Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

przy piwie o piłce kopanej

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • babalumek
    Senior
    • 02-2004
    • 1207

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bayern71 Wyświetlenie odpowiedzi
    No jak się ma dobrej obrony to się nie gra otwartej gry. Nawet w lidze. O pucharach nie wspominam bo kończy się kompromitacją, tak jak z Sewillą czy jeszcze bardziej w zeszłym roku.
    Wymienia sobie Śląsk te 5-6 podań pod pressingiem i wraca z workiem bramek:
    z Jagą 3
    z Pogonią 2
    z Brugią 3
    z Sewillą 4.
    Z Sewillą mieli dobry wynik i trzeba było pomyśleć o defensywie bo jest jeszcze rewanż. Wiem, że wynik ustawiła czerwona kartka ale wynikła już ze zmęczenia. Tempo było nie dostosowane do umiejętności i wydolności zespołu.
    I nie róbmy potęgi z tej Sevilli bo to w końcu 9 zespół ligi.
    Jasne, przyjeżdża sobie taki Śląsk warty może 5 mln euro do Sevilii wartej ze 100 mln i "nie róbmy z nich potęgi bo to w końcu 9 zespół ligi" (hiszpańskiej, pewnie nie ma to znaczenia...). Po drugie skąd ta pewność że jakby zaczęli tylko się bronić to wywieźliby dobry wynik? Przy słabej obronie grę się właśnie odciąga jak najdalej od bramki a nie obrona i kontra. Z pojęciami typu "kompromitacja w Sevilii" bądź "tempo niedostosowane" nie ma nawet co dyskutować. Zaryzykowali, zagrali "z zębem" i w stylu dotychczas niespotykanym dla polskich drużyn. Tyle.
    MRKS Kuźnia Jawor

    WTS Sparta Wrocław

    Comment

    • Krzysiu
      Krzysiu
      • 02-2001
      • 14936

      Jsk rzadko który, ten mecz obejrzałem z dużym zainteresowaniem. Pierwszy raz od wielu lat widziałem polską drużynę która chce grać. Fak, brakło umiejętności (różnica była ogromna, lider Śląska przerwacjący się na piłe to o po prostu obciach) i siły, aleprzede wszystkim Śląsk nie zesrał się ze strachu, tylko grał do końca. Zrobili, co mogli, a że mogą niewiele, to i wynik jest, jaki jest.

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        Gdyni ciąg dalszy. Rządowi eksperci wypowiedzieli się na temat postępowania policji w tym dniu. W analizie oparli się na - cytuję za prywatnym biurem prasowym rządu, które na pewno jeśli miało coś wygładzić to wygładziło, TVN24 - doniesieniach mediów i upublicznionych zapisach monitoringu z plaży.

        Myślicie, że to kompletne zidiocenie władzy czy pisowski sabotaż?

        Comment

        • WojciechT
          Senior
          • 09-2012
          • 2546

          Społeczeństwo wybiera sobie władzę na własny obraz i podobieństwo, więc nic zaskakującego tu nie ma.

          Comment

          • Wujcio_Shaggy
            Senior
            • 01-2004
            • 4628

            …a podobno w Sewilli miejscowi mieli trans z napisem "Welcome to Katyń". I kto tu jest kibolem?

            Ale ja w sumie nie o tym, tylko o inauguracji IV ligi przy Konwiktorskiej numer sześć. Niestety, była impreza masowa, a co za tym idzie – piwo do konsumpcji tylko w ogrodzonym ogródku, zero pirotechniki i nieodłączny bajzel organizacyjny (bilety wydawano jak leci, bo numeracja miejsc miała nie mieć znaczenia, ale jak już przyszło do meczu, to ochrona zaczęła bardzo pilnować oznaczeń sektorów). Ale co tam – przez tyle lat to już się człowiek przyzwyczaił.

            Atmosfera zdecydowanie nieczwartoligowa (nawet na e-klasie rzadko taka była), prawie pięć tysięcy ludzi, żywiołowy doping, no i euforia. Trzeba patrzeć chłodno – jak się zaczną jakieś schody, to i euforia szybko zgaśnie – ale jeśli chodzi o start "Wielkiego Powrotu", to przeszedł on oczekiwania.

            W aspekcie sportowym IV liga, oczywiście, różni się od e-klasy, ale po 1) nie tak bardzo i po 2) nie tylko na niekorzyść; mianowicie przeciętny czwartoligowy gracz góruje nad swoim ekstraklasowym odpowiednikiem ambicją i zaangażowaniem. Do tego sędziowie "pozwalają grać" , choć chyba niekoniecznie wynika to z intencji. Wygląda na to, że pod względem technicznym, taktycznym i każdym chłopaki w czarnych koszulach nakryją tę ligę czapką, o ile rywale nie pourywają im wcześniej nóg… chociaż trudno liczyć, że każdy mecz wygrają też 6:0.
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

            @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

            Comment

            • kiszot
              Senior
              • 08-2001
              • 8081

              Na stronie internetowej kibiców FC Sewilla zamieszczono fotorelację ze spotkania ze Śląskiem Wrocław, zatytułowaną "Welcome to Katyn", czyli "Witajcie w Katyniu...


              Ciekawe czy nasz MSZ sie odezwie czy jak zwykle nabierze wody w usta.

              Belferku to pewnie jest wyraz hiszpańskiej gościnności?
              Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
              1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

              Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
              Mein Schlesierland, mein Heimatland,
              So von Natur, Natur in alter Weise,
              Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
              Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

              Comment

              • wpadzio
                Senior
                • 06-2011
                • 2645

                Jest reakcja Ambasady w Madrycie:
                Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                Serviatus status brevis est
                3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                Comment

                • żąleną
                  Sojowe Oddziały Bojowe
                  • 01-2002
                  • 13239

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                  Z żalem muszę stwierdzić, że właśnie kończy się piękna kilkunastoletnia passa "niegrania" przez polskie zespoły w wyższych fazach LM
                  Z żalem muszę stwierdzić, że prawdopodobnie potrwa ona kolejne kilkanaście lat. Tak jak polskim drużynom brakuje zazwyczaj tego mitycznego ostatniego podania, tak właśnie do awansu do LM brakuje tego ostatniego meczu. Kilka razy było blisko, niezły wynik w pierwszym spotkaniu, chwilami obiecująca gra w drugim, ale koniec końców mecz zawalony, wszystko w kilka minut leci jak domek z kart.

                  Oglądałem od 30 minuty, gdy na tablicy widniało już 1:2 i cóż - trzeba Legii oddać, że walczyła, gryzła trawę, zwłaszcza w drugiej połowie przy odbiorze piłki, ale jednak zabrakło umiejętności i wizji gry. Bo z całego tego wielkiego przecież wysiłku nie było w zasadzie żadnych sytuacji podbramkowych. No niestety, nie jest to paka na LM, choć naprawdę niewiele zabrakło, bo dwie nieuznane bramki ze spalonego, w Bukareszcie i Warszawie, były naprawdę stykowe. Gdyby zaliczyli choć jedną...

                  Comment

                  • VanPurRz
                    Senior
                    • 09-2008
                    • 4229

                    Potrwa dopóki nie odrodzi się Widzew Legia była dużo słabsza, remis tylko zaciemnia sytuację.
                    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                    Comment

                    • żąleną
                      Sojowe Oddziały Bojowe
                      • 01-2002
                      • 13239

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
                      Niedobrze. Nie pasuje do wizji. Zresztą to na pewno oddolna inicjatywa sprzątacza ambasady.

                      Comment

                      • Krzysiu
                        Krzysiu
                        • 02-2001
                        • 14936

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                        Z żalem muszę stwierdzić, że prawdopodobnie potrwa ona kolejne kilkanaście lat...
                        Odpadli???


                        A tacy już byli wygrani ... tacy fajni ... amerykańscy :-)

                        Comment

                        • Krzysiu
                          Krzysiu
                          • 02-2001
                          • 14936

                          Zapomniałem zapytać bayerna71 - co tym razdem sędzie spierd...ił, albo innymi słowami - jaka siła przyrody odebrał Legii pewne zwycięstwo?
                          Wiem, jestem złośliwy. Ale jak się ogląda twój ulubiony klub w akcji, nie da się inaczej.

                          Dostać 700 milionów od bufetowej i robić taki obciach tylko Legia potrafi.
                          Pójdziecie chociaż na referendum?
                          Last edited by Krzysiu; 27-08-2013, 22:37.

                          Comment

                          • bayern71
                            Senior
                            • 06-2006
                            • 1004

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                            Niedobrze. Nie pasuje do wizji. Zresztą to na pewno oddolna inicjatywa sprzątacza ambasady.
                            Uhh. Ale im przywalili. Wspaniała reakcja ambasadora Arabskiego. Hiszpanie trzęsą się ze strachu

                            Comment

                            • bayern71
                              Senior
                              • 06-2006
                              • 1004

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                              Zapomniałem zapytać bayerna71 - co tym razdem sędzie spierd...ił, albo innymi słowami - jaka siła przyrody odebrał Legii pewne zwycięstwo?
                              Wiem, jestem złośliwy. Ale jak się ogląda twój ulubiony klub w akcji, nie da się inaczej.

                              Dostać 700 milionów od bufetowej i robić taki obciach tylko Legia potrafi.
                              Pójdziecie chociaż na referendum?
                              A gdzie ja napisałem, że Legia awansuje do LM. Chciałem przypomnieć, że to Ty razem z innymi kolegami ustaliliście sobie plany minimum na poziomie dalekim od realności.
                              Nie jesteś złośliwy, to jest coś innego. Ale nie trać ducha. Są lekarze od tej przypadłości.
                              Co do stadionu to też głupoty wygadujesz. Już raz tu była dyskusja na ten temat. Czy Śląsk, Lechia, Lech, Wisła, Cracovia, Jagiellonia, Podbeskidzie, Górnik, Piast zbudowały pieniądze z własnych środków?

                              Comment

                              • genea
                                Senior
                                • 02-2006
                                • 1515

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                                Zapomniałem zapytać bayerna71 - co tym razdem sędzie spierd...ił, albo innymi słowami - jaka siła przyrody odebrał Legii pewne zwycięstwo?
                                (...)
                                Słońce w oczy im świeciło

                                A swoją drogą zastanawiam się (na poważnie i na trzeźwo) czy dożyję takich czasów, że na koniec ostatniego meczu usłyszę od komentatora zamiast "nie wykorzystali szansy, było tak blisko, zabrakło tego czy tamtego, sędzia stronniczy" , że polska drużyna wykorzystała swoja szansę?
                                Zbieram wszystko związane z browarem Stella Artois.
                                Bractwo Piwne

                                Czasami najlepszym wyjściem jest wyjście na piwo...
                                Wolę być znanym piwoszem niż anonimowym alkoholikiem...

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎