Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe browary rzemieślnicze w Polsce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
    Zazwyczaj w takich wypadkach szklankę/podstawkę wrzuca się się do tego browaru gdzie poszła pierwsza warka. Jeśli szkło wyszło przy okazji, którejś, kolejnej warki, wtedy zazwyczaj jest powiedziane, ze druga warka jest z browaru X i już wszystko jest wiadome.
    Wydaje mi się, że teraz z takim przypisywaniem problemów już nie ma jak na początku
    Szklanka mogła wyjść przy pierwszej a podstawka przy drugiej warce. Część warki mogła pójść tu i tu. I nie tworzę abstrakcji, bo ona już jest.

    Gdyby więcej kolekcjonerów pisało myślę, że skala opinii wybyłaby większa. Podział, w którym browary kontraktowe koegzystują w dziale browaru w którym warzą odstaje od normy.

    Comment

    • volodos
      Senior
      • 09-2008
      • 717

      W pełni popieram wydzielenie kontraktowców po nazwie - z zaznaczeniem, co i gdzie warzą. Pomoże to ogarnąć coraz większy bałagan.

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
        Z punktu widzenia kolekcjonera to browar
        Z punktu widzenia kolekcjonera to rozlewnia, nie browar. Browarem jest zakład, produkujący piwo.

        Gdyby tak było, jak ty twierdzisz, to każda sieć marketów, sprzedająca piwo pod swoją marką handlową, powinna być browarem kontraktowym.
        Temat został przećwiczony wiele lat temu, gdy dziesiątki rozlewni handlowały piwem pod własnymi etykietami.

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
        A może się mylę?
        Tak, mylisz się.
        Last edited by Krzysiu; 31-10-2016, 23:45.

        Comment

        • Ahumba
          Senior
          • 05-2001
          • 8962

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika volodos Wyświetlenie odpowiedzi
          W pełni popieram wydzielenie kontraktowców po nazwie - z zaznaczeniem, co i gdzie warzą. Pomoże to ogarnąć coraz większy bałagan.
          To ja się zapytam, co z piwami, które firmuję kilka "niby browarów"? Taka sytuacja spotykana jest coraz częściej. Tu się łatwiej odnieść do miejsca warzenia a nie do kilku "pakamer" w kilku miejscach, miejscowościach a czasem nawet kilku krajach. gdzie wymyślono kooperacyjne piwo.
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

          Comment

          • volodos
            Senior
            • 09-2008
            • 717

            Wybrać tego, co wyłożył na piwo najwięcej kasy. A serio - może umieścić informacje o kooperacji pod wszystkimi w niej uczestniczącymi podmiotami?

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10837

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beerek62 Wyświetlenie odpowiedzi
              (...)
              Nie znam się na tym, więc pytanie może trochę śmieszne - czy wszystkie browary kontraktowe mają kogoś, kogo nazywa się piwowarem?(...)
              Teoretycznie, gdy ich o to zapytać, odpowiedzieliby chóralnie twierdząco. Tylko warto zadać sobie pytanie, czy tacy piwowarzy, którzy oprócz wrzuceniu worka chmielu nie do swojej warzelni (i rzecz jasna pochwaleniu się tym wydarzeniem na twarzo-książce) , codziennie nadzorują proces fermentacji, leżakowania...czy też może zlecają te czynności fizycznemu browarowi?
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • beerek62
                Senior
                • 04-2010
                • 1036

                No tak, ale są podmioty, które nawet tego worka nie wrzucają, wykonując tylko parę telefonów i maili z zamówieniem. Może więc tutaj trzeba poszukać kryteriów podziału.
                Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
                Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

                Comment

                • Ahumba
                  Senior
                  • 05-2001
                  • 8962

                  Jeżeli jest pomysł aby w bazie danych były wydzieleni kontraktowcy i jak tam ktoś zaproponował formę:

                  [piwo KONTRAKTOWE] browar 1, browar 2, ... itd

                  to ja proponuję pójść dalej i następnym krokiem w bazie zrobić rewolucję z koncernami:

                  np:

                  [ŻUBR] Dojlidy, Lech, Tychy.

                  Jedno i drugie jak dla mnie bez sensu (jeśli chodzi o bazę piw).

                  Jeśli chodzi o kolekcjonerów i zbiory, to już wg mnie każdy przechowuje je tak, aby JEMU było wygodnie i wiedział co ma a czego nie
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                  Comment

                  • Cooper
                    Senior
                    • 11-2002
                    • 6055

                    W tym temacie zgłaszamy nowe browary rzemieślnicze a nie dyskutujemy nad sensem, lub jego brakiem, wydzielania browarów kontraktowych.
                    Ktoś przytrolluje offtop jednym postem a zaraz później inni łapią się na to i mod ma sprzątanie.
                    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19167

                      Sam zacząłeś ten offtop. Ja tam nie miałem problemu ze sprzątaniem

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19167

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                        No to jednak się myliłem. Premierowe piwa to pale ale oraz golden ale na polskich chmielach.
                        Następne mają być amber i brown ale oraz jeszcze jedno, ale nie wiem jakie.

                        Comment

                        • abernacka
                          Senior
                          • 12-2003
                          • 10837

                          Czy wiadomo, kiedy rusza browar w Kościerzynie?
                          Piwna turystyka według abernackiego

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13950

                            Też wczoraj o nim myślałem. Nic nie wiem jednak.

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19167

                              Nie widzę zatwierdzenia typu dla zbiorników od Kaspara, więc pewnie jeszcze poczekamy. Jest za to dużo innych, mniejszych, więc na przełomie roku lub na początku przyszłego o wielu jeszcze usłyszymy.

                              Comment

                              • Prusak
                                Senior
                                • 07-2005
                                • 4312

                                Wygląda na to, że w przyszłym roku przekroczymy nieznacznie liczbę 200 browarów.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎