Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wiedźmin

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #16
    slavoy napisal/a
    Adam16: Rzuć tutaj co masz to zarzucenia!
    Sprawa wygląda w ten sposób: wątki są porwane, nie dokończone, w filmie pojawiają sie jakieś osoby na moment (patrz: król co wydał rozkaz zabicia smoka, znika po chwili z jednym krótkim tekstem). Nie będę streszczał książek, ale ten król miał tam znaczenie, co w filmie olano. Można było dać sobie spokój z wątkiem smoka i skupić się bardziejn na historii Jeża.
    Problem polego na tym iż zrobiono film kinowy na podstawie zbioru opowiadań. W takim wypadku lepiej moze wyglądac serial (jeden odcinek - jedno opowiadanie) i dlatego własnie na serial czekam.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • ANDRO
      Senior
      • 10-2001
      • 640

      #17
      Cezar napisal/a


      Nigdy filmy nie oddadzą wiernie treści i przesłania utworów literackich, na kanwie których zostały nakręcone. Ale najgorsze co może być, to oglądać film nie przeczytawszy wcześniej literackiego pierwowzoru.

      To zależy. W przypadku takiego "Potopu" czy "Ogniem i mieczem" to jak najbardziej się zgadzam - przeczytać i dopiero oglądać. Ale jest wiele filmów sensacyjnych,szpiegowskich i.t.p. ,które spokojnie można obejrzeć nie czytając powieści i chyba nasz rozwój duchowy na tym nie ucierpi.
      Andro z wyspy jednej takiej.
      http://www.bahama.uznam.net.pl/

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #18
        22 września telewizyjna Dwójka wyemituje pierwszy odcinek serialu Wiedźmin, z którego wymaniono jakiś czas temu film kinowy. I mam wrażenie, że będzie się to oglądało lepiej niż w kinie.
        Last edited by adam16; 17-08-2002, 13:33.
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • Qbric
          Senior
          • 04-2001
          • 427

          #19
          Re: Re: Re: Wiedźmin

          Filmu jeszcze nie widziałem więc chętnie zobaczę w TV.
          slavoy napisał(a)
          [...] to brało się browary w plecak i siedziało cicho by do nauczycieli nie doszło [...]
          My robiliśmy tak samo Trzeba było uważać nie tylko na odgłosy ale i co by to nie było nas widać. Bądź co bądź puszka ma to do siebie, że trzeba ją przechylić aby wypić. Nauczyciele siedzieli za nami więc było trudno i zatapianie się w fotelu nie było najlepszym rozwiązaniem. Kupiliśmy sobie więc pewnego razu z kumplem rurki... Wszystko było git do momentu, gdy w pewnym momencie, jednocześnie [sic!] skończyło nam się piwo i bardzo efektownie i głośno zassaliśmy resztki z puszki To był dopiero obciach!
          Innym razem, już nie z klasą, tak pochłonęła nas degustacja piwa, że w pewnym momencie stwierdziliśmy, że... sala już jest pusta !
          Grill bez piwa NIE! - Piwo bez grilla TAK!

          Comment

          • pjenknik
            • 08-2001
            • 3388

            #20
            No więc ten kto ma ochotę zobaczyć serial w telewizji ma okazje od niedzieli 22.09 o godzinie 17.00 w Telewizji Polskiej.
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Comment

            • yemiołka
              Senior
              • 02-2002
              • 1012

              #21
              Re: Wiedźmin

              slavoy napisal/a
              Przyznam się bez bicia że książki nie czytałem (z czystej przekory - bo wszyscy się zachwycali). (ale chyba jednak się skuszę
              no i skusiłeś się?
              bo my w końcu tak - na książeczkę - i szaleństwo Wiedźminowe nas opętało.
              gdy się połknęło pierwszą - trzeba od razu pożreć wszystkie.
              mój brat się z nas podśmiewał, ale też w końcu wpadł w to po uszy i wydzierał nam kartki z rąk. potem padło na mojego ojca...
              no ale 7 kniżek pożarte - i pusto...
              a inne opowiadania Sapkowskiego jakoś mi już nie wchodzą tak dobrze [prócz przeróbki Alicji w Krainie Czarów ]
              **** zbliża ludzi... :-]

              Comment

              • pjenknik
                • 08-2001
                • 3388

                #22
                Ja boje sie że Sapkowski jest typowym autorem jednego cyklu. Wiedźmin odniósł zbyt spektakularny sukces, myślę, że przerósł on Sapka. Na konwentach fantastycznych Sapek ostatnio nie ma nic nowego do powiedzenia, jak widac ostatnio do opublikowania też niedużo.
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Comment

                • yemiołka
                  Senior
                  • 02-2002
                  • 1012

                  #23
                  może musi od-Sap-nąć?
                  **** zbliża ludzi... :-]

                  Comment

                  • pjenknik
                    • 08-2001
                    • 3388

                    #24
                    Z tego co wiem to całość miał ukończoną na przełomie 1998/1999 więc odpoczynek już trochę trwa. Przepraszam: od-SAP-nięcie.
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Comment

                    • yemiołka
                      Senior
                      • 02-2002
                      • 1012

                      #25
                      jeśli ma co jeść, to niech se chłop odpoczywa. może dzięki temu uderzy z opóźnieniem, ale za to mocno...

                      mam nadzieję, bo już się za jego kąśliwym dialogiem stęskniłam...
                      **** zbliża ludzi... :-]

                      Comment

                      • grzech
                        Senior
                        • 04-2001
                        • 4592

                        #26
                        Cezar napisał(a)


                        Nigdy filmy nie oddadzą wiernie treści i przesłania utworów literackich, na kanwie których zostały nakręcone. Ale najgorsze co może być, to oglądać film nie przeczytawszy wcześniej literackiego pierwowzoru.

                        Pozwole sobie nie zgodzić się z Kolegą. Po pierwsze nigdy nie mów nigdy. Uważam, że emitowany już sporo lat temu w TVP serial "Wszystkie stworzenia duże i małe" dorównywał książce. Jeśli jednak, co często ma miejsce, film jest nieudaną adaptacją,to lepiej jest nie wiedzieć co zostało zrąbane.

                        Comment

                        • yemiołka
                          Senior
                          • 02-2002
                          • 1012

                          #27
                          grzech napisal/a



                          Pozwole sobie nie zgodzić się z Kolegą. Po pierwsze nigdy nie mów nigdy. Uważam, że emitowany już sporo lat temu w TVP serial "Wszystkie stworzenia duże i małe" dorównywał książce.
                          yhm, i "Rumcajs" też...
                          **** zbliża ludzi... :-]

                          Comment

                          • grzech
                            Senior
                            • 04-2001
                            • 4592

                            #28
                            Trudno jest mi dyskutować z tą opinią, gdyz nie zapoznałem się z pierwowzorem literackim.

                            Comment

                            • yemiołka
                              Senior
                              • 02-2002
                              • 1012

                              #29
                              a ja się zapoznałam niedawno , ponownie odkrywając ze zdziwieniem to, czego nie pamiętałam od lat: rozbójnik Rumcajs był szewcem!
                              za jego nieustające:
                              **** zbliża ludzi... :-]

                              Comment

                              • pjenknik
                                • 08-2001
                                • 3388

                                #30
                                Czytałaś Maji? Czy do poduszki?
                                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎