Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

AleBrowar

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tomolek
    Hophead
    • 05-2006
    • 1752

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dabu1 Wyświetlenie odpowiedzi
    Wydaje mi się, że umysł Krzysia, zaprojektowany jest w ten sposób, że wszystko musi być wierną kopią, każdy guziczek ubrania, każdy pistolecik musi być identyczny jak to było kiedyś.
    Na tym właśnie polegają rekonstrukcję historyczne...

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
    Idiotyczne pytania. Należy odrazu zapytać dlaczego rekonstruktorzy w Warszawie i pod Grunwaldem przebierają się za hitlerowców i krzyżaków?
    Jak najbardziej należałoby, dla mnie jest to co najmniej dwuznaczne...
    www.ohbeautifulbeer.com

    www.mateuszdrozdowski.pl

    „Kwaśny Edi herbu Koreb

    Comment

    • ksy
      Kur Domowy
      • 07-2011
      • 280

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
      Jacenty, jeśli już o tym rozmawiamy.

      Teraz w różnych dziedzinach życia mamy plagę angielszczyzny - zwłaszcza w marketingu i reklamie. W sumie nie dziwię się, dużo łatwiej wziąć dowolną zbitkę słoną w obcym języku, niż zrobić coś poprawnego i atrakcyjnego we własnym. Argument, że nazwy angielskie lepiej oddają styl piwa, w ogóle do mnie nie przemawia, bo znaczyłoby to, że wszystkie pilsy powinniśmy nazywać po czesku. PINTA jakoś sobie z tym poradziła całkiem zgrabnie.
      Tak PINTA (po polsku PÓŁKWARTA) Jednostka miary stosowana w krajach anglosaskich zdecydowanie sobie z tym poradziła całkiem zgrabnie.

      Po prawdzie, to ja też lubię jak nie wszyscy "living in America", ale trzeba się przyzwyczajać do tego czego nie można zmienić
      Last edited by ksy; 27-04-2012, 10:50.
      --------------------
      --------------------
      "Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty. "

      Comment

      • kiszot
        Senior
        • 08-2001
        • 8081

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika giudice Wyświetlenie odpowiedzi
        Proponowałbym zacząć od siebie.
        Czyżbym pisał w jakimś obcym języku? A co do błędu to chwała ci,ze go znalazłeś.To tylko ukazuje jacy jesteśmy omylni jako ludzie.
        Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
        1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

        Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
        Mein Schlesierland, mein Heimatland,
        So von Natur, Natur in alter Weise,
        Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
        Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dabu1 Wyświetlenie odpowiedzi
          (...) Wydaje mi się, że umysł Krzysia, zaprojektowany jest w ten sposób, że wszystko musi być wierną kopią, każdy guziczek ubrania, każdy pistolecik musi być identyczny jak to było kiedyś. Jeśli coś zostało narysowane, przerysowane z małymi odchyłkami to znaczy, że jest już brzydkie i paskudne?Mam nadzieję, że cię nie urażę
          Nie tylko Krzysia ale każdego rekonstruktora historycznego, jeśli myślisz, ze są możliwe jakiekolwiek odstęptwa toś Pan jest w błędzie. Akurat znam wielu (średniowiecze i IIWW) i wiem jak da nich ważny i istotny jest każdy guziczek czy rękawica.

          Odstępstwa w rysunku mogą być, odchyłki mogą być, wariacje także, ale niech to ma swoją klasę i humor na wysokim poziomie, w świetnym wykonaniu, a nie w takim bylejactwie świadczącym jedynie o nikłych umiejętnościach, gdyż nawet proporcji "arysta" nie umiał zachować.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • dabu1
            Senior
            • 04-2005
            • 159

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
            Nie tylko Krzysia ale każdego rekonstruktora historycznego, jeśli myślisz, ze są możliwe jakiekolwiek odstęptwa toś Pan jest w błędzie. Akurat znam wielu (średniowiecze i IIWW) i wiem jak da nich ważny i istotny jest każdy guziczek czy rękawica.

            Odstępstwa w rysunku mogą być, odchyłki mogą być, wariacje także, ale niech to ma swoją klasę i humor na wysokim poziomie, w świetnym wykonaniu, a nie w takim bylejactwie świadczącym jedynie o nikłych umiejętnościach, gdyż nawet proporcji "arysta" nie umiał zachować.
            No i właśnie do tego dążę, że zarówno ty jak i Krzysiu, zapewne macie niezwykłą i wspaniałą wiedzę na temat rekonstrukcji historycznych, ale etykiety na piwo to już zupełnie inna bajka.
            Ocena takich starszych panów jak wy, nie są do końca sprawiedliwe, zostańcie może przy swoich zamiłowaniach, a etykiety pozwólcie oceniać innym młodym, otwartym umysłom
            Nie twierdzę, że ja do takich należę

            Comment

            • AleBrowar
              Senior
              • 04-2012
              • 167

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
              Nie tylko Krzysia ale każdego rekonstruktora historycznego, jeśli myślisz, ze są możliwe jakiekolwiek odstęptwa toś Pan jest w błędzie. Akurat znam wielu (średniowiecze i IIWW) i wiem jak da nich ważny i istotny jest każdy guziczek czy rękawica.
              A tu cię zaskoczę bo sam się tym pasjonowałem, byłem dwa razy pod grunwaldem i w wielu innych miejscach
              Generalnie chłopaki widzę, że się dobrze bawicie więc nie przeszkadzam.


              Wszystkich zainteresowanych zapraszam w sobotę 5 maja o godzinie 20 na premierę AleBrowaru. Oto Lista pewnych na dziś miejsc, lista jak mniemam jest rozwojowa:

              - Kraków Strefa Piwa
              - Łódź Piwoteka Narodowa
              - Poznań Setka
              - Toruń Krajina Piva
              - Warszaw Wlazł Kotek
              - Wrocław Zakład Usług Piwnych
              Last edited by AleBrowar; 27-04-2012, 12:03.
              http://www.facebook.com/AleBrowar

              Comment

              • pizmak666
                Senior
                • 12-2006
                • 1898

                Negowanie wiedzy Becika na temat etykiet na tym forum jest co najmniej nie na miejscu.
                „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                Comment

                • VanPurRz
                  Senior
                  • 09-2008
                  • 4229

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dabu1 Wyświetlenie odpowiedzi
                  No i właśnie do tego dążę, że zarówno ty jak i Krzysiu, zapewne macie niezwykłą i wspaniałą wiedzę na temat rekonstrukcji historycznych, ale etykiety na piwo to już zupełnie inna bajka.
                  Ocena takich starszych panów jak wy, nie są do końca sprawiedliwe, zostańcie może przy swoich zamiłowaniach, a etykiety pozwólcie oceniać innym młodym, otwartym umysłom
                  Nie twierdzę, że ja do takich należę
                  Wierzysz w te bzdury które napisałeś? Przeczytaj jeszcze raz i się zastanów.
                  A potem przeczytaj tekst (jeżeli go nie znasz) "Le temps ne fait rien a laffaire" Brasensa. Wiek nie ma znaczenia ale ja wolę tytuł tłumaczenia Młynarskiego "Jak ktoś jest żłób będzie żłób".
                  Przytoczę tylko mały fragment tłumaczenia:
                  "Ledwo ze skorupki pokażą czub
                  już hop , siup
                  drą pisklęta dziób , że każdy dorosły
                  to żłób
                  a gdy już im włos siwieje to w głos
                  z głębi płuc
                  starcy charczą wciąż , że każdy kto młody
                  ten buc .

                  Ja , człek niemłody i nie stary
                  słów na ten temat miałbym parę :
                  Tu czas i wiek nie ma znaczenia
                  jak ktoś jest żłób - będzie żłób ,
                  w młodości dniach i w smudze cienia
                  jak ktoś jest żłób- będzie żłób .
                  Dogada się , proszę kolegi
                  stary wał i debiutant wał
                  żłób co zna niegdysiejsze śniegi
                  i żłób żółtodziób na schwał .
                  "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                  Comment

                  • Krzysiu
                    Krzysiu
                    • 02-2001
                    • 14936

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dabu1 Wyświetlenie odpowiedzi
                    ... Ocena takich starszych panów jak wy, nie są do końca sprawiedliwe...
                    Podpowiem tobie jeszcze kilka błyskotliwych argumentów w dyskusji:
                    - mam 25 kilo nadwagi
                    - łysieję
                    - ostatnio bawiłem się z Indianami.

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dabu1 Wyświetlenie odpowiedzi
                      No i właśnie do tego dążę, że zarówno ty jak i Krzysiu, zapewne macie niezwykłą i wspaniałą wiedzę na temat rekonstrukcji historycznych, ale etykiety na piwo to już zupełnie inna bajka.
                      Ocena takich starszych panów jak wy, nie są do końca sprawiedliwe, zostańcie może przy swoich zamiłowaniach, a etykiety pozwólcie oceniać innym młodym, otwartym umysłom
                      Nie twierdzę, że ja do takich należę
                      O kuźwa, pierwszy raz ktoś mnie nazwał starszym panem

                      Ha, w etykietach siedzę od 1986 roku, do tej pory przez moje ręcę przeszło 250 000 - 300 000 różnych etykiet z całego swiata i cały czas przez moje ręce przepływają setki nowych etykiet ze wszystkich kontynentów.
                      I Ty uważasz, że ja nie mam prawa oceniać etykiet? Niech młody i otwarty umysł jeszcze się rozwinie i bardziej otworzy bo jak na razie umysł ma albo duże braki albo tak naprawdę nie wie o czym mówi.

                      Ciekawe ile tysięcy etykiet widziałeś z mikrusów, które mają świetne śmieszne, ciekawe i odlotowe grafiki, począwszy od Nowej Zelandi, przez Japonię, Liban, RPA, Włochy, Francję na Argentynie, Chile i USA kończąc.
                      Jesli widziałeś choć z 1000 różnych, to możemy dyskutować
                      Last edited by becik; 27-04-2012, 12:48.
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • AleBrowar
                        Senior
                        • 04-2012
                        • 167

                        Koszulki do nabycia za złotych 35, zamawiać można w lokalach w których będziemy mieli premierę. Rozmiary męskie i damskie, gramatura 160g/m2, kolor biały z czarną lamówką.
                        Attached Files
                        http://www.facebook.com/AleBrowar

                        Comment

                        • baniol
                          Junior
                          • 03-2012
                          • 22

                          Pysznie!

                          Comment

                          • jacekwerner
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 2837

                            Czy koszulki będzie można zakupić na FDP ?
                            Ochotnicza Straż Piwna
                            BAZA = 7446

                            Comment

                            • AleBrowar
                              Senior
                              • 04-2012
                              • 167

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacekwerner Wyświetlenie odpowiedzi
                              Czy koszulki będzie można zakupić na FDP ?
                              Taki jest plan
                              http://www.facebook.com/AleBrowar

                              Comment

                              • jacekwerner
                                Senior
                                • 05-2004
                                • 2837

                                Dzięki, mam nadzieję że plan "wypali"
                                Ochotnicza Straż Piwna
                                BAZA = 7446

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎