Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

ekplozja butelki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pioterb4
    Senior
    • 05-2006
    • 4322

    #31
    Jak na razie piwo piję w barze także niepasteryzowane z małego browaru ale barman mi otwiera i stoję z daleka Nie wiem czy rzeczywiście następny strzał mi się trafi za 40 lat ale stwierdziłem do doświadczeniu:
    Zamawiaj lane, nic Ci wtedy nie strzeli

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13950

      #32
      Najwyżej barman dostanie w zęby gdy nie będzie uważać przy przepinaniu beczek

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • Keeper
        Member
        • 04-2011
        • 44

        #33
        Moim zdaniem dużej filozofii tu nie ma, po pierwsze duże ciśnienie wewnątrz butelki + wada wrodzona tejże butelki, jakieś mikro pęknięcie czy coś takiego. Owszem, wypadki się zdarzają, ale myślę, że nie trzeba od razu panikować. Temperatura przechowywania także ma niemałe znaczenie. w niższej temperaturze więcej dwutlenku węgla rozpuszcza się w piwku, a co z tym idzie mniejsze ciśnienie w butelce. Kto zawinił ciężko powiedzieć, może browar, gdyż nie dopilnował jakości butelki czy odpowiedniego nagazowania, albo przy transporcie została butelka uszkodzona, by ostatecznie u Ciebie w domu eksplodować.

        Comment

        • Radical
          Senior
          • 03-2008
          • 145

          #34
          Perła, Rybnickie lub Łomża Wiem z własnego doświadczenia.
          Radical.

          Comment

          • piwowar2
            Senior
            • 11-2001
            • 588

            #35
            A mi kiedys filtrowany i pasteryzowany koncerniak w butelce zwrotnej explodowal - zaraz po wyjeciu go ze skrzynki w sklepie. Expedientka patrzyla sie na mnie jak na jakiego terroryste.
            A moze to sposob?

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎