Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o globalnym ociepleniu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    Fido, konkretnie albo w ogóle.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • MarcinKa
      Senior
      • 02-2005
      • 2729

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara Wyświetlenie odpowiedzi
      Tylko ile tych niebezpiecznych awarii było w ciągu całego istnienia tej technologii. Nie chce ciebie smucic ale energetyka węglowa bardziej niszczy środowisko i pochłonęła o wiele więcej ofiar
      Ja bym jednak był troszkę bardziej powściągliwy wobec elektrowni atomowych. Wystarczy popatrzyć na jedną z potęg światowych, na Niemcy, i okazuje się że kraj o potężnych środkach finansowych i technologicznych schodzi z drogi atomu. Kilka danych o niemieckich elektrowniach:
      Na 27 elektrowni ok. połowa już nie pracuje a reszta jest przewidziana do zamknięcia,
      Na 27 elektrowni w ciągu ich pracy zanotowano blisko 5900 awarii po stronie plutonu,
      Średni czas eksploatacji w 2012 wynosił trochę ponad 19 lat (tu zapewne jeszcze będzie się wydłużać),
      W promieniu 30km od elektrowni zachorowalność na białaczkę wśród dzieci jest 20x większa niż zachorowalność w tle.

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara Wyświetlenie odpowiedzi
      Tylko ile tych niebezpiecznych awarii było w ciągu całego istnienia tej technologii.
      A czerwony las w Czarnobylu pięknie rośnie i zwierzęta wróciły.
      Awarii to pewnie dziesiątki tysięcy, katastrofy przynajmniej dwie.
      Czerwony las rośnie pięknie, tak jak kwiaty na grobach (ilu?) ofiar katastrofy. A co z pięknymi zdeformowanymi ludźmi, którzy wciąż się rodzą? Ja bym tak gładko nie przechodził nad konsekwencjami.

      Mimo wszystkiego co napisałem wyżej, jestem jeszcze zwolennikiem atomu, chociaż w miarę poznawania nowych możliwości pozyskiwania energii mój entuzjazm dla niego topnieje systematycznie. Oczywiście nie mam tu na myśli żadnych wiatraków, biomas i kolektorów.

      W obecnej dobie szybkiego postępu technologicznego, nie skreślał bym węgla. Zwłaszcza, że jesteśmy krajem na węglu położonym. Już od dawna są rozwijane Czyste Technologie Węglowe. Może zamiast atomówki i nabijania kieszeni Francuzowi lepiej zmodernizować do tego standardu to co mamy?

      Dzięki zastosowaniu urządzeń oczyszczających najnowszej generacji, udało się osiągnąć rekordowe, bo przekraczające 95 proc., ograniczenie emisji dwutlenku węgla - poinformował fiński koncern Fortum i norweski Sargas


      A może pójść dale i spróbować takich metod:
      Polska nie musi być energetycznym autsajderem, ale powinniśmy postawić na to, czym dysponujemy: węgiel i geotermię. Mamy rozwiązania, które dadzą nam tanią e...
      To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

      Comment

      • ppns
        Senior
        • 10-2002
        • 1737

        Kolejne wymowne dane ocieplaniu się
        klimatu.

        piwoppns@wp.pl

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          Znam wymowniejsze. Jakieś 20 tys. lat temu na terenie północnej Polski znajdował się lodowiec, jasno z tego więc widać, że w ciągu ostatnich 20 tys. lat klimat znacząco się ocieplił.

          Comment

          • emes
            Nadszyszkownik Chmielowy
            • 08-2003
            • 4275

            Czekam na to ocieplenie w Polsce, żeby np. teraz można było się kąpać w morzu i jeziorach, spędzać czas na plaży czy gdzieś indziej w stroju wakacyjnym, a nie tracić kasę na ogrzewanie i czas na skrobanie szyb w aucie itp.

            Comment

            • tristan_tzara
              Senior
              • 12-2007
              • 1038

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
              Czekam na to ocieplenie w Polsce, żeby np. teraz można było się kąpać w morzu i jeziorach, spędzać czas na plaży czy gdzieś indziej w stroju wakacyjnym, a nie tracić kasę na ogrzewanie i czas na skrobanie szyb w aucie itp.
              https://www.facebook.com/takdlaglobocu

              Comment

              • fidoangel
                Senior
                • 07-2005
                • 3489

                Właśnie wróciłem z nocnego wędkowania za sandaczem, dupa a nie ocieplenie, Panie Peresada...
                "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                Comment

                • tristan_tzara
                  Senior
                  • 12-2007
                  • 1038

                  Nie ma globalnego ocieplenia bo dzisiaj zimno było w łodzi. Dodatkowo mam wspaniałą wiadomość, nie ma globalnego głodu bo dzisiaj się najadłem.

                  Comment

                  • tristan_tzara
                    Senior
                    • 12-2007
                    • 1038

                    Juz jest! Plebiscyt "klimatyczna bzdura roku". Niedługo głosowanie. Ja się waham między ziemkiewiczem(choć ten dostanie napewno więcej podobnych wyróżnień bo w tym roku poszalal mocno) a ziobrą

                    Comment

                    • ppns
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 1737

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MarcinKa Wyświetlenie odpowiedzi
                      [..]

                      Wystarczy popatrzyć na jedną z potęg światowych, na Niemcy, i okazuje się że kraj o potężnych środkach finansowych i technologicznych schodzi z drogi atomu.

                      ]
                      Argument błędny. Francja, lider technologii atomowej ( militarnej, jak i energetycznej)
                      o poziomie porównywalnym z Niemcami,
                      nie zamierza zrezygnować z energetyki jądrowej.
                      piwoppns@wp.pl

                      Comment

                      • ppns
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 1737

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                        Znam wymowniejsze. Jakieś 20 tys. lat temu na terenie północnej Polski znajdował się lodowiec, jasno z tego więc widać, że w ciągu ostatnich 20 tys. lat klimat znacząco się ocieplił.

                        Sposób Twojej argumentacji sugeruje,że nie zrozumiałeś wskazanego przeze mnie
                        artykułu.
                        piwoppns@wp.pl

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎