Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o globalnym ociepleniu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tristan_tzara
    Senior
    • 12-2007
    • 1038

    #31
    GMO w walce z emisja gazów cieplarnianych
    "W samym roku 2012 zmniejszyła się emisja gazów cieplarnianych o 26,7 mld kg CO2. To tak jakby zdjąć z ulic 11,8 mln samochodów na rok. Dzięki uprawom GMO nie trzeba było karczować 123 mln ha lasów, by zapewnić obecny poziom produkcji roślinnej"
    I fajnie! Szkoda tylko że środowiska pseudoekologiczne i tak powiedzą ze "GMO to zlo"

    Comment

    • Latarnik
      Premium Lamplighter
      • 06-2004
      • 4998

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gringo Wyświetlenie odpowiedzi
      Czy działalność człowieka ma na to wpływ ? .
      Wg TEGO ARTYKULU sprzed 5 lat, CO2 stanowi jedynie 3.62% wszystkich gazow cieplarnianych, a dzialalnosc czlowieka to 0.29% tych gazow.
      5410 kapsli z wypitych piw
      874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
      "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
      https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
      Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
      https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

      Comment

      • fidoangel
        Senior
        • 07-2005
        • 3489

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara Wyświetlenie odpowiedzi
        Szkoda tylko, że środowiska pseudoekologiczne i tak powiedzą ze "GMO to zło"
        Nie mam nic wspólnego z tymi "środowiskami" a wręcz przeciwnie ale DDT też było super antidotum na głód na Świecie a jakoś ze wzrostem wiedzy i możliwościami nauki wyszło, że lepiej by nam było bez tego cudu.
        "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

        Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

        Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
        Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
        Sprawdź >>>Przewodnik<<<

        Comment

        • tristan_tzara
          Senior
          • 12-2007
          • 1038

          #34
          to nie jest artykul naukowy ani nie jest podparty naukowymi zrodlami(odnośnik tez nie działa). poza tym eioba? do forum davida icke'a czy astromarii tez dasz linka? ;D

          co ma DDT do GMO? poza tym wiesz chyba czym było DDT? był insekcytydem który bywal również stosowany przez wojsko. przez działanie ogolne miał wpływ tez na inne organizmy. był po prostu toksyna. w GMO stosuje się jako insektycyd odbakteryjny transgen Bt. Transkrybuje on bialko które nazywa się Bt Cry(jest kilka wariantow ale nie będę się wpuszczal w szczegoly). Ma ono wysoce specyficzne działanie, mianowicie reaguje tylko z komorkami które posiadaja receptory tego bialka(tez nie będę wchodzil w szczegoly mechanizmu ale jest dobrze poznany). Tak się sklada ze receptory te sa w komorkach nablobnka jelita owadow(i wystepuja praktycznie tylko u nich, kręgowce, jak ssaki, nie posiadaja takich). I tutaj wychodzi zajebistosc GMO, bo narażone na te toksynę będą tylko organizmy bezpośrednio zerujące na tej roslinie. Dzieki temu zasieg jego działania jest mocno ogarniczony. Toksyne Bt stosuje się tez jako naturalny insektycyd w uprawach organicznych/bio/eko, z tym ze leje się tym po calych polach gdzie ucierpieć mogą owady inne niż szkodniki(plus mniejsze zużycie energii na takie zabiegi w przypadku hodowli GMO). Poza tym GMO mamy już od 18 lat, co roku dziesiątki badan na temat bezpieczeństwa, chore biurokracje wdrazania na rynek. I co? Ktos umarl od GMO? Może ci co umarli od organicznych eko kielkow jednak woleliby zjeść MON810?

          Comment

          • iron
            Senior
            • 08-2002
            • 6703

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara Wyświetlenie odpowiedzi
            to nie jest artykul naukowy ani nie jest podparty naukowymi zrodlami(odnośnik tez nie działa). poza tym eioba? do forum davida icke'a czy astromarii tez dasz linka? ;D

            (...)
            Sam wklejasz linki do bloga który nijak nie jest artykułem naukowym, a od adwersarzy żądasz...

            Mało to rzetelne.
            bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
            Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
            Rock, Honor, Ojczyzna

            Comment

            • Latarnik
              Premium Lamplighter
              • 06-2004
              • 4998

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara Wyświetlenie odpowiedzi
              to nie jest artykul naukowy ani nie jest podparty naukowymi zrodlami(odnośnik tez nie działa). poza tym eioba? do forum davida icke'a czy astromarii tez dasz linka?
              Zalezy Ci na artykulach pisanych przez "naukowcow" sponsorowanych przez ekobiznes?
              Jesli ktos pisze z sensem i potrafi poprzec to co pisze dowodami, to nawet ze strony TV Trwam albo SLD bym zacytowal, a z odnosnikiem jest wszystko OK.
              5410 kapsli z wypitych piw
              874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
              "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
              https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
              Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
              https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

              Comment

              • fidoangel
                Senior
                • 07-2005
                • 3489

                #37
                @tristan_tzara, nie obraź się zbytnio ale po prostu pierdolisz głupoty
                "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                Comment

                • tristan_tzara
                  Senior
                  • 12-2007
                  • 1038

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron Wyświetlenie odpowiedzi
                  Sam wklejasz linki do bloga który nijak nie jest artykułem naukowym, a od adwersarzy żądasz...

                  Mało to rzetelne.
                  Zauważ że są na nim odnośniki do publikacji. Nie dawalbym czegoś nie podpartego niczym. To są normalne sprawy ze daje się wyklarowane teksty oparte na wyszczególnionych zrodlach
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
                  Zalezy Ci na artykulach pisanych przez "naukowcow" sponsorowanych przez ekobiznes?
                  Jesli ktos pisze z sensem i potrafi poprzec to co pisze dowodami, to nawet ze strony TV Trwam albo SLD bym zacytowal, a z odnosnikiem jest wszystko OK.
                  Zależy mi na artylulach recenzowanych i publikowanych w czasopismach które maja jakiś impact factor, pisanych przez naukowców którzy opierają się na autorskich badaniach. Tak działa nauka i rozwój wiedzy. Nie inaczej.
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel Wyświetlenie odpowiedzi
                  @tristan_tzara, nie obraź się zbytnio ale po prostu pierdolisz głupoty
                  Proszę mi to wykazać.

                  Comment

                  • fidoangel
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 3489

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara Wyświetlenie odpowiedzi
                    Proszę mi to wykazać.
                    Ok i to lubię, konkrety? Proszę:

                    gfdfyh iijokjhbkjbn jnblk;kl' '';;
                    '
                    '
                    ]
                    n nmlml';,.'
                    '
                    hbjlkl,
                    .'/cv n jo bnmoioipon,.iun o[p [op[o][p[]p.
                    Last edited by fidoangel; 03-03-2014, 23:06.
                    "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                    Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                    Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                    Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                    Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                    Comment

                    • Latarnik
                      Premium Lamplighter
                      • 06-2004
                      • 4998

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara Wyświetlenie odpowiedzi
                      Zależy mi na artylulach recenzowanych i publikowanych w czasopismach które maja jakiś impact factor, pisanych przez naukowców którzy opierają się na autorskich badaniach. Tak działa nauka i rozwój wiedzy. Nie inaczej.
                      Zapominasz, ze badania kosztuja a wyniki musza byc wygodne dla tego co placi.
                      5410 kapsli z wypitych piw
                      874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                      "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                      https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                      Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                      https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                      Comment

                      • tristan_tzara
                        Senior
                        • 12-2007
                        • 1038

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel Wyświetlenie odpowiedzi
                        Ok i to lubię, konkrety? Proszę:

                        gfdfyh iijokjhbkjbn jnblk;kl' '';;
                        '
                        '
                        ]
                        n nmlml';,.'
                        '
                        hbjlkl,
                        .'/cv n jo bnmoioipon,.iun o[p [op[o][p[]p.
                        Sory, nie obraź się ale wychodzisz na glupka. Dalem ci normalne fakty znane z biologii. Naprawdę sprowadzenie czegoś do takiego poziomu działa na twoją niekorzyść, nie moją. Zresztą, doucz się, choćby wikipedią

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
                        Zapominasz, ze badania kosztuja a wyniki musza byc wygodne dla tego co placi.
                        Zapominasz, że istnieją systemy weryfikacji, jak recenzje naukowe, replikacje itp. Poza tym jeszcze dochadzą warunki o braku konfilktu interesów. Znasz jakieś przykłady przekupionych badań(a tych publikowanych jest rocznie tysiące, wszystkie podlegają takim samym restrykcjom). Patologiczne przypadki się zdarzają ale często są właśnie z drugiej strony barykady, tej idącej pod prąd wiedzy empirycznej.

                        Comment

                        • fidoangel
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 3489

                          #42
                          Czasem lubię poczytać takich, którym wosk się w skrzydełkach nie roztopi, za nisko, za nisko...
                          Ale tylko czasami.
                          Pozdrawiam Stach.
                          "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                          Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                          Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                          Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                          Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                          Comment

                          • iron
                            Senior
                            • 08-2002
                            • 6703

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara Wyświetlenie odpowiedzi
                            Zauważ że są na nim odnośniki do publikacji. Nie dawalbym czegoś nie podpartego niczym. To są normalne sprawy ze daje się wyklarowane teksty oparte na wyszczególnionych zrodlach

                            Zależy mi na artylulach recenzowanych i publikowanych w czasopismach które maja jakiś impact factor, pisanych przez naukowców którzy opierają się na autorskich badaniach. Tak działa nauka i rozwój wiedzy. Nie inaczej.

                            Proszę mi to wykazać.
                            Wybrane pod założoną tezę - co z tego, że podparte publikacjami - to nie jest nauka tylko propaganda...

                            Nauka to falsyfikowanie hipotez, a nie kolekcja publikacji potwierdzających dany światopogląd.

                            A to całe brandzlowanie się ociepleniem klimatu i drastycznego wpływu na nie "menkindu" to nic innego jak sposób na wyciągnięcie kasy z różnych gremiów, które te fundusze mają i o dziwo dają, czego najlepszym dowodem jest fakt, że po porażce w wyścigu o dobrze płatny stołek w USA niejaki Al Gore nagle wypłynął na niwie globalnego ocieplenia klimatu...
                            bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                            Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                            Rock, Honor, Ojczyzna

                            Comment

                            • Krzysiu
                              Krzysiu
                              • 02-2001
                              • 14936

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara Wyświetlenie odpowiedzi
                              Zapominasz, że istnieją systemy weryfikacji, jak recenzje naukowe, replikacje itp...
                              Jasne. Tak jak piękna definicja ze Słownika Filozoficznego z 1953 roku.
                              cybernetyka - reakcyjna pseudonauka stworzona w USA po II wojnie wiatowej, jest w istocie skierowana przeciwko dialektyce marksistowskiej i marksistowskiemu, naukowemu pojmowaniu praw życia społecznego. W cybernetyce ujawnia się antyhumanitarne dażenie światopogladu burżuazyjnego do przekształcenia robotnika w dodatek do maszyny, narzędzie produkcji i wojny.
                              Wiesz, że jeszcze 250 lat temu podstawowym składnikiem wszystkich substancji był flogiston?

                              Comment

                              • wasyll
                                Senior
                                • 09-2008
                                • 1823

                                #45
                                Panie Tristan, nie zachwalaj Pan tak tego GMO, bo skoro jesteś tak zafascynowany nauką, to musisz wiedzieć, że akurat w tym przypadku potrzeba czasu, aby określić czy GMO ma wpływ na zdrowie ludzkie, czy też nie.

                                Skutki 'działalności' GMO mogą się objawić dopiero za kilkanaście - kilkadziesiąt lat i wtedy ludzie, jak zwykle zaczną sobie pluć w brodę. Oczywiście skutków negatywnych może nie być, ale to już inna sprawa. Głównie chodzi mi o czas.

                                Wiesz, jaka jest jedna z wad stosowania uszczelnień geomembranowych przy budowie niecki składowiska odpadów? Nieznane zachowanie materiału w warunach pracy, zbyt małe doświadczenia w tej kwestii. Wszystko ładnie i pięknie wygląda w laboratorium, ale później przychodzi rzeczywistość, która może okazać się zupełnie inna.

                                I jeszcze jedna rzecz, wracając do kwestii globalnego ocieplenia. Możesz powiedzieć co myślisz na temat pary wodnej i jej roli w tymże procesie?
                                www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎