Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Racibórz-nowe piwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Raciborz
    Senior
    • 06-2004
    • 594

    Racibórz-nowe piwa

    Właśnie dzis zakupiłem trzy nowe piwka .Chociaż jedno można uznac za powrót po latach.Twierdzowe pasteryzowane,Raciborskie mocne,Twierdzowe ciemne korzenne na miodzie.Po tym ostatnim najwięcej sobie obiecuje.Dobra wkładam do lodówki i czekam na schłodzenie
  • pioterb4
    Senior
    • 05-2006
    • 4322

    #2
    No to Racibórz pojechał po bandzie...A na te korzenne to się chyba polskie browary zmówiły.

    Comment

    • Sokół83
      szynkarz
      • 12-2004
      • 1598

      #3
      Najpierw miodowe, potem owocowe, a teraz korzenne są hitem

      Zaczyna się robić moda na smaki innych napojów - rumowe, kapuczino. Zaraz pewnie wyjdzie Lubuskie Adwokat, Bearnard Zielona Herbata.

      Co będzie następnym hitem polskiego piwowarstwa - może piwa o smaku polskich wędlin? (Lubuskie Sucha Krakowska, Bearnard Mortadela).

      Odnoszę wrażenie, że Polacy mają kiczowaty gust w każdej dziedzinie - stroju, architektury, muzyki, a nawet piwa.
      Z INNEJ BECZKI

      www.fotopolska.eu

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        #4
        Z wędlin to akurat mortadela ma mało polski rodowód, ale gdyby tak piwo o smaku tatara, pasztetowej albo salcesonu...?
        Ponoć polska kuchnia z zup słynie, pamiętacie zalewajkę z "Jak rozpętałem..."? To byłby hicior! Albo kapuśniak (niektóre piwa zapachowo czasem idą w tę stronę ).
        A korzenne klimaty to próba "zakompinowania" okołoświątecznej zadymy handlowej w celach piwno-sprzedażowych.
        Dla mnie i tak hitem pozostanie wytłaczana w renifery srajtaśma z Rossmanna, o zapachu właśnie korzenno-piernikowym .

        Comment

        • rohozecky
          PremiumUżytkownik
          • 11-2008
          • 1837

          #5
          I tak czekam na pierwsze śledziowe, a potem już bardziej subtelne - o smaku smażonej sielawy i wędzonego szczupaka
          ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

          Comment

          • Mason
            Senior
            • 02-2010
            • 3280

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
            A korzenne klimaty to próba "zakompinowania" okołoświątecznej zadymy handlowej w celach piwno-sprzedażowych.
            Hmm, ciekawe czy będą takie edycje specjalne na inne święta. Na Walentynki piwo różane (można wręczyć zamiast kwiatów), na Wielkanoc jajcowe, żurkowe lub zającowe, na Halloween dyniowe (ale nie pumpkin ale, tylko aromatyzowany lager), na Święto Zmarłych...
            Ile wspaniałych możliwości

            Dla mnie i tak hitem pozostanie wytłaczana w renifery srajtaśma z Rossmanna, o zapachu właśnie korzenno-piernikowym .

            Zawitam dziś do Rossmanna
            JEDNO PIVKO NEVADI!

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9733

              #7
              Nie wiem, czy już w tym roku Rossmann rozpoczął dystrybucję http://radzka.pinger.pl/m/4286209 .

              Co do piw "okolicznościowych", na Wielkanoc stawiam na piwo mazurkowe, a dla hardcore'ów - piwo o smaku białej kiełbasy (z dodatkiem ćwikły z chrzanem).
              Na 1.XI chyba najbardziej podchodzi mi... Steinbier, ew. jednak jakaś wędzonka... . Proste są za to Popielec i Zielone Świątki oraz Dzień Wojska Polskiego.
              Myślę jednak, że nie powinniśmy się zamykać w jednym kręgu religijno-kulturowym, trzeba wyjść szerzej, bardziej ekumenicznie, tyle, że wyznawcy wielu religii niepijący bardziej jakoś...

              Comment

              • Myszon007
                Senior
                • 02-2007
                • 1208

                #8
                Proponuję piwo aromatyzowane napalmem. Nic na świecie tak nie pachnie. Uwielbiam zapach napalmu o poranku.



                ♪♫

                Comment

                • Raciborz
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 594

                  #9
                  No i powiem tak,Twierdzowe pasteryzowne-smak okey ale kolor rozcieńczonego piwa(lepiej pić z butelki).Raciborskie mocne(7%),zaskoczyło mnie na plus.Wogóle nie czuć alkoholu,ma słodkawy posmak jak Twierdzowe i Raciborskie.Natomiast Twierdzowe ciemne korzenne na miodzie,spodziewałem się czegoś bardziej korzennego.A tu dla mnie pozytyw jest tylko znikomy posmak.

                  Comment

                  • arzy
                    Senior
                    • 06-2002
                    • 2814

                    #10
                    Doszły mnie słuchy, że Twierdzowe będzie tylko pasteryzowane.
                    "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    Bractwo Piwne
                    Skład Piwa
                    Piszę poprawnie po polsku!

                    Comment

                    • PiwnicaZamkowa
                      codziennie od 16:00
                      • 05-2011
                      • 805

                      #11
                      Wczoraj 9 XII piwa te zadebiutowały w Piwnicy Zamkowej. Spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem Jedyna uwaga to,że korzenne faktycznie są za mało "korzenne".

                      Comment

                      • volodos
                        Senior
                        • 09-2008
                        • 717

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arzy Wyświetlenie odpowiedzi
                        Doszły mnie słuchy, że Twierdzowe będzie tylko pasteryzowane.
                        Jest pasteryzowane. Etykieta się zmieniła, a i piwo niestety też. Było za słodkie, jest o wiele za słodkie. I w dodatku alkohol wyczuwalny w smaku wyraźnie...

                        Comment

                        • Czapayew
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 1966

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Najpierw miodowe, potem owocowe, a teraz korzenne są hitem

                          Zaczyna się robić moda na smaki innych napojów - rumowe, kapuczino. Zaraz pewnie wyjdzie Lubuskie Adwokat, Bearnard Zielona Herbata.

                          Co będzie następnym hitem polskiego piwowarstwa - może piwa o smaku polskich wędlin? (Lubuskie Sucha Krakowska, Bearnard Mortadela).

                          Odnoszę wrażenie, że Polacy mają kiczowaty gust w każdej dziedzinie - stroju, architektury, muzyki, a nawet piwa.
                          Proszę nie zapominać o "młodzieżowych" smakach: hamburgerowe, chipsowe, pizzowe, kebabowe.
                          "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                          www.zamkoszlaki.com
                          www.piwnekapsle.net

                          Comment

                          • PiwnicaZamkowa
                            codziennie od 16:00
                            • 05-2011
                            • 805

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Najpierw miodowe, potem owocowe, a teraz korzenne są hitem

                            Zaczyna się robić moda na smaki innych napojów - rumowe, kapuczino. Zaraz pewnie wyjdzie Lubuskie Adwokat, Bearnard Zielona Herbata.

                            Co będzie następnym hitem polskiego piwowarstwa - może piwa o smaku polskich wędlin? (Lubuskie Sucha Krakowska, Bearnard Mortadela).

                            Odnoszę wrażenie, że Polacy mają kiczowaty gust w każdej dziedzinie - stroju, architektury, muzyki, a nawet piwa.
                            Nie krytykuję tej smakowej mody. Prowadząc Piwnicę Zamkową zauważyliśmy pewną prawidłowość. Młodzi na początku wpadając na piwo szukali Tyskiego,Żubra,Lecha. Nie mając ich w ofercie proponowaliśmy naturalne. Zwykle zaczynali od Wiśni w piwie.Po jakimś czasie ci sami klienci szukając innych smaków przeszli na miodowe. Teraz po czasie przeszli na "normalne" piwa a my mamy w nich stałych bywalców. Nie ważne od czego zaczynają i czego szukają na początku. Ważne,że wogóle sięgnęli po to piwo zamiast koncerniaków ,nalewek babuni czy innych bełtów. To jest normalna ewolucja upodobań i smaków. Jest to pole do popisu dla właścicieli piwiarni i sklepów by delikatnie edukować młode zastępy piwnych smakoszy.
                            Co do drugiego wątku o kiczowatym guście Polaków to nawet nie odpowiadam bo to są brednie nie warte komentarza.

                            Comment

                            • giudice
                              Gość
                              • 07-2005
                              • 231

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika PiwnicaZamkowa Wyświetlenie odpowiedzi
                              Co do drugiego wątku o kiczowatym guście Polaków to nawet nie odpowiadam bo to są brednie nie warte komentarza.
                              Luzik.
                              Ważne, że chłopaki się dobrze bawią.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎