Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

przy piwie o piłce kopanej

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzes_ch
    Senior
    • 10-2003
    • 612

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
    Jak nie masz o czymś pojęcia to nie wpierniczaj swoich trzech groszy.
    Ja nie mam pojęcia ??

    "Komisja ewidentnie poszła na rękę działaczom z Bytomia, wcześniej bowiem zapowiadano, że dziś zapadną ostateczne decyzje.
    - Myślę, że Polonia nie powinna mieć z tym większych problemów i w poniedziałek może otrzymać licencję - powiedział rzecznik PZPN Zbigniew Koźmiński."

    Na pierwszy termin 10.07 Polonia nie dostarczyła większości dokumentów potrzebnych do uzyskania licencji - chociaż wymogi przyznania licencji były jej znane ( Podręcznik licencyjny PZPN )
    "Poza samym wnioskiem o prawo do gry w ekstraklasie, było niewiele więcej dokumentów przedłożonych przez bytomski klub! - twierdzi Kolator."
    Jak wiesz Polonia nie przedstawiła między innymi umowy na stadion , bilans spółki , brak umów na prowadzenie drużyn młodzieżowych , dokumenty uprawniające trenera do prowadzenia drużyny pierwszoligowej.
    Jasnym było , że jej wniosek zostanie odrzucony. I tak się stało. Wyznaczony był drugi termin do uzupełnienia wniosku na dzień 18.07.
    I co - i dalej Polonia nie ma wszystkich dokumentów a Zarząd PZPN mimo określenia terminu odwołania jako ostateczny nie podejmuje decyzji .

    W prawie handlowym a takim powinny podlegać rozgrywki Orange Ekstraklasy - bo przypominam iż i Ekstraklasa i Polonia to podmioty prawne prawa handlowego istnieje coś takiego jak prekluzja dowodowa.
    Czyli najogólniej mówiąc odwołanie od decyzji może nastąpić tylko i wyłącznie w oparciu o dowody przedstawione w pierwszej instancji lub w sprzeciwie od decyzji pierwszej instancji.

    Comment

    • zythum
      Kot Makawity
      • 08-2001
      • 8305

      Kurde ja już nic nie rozumiem. Zadłużony po uszy i znacznie bardziej od Ruchu ŁKS, bez stadionu dostaje licencje, Zagłębie Sosnowiec bez stadionu dostaje licencje. A Ruch który spłaca zadłużenie, ma stadion, nie dostaje. Albo zadziałał Orlen albo po prostu PZPN (czyli Legia) zestrachała się zgody Widzew-Ruch w lidze. Innych powodów nie przyznania licencji tak zasłużonemu klubowi z najlepszymi i największa liczbą na Śląsku kibicami nie widzę.
      To inaczej miało być, przyjaciele,
      To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
      Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
      Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
      Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

      Rządzący światem samowładnie
      Królowie banków, fabryk, hut
      Tym mocni są, że każdy kradnie
      Bogactwa, które stwarza lud.

      Comment

      • kibi
        Senior
        • 07-2004
        • 1875

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum Wyświetlenie odpowiedzi
        albo po prostu PZPN (czyli Legia) zestrachała się zgody Widzew-Ruch w lidze.

        Comment

        • arcy
          Senior
          • 07-2002
          • 7538

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kibi Wyświetlenie odpowiedzi
          Nie lubisz fantastyki?

          Comment

          • adam16
            Senior
            • 02-2001
            • 9865

            Ruch nie ma teraz licencji na pierwszą ligę, nie ma i na drugą, bo nikt nie podejrzewał, że trzeba będzie się o takową starać. Ale się fajnie robi.
            Browar Hajduki.
            adam16@browar.biz
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

            Comment

            • kiszot
              Senior
              • 08-2001
              • 8081

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bury_wilk Wyświetlenie odpowiedzi
              Jak dla mnie decyzja wobec Ruchu jest pierwszą od dawna męską i uczciwą decyzją tej komisji,
              Co tu widzisz uczciwego? Klub spłaca zadłużenie i nie ucieka z długami jak Widzew a w nagrodę dostaje taki prezent od leśnych dziadków.Tu jest dopiero przekręt.
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzes_ch Wyświetlenie odpowiedzi
              Ja nie mam pojęcia ??

              "Komisja ewidentnie poszła na rękę działaczom z Bytomia, wcześniej bowiem zapowiadano, że dziś zapadną ostateczne decyzje.
              - Myślę, że Polonia nie powinna mieć z tym większych problemów i w poniedziałek może otrzymać licencję - powiedział rzecznik PZPN Zbigniew Koźmiński."

              Na pierwszy termin 10.07 Polonia nie dostarczyła większości dokumentów potrzebnych do uzyskania licencji - chociaż wymogi przyznania licencji były jej znane ( Podręcznik licencyjny PZPN )
              "Poza samym wnioskiem o prawo do gry w ekstraklasie, było niewiele więcej dokumentów przedłożonych przez bytomski klub! - twierdzi Kolator."
              Jak wiesz Polonia nie przedstawiła między innymi umowy na stadion , bilans spółki , brak umów na prowadzenie drużyn młodzieżowych , dokumenty uprawniające trenera do prowadzenia drużyny pierwszoligowej.
              Jasnym było , że jej wniosek zostanie odrzucony. I tak się stało. Wyznaczony był drugi termin do uzupełnienia wniosku na dzień 18.07.
              I co - i dalej Polonia nie ma wszystkich dokumentów a Zarząd PZPN mimo określenia terminu odwołania jako ostateczny nie podejmuje decyzji .
              Dokładnie,nie masz o niczym pojęcia skoro piszesz że Polonia sobie załatwiła coś pod stołem.Poza tym w drugim podejściu były wszystkie dokumenty tylko leśnym ludkom nie podobały się dwie sprawy i kazali se przedłożyć dodatkowe dokumenty

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum Wyświetlenie odpowiedzi
              Kurde ja już nic nie rozumiem. Zadłużony po uszy i znacznie bardziej od Ruchu ŁKS, bez stadionu dostaje licencje, Zagłębie Sosnowiec bez stadionu dostaje licencje. A Ruch który spłaca zadłużenie, ma stadion, nie dostaje.
              No dokładnie.
              Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
              1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

              Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
              Mein Schlesierland, mein Heimatland,
              So von Natur, Natur in alter Weise,
              Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
              Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

              Comment

              • bury_wilk
                Senior
                • 01-2004
                • 2655

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
                Co tu widzisz uczciwego? Klub spłaca zadłużenie i nie ucieka z długami jak Widzew a w nagrodę dostaje taki prezent od leśnych dziadków.Tu jest dopiero przekręt.
                Opieram się na tym, co czytam w gazetach i internecie i słyszę w telewizji. Nie widziałem dokumentów, nie byłem na posiedzeniu komisji licencyjnej (Ty pewnie też nie...). Pewnie, że ktoś to ściemnia, ale odnoszę wrażenie, że jednak tym razem, to ściemnia Ruch. W Polsce, nie tylko w piłce nożnej od dawna było tak, że coś tam się nagnie, coś tam się zrobi potem, dziurę się zapcha prowizorką, etc, etc a wyjątkowo, w tej sytuacji komisja postanowiła się na takie dziadostwo nie godzić i uważam, że jest to słuszne. Obstawiam, że dokumenty przedstawione przez Ruch faktycznie nie były takie, jakie być powinny. Podkreślam, że tak obstawiam, bo jak mówiłem opieram się na źródłach, a źródła owe często lubią być kłamliwe, lub źle poinformowane.
                Należałoby teraz od PZPN oczekiwać konsekwencji w działaniu i równie nieugiętego stanowiska wobec wszystkich innych, którzy propagują politykę "jakoś to będzie". Proponuję przy okazji nie myśleć na zasadzie "ten i ten zrobił źle i mu się upiekło, więc tamtemu też powinno się upiec" bo to nie prowadzi do niczego dobrego. Wydaje mi się, że powinno być tak "temu się nie upiekło i oby nikomu więcej też już się nie upiekło".

                A poza wszystkim, to bardzo mi żal kibiców i piłkarzy Ruchu, bo oni nie są tu niczemu winni a oberwą najbardziej.
                Lubię kiedy się zieleni
                Lubię jak się piwo pieni...

                ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                Comment

                • woosaa
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 1549

                  Widać że PZPN się rozkręca po odwołaniu ministra sportu.Listki siedziały cicho,a teraz jak nie ma Lipca to zaczynają harce.Jako kibic KSG trzymam kciuki za NIEBIESKICH.PZDR
                  mb WOS

                  Comment

                  • sloniatko
                    Senior
                    • 02-2004
                    • 1014

                    Ja natomiast nie bardzo rozumiem dlaczego jeżeli Ruch nie dostanie licencji do jego miejsce zajmie Wisła Płock. Moim zdaniem bardziej sprawiedliwiej (logiczniej) było by awans uzyskiwał kolejny zespół z II ligi, w tym przypadku była by to Lechia.
                    Podejrzewam, jednak że cała ta sprawa z licencjami to tylko pretekst do utrzymania Wisły (czyt. Dmoszyńskiego) w OE. Tym bardziej, że dzisiaj przeczytałem, że dla Ruchu jeszcze nie wszytko stracone a w czwartek ma zapaść decyzja odnośnie ewentualnej degradacji Sosnowca (za korupcję)
                    Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

                    Comment

                    • woosaa
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 1549

                      Tylko że Lechia Gdańsk też by miała problemy z licencją(np.brak oświetlenia),no chyba że będzie grać na obiekcie ...ARKI .PZDR
                      mb WOS

                      Comment

                      • sloniatko
                        Senior
                        • 02-2004
                        • 1014

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika woosaa Wyświetlenie odpowiedzi
                        Tylko że Lechia Gdańsk też by miała problemy z licencją(np.brak oświetlenia),no chyba że będzie grać na obiekcie ...ARKI .PZDR
                        Mnie chodzi bardziej o zasadę, ewentualne wolne miejsce powinien zajmować kolejny zespół w tabeli a nie spadkowicz, który poprzedni sezon przegrał.
                        Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

                        Comment

                        • Pogoniarz
                          † 1971-2015 Piwosz w Raju
                          • 02-2003
                          • 7971

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sloniatko Wyświetlenie odpowiedzi
                          Mnie chodzi bardziej o zasadę, ewentualne wolne miejsce powinien zajmować kolejny zespół w tabeli a nie spadkowicz, który poprzedni sezon przegrał.
                          No to byśmy chyba doszli do spadkowiczów z II ligi


                          Prawie jak Piwo
                          SZCZECIN

                          Comment

                          • arcy
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 7538

                            Problem tak naprawdę tkwi w tym, że:

                            1. Jest zbyt duża różnica pomiędzy wymaganiami licencyjnymi w I i II lidze.

                            2. Wymogi licencyjne odstają od rzeczywistości. Przecież gdyby wprowadzić wymóg, aby gmina chcąca posiadać prawa miejskie, miała wyremontowane drogi i obiekty publiczne, mielibyśmy w kraju same wioski.

                            Jaki wpływ na stan stadionów mają kluby, które nie są ich właścicielami? To leży na ogół po stronie miasta - dlatego uważam, że skoro kluby nie płacą miastu za wynajmowanie obiektów, to część kasy z Canal+ powinna być z góry przeznaczona na remonty i utrzymanie stadionów.

                            Comment

                            • arcy
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 7538

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz Wyświetlenie odpowiedzi
                              No to byśmy chyba doszli do spadkowiczów z II ligi
                              Trzeba by reaktywować Amikę Wronki i awansować do I ligi juniorów Stadionu Śląskiego.

                              Comment

                              • Aldach
                                Senior
                                • 07-2003
                                • 1269

                                Motto: „Nie spodziewałem się, że wyrzucą z ekstraklasy Ruch. Myślałem, że spotka to innego beniaminka”. - przekonuje napastnik Wisły Płock, Piotr Bania.


                                ten cytat to motto tego artykułu:


                                Nie wklejam całego bo jest bardzo długi, ale proponuję przeczytanie całości.
                                Last edited by Aldach; 20-07-2007, 11:28.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎