Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ursa Maior - browar w Bieszczadach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Petitpierre
    Senior
    • 01-2014
    • 2560

    Pokorne cielę dwie matki ssie. Na pysze daleko nie zajadą.
    Mały porterek-przyjaciel nerek

    Comment

    • Marcin_wc
      Senior
      • 09-2005
      • 2115

      Ktoś wie, gdzie można poczytać o DMSie z wody, bo nic nie mogę znaleźć?

      Comment

      • emes
        Nadszyszkownik Chmielowy
        • 08-2003
        • 4275

        Agnieszka Łopata na FB:
        "działalność marketingowa polega na rzetelnym
        informowaniu klientów jak się sprawy mają i na rozwiązywaniu
        problemów. Tak właśnie staramy się działać. "

        Szacun

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
          Pokorne cielę dwie matki ssie. [...]
          Piwo psuje się od wody.

          Byś zupełnie był mądry, woda ci nie wystarczy.

          Chyba kończy się świat – DMS z siarczkiem za pan brat!

          Czego nie można zmienić, to trzeba polubić.

          ...

          Last edited by leona; 10-02-2014, 22:29.

          Comment

          • Seta
            Piję piwo
            • 10-2002
            • 6964

            Wszystkim którzy mają wątpliwości i zaraz będą blogować nt hejtu browbizowego chciałbym zacytować kilka wypowiedzi z naszego forum nt pszenicy z Ursy.
            Osobom mniej zorientowanym podpowiem, że hefeweizen to piwo w którym wszelkie wady wychodzą dużo łatwiej niż np w IPA.
            Cytowane opinie są różne. Niektórzy się zachwycają, inni nieco dystansują do tego piwa (m.in. ja) ale NIKT nie wyczuł warzyw! NIKT! To była inna woda?

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika YouPeter Wyświetlenie odpowiedzi
            Bardzo udana pszenica, idealnie mieszcząca się w kanonach stylu. Są goździki, są banany, a wszystko to jest ze sobą bardzo dobrze zbalansowane.
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
            Potwierdzam. Rasowy hefeweizen w stylu bawarskim.
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Oskaliber Wyświetlenie odpowiedzi
            Świetne. Najlepszy hefe-weizen jakiego piłem od bardzo długiego czasu.
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika makbeth Wyświetlenie odpowiedzi
            Niesamowita pszenica - dla mnie chyba najlepsza (polska), jaką kiedykolwiek piłem.
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WiHuRa Wyświetlenie odpowiedzi
            Ogółem: świetne pszeniczne piwo
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
            Smak: Lekkie w smaku, nie wytrawne, niewodniste. Dość dobrze zbalansowane. Nie jest ani za słodkie, ani z akwaśne. Wszystko gra. Mi jednak brakuje wyraźniejszego banana i delikatnej słodyczy na końcu łyczka, ale to ja tam mam:]
            Pijalność wysoka, sesyjność raczej też, nie kwasi, nie muli. W lecie można by przy nim poszaleć
            (...)Ogólnie polecam
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika YouPeter Wyświetlenie odpowiedzi
            Zapach: Jest tu wszystko co powinno się znaleźć w piwie tego gatunku. Fajna zbożowa podstawa uzupełniona bananami i goździkiem. Jest bardzo dobrze [5]
            Smak: W smaku również wszystko jest na swoim miejscu. Banany, goździki, zboże, wszystko to jest w idealnych proporcjach i bardzo dobrze ze sobą współgra. Goryczka dość intensywna jak na pszenice ale nie przesadzona. Jedyne do czego można by się było przyczepić to fakt, że piwo jest trochę przyciężkawe, a to za sprawą zbyt małej kwaskowatości. [4.5]
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
            Smak: Taki, jak powinien być hefeweizen. Banany, goździki, lekka zbożowość, goryczka nawet mocna jak na ten styl. [4]
            Uwagi: Dobry hefeweizen. Tylko tyle i aż tyle.
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika nie_wiesz Wyświetlenie odpowiedzi
            Zapach: Bardzo intensywny i przyjemny. Głównie bananowy, później goździki, owoce. [5]
            Smak: Orzeźwiający. Tutaj inaczej niż w aromacie, banany są na równi z posmakami goździkowymi, zbożowymi - bardzo dobrze zbalansowane. Piwo nie jest ani za słodkie, ani puste. Dość wyraźna goryczka jak na pszenicę. [4.5]
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
            Zapach: intensywny i przyjemny, mix owoców i słodu [5]
            Smak: dość pełne i treściwe, w ustach jest to eksplozja słodu, zbóż, owoców, świetnie zrównoważonych, współgrających ze sobą, lekka cytrusowa nuta, minimalny zbożowy posmak w kącikach, całość jet naprawdę świetna [4.5]
            Uwagi: to piwo daje radość z picia i ma w sobie mnóstwo pozytywnej energii, do powtórzenia i to jak najszybciej
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
            Zapach: Słód, banany, goździki, cytrusy też, ale trochę za daleko... [4]
            Smak: Minimalny kwasek, minimalna także grejpfrutowa goryczka, pojawia się słód, w zasadzie nie czuję banana, ale w sumie dobrze, bo ja nie lubię bananów . [4]
            Uwagi: Po orgazmicznych opisach przedpiszców spodziewałem się nie wiadomo czego, więc minimalnie się zawiodłem. Co nie znaczy, że jest kulawo, bo jest fporzo .][/FONT]
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika von_scheisse Wyświetlenie odpowiedzi
            Smak: Słodowy, chlebowy, fenolowy - goździki i w tle banany. W tle również lekki kwasek - piwo jest dzięki temu rześkie. Goryczka zauważalna, ale nie dominująca. Dość lekkie. [4.5]
            Uwagi: Piwo z datą przydatności do spożycia 17.11.2013 r. Porządny pszeniczniak bez większych wad, ale też niezbyt porywający.
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Warchlando Wyświetlenie odpowiedzi
            Zapach - aromat goździków oraz słodu pszenicznego, wyczuwalne banany oraz nuta drożdżowa, jak również owoce
            Smak - banany, goździki, słód pszeniczny, a także wyczuwam lekką chmielowość ze średnią (a jak na styl wysoką) goryczką. Również występują w smaku owoce oraz delikatna kwaskowatość
            Uwagi - Dobrze zbalansowane a zarazem orzeźwiające piwo. Bardzo dobra pszenica.
            Warka do 17.11.2013
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
            Zapach: Średnie banany, lekki cytrus i jakby delikatny chmiel. [4]
            Smak: No nie jestem przekonany... Lekkie, niska pełnia słodowa, akcenty pszeniczne słabo wyczuwalne, lekki kwasek, słabe goździki.Bez wad, ale trochę brakuje charakteru. Coś się chyba za mocno odfermentowało... [3.5]
            Uwagi: 17.11.2013. Byłoby fajne piwo na lato, ale w tej cenie można znaleźć dużo ciekawsze pszenice.
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wasyll Wyświetlenie odpowiedzi
            Po przeczytanych opiniach i komentarzach spodziewałem się czegoś znacznie lepszego, a jest chudziutko.
            Aromat również bardzo przyjemny, bananowe uderzenie jest wprost oszałamiające, ale szybko gdzieś uciekają te nuty.
            Smak jest dość intensywny, jednak nagazowanie jest tak mocne, że burzy całą harmonię piwa. Ciężko mi coś konkretnego napisać na ten temat.
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Vortex Wyświetlenie odpowiedzi
            Zapach: owocowy, także odrobina goździków [4]
            Smak: orzeźwiający, wyczuwalne nuty cytrusowe, lekka pijalna pszenica [4]
            Uwagi: naprawdę bardzo przyzwoita pszenica, choć za tę cenę można już śmiało sięgnąć po niemieckie weizen-y.
            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

            Comment

            • fidoangel
              Senior
              • 07-2005
              • 3489

              A może jest tak, że do pszenicy jest potrzebna specjalna woda. I wcale tu nie żartuję. Dawno stwierdziłem, że dobra pszenica zależy od wody.

              Może inne piwa nie udają się na tej wodzie?

              @Seta, czemu ja zostałem jako jedyny ze "słusznym" podpisem w stopce?
              "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

              Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

              Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
              Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
              Sprawdź >>>Przewodnik<<<

              Comment

              • belze
                Senior
                • 02-2004
                • 301

                Ich pszenica była naprawdę świetna. Dałem ją na 1wsze miejsce w plebiscycie w kategorii piw pszenicznych - a i tak zgarnęła 3cią lokatę.

                Natomiast u nich nie tylko o DMS chodzi - oprócz palety warzyw, pojawia się kwestia złego przepisu w stosunku do stylu (bombina blues) lub niezbalansowania słodu/chmielu w gotowym produkcie.

                Comment

                • emes
                  Nadszyszkownik Chmielowy
                  • 08-2003
                  • 4275

                  Seta dobrze byś zrobił, jakbyś poszedł spać kiedy zapowiadałeś, że pójdziesz Problem z wodą jako przyczyną nieatrakcyjnych smaków i zapachów wysnuwa na poważnie tylko piwowarka Ursy.

                  Comment

                  • Komar_Pafnucy
                    Senior
                    • 08-2005
                    • 1114

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marcin_wc Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ktoś wie, gdzie można poczytać o DMSie z wody, bo nic nie mogę znaleźć?
                    Ja wiem.

                    Problem polega na tym, że chodzi o wodę morską, a Ursa jej raczej nie sprowadza.

                    Multitap Crawl
                    Multitap Crawl na Facebook

                    "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                    Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                    Comment

                    • fidoangel
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 3489

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
                      (...) Problem z wodą jako przyczyną nieatrakcyjnych smaków i zapachów wysnuwa na poważnie tylko piwowarka Ursy.
                      A kto jeszcze?
                      "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                      Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                      Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                      Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                      Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                      Comment

                      • leona
                        PremiumUżytkownik
                        • 07-2009
                        • 5853

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel Wyświetlenie odpowiedzi
                        A kto jeszcze?
                        Kopyr na vlogu?

                        Comment

                        • emes
                          Nadszyszkownik Chmielowy
                          • 08-2003
                          • 4275

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel Wyświetlenie odpowiedzi
                          A kto jeszcze?
                          Następny Jak piszę tylko, to kogo jeszcze mam wymieniać ?

                          Comment

                          • emes
                            Nadszyszkownik Chmielowy
                            • 08-2003
                            • 4275

                            Ogólnie rzecz biorąc, to zwalanie problemu DMS-u na wodę nie ma racji bytu, bo np. pierwsza warka na tej samej wodzie, pszenicy była rewelacyjna i bez DMSu. Inne piwa z pierwszej warki też wspominam, że były w miarę. Ta sama woda i nagle takie problemy ? Takie pseudomarketingowe tłumaczenia wpadek, to można wciskać na onecie albo FB , ale nie tu.
                            .

                            Comment

                            • Seta
                              Piję piwo
                              • 10-2002
                              • 6964

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
                              Seta dobrze byś zrobił, jakbyś poszedł spać kiedy zapowiadałeś, że pójdziesz Problem z wodą jako przyczyną nieatrakcyjnych smaków i zapachów wysnuwa na poważnie tylko piwowarka Ursy.
                              Nie napisałem tego dla Ciebie, tylko dla innych "podglądających" ten wątek. Jestem pewien, że wielu (psycho)fanów Ursy uwierzyło Agnieszce, że warzywka to "zasługa" mineralnej wody. Osobiście też nie mam 100% pewności jak ichnia woda reaguje ze słodem, ale jeśli NAWET pszenica im się udała, to niemożliwe, że problem wyszedł dopiero w piwach mocniej chmielonych.
                              Dobranoc.
                              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                              Comment

                              • emes
                                Nadszyszkownik Chmielowy
                                • 08-2003
                                • 4275

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                                Dobranoc.
                                Dobranoc

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎