Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe browary rzemieślnicze w Polsce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13950

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
    Jesli stacjonarny browar w Woroninie będzie się nazywał Stary Kraków to luzik, sprawa dla mnie klarowna i wszystko gra.
    Nooo...!

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
    Tylko jeszcze dopytka czy wspomniany "komercyjny browar domowy" (tu interesuje mnie tylko to że komercyjny) to będzie osobny zakład tzn pod innym adresem niż browar Stary Kraków w Woroninie ? Jeśli tak to mamy 2 nowe browary rzemieślnicze.
    A jednak nie, ech...

    Jaki znowu drugi? Od kilku dni tłumaczymy Ci, że to jeden i ten sam, fizyczny z warzelnią na miejscu.
    Kiedyś był kontraktowym, teraz się reaktywował ale w pełnoprawnej postaci.
    Co tu jest niejasnego?
    Last edited by Pendragon; 29-10-2016, 11:31.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      Alles klar. Tylko po co ten dopisek "domowy" ? Domowy to warzenie w garnku w kuchni albo w garażu a tu będzie normalny browar komercyjny. Sztuk jedna.
      Wysoki Sądzie, nie mam więcej pytań
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • fidoangel
        Senior
        • 07-2005
        • 3489

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
        Rozumiem, że tobie pasuje podział jaki jest, gdzie kontraktowce nie są wydzielone?!

        A to co?
        Wszystko co związane z piwem i browarnictwem...Poddziały: Prasówka | Biblioteka | Ogłoszenia branżowe


        Ale mi nie o to chodziło tylko o ten, w zasadzie z naszego punktu widzenia, oksymoron "Komercyjny browar domowy".
        "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

        Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

        Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
        Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
        Sprawdź >>>Przewodnik<<<

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13950

          Fido, chodzi o to, by tutaj były wydzielone: http://www.browar.biz/browary.php
          I tym samym w dzienniku piwnym.
          Obecne rozwiązanie, przy około 70 browarach kontraktowych, które żąglują miejscem warzenia jak chcą, jest niepraktyczne. Za chwilę będzie ich 100 albo i więcej i weź tu znajdź konkretne piwo...
          Zamiast przykładowego Gościszewo, [AleBrowar] Rowing Jack
          powinno być
          Ale Browar [Gościszewo], Rowing Jack.
          Lub coś w ten deseń.
          Może drobnostka techniczna, ale o kolosalnym obecnie znaczeniu.
          Last edited by Pendragon; 29-10-2016, 18:50.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • fidoangel
            Senior
            • 07-2005
            • 3489

            A już wiem. Ale jak widzę nie ma tam kontraktowców bo to przecież nie browary tylko podmioty gospodarcze zlecające wykonawstwo.
            Last edited by fidoangel; 29-10-2016, 19:09.
            "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

            Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

            Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
            Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
            Sprawdź >>>Przewodnik<<<

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19167

              Z punktu widzenia kolekcjonera to browar
              Z punktu widzenia piwosza to browar
              Z punktu widzenia piwowara domowego to browar
              To z czyjego punktu widzenia podmiot kontraktowy to nie browar?
              Last edited by e-prezes; 31-10-2016, 17:17.

              Comment

              • fidoangel
                Senior
                • 07-2005
                • 3489

                A z punktu widzenia Wrocławiaka "Piast" jest wrocławski "
                "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                  Z punktu widzenia kolekcjonera to browar
                  Browar kontraktowy z punktu widzenia kolekcjonera to nie browar tylko zleceniodawca warzący piwo w określonym browarze.
                  Dlatego browarem nie jest jakiś tam przykładowy Doctor Brew tylko Browar Cieśle bądź Kamionka
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • skandal
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 1439

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                    Browar kontraktowy z punktu widzenia kolekcjonera to nie browar tylko zleceniodawca warzący piwo w określonym browarze.
                    Dlatego browarem nie jest jakiś tam przykładowy Doctor Brew tylko Browar Cieśle bądź Kamionka
                    Twór wydający podstawki wydaje je dla reklamowania siebie a nie browaru w którym warzy piwo. I wali mnie gdzie on to robi. Czy w 1 browarze ktory zmienia co poł roku czy w 10 różnych. Ten "cyrk" w kolekcjonerstwie polegający na szukaniu gdzie jaki kontraktowiec warzy jest mało zachecający. Powinny być wydzielone z przekierowaniami do działów w "kolekcjonerstwie" gdzie są ich akcesoria. To by chyba zadowalało wszystkich.

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19167

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                      Browar kontraktowy z punktu widzenia kolekcjonera to nie browar tylko zleceniodawca warzący piwo w określonym browarze.
                      Dlatego browarem nie jest jakiś tam przykładowy Doctor Brew tylko Browar Cieśle bądź Kamionka
                      Tylko, że niektóre podmioty nie warzą w jednym browarze. Pół biedy jak jest to określone na etykiecie butelki, ale są często piwa warzone tylko do beczki i informacja jest wyjątkowo szczątkowa. Funkcjonują np. dwa piwa, z dwu browarów a podstawka, czy szklanka ma być przypisana gdzie? Sam wiesz becik, bo tym się zajmujesz w dziale kolekcjonerstwo, że nie jest to łatwe. Czasem ten sam przedmiot wrzuca się do dwu browarów. Pytam, po co? I jaki to ma sens.
                      Poniekąd cieszy mnie, że przy okazji reaktywacji Browary Stary Kraków wróciło po 11 latach pytanie o klasyfikacje browarów kontraktowych. To tylko świadczy, że jest problem i należy go rozwiązać. W sensie bazy jest to zgrabnie zrobione w RB, choć nie bez wad. W sensie kolekcjonerskim jak widać każdy ma inne podejście. A może się mylę?

                      Comment

                      • fidoangel
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 3489

                        Jakoś nikt nie miał problemu z klasyfikacją "Jako", nikt nie uważa ich za "browar" więc dlaczego w stosunku do innych tego typu tworów ma być inaczej. Bo w większej skali produkują, bo się sami nazwali "browarami"?

                        Browar to browar i bliżej mojemu domowemu do tej aspiracji niż Pincie.
                        "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                        Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                        Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                        Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                        Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                        Comment

                        • abernacka
                          Senior
                          • 12-2003
                          • 10837

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                          (...)
                          To z czyjego punktu widzenia podmiot kontraktowy to nie browar?
                          Ja ciebie proszę
                          Od kiedy "twór gospodarczy" co zamawia u kogoś piwo może nazywać się browarem?
                          To "coś" przecież nie ma ani własnego budynku produkcyjnego, ani własnego sprzętu (nie mam na myśli firmowego laptoka, czy też srajfona).
                          Piwna turystyka według abernackiego

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19167

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                            Ja ciebie proszę
                            Od kiedy "twór gospodarczy" co zamawia u kogoś piwo może nazywać się browarem?
                            To "coś" przecież nie ma ani własnego budynku produkcyjnego, ani własnego sprzętu (nie mam na myśli firmowego laptoka, czy też srajfona).
                            Browar to tylko słowo, a wywołuje takie emocje Czasy się zmieniają i definicje się zmieniają.
                            Poza tym nikt nie odpowiedział na moje pytanie.

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                              Browar to tylko słowo, a wywołuje takie emocje Czasy się zmieniają i definicje się zmieniają.
                              Zgadza się, "browar" to słowo, które ma swoje znaczenie i które to znaczenie nie zmieniło się od setek lat. Definicja tego słowa także.

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skandal Wyświetlenie odpowiedzi
                              Twór wydający podstawki wydaje je dla reklamowania siebie a nie browaru w którym warzy piwo. I wali mnie gdzie on to robi. Czy w 1 browarze ktory zmienia co poł roku czy w 10 różnych. Ten "cyrk" w kolekcjonerstwie polegający na szukaniu gdzie jaki kontraktowiec warzy jest mało zachecający. Powinny być wydzielone z przekierowaniami do działów w "kolekcjonerstwie" gdzie są ich akcesoria. To by chyba zadowalało wszystkich.
                              Niestety, to taki właśnie urok kontraktowców. Jeśli Cię rozumiem - np firma "Ludwik" produkującą znanego Ludwika, zamówi sobie na jakąś firmową uroczystość zielone piwo "Ludwik", do tego zrobi swoje podstawki, to rozumiem, będziesz mieć w kolekcji nowy browar Ludwik?
                              Część twardogłowych (w tym i ja) będzie ten wafel uznawać do browaru gdzie piwo było uwarzone, a na pewno nie tworzyć nowego

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                              Tylko, że niektóre podmioty nie warzą w jednym browarze. Pół biedy jak jest to określone na etykiecie butelki, ale są często piwa warzone tylko do beczki i informacja jest wyjątkowo szczątkowa. Funkcjonują np. dwa piwa, z dwu browarów a podstawka, czy szklanka ma być przypisana gdzie? Sam wiesz becik, bo tym się zajmujesz w dziale kolekcjonerstwo, że nie jest to łatwe. Czasem ten sam przedmiot wrzuca się do dwu browarów. Pytam, po co? I jaki to ma sens.
                              Zazwyczaj w takich wypadkach szklankę/podstawkę wrzuca się się do tego browaru gdzie poszła pierwsza warka. Jeśli szkło wyszło przy okazji, którejś, kolejnej warki, wtedy zazwyczaj jest powiedziane, ze druga warka jest z browaru X i już wszystko jest wiadome.
                              Wydaje mi się, że teraz z takim przypisywaniem problemów już nie ma jak na początku
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              • beerek62
                                Senior
                                • 04-2010
                                • 1036

                                Ja u siebie w kolekcji wydzieliłem kontraktowców jako osobne "browary" i nie mam problemów w porządkowaniu zbioru. Podaję tylko informację gdzie dany kontraktowiec warzy - chociaż niekiedy nie nadążam ze zmianami
                                Nie znam się na tym, więc pytanie może trochę śmieszne - czy wszystkie browary kontraktowe mają kogoś, kogo nazywa się piwowarem? Jeżeli tak, to może podział pod tym kątem - jeżeli podmiot zatrudnia (lub na jakichkolwiek innych zasadach posiada) swojego piwowara i ten człowiek odpowiada za tworzenie piwa dla tego podmiotu, to zaliczać go do browarów, nawet jeżeli nie posiada własnej i korzysta z wynajętej aparatury. Jeżeli podmiot kogoś takiego nie ma tylko zleca warzenie piwa innym browarom, zdając się na ich piwowarów - to firma zlecająca warzenie piwa.
                                Last edited by beerek62; 31-10-2016, 21:14.
                                Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
                                Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎