Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ursa Maior - browar w Bieszczadach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • VanPurRz
    Senior
    • 09-2008
    • 4229

    #91
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coder Wyświetlenie odpowiedzi
    Sądzę, że po masakrze jaką urządzono Kopyrowi podczas próby wytłumaczenia się z wad Sępa mało który producent będzie miał ochotę tłumaczyć się tu z czegokolwiek.
    Ciągle udajesz, że nie rozumiesz o co chodziło w tamtej dyskusji? Bo bynajmniej nie o to, że Kopyr próbował się "wytłumaczyć". Nie chcę wracać do tematu ale przeczytaj jeszcze raz tamte posty.
    I jeszcze raz napiszę - jeżeli wyprodukowało się wadliwe piwo lub o nie zadawalącej jakości to należy je spuścić w kanał tak jak to zrobiła PINTA.

    Co do piw z Ursy ja na razie wypiłem dopiero dwa czy trzy - w Megaloman był taki sobie ale już wędzone było dobre. Wydaje się, że browar narzucił sobie zbyt duże tempo wypuszczania kolejnych warek zamiast skupić się na stabilizacji. Ale zobaczymy w którą stronę to pójdzie. Artezan też zaczął słabo (niepijalny dubbel i kwaśny wit) a dzisiaj jest w trójce moich ulubionych browarów.
    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

    Comment

    • VanPurRz
      Senior
      • 09-2008
      • 4229

      #92
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
      Myślisz, że sami nie testują piwa przed rozlewem?
      Warto testować też swoje produkty "w boju" czyli w sklepach i lokalach bo to tam odbywa się weryfikacja.
      "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        #93
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Undeath Wyświetlenie odpowiedzi
        Krzysiu to niczego nie potwierdza...
        To jest moje zdanie, nie twierdzę, że wyszło to w wyniku dowodu matematycznego. Zaobserwowałem coś, co zinterpretowałem jako kolesiostwo w takim właśnie znaczeniu.

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Undeath Wyświetlenie odpowiedzi
        ... jeżeli już brnąc w to dalej to browar.biz też częściowo milczał.
        To prawda, moim zdaniem część aktywnych uzytkowników browar.biz tworzy to nierówne traktowanie.

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Undeath Wyświetlenie odpowiedzi
        ...Zareagowałem nie ze złośliwości i żeby komuś dogryźć ...
        Nikt tego nie zarzuca i nie widzę powodu, żeby się tłumaczyć. Co prawda wielu uważa, że "krytyka" to chwalenie za wszystko i bez powodu, a zwrócenie uwagi na ewidentne błędy to "hejt".

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ronoaro
        ...Ursa ma bardzo ładne i interesujące etykiety, dopracowane i przyciągające oko ...
        Sądząc po wypowiedziach w "Piwo Konkretnie", nie wszyscy są tego zdania.
        Last edited by Krzysiu; 02-01-2014, 12:26.

        Comment

        • Komar_Pafnucy
          Senior
          • 08-2005
          • 1114

          #94
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika olie Wyświetlenie odpowiedzi
          Ursa Maior to chyba jedyny browar, która w ogóle nie odnosi się do uwag na temat wadliwości ich piw.
          Sadzę, że nie jedyny.

          Ale właściwie co mają powiedzieć?
          Iść w zaparte, czy przyznać, że cos spieprzyli?
          Najlepiej, jak by po prostu wyciągnęli wnioski i poprawili piwa, a tego niestety nie widzę.

          Multitap Crawl
          Multitap Crawl na Facebook

          "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
          Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

          Comment

          • olie
            Senior
            • 06-2011
            • 777

            #95
            Wbrew pozorom, ale forumowicze lub ogólnie internet mogą poważnie zaszkodzić sprzedaży konkretnego piwa lub całego asortymentu z browaru. Czemu w pewnym momencie całkowicie siadła sprzedaż beczkowego Prometeusza z pierwszej warki? Czemu po paru miesiącach zniknęło z rynku Antidotum? Browary muszą się dziś liczyć z internetem, chyba że wybiorą inny sposób dystrybucji jak kiermasze z tradycyjna żywnością (Edi, Koreb) czy dyskonty (Browary Łódzkie).

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coder Wyświetlenie odpowiedzi
            Sądzę, że po masakrze jaką urządzono Kopyrowi podczas próby wytłumaczenia się z wad Sępa mało który producent będzie miał ochotę tłumaczyć się tu z czegokolwiek.
            Jest wiele dróg komunikacji, nie ma obowiązku tłumaczenia się bądź informowania na hejterskim forum. Na razie jedyny komunikat z browaru to filmiki, na których widzę, że piwo jest świetne, podczas gdy ma ewidentną wadę. Kopyr nie twierdził, że Sęp nie ma diacetylu, a i tak został zjedzony.

            Comment

            • YouPeter
              Senior
              • 05-2004
              • 2379

              #96
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Undeath Wyświetlenie odpowiedzi
              Nie przesadzałem, nawet powiem byłem bardzo delikatny dla ich piw, dziwi mnie tylko sytuacja też, że nikt przed mną tego nie zauważył wszystkie 6 piw (od dobrej karmy i filipa po blond cascade i powtórki teraz poprzednich piw) jakie kupiłem od nich miały DMS i to straszny jak woda z puszki kukurydzy, nie wierzę, że nikt tego nie zauważył, a jednak dużo osób to przemilczało...
              A może po prostu nie każdy jest tak wyczulony na DMS jak Ty? Może nie każdy rozpoznaje, że to jest DMS? Piwa oceniają tutaj różni ludzie i nie każdy z nich posiada tę wiedzę tajemną.
              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

              Comment

              • jacer
                Senior
                • 03-2006
                • 9875

                #97
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika olie Wyświetlenie odpowiedzi
                Czemu po paru miesiącach zniknęło z rynku Antidotum?
                Znikło? W grudniu widziałem na półkach w sklepie.
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • olie
                  Senior
                  • 06-2011
                  • 777

                  #98
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                  Znikło? W grudniu widziałem na półkach w sklepie.
                  Podobno to już sam Bartek warzy ze starymi etykietami po Antidotum.

                  Comment

                  • YouPeter
                    Senior
                    • 05-2004
                    • 2379

                    #99
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika olie Wyświetlenie odpowiedzi
                    Wbrew pozorom, ale forumowicze lub ogólnie internet mogą poważnie zaszkodzić sprzedaży konkretnego piwa lub całego asortymentu z browaru. Czemu w pewnym momencie całkowicie siadła sprzedaż beczkowego Prometeusza z pierwszej warki? Czemu po paru miesiącach zniknęło z rynku Antidotum? Browary muszą się dziś liczyć z internetem, chyba że wybiorą inny sposób dystrybucji jak kiermasze z tradycyjna żywnością (Edi, Koreb) czy dyskonty (Browary Łódzkie).
                    Sprzedaż sidła ponieważ kto miał spróbować Prometeusza i tak by go spróbował. A że nie zasmakowało to już drugi raz po nie nie sięgnął. Antidotum to inna bajka. Jak prawie każde ich piwo szło w kanał, to niestety trudno z poziomu kanału odbudować reputację.

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika olie Wyświetlenie odpowiedzi
                    Jest wiele dróg komunikacji, nie ma obowiązku tłumaczenia się bądź informowania na hejterskim forum. Na razie jedyny komunikat z browaru to filmiki, na których widzę, że piwo jest świetne, podczas gdy ma ewidentną wadę. Kopyr nie twierdził, że Sęp nie ma diacetylu, a i tak został zjedzony.
                    Widzę, że rok czasu u wielu osób sprawił, że już nie pamięta o co była ta cała afera. Ale nic nie szkodzi, Kopyr zapowiedział powrót na forum to się wytłumaczy
                    Last edited by YouPeter; 02-01-2014, 13:21.
                    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                    Comment

                    • dlugas
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 4014

                      Kopyr zapowiedział powrót na forum to się wytłumaczy
                      cicho sza :] bo znowu się zacznie

                      No i wątek zaczyna nam się rozjeżdżać w kilku oftopicowych kierunkach :]
                      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                      Comment

                      • Undeath
                        Senior
                        • 08-2011
                        • 113

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika YouPeter Wyświetlenie odpowiedzi
                        A może po prostu nie każdy jest tak wyczulony na DMS jak Ty? Może nie każdy rozpoznaje, że to jest DMS? Piwa oceniają tutaj różni ludzie i nie każdy z nich posiada tę wiedzę tajemną.

                        No i tu niestety muszę cię zawieść, zabrałem piwo z ursy na spotkanie i każdy stwierdził bez podpowiadania i autosugestii, że to jest DMS, tak jak pisałem każdy inaczej określił ten zapach - seler, koncentrat pomidorowy, puszka kukurydzy itp. ale to wszystko oznacza jedno. Co do odczucia jak komuś smakują takie piwa to Antidotum, EDI i Koreb zalegają na półkach może sobie je kupić jego wybór ja go nie będę od tego odwodził, ale zaraz obok dla mnie powinni na równie z w/w postawić ursę obecnie.

                        Comment

                        • zgoda
                          Senior
                          • 05-2005
                          • 3516

                          Krążą plotki po mieście, że Piwowarka Aga wcale nie lubi piwa. Gdyby tak było, to rzeczywiście kontrola jakości pozbawiona by była najważniejszego elementu.
                          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                          Comment

                          • YouPeter
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 2379

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Undeath Wyświetlenie odpowiedzi
                            No i tu niestety muszę cię zawieść, zabrałem piwo z ursy na spotkanie i każdy stwierdził bez podpowiadania i autosugestii, że to jest DMS, tak jak pisałem każdy inaczej określił ten zapach - seler, koncentrat pomidorowy, puszka kukurydzy itp. ale to wszystko oznacza jedno. Co do odczucia jak komuś smakują takie piwa to Antidotum, EDI i Koreb zalegają na półkach może sobie je kupić jego wybór ja go nie będę od tego odwodził, ale zaraz obok dla mnie powinni na równie z w/w postawić ursę obecnie.
                            Ja piłem wszystkie piwa z URSA-y. DMS wyczułem tylko w single hop cascade.
                            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                            Comment

                            • betperf
                              Junior
                              • 11-2011
                              • 19

                              Nie wszystkie piłem, gdyż zraziła mnie "truskawka" - szczególnie w Megalomanie i BombinaBlues, więc z dystansem podchodzę do kolejnych nowości. Royzbawiony był bardzo w porządku.

                              Comment

                              • Marcin_wc
                                Senior
                                • 09-2005
                                • 2115

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                                Co potwierdza tezę o podziale na równych i równiejszych - tym drugim ze względu na róznorakie powiązania, najczęściej towarzyskie - wiele uchodzi płazem.
                                To nie teza, tylko fakt i nie wiem, co w tym dziwnego. Ty też niejednokrotnie na tym forum pokazywałeś, że jesteś równiejszy, ze względu na różnorakie powiązania, najczęściej towarzyskie.
                                Ja o piear z Ursy nie pisałem, bo piłem tylko jedno, które było tak nijakie, że nie pamiętam nawet jak smakowało. Staram się natomiast opisywać piwa z Artezana, bo to mój ulubiony browar, picie ich piw zawsze wzbudza we mnie spore emocje i staram się tym dzielić na forum. Z tego samego powodu nie opisuję Olimpu, czy koncerniaków, po prostu szkoda czasu.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎