Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rewelacyjna piana w piwie przeterminowanym / po terminie przydatności.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • M-kwadrat
    Senior
    • 07-2004
    • 304

    Rewelacyjna piana w piwie przeterminowanym / po terminie przydatności.

    Zdarzyło mi się w ciągu ostatnich dni dwa razy pić piwo sporo po terminie przydatności gwarantowanym przez producenta (Kormoran Jasne Mocno Chmielone - partia 13.07.2011 czy jakoś blisko tej daty) i nic nie mogłem mu zarzucić jeśli chodzi o walory smakowe czy zapachowe (nie wnikajmy tu w szczegółowe oceny - były w każdym razie takie jak zapamiętałem ze świeżego piwa) ale zaintrygowała mnie piana - była biała, drobniutko pęcherzykowa, obfita (dobrych kilka cm w dość szerokim kuflu), bardzo sztywna, idealnie trwała (do samego końca piłem piwo z kilkoma milimetrami piany) wyraźnie zaznaczająca każdy łyk obrączką na ściankach kufla. Jakie może być wytłumaczenie tej pozytywnej zmiany? Piwo cały czas od zakupu spędziło w lodówce.

    Miałem już okazję pić trochę piw z przekroczonym terminem przydatności / sugerowanego spożycia (poza celowo przetrzymywanymi), w tym kilka mocniej przetrzymanych (no zdarza się niestety) i bardzo obfite pienienie się kilka razy już trafiło.
    Pozdrawiam, Maciek
  • skitof
    Senior
    • 11-2007
    • 2478

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika M-kwadrat Wyświetlenie odpowiedzi
    Jakie może być wytłumaczenie tej pozytywnej zmiany?
    Co masz na myśli pisząc o zmianie? Czy świeże piwo miało gorszą pianę?

    Comment

    • M-kwadrat
      Senior
      • 07-2004
      • 304

      #3
      Z tego co pamiętam to tak - taką raczej przeciętną (może troszkę powyżej przeciętnej) dla lagerów z butelki - w kwietniowym wpisie w artomacie napisałem "Piana biała, średnio gruba, dość szybko opadła ale ładnie oblepiała szkło. [3.5]" a moje oceny raczej nie są surowe. A tutaj miałem wrażenie jakbym dostał piwo nalane przez fachowca w czeskiej knajpie.
      Pozdrawiam, Maciek

      Comment

      • sowiet
        Member
        • 08-2011
        • 54

        #4
        Piwko ku odpowiednim testom już się w mojej lodówce przetrzymuje. :P

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎