Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Komiks

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pjenknik
    • 08-2001
    • 3388

    #46
    Informuję, że w księgarniach jest już 3 część przygód Wilq'a.
    A tak na marginesie może się tak zdażyć, że będziemy razem robić cydra
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      #47
      FCJP

      Co się może zdążyć?

      Comment

      • pjenknik
        • 08-2001
        • 3388

        #48
        Zdarzyć się może, że razem z Wilq'iem bedę robił cydra. Chyba w poniedziałek
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #49
          And69 napisał(a)
          A to tego nawet nie widziałem . W jakich latach wychodził ?
          lata 70-te i początek 80-tych
          a pamiętacie Relaxy, Alfa, Podziemny Front?
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Dreamer
            Senior
            • 05-2003
            • 1576

            #50
            Postanowiłem wskrzesić trochę ten zapomniany temat w uznaniu mediów elektronicznych czasami biorących górę nad tradycyjnym słowem pisanym.
            Sam wychowywałem się na większości cytowanych wcześniej komiksów w latach 80-tych i do dziś na ich wspomnienie nostalgiczna łza w oku się zakręca. Ano właśnie, na wspomnienie, bo zgromadzenie z powrotem kolekcji Kapitana Żbika, Relaksów, Tytusa, Kajka i Kokosza i innych w dzisiejszych czasach graniczy z cudem.
            I tu właśnie jest moment żeby pochylić się nad potęgą mediów elektronicznych. Okazało się, że wszystkie wspomniane tytuły biegają sobie gdzieś po sieci w formie zeskanowanej. Przeskakiwanie z przygód Kapitana Żbika tropiącego bandę przemytników brylantów w Kukerite na przygody Wywiadowcy XX wieku czy marynarzy Gucka i Rocha w Kursie na Półwysep York (to z Relaksów) nie stanowi teraz żadnego problemu i pozwala powrócić do czasów dzieciństwa.
            W tej formie dotarłem też do kompletu zeszytów "Przygody Pancernych i psa Szarika" rysowanych przez Sz. Kobylińskiego z 1970 roku! Do tej pory o istnieniu tej serii komiksowej nie miałem pojęcia.
            Nie ukrywam, że też wolałbym mieć to wszystko na półce z książkami a nie na twardym dysku, ale czas, który musiałbym poświęcić na zdobycie tego wszystkiego można z powodzeniem spożytkować np. na rozkoszowanie się schłodzonym Noteckim.
            Za Internet
            Blog: Piwna Brytania

            Comment

            • żąleną
              Sojowe Oddziały Bojowe
              • 01-2002
              • 13239

              #51
              Bardzo się cieszę, że znów zaczęto wydawać Tytusy w oryginalnej kresce sprzed lat. Co prawda nie obyło się bez jakichś dziwnych manewrów typu 3 w 1, ale przynajmniej człowiek nie musi wywalać grubych setek na oryginalne egzemplarze, żeby sobie przeczytać te komiksy w kształcie sprzed lat - a pierwsze Tytusy są graficznie i fabularnie świetne. To z nich właśnie pochodzi moja wiedza o świecie - Dominika ma ze mnie nieustający ubaw, bo co trzeci kontekst wyjeżdżam: 'to jak w Tytusie, Romku i A'tomku, kiedy..."

              Comment

              • arek36
                Member
                • 01-2007
                • 73

                #52
                Władcy chmielu to belgijska seria komiksowa, której autorami są Jean Van Hamme (scenariusz) i Francis Vallès (rysunki). Jest to saga rodziny Steenfortów, belgijskich piwowarów z miatsa Dorp, rozgrywająca się na przestrzeni ponad 150 lat, od 1854 roku do współczesności. Ukazało sie 8 tomów, a głównym bohaterem każdego z nich był inny przedstawiciel rodu.

                Seria ukazała się nakładem wydawnictwa Glénat w latach 1992-1999; po polsku wydawnictwo Motopol - Twój Komiks opublikowało 5 pierwszych tomów serii w latach 2001-2003.

                Seria została zaadaptowana na serial telewizyjny.

                za wilkipedia
                wiecej: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/wladcy_chmielu

                Comment

                • Fala
                  Senior
                  • 07-2004
                  • 671

                  #53
                  Wracając do tematu piwa w komiksie, to znalazłem ostatnio w "Tytus, Romek i A'tomek w Powstaniu Warszawskim" 2 obrazki nawiązujące do Browaru Haberbusch. Oto one:
                  Attached Files
                  Napis: "ściągnięto 99%" cieszy tylko przez pierwsze pół godziny.
                  Admin ma zawsze rację

                  PIWOSZE WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎