Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe browary rzemieślnicze w Polsce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4312

    Hoppy Lab ma nieaktywną stronę. Nie pada tam żadna data, tylko tyle, że browar i strona w budowie.

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
      Browar Stary Kraków wystartował/-uje 16 październik
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
      Na dniach wystartuje nowy browar rzemieślniczy we Wroninie w woj. małopolskim.(...) Za całość odpowiedzialny jest Tomek Jabłoński i możecie się spodziewać powrotu znanych i lubianych piw: Smocza Głowa Amber Ale i Smocza Głowa Dark Ale oraz całkiem nowych piw. Piwa mają być dostępne najwcześniej w październiku. Początkowo pojawią się w wersji lanej. Butelka w późniejszym terminie, czyli tak jak 11 lat temu, gdy startował pierwszy kontraktowy browar rzemieślniczy - Browar Stary Kraków.
      Jeśli dobrze więc skumałem to wynika więc że z nowych rzemieślników wy/startuje jedynie Wronin a dopiero w nim będzie kontraktować Stary Kraków.
      Umieszczenie w tym wątku Starego Krakowa jest mylące bo sugeruje że rusza jako stacjonarka. Powinien więc być w wątku "Nowe browary kontraktowe" choć dokładnie to będzie reaktywka kontraktowca. Chyba pierwszy taki przypadek.
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13950

        Jesteś w mylnym błędzie

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • Cooper
          Senior
          • 11-2002
          • 6055

          W takim razie ładnie prostuj i naświetlaj temat w krótkich żołnierskich słowach co by nie było że szerzę dezinformę z którą będzie musiał walczyć Misiek Pisiewicz.
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19167

            Podana data 16 października wynikała z faktu, że inauguracja dwu piw uwarzonych we Wroninie (Browar Stary Kraków) była szerzej rozpowszechniona niż prezentacja pierwszego piwa, które miała miejsce 13 października, zupełnie bez rozgłosu.
            W bazie znajduje się BSK jak byt na równi z innymi browarami, choć 10 lat temu był kontraktowy. Obecny BSK (we Wroninie) jest realny, fizyczny.
            Z racji, że Andrzej Kuglin, który jest odpowiedzialny za projekt kontraktowy Huta Piwa i piwa warzone m.in. w Tweegu jest również piwowarem w BSK i dla swojego projektu uwarzył pierwsze piwa we Wroninie może Ci się pomerdały podmioty, miejsca i ludzie.
            Last edited by e-prezes; 28-10-2016, 18:05.

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              Może i tak ale tak to jest jak się analizuje nazwiska, KNR-y, personalia, stanowiska i tym podobne.
              Czyli nowy browar rzemieślniczy w miejscowości Wronin a nazwa tego browaru to Stary Kraków, przynajmniej zwyczajowo, ze względu na produkcję w nim marek piw kontraktowca SK, bo może oficjalnie inna.
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19167

                Chyba dalej się nie rozumiemy. Fizyczny browar stoi we Wroninie. Jego właścicielem jest ta sama osoba, która tworzyła BSK (kiedyś jako kontraktowiec warzący w Relakspolu).
                Teraz ta sama osoba uruchomiła własny browar, w miejscu w którym mieszka - taki komercyjny browar domowy, jak to nazwałem u siebie na stronie. Dlaczego nazwa Browar Stary Kraków, choć we Wroninie? Ano dlatego, że współczesny browar jest tej samej osoby i będzie się odwoływał do tych samych idei co wtedy, gdy tworzony był projekt Smocza Głowa/Browar Stary Kraków i przede wszystkim jest adresowany do tych samych odbiorców/konsumentów co tamten produkt. Czyli do tego co w Krakowie jest dominantą - międzynarodowość (receptury), lokalność (polskie składniki m.in. chmiele) i otwartość (kontraktacje/współpraca/idee).
                Bardziej kreatywnie nie mogę.

                Comment

                • Cooper
                  Senior
                  • 11-2002
                  • 6055

                  "komercyjny browar domowy"
                  A co to to za twór ? Jeśli komercyjny tzn normalny browar, taki jakie wymieniamy w tym wątku. Gdzie tzn w jakiej miejscowości będzie się mieścił ? Też we Wroninie ale pod innym adresem czy w zupełnie innej miejscowości ? Jeśli w innej to podaj ją. Jeśli pod tym samym adresem tzn że mówimy tylko o 1 browarze fizycznym a to czy warzy tylko swoje piwa czy tylko piwa Starego Krakowa czy i to i to to nie ma to znaczenia w tym wątku.
                  Sorry ale nie widzę innych opcji.
                  Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                  1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                  Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                  Comment

                  • Pankracy
                    Senior
                    • 10-2007
                    • 2769

                    W Krakowie na Nowej Hucie planowana jest budowa kolejnego browaru.

                    Comment

                    • Pankracy
                      Senior
                      • 10-2007
                      • 2769

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
                      Browar Hoppy Lab z Witoszowa Dolnego (pod Świdnicą).
                      Start - 2017.

                      http://hoppylab.pl/
                      Drobna korekta.
                      Firma jest z Witoszowa Dolnego. Zakład jest w Żarowie.
                      Sprzęt dostarczył Reden/Recraft - Instalacjebrowarnicze.pl.
                      Last edited by Pankracy; 28-10-2016, 19:32.

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19167

                        Primo.
                        Komercyjny browar domowy to wymyślone/przypomniane przeze mnie określenie podmiotu, który wyrósł jako browar, w sensie podatkowym, ale jest związany dużo bardziej z piwowarem niż inne tego przedsięwzięcia. Choćby dlatego, że mieści się w posesji piwowara, on sam ma na niego wpływ i to co się w nim dzieje wynika z doświadczenia piwowara domowego. BTW, definicja nie zmienia statusu browarów wg. skostniałego podziału, który został tu usankcjonowany. Bo niby co to zmienia.
                        Duo.
                        Przeczytaj ten ten tekst, bo mam wrażenie, że coś Cię ominęło. A potem ten to może Ci się rozjaśni.

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13950

                          Cooper, co ty tu uskuteczniasz? Nie rozumiem, co trudnego jest w zrozumieniu, że we Wroninie powstał browar rzemieślniczy, który nazywa się Stary Browar Kraków? Tyle, kropka, niczego więcej nie trzeba pisać.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • fidoangel
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 3489

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                            Primo.
                            Komercyjny browar domowy to wymyślone/przypomniane przeze mnie określenie podmiotu, który wyrósł jako browar, w sensie podatkowym, ale jest związany dużo bardziej z piwowarem niż inne tego przedsięwzięcia. Choćby dlatego, że mieści się w posesji piwowara, on sam ma na niego wpływ i to co się w nim dzieje wynika z doświadczenia piwowara domowego. BTW, definicja nie zmienia statusu browarów wg. skostniałego podziału, który został tu usankcjonowany. Bo niby co to zmienia.
                            Duo.
                            Przeczytaj ten ten tekst, bo mam wrażenie, że coś Cię ominęło. A potem ten to może Ci się rozjaśni.
                            Nooo, aleś wymyślił klasyfikację. Ta, skostniała, która jest, jest czytelna a to co Ty proponujesz to, nie obraź się, ale jakby marketingowy bełkot.
                            "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                            Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                            Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                            Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                            Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19167

                              Rozumiem, że tobie pasuje podział jaki jest, gdzie kontraktowce nie są wydzielone?!

                              Comment

                              • Cooper
                                Senior
                                • 11-2002
                                • 6055

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                                Cooper, co ty tu uskuteczniasz? Nie rozumiem, co trudnego jest w zrozumieniu, że we Wroninie powstał browar rzemieślniczy, który nazywa się Stary Browar Kraków? Tyle, kropka, niczego więcej nie trzeba pisać.
                                Zrozumiałem że w Woroninie powstał nowy browar (stacjonarny, fizyczny, rzemieślniczy) a tu nagle w wątku o browarach niekontraktowych (mają osobny wątek) ePrezes wrzuca info o reaktywacji Starego Krakowa. OK, niech się reaktywuje jeśli musi ale to jest info do wątku "Nowe browary kontraktowe" (dokładnie to reaktywacja jednego z nich ale już niech będzie że nowy). Gdy próbowałem dopytać czy de facto ruszył tylko 1 browar który piwa dawnego kontraktowego SK będzie warzyć to pojawił się wątek "komercyjnego browaru domowego" (?!) i się pogubiłem.
                                Rozumiem Prezesa że jest/był związany ze SK zawodowo i na pewno emocjonalnie i dlatego dużo o nim pisze i chciałby traktować go jako browar stacjonarny ale dopóki nim nie będzie to będzie tylko kontraktowcem.
                                Jesli stacjonarny browar w Woroninie będzie się nazywał Stary Kraków to luzik, sprawa dla mnie klarowna i wszystko gra. Tylko jeszcze dopytka czy wspomniany "komercyjny browar domowy" (tu interesuje mnie tylko to że komercyjny) to będzie osobny zakład tzn pod innym adresem niż browar Stary Kraków w Woroninie ? Jeśli tak to mamy 2 nowe browary rzemieślnicze. To czy któryś z nich będzie warzył dla jakiegoś kontraktowca to mnie osobiście już nie interesuje.
                                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎