Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Cośtam do grilla

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ksy
    Kur Domowy
    • 07-2011
    • 280

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika srebrnik Wyświetlenie odpowiedzi
    Przyznam, że nie często bywam w "fastfoodowniach" (zdarza się), bo nie przepadam, ale nigdy nie przytrafiło mi się zjeść frytek na słodko z hamburgerem w czekoladzie.
    .
    Jeśli jednym z tych razów był McDonald's to gwarantuje, że jadłeś frytki na słodko(a w każdym bądź razie z dodatkiem cukru). Hamburger zaś może nie był w czekoladzie ale w bułce zawierającej z karmelizowany cukier.
    Mniej coca-coli , mniej Warki Chemia
    --------------------
    --------------------
    "Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty. "

    Comment

    • srebrnik
      Junior
      • 09-2012
      • 11

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ksy Wyświetlenie odpowiedzi
      Jeśli jednym z tych razów był McDonald's to gwarantuje, że jadłeś frytki na słodko(a w każdym bądź razie z dodatkiem cukru). Hamburger zaś może nie był w czekoladzie ale w bułce zawierającej z karmelizowany cukier.
      Mniej coca-coli , mniej Warki Chemia
      Nie musisz mnie przekonywać, że McDonald's to zło, że jakość żarcia jest paskudna.

      W Poznaniu prawie na przeciwko McD jest mała, skromna budka z całkiem przyzwoitym fast foodem.
      No cóż, ale wycieczki szkolne mają w planie zoo, koziołki i McDonald'sa. Smutne.

      Comment

      • dlugas
        Senior
        • 04-2006
        • 4014

        #18
        Niektóre wyroby Makusiów są całkiem smaczne, ale za drogie jak na nasze warunki. Nie piszmy że to paskudztwo nei jadalne bo każdmu jakiś produkt z tych sieci fasfoodowych na bank podejdzie (nie jako obiad na co dzień tylko na głoda po piwku, na zwykłego głoda w trasie itp.)

        Za Taką samą kasę lub mniejsza wolę zjeść większą porcję z dobrej budki, ale tych jest mało
        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

        Comment

        • ksy
          Kur Domowy
          • 07-2011
          • 280

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika srebrnik Wyświetlenie odpowiedzi
          Nie musisz mnie przekonywać, że McDonald's to zło, że jakość żarcia jest paskudna.
          Nie zamierzałem i uważam , ze jest to tylko obiegowa opinia. Co do jakości to McD prezentuje najwyższą jakość w przedziale fast-food(trochę to jak być najwyższym karłem, ale zawsze coś). Zastosowana przez McD technologia robienia frytek jest używana przez wszystkich producentów mrożonek (ale tylko do produktów "z górnej półki" dodają cukier). Dyskusja na temat maca w internecie zresztą nie ma sensu(internet to najbardziej demokratyczne medium na ziemi, i każdy fakt może być przegłosowany obiegową opinią)

          Chciałem przekazać, że przykład z McD i Coca-Colą jest nie właściwy, bo całe menu łechta tam potrzebę słodkości. Pyszna karkówka z grila popijana zaś sztucznie słodzikowym Radlerem to dopiero zło i kłóci się z zasadą łączenia smaków. Chyba że ktoś posypał wcześniej karkówkę, jakąś uniwersalną przyprawą (aka glutaminian sodu) wtedy niech popija "to" czym chce mając świadomość , że zmarnował kawał dobrego mięsa
          --------------------
          --------------------
          "Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty. "

          Comment

          • srebrnik
            Junior
            • 09-2012
            • 11

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ksy Wyświetlenie odpowiedzi
            Nie zamierzałem i uważam , ze jest to tylko obiegowa opinia. Co do jakości to McD prezentuje najwyższą jakość w przedziale fast-food(trochę to jak być najwyższym karłem, ale zawsze coś). Zastosowana przez McD technologia robienia frytek jest używana przez wszystkich producentów mrożonek (ale tylko do produktów "z górnej półki" dodają cukier). Dyskusja na temat maca w internecie zresztą nie ma sensu(internet to najbardziej demokratyczne medium na ziemi, i każdy fakt może być przegłosowany obiegową opinią)

            Chciałem przekazać, że przykład z McD i Coca-Colą jest nie właściwy, bo całe menu łechta tam potrzebę słodkości. Pyszna karkówka z grila popijana zaś sztucznie słodzikowym Radlerem to dopiero zło i kłóci się z zasadą łączenia smaków. Chyba że ktoś posypał wcześniej karkówkę, jakąś uniwersalną przyprawą (aka glutaminian sodu) wtedy niech popija "to" czym chce mając świadomość , że zmarnował kawał dobrego mięsa
            Dla mnie nie obiegowa. Oczywiście zdarza się, że małe budki z hot dogami mają problem z czystością, ale to już zupełnie inny temat.
            Radler Warki aż taki słodzikowy nie jest. Lemoniadę dali dosyć dobrą, ale to oczywiście kwestia smaku.
            Co się kłóci z zasadą łączenia smaków, to też kwestia bardzo indywidualna.
            Łączenie słodkiego z mięsem (słony, ostrym, etc) jest przecież w polskiej tradycji kulinarnej dobrze znane (choćby schab z żurawiną, śliwkami, jabłkami, etc.) Ludzie popijają dania różnymi napojami. Kwestia gustu.

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13951

              #21
              Powrócę do niewałściwego tematu.... Schabowy czy karkówka to może nie, ale reklamują żeberka w marynacie z coli / pepsi

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • dlugas
                Senior
                • 04-2006
                • 4014

                #22
                A jadłeś te żeberka w coli? bo, ze reklamują to nie znaczy że jest smaczne
                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  #23
                  Dla odświeżenia uporządkowanego z innego topicu wątku


                  O łączeniu piwa z potrawami
                  Przed Wami kolejny mój tekst dla kwartalnika Restauracja. Tym razem na warsztat wziąłem jakże wdzięczny temat łącznie piwa z potrawami. Zachęcam do dyskusji bo to ledwie wprawka do tak rozległego zagadnienia.
                  reszta tutaj
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎