Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Kormoran

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bayern71
    Senior
    • 06-2006
    • 1004

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika legart Wyświetlenie odpowiedzi
    A ja chciałem pochwalić Kormorana za za Jasne Mocno Chmielone (warka z datą ważności do 11.12.12) bez kiszonki, chmiel wyraźny zarówno zapachu jak i smaku. Goryczka przyjemna, dosyć mocna jak na polskie standardy - ziołowo-trawiasta. Naprawdę dawno mi tak nie smakowało polskie "jasne".
    Zgadzam się. Zamówiłem to piwo jako główny napój w czasie wyjazdu integracyjnego. Wszyscy byli zachwyceni. Najbardziej obcokrajowcy bo nie myśleli że w Polsce można się napić tak smacznego piwa.
    Wszystko było by piękne gdyby nie to, że nie udało się kupić beczek z browaru (hotel nie dał rady). Pozostała wersja butelkowa. Ale i tak było przyjemnie.

    Comment

    • TeDy_beer
      Senior
      • 06-2011
      • 283

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wasyll Wyświetlenie odpowiedzi
      "...Znajdą się w niej piwa szczególne a każda warka będzie odpowiednio oznaczona; każda nieco inna, w każdej następnej będziemy uwzględniać Państwa opinie..."
      To będzie ciekawe o ile się spełni.

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wasyll Wyświetlenie odpowiedzi
      Linia piw „Podróże Kormorana” jest pamięciowym śladem odwiedzonych miejsc. Tworzą ją wyjątkowe piwa w których łączymy charakterystyczne cechy stylu i miejsca, w którym się narodziły z tradycjami naszego regionu, jako nasz wkład w kultywowanie wielowiekowych tradycji piwowarskich.
      Dla mnie to jakieś beblanie jest.

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wasyll Wyświetlenie odpowiedzi
      Przed nami pierwsze z serii piw będących zapisem smakowych wspomnień i doznań… pierwsze, a co za tym idzie jedno z ulubionych, przychodzących najszybciej, nieodpartych… słowem wyjątkowe. Nie ma co ukrywać – rodowód tego piwa jest niemiecki. Choć to tak samo jak powiedzieć, że w kwitnącym ogrodzie zainspirował nas kwiat. Jest wiele wywodzących się z Niemiec styli piwnych, a równie wiele z nich jest inspirująca. Wydaje się jednak, że to piwo doskonale odpowiada nie tylko miejscu swego powstania, ale także aurze którą mamy za oknem.

      Co to jest za piwo? Niech pozostanie jeszcze przez chwilę tajemnicą... z pewnością jest to piwo stanowiące bardzo ważny punkt w historii Browaru Kormoran."
      Póki co więcej PR`u aniżeli konkretów, jak zwykle. Oby tym razem jakość poszła za tym.
      AMEN i :stout:
      Browar Domowy Małe Ale
      Członek Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych

      Comment

      • purc
        Senior
        • 02-2009
        • 650

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TeDy_beer Wyświetlenie odpowiedzi
        To będzie ciekawe o ile się spełni.


        Dla mnie to jakieś beblanie jest.


        Póki co więcej PR`u aniżeli konkretów, jak zwykle. Oby tym razem jakość poszła za tym.
        Łagodnie oceniasz. Przecież to totalny /i do tego niepoprawny językowo/ bełkot.

        Comment

        • wasyll
          Senior
          • 09-2008
          • 1823

          A niech sobie bełkoczą, grunt żeby piwo było dobre.
          www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

          Comment

          • TeDy_beer
            Senior
            • 06-2011
            • 283

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika purc Wyświetlenie odpowiedzi
            Łagodnie oceniasz.
            Staram się
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika purc Wyświetlenie odpowiedzi
            Przecież to totalny /i do tego niepoprawny językowo/ bełkot.
            Zgadzam się, o to również mi chodziło.

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wasyll Wyświetlenie odpowiedzi
            A niech sobie bełkoczą, grunt żeby piwo było dobre.
            No właśnie, a z tym różnie bywa. Ja osobiście stwierdzam, że coraz gorzej. Zatem, mniej paplania, a więcej (lepszego) piwa?! Choć i tak nikogo to specjalnie nie interesuje.
            Swoją drogą ciekawi mnie cóż to za styl piwny produkowany będzie pod szyldem BK, oby nie pszenica (to wnioskuje z wypowiedzi BK), biorąc pod uwagę mnogość niemieckich styli.
            AMEN i :stout:
            Browar Domowy Małe Ale
            Członek Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych

            Comment

            • wasyll
              Senior
              • 09-2008
              • 1823

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TeDy_beer Wyświetlenie odpowiedzi
              Swoją drogą ciekawi mnie cóż to za styl piwny produkowany będzie pod szyldem BK, oby nie pszenica (to wnioskuje z wypowiedzi BK), biorąc pod uwagę mnogość niemieckich styli.
              Piwo podobno ma być odpowiednie do aury panującej za oknem, zatem ja osobiście bym ją wykluczył, może koźlak? Wszak to dolna fermentacja, a Kormoran innej w ofercie nie ma.

              Z drugiej strony ktoś ostatnio powiedział (wypowiedź przedstawiciela któregoś z browarów), że pszenica jest idealna na zimowe wieczory, mam nadzieję, że Kormoran nie pójdzie tym tropem.
              www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

              Comment

              • pioterb4
                Senior
                • 05-2006
                • 4322

                Piwo "ma odpowiadać aurze, którą mamy za oknem" więc weizen to raczej nie bęzie. Poza tym Kormoran zarzekał się, że za górną fermentację się nie weźmie. Mnie tylko niepokoi lekko to zdanie:
                Linia piw „Podróże Kormorana” jest pamięciowym śladem odwiedzonych miejsc. Tworzą ją wyjątkowe piwa w których łączymy charakterystyczne cechy stylu i miejsca, w którym się narodziły z tradycjami naszego regionu, jako nasz wkład w kultywowanie wielowiekowych tradycji piwowarskich.
                Żeby nie było tak jak z Marcowym, gdzie połączenie z tradycjami regionu zaowocowało powstaniem ultra stronga, który w żadnym stopniu nie przypominał niemieckiego pierwowzoru.

                Comment

                • Mason
                  Senior
                  • 02-2010
                  • 3280

                  Na spotkaniu MOT PSPD Czes mówił o weizenbocku z Kormorana.
                  JEDNO PIVKO NEVADI!

                  Comment

                  • kamcio1990
                    Senior
                    • 11-2010
                    • 300

                    Nareszcie jakaś fajna informacja z tego browaru. Zobaczymy jak piwo będzie smakować, szkoda tylko że nie porównamy go z weizenbockiem Pinty. O ile przeciek okaże się prawdziwy.

                    Comment

                    • beaviso
                      Senior
                      • 02-2010
                      • 215

                      Polski Weizendoppelbock to byłoby to, czego mi trzeba, ale Schneidera Aventinus to on raczej nie przebije - choć gdyby był w 90% taki jak on, to proszę bardzo

                      M.

                      Comment

                      • TeDy_beer
                        Senior
                        • 06-2011
                        • 283

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wasyll Wyświetlenie odpowiedzi
                        Piwo podobno ma być odpowiednie do aury panującej za oknem, zatem ja osobiście bym ją wykluczył, może koźlak? Wszak to dolna fermentacja, a Kormoran innej w ofercie nie ma.

                        Z drugiej strony ktoś ostatnio powiedział (wypowiedź przedstawiciela któregoś z browarów), że pszenica jest idealna na zimowe wieczory, mam nadzieję, że Kormoran nie pójdzie tym tropem.
                        Ok to niech będzie dunkel weizen Wszak inne browary w swym portfolio takie piwa już mają. Oczywiście to moja bardzo subiektywna myśl.
                        AMEN i :stout:
                        Browar Domowy Małe Ale
                        Członek Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych

                        Comment

                        • DariuszSawicki
                          Senior
                          • 08-2012
                          • 2868

                          Jeśli to będzie weizenbock to się cieszę,wolałbym jakąś wędzonkę np. w stylach z Bamberga,ale to chyba za śmiałe oczekiwania.Jak będzie przynajmniej na 80% dobry,jak świętej pamięci Psze Koźlak to będzie super.

                          Comment

                          • remikola
                            Senior
                            • 06-2011
                            • 188

                            Chcialbym wrocic do kwestii zestawu porterow ze szklanka. Na kartonie, ani na butelkach nie ma zadnej informacji o dluzszym okresie lezakowania. Jesli jest to edycja limitowana jak to mozliwe, ze na zwyklych egzemplarzach dostepnych w Makro na kontretykiecie widnieje ta sama data waznosci i jakies oznaczenie (nr partii?): 25.09.2013/40A25? Czy oznacza to, ze limitowana 18-miesieczna partia portera jest dostepna rowniez poza zestawem?
                            Pivo je gorivo!

                            Comment

                            • BrowarKormoran
                              PiwBiz
                              • 07-2011
                              • 63

                              Mamy przyjemność ogłosić, iż już niedługo pojawi się w sklepach Weizenbock. Jest to nasza pierwsza propozycja z nowej linii piw - Podróże Kormorana.

                              Składniki: woda, słody jęczmienne, słody pszeniczne, orkisz, miód, chmiel, drożdże.
                              Metoda warzenia: tradycyjna, górna fermentacja, niefiltrowane
                              Pasteryzacja: Tak
                              Gatunek piwa: weizenbock
                              Zawartość alkoholu: 6,6% obj.
                              Ekstrakt: 16,5% wag.
                              Barwa: mętna, ciemno-bursztynowa
                              Termin przydatności do spożycia: 6 miesięcy

                              Więcej na http://www.browarkormoran.pl/Nasze-p...eizenbock.html
                              Attached Files
                              Last edited by BrowarKormoran; 09-11-2012, 15:18.
                              Warzymy piwo, lubimy warzyć piwo i robimy to z pasją!
                              www.BrowarKormoran.pl

                              Comment

                              • VanPurRz
                                Senior
                                • 09-2008
                                • 4229

                                orkisz, miód?
                                "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎