Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Artezan

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Brat_Piwny
    Senior
    • 01-2009
    • 685

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Hapek Wyświetlenie odpowiedzi
    Przeczytałem, że może to być ok 30 zł za 0.5. Ile w tym prawdy, to ni wiem
    To prawda. Informacja uzyskana w jednym z warszawskich sklepów. Cóż, cena "nieco" wzrosła od czasu poprzedniej edycji.

    Comment

    • concerto
      Senior
      • 09-2003
      • 859

      Kontynuacja na fejsie napisała, że cena będzie podobna jak Blacka z Mikkellera. Mimo wszystko ( koszty, wyjątkowość ) - za dużo. Chyba że wrzucili tu koszty skanalizowanego RISa
      Last edited by concerto; 17-12-2013, 22:20.
      "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

      Comment

      • gwzd
        Senior
        • 01-2012
        • 622

        W PDSL i Piw Paw po 30zł.

        Comment

        • zgoda
          Senior
          • 05-2005
          • 3516

          Nie wiem kogo to szokuje, poprzednia edycja była chyba też w konkretnej cenie.

          Taki koszt - taka cena.
          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

          Comment

          • Krzysiu
            Krzysiu
            • 02-2001
            • 14936

            Jest w tym amortyzacja

            Comment

            • wrednyhawran
              Senior
              • 07-2010
              • 1784

              Wszyscy psioczą na Widawę, Artezanów i Pintę, a z tego co pamiętam, wciąż najdroższym polskim piwem pozostaje Ciechan Grudniowy z zeszłego roku. (a i cena tegoroczna jest niczego sobie)

              Poprawcie mnie, jeśli się mylę.
              Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
              Małe Piwko Blog
              Małe Piwko Blog na facebooku
              Domowy Browar Demon

              Comment

              • VanPurRz
                Senior
                • 09-2008
                • 4229

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
                Nie wiem kogo to szokuje, poprzednia edycja była chyba też w konkretnej cenie.

                Taki koszt - taka cena.
                Znamy się więc trochę ostrzej napiszę. Banialuki opowiadasz. Cena tego piwa mniejsze połączenie z kosztami, a większe z pozycjonowaniem i wykorzystywaniem limitowania produktu.
                Za 26 złotych można kupić leżakowany minimum 3 lata dwójniak z Apisu, Za 20-30 złotych można kupić już naprawdę niezłe wina (Piotr i Paweł, Marks and Spencer) o pojemności 750 ml. - to tak dla porównania.
                Ja mam tutaj bardzo ambiwalentne uczucia bo samą inicjatywę popieram, piwa z Artezana lubię ale z drugiej strony czasem mam marzenie, że taki porter Grudniowy w cenie 50 zł czy właśnie Artezan w cenie 30 zł nie sprzeda się ani jednej sztuki. Bo tylko to może zatrzymać ten obłęd, tą nakręcającą się spiralę absurdalnych cen. Ale wiem dobrze, że jest sporo snobów i jeleni którzy dla swojego ego, podwyższania swoje wartości, aspirowania do bycia "korzystającym z dóbr luksusowych niedostępnych innym" itp. kupią wszystko aby było limitowane i drogie, więc pewnie za rok będzie jeszcze drożej.
                Last edited by VanPurRz; 18-12-2013, 09:45.
                "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                Comment

                • Krzysiu
                  Krzysiu
                  • 02-2001
                  • 14936

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran Wyświetlenie odpowiedzi
                  Poprawcie mnie, jeśli się mylę.
                  Poprawiam - ja nie psioczę. Nie interesuje mnie cena Chateau, bo nie zamierzam tego w ogóle próbować. Nie interesują mnie takie wynalazki.

                  Zythum - puknij się w głowę. Sam nakręcasz takie ceny, latając jak kot z pęcherzem po różnych premierach, multitapach, próbując pić wszystko, co się ukaże i wywnętrzając się z tym na forum.

                  Już wcześniej uważałem, że "rewolucja" jest po to, żeby sekciarzy ogolić z kasy. Śmierć frajerom, jak mówi stare przysłowie. Chcieliście mieć wynalazki, to płaćcie za to.
                  Last edited by Krzysiu; 18-12-2013, 09:57.

                  Comment

                  • pioterb4
                    Senior
                    • 05-2006
                    • 4322

                    Ja mam tutaj bardzo ambiwalentne uczucia bo samą inicjatywę popieram, piwa z Artezana lubię ale z drugiej strony czasem mam marzenie, że taki porter Grudniowy w cenie 50 zł czy właśnie Artezan w cenie 30 zł nie sprzeda się ani jednej sztuki.
                    Troszkę nie łądnie tak komuś złorzeczyć, tym bardziej, że idą święta. Ja mam z kolei dużo bardziej stonowane marzenie - że Zythum zakontraktuje /postawi browar i pokaże wszystkim niedowiarkom, że można zrobić takie Chateau za 5 zł i jeszcze na tym wszystkim zarobić. Oba nasze marzenia są mniej więcej tak samo nierealne ale czasem warto sobie trochę pofantazjować.

                    I proszę, jak piszesz, ze coś da się taniej, albo że ktoś tu kogoś na czymś "przycina" - podaj swoje wyliczenia albo kalkulacje. Może chłopaki z PInty/Artezana czegoś nie wiedzą, może robią źle. Pomożesz im, pokażesz właściwą drogę. szkoda by było by taki geniusz biznesu nie obdarował tą wiedzą bliźnich - no chyab że faktycznie masz w planach swój browar.

                    Comment

                    • leona
                      PremiumUżytkownik
                      • 07-2009
                      • 5853

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Troszkę nie łądnie tak komuś złorzeczyć, tym bardziej, że idą święta. Ja mam z kolei dużo bardziej stonowane marzenie - że Zythum zakontraktuje /postawi browar i pokaże wszystkim niedowiarkom, że można zrobić takie Chateau za 5 zł i jeszcze na tym wszystkim zarobić. Oba nasze marzenia są mniej więcej tak samo nierealne ale czasem warto sobie trochę pofantazjować.

                      I proszę, jak piszesz, ze coś da się taniej, albo że ktoś tu kogoś na czymś "przycina" - podaj swoje wyliczenia albo kalkulacje. Może chłopaki z PInty/Artezana czegoś nie wiedzą, może robią źle. Pomożesz im, pokażesz właściwą drogę. szkoda by było by taki geniusz biznesu nie obdarował tą wiedzą bliźnich - no chyab że faktycznie masz w planach swój browar.
                      Pioter, ty z kolei zapominasz (zawsze kiedy w dyskusji poruszana jest cena jakiegokolwiek piwa), że to nie jest wyłącznie forum Związku Polskich Browarów Rzemieślniczych Zamierzających Zamortyzować Inwestycję w Dwa Lata

                      Comment

                      • Krzysiu
                        Krzysiu
                        • 02-2001
                        • 14936

                        Uważam, że pioterb4 w sposób bardzo kulturalny i grzeczny zwrócił uwagę na niestosowność wypowiedzi zythuma, który po raz kolejny piętnuje krwiopijców - kapitalistów, nie przytaczając ani jednego azjonalengo argumentu, tylko retorykę znaną z pism Lenina. Ja jestem w stanie sobie wyobrazić, że koszt produkcji piwa z beczkach po winie jest wysoki. Produkowane w taki sposób gatunki whisky też nie są rozdawane za darmo.

                        Comment

                        • zgoda
                          Senior
                          • 05-2005
                          • 3516

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                          Znamy się więc trochę ostrzej napiszę. Banialuki opowiadasz. Cena tego piwa mniejsze połączenie z kosztami, a większe z pozycjonowaniem i wykorzystywaniem limitowania produktu.
                          Nie masz pojęcia na temat kosztów, więc to jest tylko hipoteza. Moim zdaniem za darmo tej beczki po winie nie dostali, swoje musiała kosztować.
                          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                          Comment

                          • Pancernik
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 9735

                            Ale o co chodzi?
                            Znowu wywracacie flaki na temat cen!
                            Bardzo jestem ciekaw, czy ktoś o zdrowych zmysłach jojczy i jojczy, ile kosztuje np. Audi A8, pełnomorski jacht, apartament na Powiślu, garnitur Armaniego, naszyjnik z brylantów czy inne dobra luksusowe.
                            Luksusowe z dwóch najczęściej powodów - bo ich wytworzenie jest nietypowo drogie lub (alternatywa łączna ) ich liczba jest ograniczona.
                            Nieprawdą jest, że "porządne" wina w sklepie kosztują ok. PLN 30, tyle kosztują wina, które można wypić bez specjalnego otrząsania się . Taką cenę za butelkę sensownego wina można uzyskać kupując w internecie i (koniunkcja ) wykorzystując rabat dla stałego klienta.
                            Naprawdę, nie ma obowiązku... Można przyzwoicie poruszać się Dacią, wygodnie żeglować stareńką Omegą, równie wygodnie mieszkać w bloku z wielkiej płyty na Bródnie, itepe, itede...
                            Kolejny temat zaśmiecony jojczeniem i marudzeniem o cenach.
                            Sorka, panie i panowie, ale trochę mi się ulało...
                            Mimo wszystko Wasze

                            Comment

                            • chemmobile
                              Senior
                              • 03-2009
                              • 2168

                              Co się czepiasz. Zaraz przyjdzie żąleną i odpisze tobie, że po to jest forum, żeby joj... żeby dyskutować
                              Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                              Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                              Comment

                              • leona
                                PremiumUżytkownik
                                • 07-2009
                                • 5853

                                Niezmiennie mnie dziwi, że tylu to mistrzów logiki a jak niewielu z nich nie zauważa prostej korelacji między chciwością przedsiębiorcy (rozumiem ją bardzo pozytywnie) a tą że samą chciwością konsumenta? Dlaczego ta pierwsza jest na każdym kroku broniona, tłumaczona, rozgrzeszana kiedy ta druga ganiona, wyśmiewana i wyszydzana? Ale mogę sobie tak po raz setny pytać, pewnie zaraz znowu przeczytam o jachtach i szynce parmeńskiej

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎