnych co i różniących. Wystarczy spróbować 2-3 piwa z dostępnych w Polsce browarów amerykańskich.
                    Czarna Dziura jest do bólu poprawnym i nie wychylającym się szwarcem/dunklem jakich w co drugim niemieckim sklepie jest kilka.
                    O A'la Grodziskim nie powiem nic bo nie znam Grodziskiego. Od zeszłorocznego warzonego na Grodzkiej 15 jest dla mnie smaczniejsze.
                    No chwila, a czego Ty oczekiwałeś? Że polscy piwowarzy są tacy genialni, że za pierwszą warką zakasują całą zagraniczną konkurencję? Bądźmy poważni - uwarzenie poprawnych piw za pierwszym razem, to jest gigantyczny sukces. Chłopaki z Pinty nie mieli czasu i możliwości na eksperymenty. Ktoś, kto oczekuje, że Atak Chmielu zniszczy amerykańskie przykłady AIPA, które są warzone od kilku czy kilkunastu lat jest delikatnie mówiąc naiwny.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • żąleną
                      Sojowe Oddziały Bojowe
                      • 01-2002
                      • 13239

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Żywiec Wyświetlenie odpowiedzi
                      Nas nie interesuje target konserwatystów ale ten drugi i przez nasze działania mamy zamiar go powiększać.
                      Wypada tylko kibicować, bo ożywienie etykietowej sztampy w Polsce byłoby bardzo przyjemną sprawą. Jednak wykonanie jest wg mnie słabe i wcale nie chodzi mi o same motywy (dziewczyna, latarnia itd). Flying Dog czy Wychwood też mają luźne podejście do etykiet, ale jak inny jest efekt! Szata graficzna Pinty wygląda przy tym jak machnięta w Paincie.

                      Nazwy ujdą.

                      Comment

                      • Maremali
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 1955

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wasyll Wyświetlenie odpowiedzi
                        Krzysiu, mówisz o Czarnej Dziurze, czy o całej Pincie? Bo jak dla mnie to w a'la grodziskim seksualności jest tyle co kot napłakał, a sama etykieta prezetuje się bardzo ładnie. No, może poza czcionką, o której ktoś już wspomniał.
                        No kurde jeśli w lasce z ety a,la grodziskie o wymiarach 90-60-90 nie ma seksapilu to podejrzewać mogę u Ciebie jedno
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                        Grześkowi chodziło o konserwatystów etykietowych. Takich co lubią landszafcik z kościółkiem, karczmę, grubego brata zakonnego z kuflem itd.
                        Proponuję przy wprowadzeniu na polski rynek jakiegoś klasztorniaczka etę z kobitką w sutannie.

                        Podsumowując etki fajne aczkolwiek wydają się być skierowane do młodszej części konsumentów może nawet tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z piwem. Z miłą chęcią te laseczki ujrzałbym również na wafelkach.
                        http://maremali.web-album.org/

                        Comment

                        • jacer
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 9875

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                          Flying Dog czy Wychwood też mają luźne podejście do etykiet, ale jak inny jest efekt!

                          Jeszcze napisz kto Flying Dogowi robi te etykietki
                          Milicki Browar Rynkowy
                          Grupa STYRIAN

                          (1+sqrt5)/2
                          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                          No Hops, no Glory :)

                          Comment

                          • kopyr
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 9475

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                            Flying Dog czy Wychwood też mają luźne podejście do etykiet, ale jak inny jest efekt! Szata graficzna Pinty wygląda przy tym jak machnięta w Paincie.
                            Wychwood ma megawypasione etykiety, ale Flying Dog - bieda, mnie się nie podobają. 100 razy wolę Sierra Nevadę, Brew Doga czy ascetyczny Great Divide lub Nogne.
                            blog.kopyra.com

                            Comment

                            • grew
                              Senior
                              • 05-2009
                              • 766

                              Co do nazw - cieszę się, że są polskie, a nie kolejny "weizenbier", "rauchbier", czy inny "pilsener". Wiadomo, że piwo polskie, Pinta nie podrabia się pod zachodniego sąsiada. Tak trzymać!
                              Co do smaku - jestem nieobiektywny, ale napiszę, że jeszcze trochę do Kocoura brakuje

                              Comment

                              • wasyll
                                Senior
                                • 09-2008
                                • 1823

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maremali Wyświetlenie odpowiedzi
                                No kurde jeśli w lasce z ety a,la grodziskie o wymiarach 90-60-90 nie ma seksapilu to podejrzewać mogę u Ciebie jedno
                                No tak, bo tylko cycki się liczą...

                                Wnioskuję z tego, że nawet jakby zakonnica w habicie miała takie wymiary, to dla Ciebie już byłaby przepełniona seksem, brawo!
                                www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎