Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwo a rower

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • franekf
    Senior
    • 06-2004
    • 944

    Widzę, że w sumie w kwestii doboru ramy się zgadzamy.
    Natomiast co do "wydłużania" mostkiem - pewnie jest to jakieś wyjście (nie stosowałem nigdy takiego zabiegu), przy czym oczywiście ważne jest dobranie odpowiedniego - długi i płaski mostek do rekreacyjnej ramy może popsuć przyjemność z jazdy
    Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
    http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
    Piwny Janusz bez Teku

    Comment

    • zbysia
      Senior
      • 09-2004
      • 907

      Polecam B'twin. Czy jak to się teraz nazywa, maja ofertę rowerków za 999 zł. Przy tym wzroście dobrą opcją byłaby dwudziestka-dziewiątka. ale to już inna cena..
      fANIAtic www.faktoria-ukraina.pl

      Comment

      • delvish
        Senior
        • 11-2004
        • 3508

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jurgin Wyświetlenie odpowiedzi
        Zaczynam się zastanawiać nad kupnem roweru, czy moglibyście mi coś polecić w rozsądnej cenie np do 1tys. Rower miałby służyć do jazdy rekreacyjnej, trochę po asfalcie, trochę po lesie. Problem w moim przypadku polega na wzroście, mam 207cm wzrostu, czy w tym przedziale cenowym da się dobrać coś dla mnie rozmiarem?
        Jeśli masz parcie na nówkę to w swoim rozmiarze masz np. coś takiego: http://tinyurl.com/3yzf2k Oczywiście polecałbym wycieczkę do siedziby firmy i wypróbowanie roweru osobiście. Rama robi dobre wrażenie, a osprzęt zasadniczo, z kilkoma drobnymi wyjątkami, jest bardzo podstawowy i przy rozwijaniu pasji rowerowej nadaje się do systematycznego upgrade'u. Jak masz jakieś pytania to pisz na PW.
        Last edited by delvish; 15-02-2008, 00:57.
        "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
        (Frank Zappa)

        "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

        Comment

        • teodorehare
          Member
          • 11-2007
          • 98

          rower

          Witam
          przy twoim wzroście polecałbym Ci rower trekingowy lub crossowy (koła 27"). Rama w rozmiarze 24" na kołach 26" wyglada smiesznie. Jeśli zamierzasz jeżdzic po ścieżkach leśnych i parkach ( bez kolarstwa tzw. górskiego) tego typu rower w zupełnosci Ci wystarczy, a nawet zadowoli
          Przy kupnie zwróć uwagę na materiał i wykonanie ramy - ona jest najważniejsza, osprzęt i tak po pewnym czasie wymienisz - tak, że lepiej kupić lepszą ramę z gorszym osprzetem, niż fascynowac sie przeutką tylną Deore Lx, a reszta to szmelc.
          Generalnie, jak chcesz kupić rower za ok.1000zł to:
          1.kup rower na ramie Cr-Mo (nie alu)
          2.kup rower sztywny (bez amortyzatora)
          3.o takimś czymś jak sztyca amortyzowana zapomnij (jesli zamierzasz naprawdę jeździć)
          4.raczej kup rower crosowy niż trekingowy (wachlarze,bagaznik itd. możesz kupić poźniej)
          5.patrząc na osprzęt, zwróc raczej uwagę na piasty kół - one kręcą sie najwiecej -dobre piasty+dobre obrecze=mniej kłopotów w eksploatacji (szczególnie mokrej)
          nie słuchaj, jeśli ktoś mówi Ci, że rower jest np. na Lx-ie, a z LX ma tylko np. tylna przerzutke - jest to typowy marketing (pełna grupa np. LX składa sie z:
          -piast P+T
          -przerzutek P+T
          -szcżęk hamulcowych P+T
          -klamek hamulcowych
          -manetek zmiany biegów P+T
          lub zintegrowanych klamkomanetek
          -korbowodu z wkładem suportu
          -kasety
          -łańcucha
          Rzadko który rower ma "na sobie" pełna grupę - chodzi o to, aby z tej grupy było najwiecej komponentów.

          Comment

          • jurgin
            Senior
            • 01-2004
            • 153

            Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Widzę, że zanim się zdecyduję będę miał nad czym myśleć. Chyba muszę odnowić znajomość z zaprzyjaźnionym cyklistą, może załatwiłby jakiś dobry, a używany sprzęt. Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi.

            Comment

            • franekf
              Senior
              • 06-2004
              • 944

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika teodorehare Wyświetlenie odpowiedzi
              Generalnie, jak chcesz kupić rower za ok.1000zł to:
              1.kup rower na ramie Cr-Mo (nie alu)
              ...
              Rzadko który rower ma "na sobie" pełna grupę - chodzi o to, aby z tej grupy było najwiecej komponentów.
              Tylko że teraz kupienie rowery na ramie stalowej to nie lada problem (mówię o przyzwoitej stali) - technologia alu stała się tak tania, że nawet rowery w cenie 700 złotych mają już ramy z tego surowca. Ludzie jakoś zapomnieli o dobrej, poczciwej stali, a moim zdaniem jest to lepszy materiał na sztywną ramę, niż alu.
              Co do reszty to się zgadzam - mamienie ludzi dobrą tylną przerzutką to norma Jedyne wyjście to samodzielne złożenie rowery od podstaw, choć wtedy wychodzi trochę drożej.
              Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
              http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
              Piwny Janusz bez Teku

              Comment

              • teodorehare
                Member
                • 11-2007
                • 98

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika franekf Wyświetlenie odpowiedzi
                Tylko że teraz kupienie rowery na ramie stalowej to nie lada Ludzie jakoś zapomnieli o dobrej, poczciwej stali, a moim zdaniem jest to lepszy materiał na sztywną ramę, niż alu.
                .
                Nie wiem, co miałeś na myśli mówiąc "sztywną ramę" - ale generalnie, rama stalowa jest mniej sztywna od alu, co daje wiekszy komfort dla uzytkownika, natomiast większe straty "mocy" ( dla amatora chyba nieistotne), myślę, ze nozna kupić rower na Cr-Mo, ale chyba rzeczywiscie moze to byc już w dzisiejszych czasach "górna półka"

                Comment

                • delvish
                  Senior
                  • 11-2004
                  • 3508

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika franekf Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ludzie jakoś zapomnieli o dobrej, poczciwej stali, a moim zdaniem jest to lepszy materiał na sztywną ramę, niż alu.
                  Moim również
                  W dodatku za ramą stalową świadczy też to, że ramy wykonane alu są bardziej sztywne niż stalowe i kupno przedniego amortyzatora, w przypadku ram alu, jest zasadniczo tylko kwestią czasu.
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika teodorehare Wyświetlenie odpowiedzi
                  Przy kupnie zwróć uwagę na materiał i wykonanie ramy - ona jest najważniejsza, osprzęt i tak po pewnym czasie wymienisz - tak, że lepiej kupić lepszą ramę z gorszym osprzetem, niż fascynowac sie przeutką tylną Deore Lx, a reszta to szmelc.
                  To wszystko prawda, pod warunkiem, że się kupi "używkę". W nowym rowerze na wielkiej ramie i jeszcze do tego np. trekingowym na 28'' kołach, do 1000zł poza przyzwoitą, ale nie oszałamiającą ramą należy spodziewać się wyłącznie szmelcu
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika teodorehare Wyświetlenie odpowiedzi
                  Rzadko który rower ma "na sobie" pełna grupę - chodzi o to, aby z tej grupy było najwiecej komponentów.
                  Nie należy na samym początku przesadnie się "grupami" sugerować. Ponieważ kolega Jurgen słusznie myśli o "używce", to zasadniczo przy jego możliwościach finansowych wszystko na Alivio i wyżej jest do zaakceptowania na początek.
                  Pomysł z kolegą cyklistą jest najlepszy. Inaczej jako nowicjusz możesz nie zauważyć bardzo istotnych, wręcz podstawowych wad, które przy używce mogą się pojawić, takich jak np. fakt, że rama była "strzelona", koła są nie tylko "scentrowane", ale też biją "góra-dół" itd.
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika teodorehare Wyświetlenie odpowiedzi
                  Nie wiem, co miałeś na myśli mówiąc "sztywną ramę" - ale generalnie, rama stalowa jest mniej sztywna od alu, co daje wiekszy komfort dla uzytkownika, natomiast większe straty "mocy" ( dla amatora chyba nieistotne), myślę, ze nozna kupić rower na Cr-Mo, ale chyba rzeczywiscie moze to byc już w dzisiejszych czasach "górna półka"
                  Sztywną, czyli "nie amortyzowaną" ani z przodu ani z tyłu jak mniemam
                  Można jeszcze spokojnie kupić ciekawą ramę Cr-Mo. Tylko niestety nie nówkę.
                  "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                  (Frank Zappa)

                  "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                  Comment

                  • franekf
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 944

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika teodorehare Wyświetlenie odpowiedzi
                    Nie wiem, co miałeś na myśli mówiąc "sztywną ramę" - ale generalnie, rama stalowa jest mniej sztywna od alu, co daje wiekszy komfort dla uzytkownika, natomiast większe straty "mocy" ( dla amatora chyba nieistotne), myślę, ze nozna kupić rower na Cr-Mo, ale chyba rzeczywiscie moze to byc już w dzisiejszych czasach "górna półka"
                    Myśląc o sztywnej ramie miałem po prostu na myśli hardtaila Teraz faktycznie kupienie porządnego stalowego roweru to nie lada wyczyn, jakiś czas temu stalowe ramy MTB robił chyba Orłowski, ale czy dalej to robi - nie wiem...
                    Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                    http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                    Piwny Janusz bez Teku

                    Comment

                    • dkrasnodebski
                      cymbał
                      • 05-2003
                      • 2316

                      A jaki rowerek w wersji mocno ekonomicznej polecilibyście dla 140 kilogramowego klocka z niskim zawieszeniem (rama 18''/46cm)? Zależy mi na roweryku do jazdy po mieście z dużymi kółkami.
                      Na ścieżki już mam Gianta Sedone i jestem bardzo zadowolony.
                      Zakład Piwowarstwa Domowego BRODAREK

                      www.radoslawstolar.pl

                      Comment

                      • franekf
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 944

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dkrasnodebski Wyświetlenie odpowiedzi
                        A jaki rowerek w wersji mocno ekonomicznej polecilibyście dla 140 kilogramowego klocka z niskim zawieszeniem (rama 18''/46cm)? Zależy mi na roweryku do jazdy po mieście z dużymi kółkami.
                        Na ścieżki już mam Gianta Sedone i jestem bardzo zadowolony.
                        Jeśli szukasz czegoś w miarę taniego i prostego, to ja bym polecił jakiś model z wielobiegową piastą (shimano nexus albo jakiś SRAM) - taki rowerek jest prosty w budowie i właściwie bezobsługowy, często mają też wbudowane w piasty dynama, więc jest mniejsze ryzyko, że coś się urwie. Tak sobie spojrzałem na alledrogo, i znalazłem coś takiego:
                        http://allegro.pl/item311311187_raty...sta_nexus.html , wydaje się według mnie dość sensownym modelem.
                        Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                        http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                        Piwny Janusz bez Teku

                        Comment

                        • teodorehare
                          Member
                          • 11-2007
                          • 98

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dkrasnodebski Wyświetlenie odpowiedzi
                          A jaki rowerek w wersji mocno ekonomicznej polecilibyście dla 140 kilogramowego klocka z niskim zawieszeniem (rama 18''/46cm)? Zależy mi na roweryku do jazdy po mieście z dużymi kółkami.
                          .
                          Myślę, że coś na Nexusie 3 lub 7 (ilość biegów ) na kołach 28", oczywiście z bagażniczkiem etc.

                          Comment

                          • silvian
                            Senior
                            • 08-2008
                            • 727

                            Przy piwie o rowerach

                            Po uprzednim przeszukaniu forum i braku wyników, postanowiłem założyć ten temat (jeśli już gdzieś o tym jest to proszę o przeniesienie).
                            Myślę, że na forum znajdzie się kilku zapaleńców i fanów dwóch kółek. Tutaj można by się pochwalić przejechanymi kilometrami, relacjami z wycieczek a i pewne porady o sprzęcie też pewnie się znajdzie. Reasumując wszystko co z rowerami i tematami "okołorowerowymi" związane.

                            Skoro wrzuciłem temat to może zacznę. Na rowerze jeżdżę odkąd sięgam świadomością. Ostatnimi czasy trochę mniej z racji ograniczeń czasowych no i mam również rocznego animatora czasu wolnego w postaci córki, ale już mam na oku siodełko na rower dla niej więc będzie jeździć ze mną. Dwa tygodnie temu nabyłem nowy sprzęt, w sam raz do lekkiego MTB i free ride`u, raczej mnie nie kręcą szaleńcze zjazdy downhillowców. Mimo, że zima jeszcze nie puściła to już pierwsze kilometry zostały pochłonięte a jak tylko się ociepli mam zamiar odświeżyć wszystkie szlaki Jury (pierwszy przystanek w Browarze na Jurze)
                            "Niech zatrwożą się niewierni, przyjaciele, na sztorc kosa..."

                            Comment

                            • żąleną
                              Sojowe Oddziały Bojowe
                              • 01-2002
                              • 13239

                              Touche: http://www.browar.biz/forum/showthre...ighlight=rower

                              Comment

                              • silvian
                                Senior
                                • 08-2008
                                • 727

                                Chyba muszę się podszkolić w wyszukiwarce. Zostało przenieść lub usunąć.
                                "Niech zatrwożą się niewierni, przyjaciele, na sztorc kosa..."

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎