Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Speedway czyli żużel :-)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • babalumek
    Senior
    • 02-2004
    • 1207

    Wszystko wskazuje na to że sezon 2013 będzie ostatnim ekstraligowym we Wrocławiu. Mając na uwadze to że spadają aż 3 drużyny, nie widzę większych szans na utrzymanie. Z zespołu odeszli Lindgren i Ułamek, którzy wraz z Jędrzejakiem i czasami Woffindenem stanowili o sile Sparty w tym roku, co ledwo wystarczyło na utrzymanie. I tak cud że Jędrzejak został, bowiem dużo większą kasą kusiło go Gniezno i nikt by się nie zdziwił gdyby odszedł. Za Lindgrena przyszedł Ljung, który ma dobre wspomnienia z Ekstraligi a ostatnio w 1 ligowym Grudziądzu był liderem, ale to jednak jest niewiadoma, bowiem w rywalizacji z najlepszymi w GP przywoził regularnie olimpiadę. W ostatniej chwili za Świdra ściągnięto Sucheckiego, który miał przebłyski w Gdańsku, ale jest to niewątpliwie druga linia i według mnie nie zastąpi punktowo Ułamka. Hampel był dla nas za drogi, podobnie jak Hancock który po otrzymaniu gwarancji finansowych w Bydzi wybrał większą kasę. Jest jeszcze opcja na wypożyczenie Miedzińskiego lub Warda z Torunia, ale nie wiadomo czy będą się oni chcieli pozbywać wartościowego zmiennika.
    MRKS Kuźnia Jawor

    WTS Sparta Wrocław

    Comment

    • zgroza
      Senior
      • 03-2008
      • 3597

      Co, znów majstrują przy rozmiarze ligi? W zeszłym sezonie przeszedłem zupełnie obok żużu, ale to już jest kompletna farsa. Co oni chcieli zrobić, uwalić co który klub z lig niższych?
      Lotna ekspozytura browaru

      Też Was kocham.

      Comment

      • babalumek
        Senior
        • 02-2004
        • 1207

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza Wyświetlenie odpowiedzi
        Co, znów majstrują przy rozmiarze ligi? W zeszłym sezonie przeszedłem zupełnie obok żużu, ale to już jest kompletna farsa. Co oni chcieli zrobić, uwalić co który klub z lig niższych?
        Oficjalnie przedstawiono to w taki sposób: 10 zespołów to za dużo meczów w sezonie, a przy obecnym kryzysie i zanikającej frekwencji na trybunach podraża to koszty. Poza tym niby 8 drużyn spowoduje bardziej wyrównane mecze na wyższym poziomie, a i przy okazji 1 liga stanie się mocniejsza. Coś także wspomniano o zamieszaniu związanym z barażami: ekstraligowiec był na wygranej pozycji, a nikt tego nie transmitował wobec czego baraże = koszty dodatkowe na koniec sezonu. Teraz spotkania mają być rozbite niemal jak w kopanej - chyba na sobotę i niedzielę. Coś też gadali ew. o piątku i poniedziałku. Szczegółów nie znam.
        Moim zdaniem to parodia, bowiem 10 drużyn w Ekstralidze to było idealne rozwiązanie. Od przyszłego roku będzie mniej spotkań w lidze i kibice większości drużyn zobaczą w najlepszym razie... 7 meczów w roku na własnym torze! Jednocześnie za rok uwalnia się ograniczenia typu jeźdźcy z GP i KSM. Skutek będzie taki że powrócimy do sposobu prowadzenia drużyn typu "dzisiaj mistrzostwo, za rok brak licencji (czyt. II liga)". Już teraz widać to na przykładzie Tarnowa, którego po zdobyciu mistrzostwa pani prezes zostawiła z długami. Następna w kolejce jest Bydgoszcz która omamiła Hancocka i Andersena - na kredyt. Sparta spadnie w tym roku ale ja się wstydził nie będę. Nie przepłacają, nie kredytują. Chcą budować ekipę na lata. A że taki Lindgren leci za 5 zł więcej do Leszna (mimo że rok temu mało kto go chciał a we Wrocku pogoniono Bjerre byleby blondas odpalił i miał spokój psychiczny) a Ułamek wiadomo że był najemnikiem na sezon - krzyż im na drogę! A stadion i tak musi iść do remontu przed igrzyskami nieolimpijskimi w 2017 roku.
        MRKS Kuźnia Jawor

        WTS Sparta Wrocław

        Comment

        • Rzeszowiak
          Piwny Radykał
          • 04-2009
          • 1596

          Pani Prezes z Tarnowa raczej zmniejszyła długi.

          Comment

          • babalumek
            Senior
            • 02-2004
            • 1207

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rzeszowiak Wyświetlenie odpowiedzi
            Pani Prezes z Tarnowa raczej zmniejszyła długi.
            Masz rację że długi zostały trochę zmniejszone w porównaniu do ubiegłego roku - głównie poprzez pełne trybuny i solidnego sponsora. Na prostą jednak Unia jeszcze nie wyszła.
            MRKS Kuźnia Jawor

            WTS Sparta Wrocław

            Comment

            • danhaj
              Senior
              • 04-2010
              • 619

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika babalumek Wyświetlenie odpowiedzi
              Masz rację że długi zostały trochę zmniejszone w porównaniu do ubiegłego roku - głównie poprzez pełne trybuny i solidnego sponsora. Na prostą jednak Unia jeszcze nie wyszła.
              Tu jest oświadczenie byłej pani prezes jak to z tymi finansami było naprawdę:
              Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

              www.czechforum.pl

              Comment

              • babalumek
                Senior
                • 02-2004
                • 1207

                Czyli to co pisałem wcześniej. Ale jakby tak naszej pani prezes udało się pozyskać ponad 4 mln zł od "ludzi przyjaznych żużlowi"... hohoho !! Byłby majster
                MRKS Kuźnia Jawor

                WTS Sparta Wrocław

                Comment

                • Audi
                  Senior
                  • 03-2003
                  • 1682

                  Witam Wszystkich serdecznie.

                  Jest sprawa od poznańskich kibiców do Wszystkich Kibiców Speedway'a !!

                  W skrócie to wygląda tak że jesteśmy blisko komunalizacji stadionu Olimpii, ale lekkoatleci wyskoczyli jak przysłowiowy "Filip z Konopii" i wymyślili sobie Fudbol Amerykański na stadionie żużlowym !!

                  Oczywiście kibice żużla z Poznania i Wielkopolski nie chcą się zgodzić i chcą powrotu speedway'a na Golęcin !

                  Nasza prośba jest do Wszystkich którzy chcą poświęcić minutę swojego czasu i podpiszą się pod naszą petyucją ....

                  Więcej informacji i link do ankiety znajdziecie na naszej stronie

                  http://www.skorpiony.org.pl/aktualno...yscy-speedwaya


                  Co ważne !

                  po podpisaniu petycji należy wejść na pocztę i potwierdzić otrzymaną wiadomość by głos był ważny !!

                  Dziękuję serdecznie i pozdrawiam

                  Tomek AUDI

                  Comment

                  • fans
                    Senior
                    • 04-2010
                    • 195

                    Mam bardzo miłe wspomnienia z Golęncina.To jeden z najpiękniej usytuowanych stadionów żużlowych.Popieram Waszą inicjatywę.

                    Comment

                    • Audi
                      Senior
                      • 03-2003
                      • 1682

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fans Wyświetlenie odpowiedzi
                      Mam bardzo miłe wspomnienia z Golęncina.....
                      Mam nadzieję że te wspomnienia wrócą i jeszcze się spotkamy na Golaju !

                      Comment

                      • fans
                        Senior
                        • 04-2010
                        • 195

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Audi Wyświetlenie odpowiedzi
                        Mam nadzieję że te wspomnienia wrócą i jeszcze się spotkamy na Golaju !
                        Byłoby bardzo przyjemnie.Ja ze swojej strony dodam ze jakiś czas temu podpisywałem podobną petycję w sprawie toru żużlowego w Debreczynie.Odniosło to skutek pozytywny,więc myślę ze warto wesprzeć fanów z Wielkopolski.

                        Comment

                        • Maremali
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 1955

                          Na przekór kopaczom, nasi sezon w GP zaczęli od wysokiego c. Jarek pierwszy Tomek drugi
                          http://maremali.web-album.org/

                          Comment

                          • babalumek
                            Senior
                            • 02-2004
                            • 1207

                            Wreszcie pierwszy mecz żużlowy live w tym sezonie... I to od razu jaki! 45:44 z mistrzem Polski Unią Tarnów to spory sukces. Wrocław w tym roku skazywany na pożarcie i wręcz czasami wyśmiewany na razie radzi sobie całkiem nieźle. Dobra postawa w Toruniu, a teraz zwycięstwo. To drużyna zawodników którzy mają coś do udowodnienia. Jędrzejaka malowano przed rokiem jako przypadkowego Mistrza Polski, Batchelor niechciany był w Lesznie, a Ljung przyszedł do nas sam mówiąc że chce się wypromować. Żeby jeszcze juniorzy cokolwiek zaczęli przywozić...
                            MRKS Kuźnia Jawor

                            WTS Sparta Wrocław

                            Comment

                            • fans
                              Senior
                              • 04-2010
                              • 195

                              W Lublinie na Estadio de Gruz ma odbyć się mecz Polska-Reszta Świata.

                              Comment

                              • tomolek
                                Hophead
                                • 05-2006
                                • 1752

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fans Wyświetlenie odpowiedzi
                                Estadio de Gruz
                                Hehehe, dobre, zaplułem monitor

                                No cóż za to marni kopacze dostaną piękny stadion za grube miliony, będą mieli co małpoludy demolować...
                                www.ohbeautifulbeer.com

                                www.mateuszdrozdowski.pl

                                „Kwaśny Edi herbu Koreb

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎