Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dania - czy jest interesująca dla piwosza?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mikko
    Senior
    • 12-2008
    • 583

    Dania - czy jest interesująca dla piwosza?

    Przeszukałem całe forum, znalazłem reportaże piwne z Bhutanu, Chin czy Namibii ale o kondycji piwa w Danii ani słowa. Jedyne co mogę, to przestudiować kilkadziesiąt stron w dziale Piwo konkretnie, ale to nierealne biorąc pod uwagę moje możliwości czasowe. Biorąc pod uwagę że mamy stałą delegaturę duńską w postaci Zgrozy oraz bliskość Danii myślałem że będzie tu multum reportaży a tu nic. Sam kiedyś planowałem wycieczkę piwno-turystyczną bo Danię bardzo lubię i kiedy mam okazję chętnie jadę (mam blisko) ale w związku z obowiązkami tacierzyńskimi, moja podróż zostanie przesunięta w bliżej nieokreśloną przyszłość. Dlatego ciekawi mnie wasza opinia nt. kondycji duńskiego piwa, co piją Duńczycy, jaki jest udział i kondycja małych browarów? Czy w ogóle Dania jest ciekawym krajem dla piwosza. Kiedyś jako młodziak właśnie Dania, po Niemcach czy Czechach, kojarzyła mi się z piwnym eldorado - degustacji Tuborga na promie nie zapomnę do dzisiaj, choć po latach mój zachwyt został mocno zweryfikowany.
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    #2
    100 browarów otworzonych przez piwowarów domowych może rozjaśnić sprawę?
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10837

      #3
      Przecież istnieje ten temat: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=90107
      i wpisy na moim blogu poświęcone kilku duńskim browarom.
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10837

        #4
        Wpisy poświęcone duńskim browarom: http://piwnyturysta.wordpress.com/category/dania/
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • Mikko
          Senior
          • 12-2008
          • 583

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
          Przecież istnieje ten temat: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=90107
          i wpisy na moim blogu poświęcone kilku duńskim browarom.
          Faktycznie przegapiłem podczas wyszukiwania ten tema, niemniej mimo że cenny, opisanych jest tu jednak tylko część browarów i nie do końca daje mi obraz kondycji piwa w Dani.

          Edit: O, za link z blogiem dziękuję.
          Last edited by Mikko; 19-04-2011, 19:30.

          Comment

          • zgroza
            Senior
            • 03-2008
            • 3597

            #6
            Napisałem przecież artykuł nt. - http://www.browar.biz/artykuly.php?id=156
            W skrócie - jest b. interesująca, o ile nie masz małego budżetu
            Lotna ekspozytura browaru

            Też Was kocham.

            Comment

            • sibarh
              PremiumUżytkownik
              • 01-2005
              • 10384

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza Wyświetlenie odpowiedzi
              Napisałem przecież artykuł nt. - http://www.browar.biz/artykuly.php?id=156
              W skrócie - jest b. interesująca, o ile nie masz małego budżetu
              Potwierdzam. Co do kasy to fakt, tanie są tylko wyroby "piwopodobne" . Reszta droga, a czasami "przerażająco" droga. Piwo duńskie za 10-20 zł to w danii standartem (ceny oczywiście sklepowe). A są i piwa ciut droższe. . Te starałem się omijać...., a czasami zamykałem jedno oko. I karta wyrabiała.
              2800 nowe piwa opisałem na forum
              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

              Comment

              • abernacka
                Senior
                • 12-2003
                • 10837

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi
                Potwierdzam. Co do kasy to fakt, tanie są tylko wyroby "piwopodobne" . Reszta droga, a czasami "przerażająco" droga. Piwo duńskie za 10-20 zł to w danii standartem (ceny oczywiście sklepowe). A są i piwa ciut droższe. . Te starałem się omijać...., a czasami zamykałem jedno oko. I karta wyrabiała.
                Dlatego polecam zakupy bezpośrednio w browarze. W ten sposób można mieć pewność, że piwo jest świeże a przy okazji można liczyć, że cena będzie niższa niż ta w sklepie.
                Last edited by abernacka; 20-04-2011, 21:13.
                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                • Mikko
                  Senior
                  • 12-2008
                  • 583

                  #9
                  Wyszukiwarka na Browar.biz jest jaka jest, dlatego nie znalazłem tego artykułu a szkoda bo odpowiedział na moje pytania w jakimś stopniu i nie zakładałbym tego wątku. Fakt że Danię pamiętam jako kraj cholernie drogi, ale jak w końcu pojadę tam to nie po to żeby kupować ciuchy, więc kilka butelek mnie nie zrujnuje. Bałem się że poza Carlsbergiem i Tuborgiem i Hasbroe które dzięki naszemu Netto robi Duńskim piwom jak najgorszą markę, niewiele w Danii znajdę a tu zaskoczenie.

                  Comment

                  • zgroza
                    Senior
                    • 03-2008
                    • 3597

                    #10
                    Jakbyś miał więcej pytań - śledzę ten wątek, służę adresami, radami zakupowymi i wogle.
                    Lotna ekspozytura browaru

                    Też Was kocham.

                    Comment

                    • MaszynaDoPiwa
                      Junior
                      • 03-2011
                      • 27

                      #11
                      Fajnie byłoby stworzyć wątek każdego z krajów europejskich i podawać nazwy tamtejszych browarów. Dania jest jak najbardziej interesująca dla piwosza,prześledziłem inne wątki z tego zakresu i można to powiedzieć jednogłośnie,że jak najbardziej warto zwrócic wuwage na ten skandynawski kraj.

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎