Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

przy piwie o piłce kopanej

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bayern71
    Senior
    • 06-2006
    • 1004

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
    Wasz łapserdak jest takim sam jak ich. Różni ich tylko to, że twój był chyba większą szychą w PRLowskich służbach i wcześniej zaczął kłaść łapę na wypływających, państwowych pieniądzach.
    Akurat nie o Śląsku myślałem.
    A skąd wiesz kto był wierszą szychą? Byłeś tam?

    Comment

    • babalumek
      Senior
      • 02-2004
      • 1207

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bayern71 Wyświetlenie odpowiedzi
      Oczywiście można wszystko zwalić na budżety i być zadowolonym. A fakty są takie, że Śląsk kompromituje naszą piłkę regularnie. Ty chyba już nie ale ja pamiętam zeszłoroczne "popisy" najpierw w eliminacjach LM a potem LE (pogromy z Helsinborgiem a potem z Hannoverem). Wtopa z Sevillą (a po drodze łomot od Legii) jest dla mnie kolejnym odcinkiem serialu, którego reżyserem jest Levy. Porównaj sobie wyniki obu trenerów w ostatnich dwóch sezonach i zastanów się jeszcze raz nad tym co napisałeś.
      Legia ma większy budżet od innych klubów ale nie zapominaj, że szkoli młodzież (w odróżnieniu od np. Śląska), obsługuje zadłużenie wobec właściciela. Prezydent Warszawy nie zastanawia się, która spółka miejska pożyczy w tym miesiącu pieniądze Legii na przeżycie kolejnego miesiąca. Jesteśmy silnym klubem siłą swoich portfeli a nie dzięki kaprysowi jakiegoś łapserdaka.
      Leśnodorski jest rzeczywiście chory na media, ale nie można zapominać, że jest świetnym negocjatorem. Zakończył konflikt z kibicami, unormował relacje z właścicielem oraz załagodził spór z władzami województwa.
      W jednym z poprzednich postów napisałeś, że potrzeba wam 2-3 wzmocnień aby walczyć o najwyższe cele. A ja postawię tezę, że wystarczą 3 transfery z klubu (Mila, Sobota, Paixao), żeby was w lidze nie było. Pod wodzą Levy'ego.
      Widzisz, ja oceniam to co widzę teraz i nie w kategoriach że kibicuję Śląskowi więc będę pluł na Legię. Akurat w zeszłym roku mecze z Helsinborgiem i Hannowerem były pod wodzą jeszcze Lenczyka i każdy widział jaki jest styl gry zespołu pod jego wodzą. Levy przyszedł we wrześniu 2012 roku i też wielu podśmiechiwało że wzięli knedla z jakiejś tam Albanii. A wychodzi na to że teraz Śląsk gra najładniej z wszystkich polskich drużyn. Z tymi budżetami to rozumiem że zaraz będą gadki że pieniądze nie grają, że budżet to nie wszystko itp. Otóż zazwyczaj pieniądze grają.. A już na pewno grają jak ktoś ma budżet 10 razy większy. Sevilla ostatnio sprzedała zawodnika za 20 mln euro. To 4 letni budżet Śląska. I takiemu Rakiticiowi za to się właśnie płaci by walił takim Gikiewiczom takie bomby jak w czwartek. Dla Ciebie i dla kogoś kto spojrzy na wynik dwumeczu to może i kompromitacja. Ale dla mnie nie. Ja nie oczekiwałem cudów. Liczyłem że powalczą, pokażą się z dobrej strony. I tak było. O kompromitacji nie mówił też nikt z obozu Sevilli, a wręcz przeciwnie, po pierwszym meczu trener Hiszpanów mówił o świetnej grze Wrocławian i że jego zespół zmuszony był do dużego wysiłku aby osiągnąć dobry wynik. Wiele mówią też obrazki jak cieszyli się Hiszpanie po zdobyciu goli. Teraz o transferach - ja pisałem że Śląsk ma wąską kadrę i wszyscy o tym wiedzą. A że Mila i Sobota grają teraz świetnie to też zasługa trenera. Kto by dał rok temu 1,5 mln euro za Sobotę? A Paixao to darmowy transfer Levego więc wymieniając go zgodzisz się chyba ze mną że Staszek ma nosa do grajków. Z Legii wyjmij Radovicia, Koseckiego i Kuciaka i mistrza nie ma. Ze szkoleniem młodzieży racja że we Wrocku to kuleje ale to też temat znany i nieraz poruszany, szczególnie że Lubin niedaleko... Z finansami też pisałem że klapa, ale po prostu napalili się na Solorza który miał być bramami do raju, a wychodzą na tym wiadomo jak. To jednak osobny temat, nie o tym pisałem. Leśniodorski może tam z punktu widzenia kibica Warszawiaka czymś się zasłużył, ale ja zdanie o nim wyraziłem na podstawie tego jak to wygląda z zewnątrz i po efektach. Śląsk też musi obsługiwać zadłużenie, a Steaua mają budżet mniejszy od Legii tak szkoli młodzież że ostatnio sprzedała zawodnika za 10 mln euro.
      MRKS Kuźnia Jawor

      WTS Sparta Wrocław

      Comment

      • babalumek
        Senior
        • 02-2004
        • 1207

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
        Sobota już odszedł. Jestem ciekaw, co go tak przyciągnęło do ligi belgijskiej. Może sam klub z chęcią go wypchnął, żeby choć trochę zarobić.
        Klub z chęcią go wypchnął, bo za pół roku kończy mu się kontrakt i nie zarobiliby ani grosza. A tak dostaną 1,5 mln euro mimo że klauzulę miał na 1 mln. To też pokazuje że Belgowie, którzy zostali wyeliminowani przez ten słaby Śląsk i już nie grają w pucharach mogą sobie pozwolić na wydanie 6 mln na gościa którego za pół roku mogli mieć za darmo. A czemu akurat tam? Ma szanse na 1 skład, oferta była konkretna, swoje zarobi a liga belgijska jest mocno penetrowana przez skautów zachodnich klubów.
        MRKS Kuźnia Jawor

        WTS Sparta Wrocław

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          Dlaczego Brugia zapłaciła 50% więcej niż zapis w kontrakcie, ot tak? Dodam, że Borek i Citko twierdzą co innego ale wiadomo, pierwszy jest przytulony do Śląska a drugi to menago piłkarza. Mają w tym jakiś interes?

          Comment

          • Latarnik
            Premium Lamplighter
            • 06-2004
            • 4998

            Wy tu sobie pitu pitu a przedwczoraj otwocka policja skatowala, w wiekszosci nastoletnich, kibicow Hutnika Warszawa.
            5410 kapsli z wypitych piw
            874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
            "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
            https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
            Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
            https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

            Comment

            • Krzysiu
              Krzysiu
              • 02-2001
              • 14936

              Nie zgadłeś.

              Comment

              • perłyfan
                Senior
                • 02-2003
                • 1244

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
                Wy tu sobie pitu pitu a przedwczoraj otwocka policja skatowala, w wiekszosci nastoletnich, kibicow Hutnika Warszawa.
                Wyluzowali się ze swoim monopolem na przemoc
                JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

                Comment

                • babalumek
                  Senior
                  • 02-2004
                  • 1207

                  Wczoraj byłem ostro wkurzony po tym meczu i, podobnie jak redaktor TVP, liczyłem na deklarację dymisji Fornalika... Nie widziałem w tym meczu cech oznaczających jakąkolwiek poważną taktykę, ale najbardziej zirytowały tragiczne zmiany, gdzie Wszołek poza bieganiem nic nie pokazał, ale najgorszy i tak był Mierzejewski, który chyba nie miał jednego dobrego zagrania, a ostatnia sytuacja w meczu z jego udziałem była tego podsumowaniem... a no i jeszcze Kubuś na lewej w 1 składzie, choć trzeba przyznać że Boenish rozczarował, a cała obrona oprócz Jędrzejczyka prezentuje się zadziwiająco słabo jak na taki potencjał (liga rosyjska, niemiecka, włoska i mistrz Rumunii, uczestnik LM - i wszystko 1 skład). Ale teraz jak emocje opadły, trzeba dostrzec pozytywy. Wreszcie ofensywne ustawienie, bardzo odważne postawienie na niektórych zawodników (Sobota trochę wystraszony, ale Klich - rewelacja, a myślałem że będzie do zmiany po 15 min). Fornalikowi trzeba oddać że trafił na trudny okres przebudowy zespołu i gdyby traktować te eliminacje jako etap przejściowy, to młodzi wydają się tworzyć kolektyw, grają bardzo ambitnie i coraz lepiej. Więc niech Fornalik to dogra, zobaczymy co będzie dalej, nowy selekcjoner poza kosztownym kontraktem i tak już nas nie uratuje w tych eliminacjach.
                  MRKS Kuźnia Jawor

                  WTS Sparta Wrocław

                  Comment

                  • pioterb4
                    Senior
                    • 05-2006
                    • 4322

                    Obrona w teorii faktycznie wygląda nieźle, ale praktyka jest taka że w tym składzie zagrała pierwszy raz (Szukała wychodzi w pierwszym składzie i od razu mecz o taką stawkę). Obrona może nie jest cienka kadrowo ale zupełnie niezgrana i ciągle przebudowywana, bez cienia porozumienia. Ja się nie spodziewałem awansu i dlatego nie jestem zawiedziony. Żałuję tylko, że takiego zaangażowania jak w pierwszej połowie nie widziałem u naszych piłkarzy w meczach ubiegłych z Mołdawią i Ukrainą. Znów budzimy się gdy mamy już nóż na gardle.

                    No i musze stwierdzić, że zachowanie Lewego (uciszanie palcem publiczności, jakby symboliczne gaszenie krytyki) jest dla mnie komiczne. Pierwsza bramka z gry w siódmym meczu eliminacji dająca ledwie remis z poszatkowaną kontuzjami Czarnogórą a zachowanie jakby ustrzelił hat-trick na Wembley w meczu o awans.

                    Comment

                    • Wujcio_Shaggy
                      Senior
                      • 01-2004
                      • 4628

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika babalumek Wyświetlenie odpowiedzi
                      (…) Więc niech Fornalik to dogra, zobaczymy co będzie dalej, nowy selekcjoner poza kosztownym kontraktem i tak już nas nie uratuje w tych eliminacjach.
                      Nie, niech nie dogrywa, nic z tego nie będzie (i nie chodzi mi o awans, bo że awansu nie będzie, to wiadomo już od kichy w Kiszyniowie). Jutro z San Marino pożegnanie "Waldka Kinga", a na październikowe mecze niech już będzie ktoś nowy, kto będzie miał pomysł i wizję, jak zawalczyć o francuskie Euro. Bo potencjał jakiś jest (a przypominam, że awansują aż 24 drużyny – nie załapać się w takim układzie, to byłby jednak wstyd), ale Fornalik nie da rady go wydobyć.
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                      @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                      Comment

                      • Krzysiu
                        Krzysiu
                        • 02-2001
                        • 14936

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy Wyświetlenie odpowiedzi
                        N... Jutro z San Marino pożegnanie "Waldka Kinga", a na październikowe mecze niech już będzie ktoś nowy, kto będzie miał pomysł i wizję...
                        Ani Boniek umowy nie rozwiąże (powiedział o tym wprost), bo za dużo by to kosztowało PZPN, ani Fornalik nie odpuści (też powiedział wprost), bo ma dobrego prawnika.

                        Comment

                        • Rzeszowiak
                          Piwny Radykał
                          • 04-2009
                          • 1596

                          A Lewandowski strzeli San Marino, mimo, iż tam pewnie też grają prawnicy.

                          Comment

                          • Wujcio_Shaggy
                            Senior
                            • 01-2004
                            • 4628

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                            Ani Boniek umowy nie rozwiąże (powiedział o tym wprost), bo za dużo by to kosztowało PZPN, ani Fornalik nie odpuści (też powiedział wprost), bo ma dobrego prawnika.
                            Trudno im się dziwić, półtorej stówy miesięcznie do czerwca piechotą nie chodzi. Tyle, że z perspektywy Związku te pieniądze i tak wydają się być stracone, jako że za rok na starcie Euro'16 będziemy w takiej samej dupie, jak obecnie.

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rzeszowiak Wyświetlenie odpowiedzi
                            A Lewandowski strzeli San Marino, mimo, iż tam pewnie też grają prawnicy.
                            Lewy nie zagra z SM, ma kontuzję
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                            @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                            Comment

                            • Latarnik
                              Premium Lamplighter
                              • 06-2004
                              • 4998

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy Wyświetlenie odpowiedzi
                              Lewy nie zagra z SM, ma kontuzję
                              Zwichnal sobie palec wskazujacy?
                              5410 kapsli z wypitych piw
                              874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                              "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                              https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                              Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                              https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                              Comment

                              • Wujcio_Shaggy
                                Senior
                                • 01-2004
                                • 4628

                                Nie podali
                                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                                Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                                @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎