Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ursa Maior - browar w Bieszczadach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • oberzine
    Senior
    • 02-2012
    • 228

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
    Trochę mnie już denerwuje to, że dzisiaj ludzie nie umieją czytać ze zrozumieniem. Gdzie ja napisałem, że Ty handlujesz (czyżby uderz w stół a nożyce się odezwą?)? Pisałem o działaniach Ursy która reprezentuje typową polską mentalność (przynajmniej biznesową) - wcisnąć ludziom badziewie za duże pieniądze i zablokować każdą krytykę (na różne sposoby) lub przedstawić ją jako "marudzenie Polaka".
    napisałeś że ursa się obraża i pisze o "mentalności", nie pamiętam aby ursa pisała gdzieś o "marudzeniu polaka" a, że zacytowałeś mnie i ja o tym pisałem to wychodzi na to że to do mnie i że ja jestem przedstawicielem ursy.. może nie umiem czytać ze zrozumieniem

    Comment

    • Tomi45
      Senior
      • 07-2011
      • 165

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika KarlPopper Wyświetlenie odpowiedzi
      Dobra dobra, moim zdaniem Renegat jest świetny ;p
      Moim też. Choć nie wiem czy na forum wypada się do tego przyznać

      Comment

      • VanPurRz
        Senior
        • 09-2008
        • 4229

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tomi45 Wyświetlenie odpowiedzi
        Moim też. Choć nie wiem czy na forum wypada się do tego przyznać
        A czemu nie? Jak komuś smakuje? Ale także ci którym nie smakuje mogą wyrażać swoje opinie.
        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

        Comment

        • dlugas
          Senior
          • 04-2006
          • 4014

          Jeśli dane piwo smakuje to opiszcie to w odpowiednim wątku.
          Jeśli nie smakuje, to tym bardziej :]
          Last edited by dlugas; 27-03-2014, 14:41.
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • olie
            Senior
            • 06-2011
            • 777

            Wszyscy zajęci hejtem na BRJ i nie wiadomo czy jakość piw z Ursy się poprawiła. We Wrocławiu wąchałem Deszcz w Cisnej - wydawał się ok

            Comment

            • AdrianR
              Member
              • 04-2014
              • 62

              A moze to Ursa jest winna kryzysowi w trojkacie brj-dzielak-kopyr? A na serio to kupilem ti nowe piwo od nich i mam zamiar he dzisiaj wypic.
              http://adrianpijepiwo.blogspot.com/
              https://www.facebook.com/adrianpijepiwo
              http://instagram.com/adrianpijepiwo

              Comment

              • yoda79
                Senior
                • 01-2013
                • 861

                Renegat podobno ok, ciekawe jak tam pszenica nowa.

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  Ursa Maior Insider nr 36 (9/2016)
                  Stop fałszywym piwom w Bieszczadach!


                  W związku z narastającą plagą fałszywych i oszukańczych piw "bieszczadzkich" produkowanych poza regionem i nie mających z Bieszczadami nic wspólnego, przypominamy, że:

                  Bieszczadzka Wytwórnia Piwa jest jedynym lokalnym browarem, a produkowane przez nas piwa nazywają się URSA. Inne piwa, których nazwy nawiązują do Bieszczadów lub bieszczadzkich miejscowości lub rzek, nie są warzone lokalnie tylko produkowane na zlecenie w dużych browarach, w miejscowościach odległych o kilkaset kilometrów. Są to standardowe piwa, które dla chęci zarobku opatrywane są mylącymi "bieszczadzkimi" etykietami.

                  Piwa URSA są łatwo rozpoznawalne – etykiety mają charakterystyczny kształt i znajduje się na nich logo naszej firmy z niedźwiedzicą i małym niedźwiadkiem. Wszystkim, którzy nie są pewni czy piją piwo z Bieszczadów, radzimy szukać informacji o producencie na etykiecie.

                  Bieszczadzka Wytwórnia Piwa wywiera duży wpływ na lokalną ekonomię poprzez między innymi:

                  budowę budynków z infrastrukturą za kilka milionów złotych, które trafiły do lokalnych firm wykonawczych i dostawców
                  zatrudnianie wyłącznie lokalnych pracowników
                  odprowadzanie podatku VAT i CIT do lokalnego urzędu skarbowego
                  odprowadzanie podatku od nieruchomości do gminy Olszanica, w której położony jest browar
                  odprowadzanie opłat produktowych i za korzystanie ze środowiska do podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego
                  korzystanie z lokalnych dostawców opakowań i innych bieżących materiałów
                  pobudzanie lokalnej ekonomii poprzez oferowanie usług dla turystów, którzy korzystają z okolicznych miejsc zakwaterowania, żywienia etc.
                  promocję Bieszczadów poprzez produkcję piw nawiązujących do Bieszczadów, które trafiają do odbiorców w całym kraju, współpracę z HBO, organizatorami imprez, Bieszczadzkimi Drezynami Rowerowymi, kinami w całym kraju, pełnienie funkcji punktu informacyjnego etc.
                  współpracę z lokalnymi twórcami, wydawnictwami, piekarniami, rolnikami etc., których produkty są sprzedawane w sklepie Esencja Karpat przy browarze oraz pubie firmowym w Krakowie.
                  Dzięki temu pieniądze wzmacniają region i przeciwdziałają bezrobociu. Zaznaczamy, że Ursa Maior powstała bez jakichkolwiek dotacji krajowych ani unijnych.

                  Żaden z oszukańczych producentów i dystrybutorów piw pseudobieszczadzkich nie robi nic z powyższego, a jedynie wprowadza klientów w błąd i z chęci zysku wyprowadza pieniądze z Bieszczadów.
                  Źródło: e-mail od URSY
                  Pewnie "piją" do "Bieszczadzkich" w papierowej owijce, wetlinerów z PiP itp. itd.

                  To wklejam w ramach "ciekawostki"
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • emes
                    Nadszyszkownik Chmielowy
                    • 08-2003
                    • 4275

                    Niech zgadnę, Bieszczadzkie robi radomski Dionizos w browarze ekonomiczno-mózgotrzepiącym Krajanie?

                    Comment

                    • leona
                      PremiumUżytkownik
                      • 07-2009
                      • 5853

                      Znowu jakiś gigant pijaru dorwał się do konta Ursy?

                      Comment

                      • pizmak666
                        Senior
                        • 12-2006
                        • 1898

                        W związku z narastającą plagą fałszywych i oszukańczych piw
                        Normalnie jakbym czytał przedwojenne inseraty...

                        Dokładnie jak pisze leona: mistrzowie marketingu.
                        „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                        "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                        Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                        Comment

                        • zgroza
                          Senior
                          • 03-2008
                          • 3597

                          Prawdę piszą i tylko prawdę. Czy romantyzm danej budy z warzelnią do Was już nie przemawia?
                          Lotna ekspozytura browaru

                          Też Was kocham.

                          Comment

                          • Krzysiu
                            Krzysiu
                            • 02-2001
                            • 14936

                            Nie. Są śmieszni od samego początku. Choć w tym przypadku w zasadzie mają rację, to forma jest w najlepszym razie zniechęcająca. Poza tym - podatki CIT, PIT i VAT płacone są do Skarbu Państwa i samorząd lokalny ma z tego tylko subwencje ogólne i celowe, więc powoływanie się na płatności podatków w lokalnym urzędzie skarbowym jest mało poważne.

                            Comment

                            • Rzeszowiak
                              Piwny Radykał
                              • 04-2009
                              • 1596

                              Teraz kolej na atak na suchary bieszczadzkie z Sanoka.

                              Comment

                              • robox
                                = kapslarz =
                                • 11-2002
                                • 8188

                                Nawet wizytówka Bieszczad, zespół KSU, zamówił swoje piwo w ... odległym Raciborzu.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎