Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

przy piwie o piłce kopanej

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bayern71
    Senior
    • 06-2006
    • 1004

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
    Reforma ligi została klepnięta przez RN, w której czterech członków delegowały: Śląsk, Ruch, Legia i Lech. Tyle słowem uściślenia.
    Ja uważam, że ciekawsze byłyby rozgrywki 18-20 zespołowej ligi z 2-3 dodatkowymi barażami o awans/spadek. Ale zdaję sobie sprawę, że przy naszym zapleczu pierwszoligowym sensu sportowego i finansowego by to nie miało.
    Co do tego czy ekonomicznie ma sens ta reforma, to też jestem sceptyczny - ile zarobi taki zespół na dodatkowych 3-4 meczach w sezonie? Ten z górnej połowy trochę, ale z dolnej pewnie dopłaci.
    No ale zapominasz o renegocjacji kontraktu z nc. Podobno dołoży 40 mln. Rozgrywki 20 zespołowe z rozbudowanymi barażami byłyby ciekawsze dla najsłabszych. Chyba nie o to chodzi?

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      Żeby te najsłabsze miały poziom, stadiony i liczbę kibiców jak kluby angielskie, to by miało sens.

      Nie ma teraz dobrego wyjścia, wychodzą lata zaniedbań w szkoleniu. Podział na dwie grupy z jakimś szatkowaniem punktów to próba rozpaczliwa, oby tymczasowa. Szkolenie, szkolenie, szkolenie. Musi podnieść się poziom, fanatykami trybun nikt u nas nie zapełni, zresztą sami fanatycy niekiedy zniechęcają do przyjścia innych widzów, niekoniecznie pikników, ale po prostu ludzi, którym nie pasuje, nazwijmy to, spora część repertuaru stadionowego i upolitycznienie trybun, czy może konkretnie młyna i tzw. osób decyzyjnych w ekipach. Jest wiele osób, które z chęcią by podopingowały i pośpiewały, ale niekoniecznie w atmosferze wojny i nienawiści, bo się z tym nie utożsamiają.

      Comment

      • kiszot
        Senior
        • 08-2001
        • 8081

        O Polonii nie ma co pisac bo znowu w plecy.Chociaż dużo gorzej od Tychów nie grali.No ale brak doświadczenia sprytu i umiejętności technicznych zrobi swoje.

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika concerto Wyświetlenie odpowiedzi
        Dla mnie statystyczny mecz nawet Wigan z AV jest piłkarsko ciekawszy niż Legii z Lechem. Zaangażowanie zupełnie inne.
        Ogladam na bieżąco Borussię i czasami inne mecze Bundesligi i gdy zobaczyłem poczatek meczu Jaga - Pogoń to mi zaczęło flaki wywracać.Tego się nie da ogladać na trzeźwo.
        Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
        1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

        Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
        Mein Schlesierland, mein Heimatland,
        So von Natur, Natur in alter Weise,
        Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
        Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

        Comment

        • Cez
          Senior
          • 01-2003
          • 1789

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
          [...] gdy zobaczyłem poczatek meczu Jaga - Pogoń to mi zaczęło flaki wywracać.Tego się nie da ogladać na trzeźwo.
          Nie drażnij Pogoniarza
          Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

          Comment

          • chemmobile
            Senior
            • 03-2009
            • 2168

            Malaga już była w ogródku, już witała się z gąską...
            Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
            Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

            Comment

            • bayern71
              Senior
              • 06-2006
              • 1004

              Rewelacyjna końcówka. Boruuuusia Dortmuuuund!!!

              Comment

              • perłyfan
                Senior
                • 02-2003
                • 1244

                Niby Borussia a charakter iście widzewski .
                Galata się pożegnała w ładnym stylu. Przyjemnie się oglądało.
                JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bayern71 Wyświetlenie odpowiedzi
                  No ale zapominasz o renegocjacji kontraktu z nc. Podobno dołoży 40 mln. Rozgrywki 20 zespołowe z rozbudowanymi barażami byłyby ciekawsze dla najsłabszych. Chyba nie o to chodzi?
                  Zapomniałem ale trochę świadomie bo kluby za tą podwyżkę bekną przy następnych kontraktach. Wydaje mi się, że takie rozbudowanie rozgrywek spowoduje mniejszą wartość marketingową i słabszą sprzedawalnośc reklam. NC+ to policzy i następny kontrakt będzie zawierał korektę, więc cieszyć się kluby mogą ale chyba chwilowo.
                  Oczywiście jest prawdopodobne, że kluby zechcą również zmienić swój udział w podziale pieniędzy od nc+ i np. czołówka przeforsuje, że wobec takiej a nie innej oglądalności, kluby pierwszej ósemki dostają 75% wartości kontraktu. Gdybać można...

                  Comment

                  • żąleną
                    Sojowe Oddziały Bojowe
                    • 01-2002
                    • 13239

                    Wepchli dosłownie te dwa ostatnie gole.

                    Mam mętlik z tymi spalonymi. Wydawało mi się, że spalonego przy drugiej bramce Malagi słusznie nie zasygnalizowano, bo zarówno podający, jak i odbiorca był już za ostatnim obrońcą. Z kolei przy trzeciej bramce Borussii (jeśli pominąć oczywisty ofsajd w chwili wrzutki Lewandowskiego), to Santana nie był na spalonym, bo obrońca przed nim był już poza polem gry (wpadł do bramki). Ale chyba sobie to wymyśliłem, bo chodzę po sieci i nie znajduję potwierdzenia tych teorii.

                    Comment

                    • Krejn
                      Senior
                      • 07-2012
                      • 102

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                      Wepchli dosłownie te dwa ostatnie gole.

                      Mam mętlik z tymi spalonymi. Wydawało mi się, że spalonego przy drugiej bramce Malagi słusznie nie zasygnalizowano, bo zarówno podający, jak i odbiorca był już za ostatnim obrońcą. Z kolei przy trzeciej bramce Borussii (jeśli pominąć oczywisty ofsajd w chwili wrzutki Lewandowskiego), to Santana nie był na spalonym, bo obrońca przed nim był już poza polem gry (wpadł do bramki). Ale chyba sobie to wymyśliłem, bo chodzę po sieci i nie znajduję potwierdzenia tych teorii.
                      Spalone faktycznie były. W przypadku Malagi, gdy nie ma już obrońców, linię spalonego wyznacza piłka i Eliseu w momencie podania znajdował się za tą linią. Jeśli się nie mylę w przypadku Borussii chodzi o to samo z tą różnicą, że zawodnik Malagi znajdował się poza boiskiem i dlatego to znów piłka wyznaczała spalonego.
                      Z mojej perspektywy, jeśli chodzi o kluczowe spalone, to był remis. Ten Santany trudny do wychwycenia w podbramkowej zadymie, ale moment wcześniej przy podaniu Lewego, 4 zawodników BVB było na spalonym. Malaga ma uzasadnione pretensje co do czerwonych kartek, jakie powinni wcześniej otrzymać Bender i Schmelzer, trudno jednak nie odnieść wrażenia, że tak czy inaczej Hiszpanie odpadli na własne życzenie.
                      What's the matter Lagerboys... Afraid you might taste something?

                      Comment

                      • VanPurRz
                        Senior
                        • 09-2008
                        • 4229

                        Dwa gole ze spalonych. Faktem, że co najmniej jeden z Dortmundczyków powinien wylecieć z boiska.
                        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                        Comment

                        • żąleną
                          Sojowe Oddziały Bojowe
                          • 01-2002
                          • 13239

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krejn Wyświetlenie odpowiedzi
                          Malaga ma uzasadnione pretensje co do czerwonych kartek, jakie powinni wcześniej otrzymać Bender i Schmelzer, trudno jednak nie odnieść wrażenia, że tak czy inaczej Hiszpanie odpadli na własne życzenie.
                          Fakt, dwa czerwa być powinny. Ja z kolei miałem wrażenie, że Borussia zafundowała sobie horror na własne życzenie, chyba za luźno podeszli do pierwszego meczu (który powinni byli wygrać) i zbyt pewnie do rewanżu na własnym terenie.

                          Comment

                          • dipeone
                            Senior
                            • 05-2010
                            • 741

                            Przez pierwsze 45 minut Barcelona nic nie grała. Mam nadzieje ,że PSG strzeli bramkę albo dwie i przejdzie dalej. Szkoda, że Lavezzi dzisiaj nie ma lepszego dnia.

                            Comment

                            • żąleną
                              Sojowe Oddziały Bojowe
                              • 01-2002
                              • 13239

                              Przypadkiem trafiłem na blog jakiegoś mieszkającego najwyraźniej na Pradze Angliczanina, który interesuje się warszawską piłką i chadza na mecze. Poniżej relacja z meczu Drukarza, opisywał też historię Gwardii, a kibicuje Polonii. Wszystko oczywiście po angliczańsku.

                              My intention this weekend was to get to a Gwardia Warszawa game, a team that I wrote about in January, unfortunately their match was called off due to the melting of Warsaw’s snow and the hea…

                              Comment

                              • iron
                                Senior
                                • 08-2002
                                • 6703

                                Co to się dzieje - Bayern gra jak Barcelona...

                                Ładny mecz z trzema bramkami, a jeszcze 15 minut do końca
                                Last edited by iron; 23-04-2013, 21:17.
                                bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                                Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                                Rock, Honor, Ojczyzna

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎