Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o filmie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • emes
    Nadszyszkownik Chmielowy
    • 08-2003
    • 4275

    "Erratum".

    Kolejny dobry polski film, kinowo niszowy. Typowy film na festiwale filmowe, a nie do masowego odbiorcy kinowego.

    Comment

    • wasyll
      Senior
      • 09-2008
      • 1823

      Z ostatnio oglądanych pozycji mogę polecić Lęk pierwotny, Zło oraz Umbilical Brothers: Speedmouse. Jeśli chodzi o ten pierwszy to przede wszystkim świetna gra aktorska R.Gere'a i Nortona, któremu nie wiem czy nie przez ten film otworzyły się drzwi do kariery. Poza tym trzyma cały czas w napięciu, nie ma dla mnie słabych momentów.
      Druga pozycja to szwedzka produkcja, która została uhonorowana oscarem kilka lat temu i szczerze przyznam, że film jst tego wart. Świetnie zrealizowany, ciągłe napięcie i do tego fajny klimat.
      No a na koniec coś na rozluźnienie, czyli pozycja nr 3. Jest to półtoragodzinny skecz-kabaret w wykonaniu dwóch gości, którzy zdecydowanie wiedzą, jak działać żeby było śmiesznie. No w sumie to trzech gości, bo dochodzi jeszcze Roadie...
      www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        Rzadko się zdarza aby jakaś sensacja wyjątkowo mi podeszła ale film Dochodzenie/Surveillance bardzo mi się podobał. Różne są opinie na temat tego filmu, od bardzo pozytywnych do określeń typu "porąbany film". Ja natomiast lubię taki klimat, nic sie nie dzieje ale jest jest jakieś podskórne napięcie. Zresztą, czemu mnie to nie dziwi - skoro producentem jest David Lynch.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • wasyll
          Senior
          • 09-2008
          • 1823

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
          Rzadko się zdarza aby jakaś sensacja wyjątkowo mi podeszła ale film Dochodzenie/Surveillance bardzo mi się podobał. Różne są opinie na temat tego filmu, od bardzo pozytywnych do określeń typu "porąbany film". Zresztą, czemu mnie to nie dziwi - skoro producentem jest David Lynch.
          W ciemno uznam, że to "porąbany film", ale kto wie, kto wie... Oglądałem już troche filmów, gdzie swoje parę groszy dołożyl Lynch i za diabła nie mogę się przekonać do tych produkcji. Aczkolwiek Miasteczko Twin Peaks było wciągające, ale też tylko do pewnego momentu.
          www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

          Comment

          • emes
            Nadszyszkownik Chmielowy
            • 08-2003
            • 4275

            "Jaskinia zapomnianych snów"

            Film dokumentalny, w 3D, bardzo rzadka możliwość oglądnięcia rysunków wykonanych przez człowieka w jaskini sprzed 32 tysięcy lat.
            Jaskinia jest zamknięta dla turystów. Nawet dla naukowców jest czynna tylko przez 2 miesiące w roku. Sprawnie i ciekawie zrobiony dokument przez Herzoga o dość mało znanych unikalnych rysunkach wykonanych na krzywych ścianach jaskini. Ciekawa historia ludzkiej cywilizacji, tej najstarszej.

            Comment

            • VanPurRz
              Senior
              • 09-2008
              • 4229

              W kinie Piraci - ot rozrywka bez tej magii jakie miała pierwsza część.

              A teraz po raz kolejny Germinal - naprawdę zwolennicy kapitalizmu w wersji neoliberalnej powinni sobie ten film obejrzeć bo jasno pokazuje do czego prowadził i zawsze będzie prowadził taki kapitalizm.
              Aparat przymusu na usługach kapitalistów strzelający do kobiet i dzieci i jednocześnie bawiący się na zaręczynach kapitaliści (za pieniądze z wyzysku) są symbolem tego systemu.
              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

              Comment

              • żąleną
                Sojowe Oddziały Bojowe
                • 01-2002
                • 13239

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                W kinie Piraci - ot rozrywka bez tej magii jakie miała pierwsza część.
                Bo trzeba oglądać filmy, które się już widziało. Ja właśnie po raz 99 obejrzałem "Wejście smoka". Muzyka, zdjęcia i mistrz małpich odgłosów Bruce Lee, do tego obcisłe wdzianka, dzwony i napirzający z karata Murzyn z afro - lata '70 to jest to!

                Tak w ogóle to za małolata przypominałem Brusliego (właśnie tak go odmieniałem), więc gdyby ktoś chciał wiedzieć, jak Brusli wyglądałby teraz, to voila.

                Comment

                • emes
                  Nadszyszkownik Chmielowy
                  • 08-2003
                  • 4275

                  Zythuma ala VanPurRz-a kule kapitalistów się jednak nie imają, jest cały i zdrowy. Ma nawet swobodę wypowiedzi tu i nie tylko tu. Za jego ulubionej komuny, miałby głos głównie on, bo większość musiałaby przejść przez cenzurę, a ominięcie cenzury to nawet więzienie dla piszącego i administratora jako odpowiedzialnego za nadużycie dopuszczenia prezentowania niesłusznych poglądów
                  Last edited by emes; 04-06-2011, 20:00.

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    "Lincz" - dobry polski film, choć porównanie do "Długu" moim zdaniem trochę na wyrost, to jest dobrze i sprawnie zrobiony. Klimat jest ale mógłby być lepiej podkręcony bo czułem mały niedosyt. Film polecam, mimo, że opowiedziana w nim historia zapewne jest każdemu znana.
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • VanPurRz
                      Senior
                      • 09-2008
                      • 4229

                      Jaskinia Zaginionych Snów. Piękny, dziwny, plastyczny zmuszający do myślenia dokument Herzoga o odkrytych najstarszych malowidłach naskalnych.
                      "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                      Comment

                      • purc
                        Senior
                        • 02-2009
                        • 650

                        Melancholia Triera - dla mnie kolejne, dośc bełkotliwe studium tego reżysera natury kobiecej /i miałkości mężczyzn/ podlane modnym sosem o końcu cywilizacji, ale te zwolnione sceny z początku filmu pamięta się długo - bo przecież kochamy kicz i /albo/ prerafaelitów.

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          "Joanna" - moim zdaniem bardzo dobry obraz Feliksa falka z jeszcze lepsza rolą Urszuli Grabowska

                          Kolejny film jaki bardzo mi się podobał to "Wszystko gra/Match point" Woody Allena. jak ostatnich filmów Woodiego po prostu nie trawię to ten obraz z 2005 roku mile nie zaskoczył.
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • pioterb4
                            Senior
                            • 05-2006
                            • 4322

                            Kolejny film jaki bardzo mi się podobał to "Wszystko gra/Match point" Woody Allena. jak ostatnich filmów Woodiego po prostu nie trawię to ten obraz z 2005 roku mile nie zaskoczył.
                            Ja ogólnie Woodego Allena fanem nie jestem ale ten film też mi się podobał. Niby historia przewidywalna ale opowiedziana bardzo ciekawie.

                            Comment

                            • iron
                              Senior
                              • 08-2002
                              • 6703

                              Właśnie obejrzałem dokument "Wideokracja" traktujący o włoskiej telewizji, polityce (czytaj Berlusconi) i społeczeństwie.
                              Straszne to i śmieszne...
                              Dla niektórych Włochy to kolebka cywilizacji, ale ja się cieszę, że żyję w Polsce.
                              Po obejrzeniu tego dokumentu twierdzę, że mamy mądre społeczestwo, telewizja (publiczna i prywatna) jest na przyzwoitym poziomie, a nasi politycy (bez wyjątku) to mężowie stanu...
                              Nie ma to jak równać w dół - od razu ma się lepsze samopoczucie
                              bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                              Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                              Rock, Honor, Ojczyzna

                              Comment

                              • M-kwadrat
                                Senior
                                • 07-2004
                                • 304

                                W weekend wybraliśmy się na "Super 8" i bardzo nam się podobało - porównania do starej szkoły typu "ET" jak najbardziej na miejscu. Być może film trochę gra na sentymentalnej nucie (akcja osadzona jest w końcówce lat 70-tych) ale i pomijając to nadal oceniam go wysoko.
                                Pozdrawiam, Maciek

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎