Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Cała prawda o pińdzie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pankracy
    Senior
    • 10-2007
    • 2769

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
    Jeśli Zawiercie to rzemieślniczy browar to ściemy nie ma.
    To mleczarnia. Tylko jakoś tak wyszło, że zamiast serków, jogurtów i kefirów od kilkunastu lat produkują piwo.

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      #17
      Normalnie powinien tu być jeden post odpowiedzi dla człowieka, który miał wątpliwości, potem ewentualnie post z podziękowaniem od założyciela wątku, do kupy zusammen trzy, a jest kilkanaście z biciem piany... Co wam przeszkodziło po ludzku i rzeczowo mu odpowiedzieć? Czapka by jednemu z drugim z głowy spadła?

      PS Tak jak poniżej, dzięki, Marusia.
      Last edited by żąleną; 27-09-2012, 17:33.

      Comment

      • jacer
        Senior
        • 03-2006
        • 9875

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
        Dlaczego ? Ot, dlatego iż wydaje mi się to oczywistą oczywistością. Rozumiem że jeśli np na etkach piw GŻ, KP czy CP pojawi się napis "piwo rzemieślnicze" to nie będzie to w sprzeczności z Twoją opinią w tym temacie?
        Podawanie definicji browaru rzemieślniczego nie zmienia sensu i nie jest potrzebne do tego co napisałem w 1 zdaniu w poście 13. Wtedy dopiero zrobiła by się dyskusja o pierdołach gdybyśmy teraz zaczeli przedstawiać swoje i krytykować cudze definicje browaru rzemiesliczego
        Czy dyskusja durnowata to nie wiem, ale na pewno off-top w temacie Endiara.

        A niby dlaczego oczywistością, bo ty tak twierdzisz?

        Browary rzemieślnicze Craftbrewery zostały zakładane przez piwowarów domowych. I to powinno pozostać jedynym kryterium.

        Jeżeli recepturę piwa stworzył piwowar domowy i uwarzył je, ma prawa nazwać swoje piwo piwem rzemieślniczym.
        Milicki Browar Rynkowy
        Grupa STYRIAN

        (1+sqrt5)/2
        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
        No Hops, no Glory :)

        Comment

        • Makaron
          Senior
          • 08-2003
          • 2107

          #19
          Spisek jest bo browaru Pinta tak naprawdę nie ma.
          "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

          Comment

          • Żywiec
            Senior
            • 12-2001
            • 1571

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Makaron Wyświetlenie odpowiedzi
            Spisek jest bo browaru Pinta tak naprawdę nie ma.
            Buduje się

            A tak konkretnie to w KRS można sprawdzić kto ma udziały w spółce i nie ma tam GŻ. Ot i cały spisek. Założyciel tematu zarejestrował się w tym miesiącu (może nawet dzisiaj) w celu zrobienia jakiejś prowokacji, tak to odbieram. Wystarczy trochę elementarnej wiedzy i chęci sprawdzenia faktów w sieci i wszystko jest jak na tacy.

            Comment

            • PiwnicaZamkowa
              codziennie od 16:00
              • 05-2011
              • 805

              #21
              hmm.Utworzenie tego wątku to chyba jakaś prowokacja.Coś,ktoś komuś przeszkadza.Wystarczyło tylko przeczytać "Pinta warzy".
              Pintowcy są rzemieślnikami.Tworzą piwa wg własnych receptur.I to wyśmienite!!!

              Comment

              • jacer
                Senior
                • 03-2006
                • 9875

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                Normalnie powinien tu być jeden post odpowiedzi dla człowieka, który miał wątpliwości, potem ewentualnie post z podziękowaniem od założyciela wątku, do kupy zusammen trzy, a jest kilkanaście z biciem piany... Co wam przeszkodziło po ludzku i rzeczowo mu odpowiedzieć? Czapka by jednemu z drugim z głowy spadła?
                Ludziom wierzącym w spiski żadne argumenty niczego nie wyjaśnią. I tak ich nie przyjmą do wiadomości. Proste wyjasnienia są za proste, więc sfałszowane itd. itd. Tak jest z 11 wrzesnia, Smoleńskiem i wieloma innymi wydarzeniami.
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • endiar
                  Junior
                  • 09-2012
                  • 3

                  #23
                  W Piwiarni Żywieckiej nie byłem, na zjazdy birofili nie jeżdże, zdjęcie wziąłem z sieci, w spisek związany ze Smoleńskiem nie wierzę, a wszystkim bijącym pianę dziękuję.

                  Ale uśmiałem się cudnie, bo kocham te swojskie mądrości


                  Z harcerskim pozdrowieniem- czuwaj !

                  Comment

                  • Micho441
                    • 04-2008
                    • 812

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
                    Zacznę od końca. Przypomniał mi się przypadek pana Kręciny z PZPN-u, który kiedyś został członkiem rady nadzorczej pewnego browaru, bo powiedział, że jest z Żywca. Jacyś idioci przy rekrutacji zrozumieli, że jak powiedział , że jest z Żywca, to pracował w Browarze Żywiec. Przyjeli go, a on nie miał zupełnie pojęcia o tej pracy i to przyznał z jednym z wywiadów.
                    Wspomniany pan Kręcina nigdy nie był członkiem rady nadzorczej jakiegokolwiek browaru.
                    Pan Zdzisław Kręcina został powołany na stanowisko dyrektora browaru w Chociwlu przez właściciela browaru - Carlsberg Okocim S.A.

                    ...Po powrocie z Kanady został Pan nagle dyrektorem browaru w Szczecińskiem. Skąd taki epizod w Pana związanej głównie z piłką karierze?
                    W Chociwelu akurat Okocim przejmował tamtejszy browar Amber. Spółka szukała fachowca z Żywca. Kolega ze Szczecina powiedział, że właśnie ma jednego kandydata. I tak tam przypadkowo trafiłem. Mieliśmy wtedy najszybszą linię rozlewu piwa, chyba jako pierwsi w Polsce tak zwane tankofermentatory. Byliśmy wiodącym browarem. Na targach Polagra '96 w Poznaniu zdobyliśmy złoty medal w zakresie piwa mocnego. Gdy odwiedziła nas kiedyś delegacja z browarów Lecha, inżynierowie z Poznania pytali, skąd mnie tam wytrzasnęli. Jak usłyszeli, że z Żywca, nie mieli już więcej pytań. A ja z browarem w Żywcu miałem tyle wspólnego, że w szóstej klasie podstawówki byłem tam na szkolnej wycieczce. Na warzeniu piwa się nie znałem, ale zmysł organizacyjny na pewno mi się w tamtej pracy przydał.

                    Comment

                    • emes
                      Nadszyszkownik Chmielowy
                      • 08-2003
                      • 4275

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Micho441 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Wspomniany pan Kręcina nigdy nie był członkiem rady nadzorczej jakiegokolwiek browaru.
                      Pan Zdzisław Kręcina został powołany na stanowisko dyrektora browaru w Chociwlu przez właściciela browaru - Carlsberg Okocim S.A.

                      ...
                      Trochę się pomyliłem, pamięć nie ta, przepraszam pana Kręcinę, że tak go awansowałem

                      Comment

                      • leona
                        PremiumUżytkownik
                        • 07-2009
                        • 5853

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Micho441 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Wspomniany pan Kręcina nigdy nie był członkiem rady nadzorczej jakiegokolwiek browaru.
                        Pan Zdzisław Kręcina został powołany na stanowisko dyrektora browaru w Chociwlu przez właściciela browaru - Carlsberg Okocim S.A.

                        ...Po powrocie z Kanady został Pan nagle dyrektorem browaru w Szczecińskiem. Skąd taki epizod w Pana związanej głównie z piłką karierze?
                        W Chociwelu akurat Okocim przejmował tamtejszy browar Amber. Spółka szukała fachowca z Żywca. Kolega ze Szczecina powiedział, że właśnie ma jednego kandydata. I tak tam przypadkowo trafiłem. Mieliśmy wtedy najszybszą linię rozlewu piwa, chyba jako pierwsi w Polsce tak zwane tankofermentatory. Byliśmy wiodącym browarem. Na targach Polagra '96 w Poznaniu zdobyliśmy złoty medal w zakresie piwa mocnego. Gdy odwiedziła nas kiedyś delegacja z browarów Lecha, inżynierowie z Poznania pytali, skąd mnie tam wytrzasnęli. Jak usłyszeli, że z Żywca, nie mieli już więcej pytań. A ja z browarem w Żywcu miałem tyle wspólnego, że w szóstej klasie podstawówki byłem tam na szkolnej wycieczce. Na warzeniu piwa się nie znałem, ale zmysł organizacyjny na pewno mi się w tamtej pracy przydał.
                        A teraz Zdzisiek dostał wsparcie w walce o stołek w PZPN od Okocimskiego KS ... bo pracował w browarze.

                        Comment

                        • legart
                          Senior
                          • 06-2012
                          • 913

                          #27
                          Niedawno zdaje sie że ktoś w Piwonii pytał czy Brew dogi robią w Żywcu bo czujnym okiem wypatrzył na butelce naklejkę Piwiarnii Żywieckiej.

                          Comment

                          • fidoangel
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 3489

                            #28
                            No i mimo, że obiecałem nie wypowiadać się w tematach "politycznych" to chętnie bym się dowiedział czy istnieje Pinta jako firma i ona warzy piwo w Zawierciu, czy robi to Piwiarnia Żywiecka?
                            "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                            Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                            Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                            Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                            Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                            Comment

                            • jacekc78
                              Junior
                              • 04-2010
                              • 11

                              #29
                              Też czułem że coś jest nie tak z Pintą, jak tylko Pinda zniknęła, ale żeby Żywiec/Heineken za tym stał - po prostu porażające.

                              Comment

                              • jacer
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 9875

                                #30
                                A co jest nie tak?
                                Milicki Browar Rynkowy
                                Grupa STYRIAN

                                (1+sqrt5)/2
                                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                                No Hops, no Glory :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎