Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

X wieków piwa w Gdańsku, Zbigniew Gach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • huanghua
    Senior
    • 10-2005
    • 1910

    X wieków piwa w Gdańsku, Zbigniew Gach

    Jestem zainteresowany zakupem tej pozycji, ale zanim wybiorę się do księgarni, chętnie poznam uwagi dotychczasowych czytelników.
    Jak oceniacię tę książkę? Nie będę ukrywał, że w zasadzie najbardziej interesuja mnie rozdziały:
    • Dawne technologie [25]
    • Jopenbier, Danzigerbier, Tafelbier, Krolling [35]
    W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)
  • kuczman
    Senior
    • 01-2008
    • 146

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika huanghua Wyświetlenie odpowiedzi
    Jestem zainteresowany zakupem tej pozycji, ale zanim wybiorę się do księgarni, chętnie poznam uwagi dotychczasowych czytelników.
    Jak oceniacię tę książkę? Nie będę ukrywał, że w zasadzie najbardziej interesuja mnie rozdziały:
    • Dawne technologie [25]
    • Jopenbier, Danzigerbier, Tafelbier, Krolling [35]
    Recenzja na stronie ksiegarni wyylkowej nie jest zbyt podbudowywujaca...

    Od piwa głowa się kiwa - takim porzekadłem żonglowali moraliści, gdy wesoły degustator pienistego trunku przeistaczał się w marudnego piwożłopa. Dla średniowiecznych kaznodziejów nadużywanie piwa było przede wszystkim grzechem, czyli bezpośrednim efektem działań diabła.
    Juz lepiej tu:
    http://www.wrotapomorza.pl/pl/kultur...k_ksiazka_piwo

    Comment

    • delvish
      Senior
      • 11-2004
      • 3508

      #3
      Od piwa głowa się kiwa...
      No klasyczny odpiwek.
      Czas najwyższy by księgarnie internetowe sięgnęły w swoich recenzjach po crême de la crême browar.bizowych odpiwków
      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
      (Frank Zappa)

      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

      Comment

      • huanghua
        Senior
        • 10-2005
        • 1910

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kuczman Wyświetlenie odpowiedzi
        Przyznam, że bardziej mnie interesuje recenzja osoby która choćby w małym stopniu odróżnia "warzenie" od "ważenia"
        Recenzję tę czytałem wczoraj i dalej nic nie wiem.
        Last edited by huanghua; 28-01-2008, 09:16.
        W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

        Comment

        • delvish
          Senior
          • 11-2004
          • 3508

          #5
          A nie szybciej i lepiej będzie przedzwonić do kilku księgarni w okolicy (pracy/domu), sprawdzić czy mają na składzie i podjechać naocznie ją sprawdzić? Przecież w Twojej okolicy to nie powinna być ekstremalnie słabo dostępna pozycja
          Last edited by delvish; 28-01-2008, 09:42.
          "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
          (Frank Zappa)

          "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

          Comment

          • huanghua
            Senior
            • 10-2005
            • 1910

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
            A nie szybciej i lepiej będzie przedzwonić do kilku księgarni w okolicy (pracy/domu), sprawdzić czy mają na składzie i podjechać naocznie ją sprawdzić? Przecież w Twojej okolicy to nie powinna być ekstremalnie słabo dostępna pozycja
            Ponoć Empik ma.
            Ale zanim zawiążę buty, to chętnie popytam
            W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

            Comment

            • Rolek
              Senior
              • 08-2001
              • 1038

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika huanghua Wyświetlenie odpowiedzi
              Ponoć Empik ma.
              Ale zanim zawiążę buty, to chętnie popytam
              Rolek też ma
              Nie pamiętam jej na wyrywki, jeśli znajdę wieczorem chwilę, to zerknę w interesujące Cię rozdziały. Zresztą jak byś chciał, to możesz osobiście ją przewertować. Kwestia terminu

              Comment

              • huanghua
                Senior
                • 10-2005
                • 1910

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rolek Wyświetlenie odpowiedzi
                Rolek też ma
                Nie pamiętam jej na wyrywki, jeśli znajdę wieczorem chwilę, to zerknę w interesujące Cię rozdziały. Zresztą jak byś chciał, to możesz osobiście ją przewertować. Kwestia terminu
                Oooo! Rolek to już konkretny recenzent.
                Żeby już tematu nie przeciągać w nieskończoność... jak ocenisz całokształt?
                W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

                Comment

                • Marusia
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 20211

                  #9
                  Mam tę książeczkę - wg mnie bardzo zgrabna pozycja, nie przeczytałam od dechy do dechy, ale dość sporą część, w tym rozdziały wymienione przez Szymona. Ogólnie dobrze się czyta, są też obrazki

                  Tylko się nie spodziewaj, że to jakaś rozprawa naukowa, a wszystko będzie ok
                  www.warsztatpiwowarski.pl
                  www.festiwaldobregopiwa.pl

                  www.wrowar.com.pl



                  Comment

                  • huanghua
                    Senior
                    • 10-2005
                    • 1910

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                    (...)Tylko się nie spodziewaj, że to jakaś rozprawa naukowa, a wszystko będzie ok
                    Eee... no raz coś dla ludzi przeczytać mogę
                    W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

                    Comment

                    • Piwowar
                      Senior
                      • 05-2001
                      • 2542

                      #11
                      Bardzo ciekawie napisana, choć miejscami zdawało mi się, że jakby odbiega od tematu piwnego. Prawdopodobnie odbiegała tylko od tematów, które mnie interesują, więc nikt nie powinien się sugerować tym co piszę. Ucieszyło mnie, że w książce znalazł się browar Amber, który na pewno zasługuje na to, żeby o nim napisać.
                      Archiwum piwne

                      Poznaj
                      http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                      Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                      Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎