Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Wojcieszów (piwo warzone na zlecenie, przez browar Rohozec)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wrojtek
    PiwBiz
    • 11-2005
    • 377

    Browar Wojcieszów (piwo warzone na zlecenie, przez browar Rohozec)

    Niedawno dowiedziałem się od znajomego, że od jakiegoś czasu w sprzedaży dostępne są piwa butelkowe z Browaru... Wojcieszów koło Jeleniej Góry. Oferowane piwa to : Wojcieszów Jasne Pełne i Wojcieszów Mocne
    Strona na razie w budowie ( www.browarwojcieszow.pl ), na forum browar.bizu nie znalazłem żadnego wątku na ten temat, może ktoś z forumowiczów wie coś więcej? Czy jest to browar restauracyjny, czy raczej kolejny "browar widmo"?
  • darekd
    Senior
    • 02-2003
    • 12230

    #2
    Browar związany jest z producentem wody mineralnej z Wojcieszowa:

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13951

      #3
      Kolejny wirtualny browar w stylu tego z Pszczyny?

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • pik67
        Member
        • 06-2007
        • 30

        #4
        A Gdzie koledzy widzieli lub nabyli piwa z Wojcieszowa ... bo wodę mają dobrą

        Comment

        • Pankracy
          Senior
          • 10-2007
          • 2775

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
          Kolejny wirtualny browar w stylu tego z Pszczyny?
          W Pszczynie jest planowany browar (ale to wątek do innego tematu).

          Comment

          • wrojtek
            PiwBiz
            • 11-2005
            • 377

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pik67 Wyświetlenie odpowiedzi
            A Gdzie koledzy widzieli lub nabyli piwa z Wojcieszowa ... bo wodę mają dobrą
            Piwa z "Browaru Wojcieszów" są podobno do nabycia w jakimś sklepie w Legnicy.
            Dzisiaj widziałem ich (pustą) butelkę, na kontrze napis: "warzone dla Browaru Wojcieszów". Wydaje się zatem, że o kolejnym browarze na Dolnym Śląsku, który warzy piwo a nie istnieje tylko na papierze, możemy zapomnieć.

            Comment

            • darekd
              Senior
              • 02-2003
              • 12230

              #7
              Sądząc po butelce i położeniu "browaru" może to być jakiś czeski produkt. Może Rohozec... już mieli epizod we Lwówku w dawnych czasach; ale to tylko przypuszczenia.

              Comment

              • Krzysiu
                Krzysiu
                • 02-2001
                • 14936

                #8
                Mniej istotne, jakie to piwo, a bardziej, że ktoś tam śledzi rynek i zauważył, że j est popyt na nowe browary i nowe piwa. Wojcieszowianka to duża firma i niewykluczone, że w przypadku sukcesu rynkowego uruchomią własną produkcję, jak niegdyś Tymbark.

                Comment

                • rohozecky
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2008
                  • 1837

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                  Sądząc po butelce i położeniu "browaru" może to być jakiś czeski produkt. Może Rohozec... już mieli epizod we Lwówku w dawnych czasach; ale to tylko przypuszczenia.
                  We Lwówku to raczej Vratislavice..... Ciekawostka, że w tym czasie lwóweckiego "Vratislava" i "Premiera" sprzedawano spod lady w wagonach barowych pociągu "Sudety"
                  ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                  Comment

                  • darekd
                    Senior
                    • 02-2003
                    • 12230

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rohozecky Wyświetlenie odpowiedzi
                    We Lwówku to raczej Vratislavice..... Ciekawostka, że w tym czasie lwóweckiego "Vratislava" i "Premiera" sprzedawano spod lady w wagonach barowych pociągu "Sudety"
                    Ostatnie tchnienia za Bauera to był Rohozec. Premier z Vratislavic był dawno temu sprzedawany przez jakiś czas pod własną marką, ale dokładnie nie pamiętam.

                    Comment

                    • rohozecky
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2008
                      • 1837

                      #11
                      Aaa, ja myślałem o czasach sporo wcześniejszych, zdecydowanie przedbauerowskich...
                      Last edited by rohozecky; 27-03-2012, 11:58.
                      ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                      Comment

                      • darekd
                        Senior
                        • 02-2003
                        • 12230

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rohozecky Wyświetlenie odpowiedzi
                        Aaa, ja myślałem o czasach sporo wcześniejszych, zdecydowanie przedbauerowskich...
                        Rzeczywiście, prawdopodobnie chyba w połowie 90-tych lat rozlewali Premiera (a może warzyli?, w każdym razie pod marką czeską a nie lwówecką)
                        Pivovar z Vratislavic - Ota Dvorsky pracował zresztą w Polsce (Bojanowo)

                        Comment

                        • Krzysiu
                          Krzysiu
                          • 02-2001
                          • 14936

                          #13
                          Premiera warzyli.

                          Comment

                          • adaskok3
                            Junior
                            • 03-2007
                            • 4

                            #14
                            w sprzedaży jest również ciemne, moim zdaniem najlepsze w repertuarze... a co do tego sklepu Legnickiego, to znajduje sie on na ulicy Złotoryjskiej naprzeciw Koszuta, tzw. CPN!

                            Comment

                            • forest666
                              Junior
                              • 03-2012
                              • 2

                              #15
                              Piłem dzisiaj Wojcieszów Pils - jak dla mnie za mało chmielowe i zbyt mocno kwaśne.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎