Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o filmie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
    Rozstanie zasluzenie dostalo Oscara.
    Zaskoczenie, ze jednak "Rozstanie" wygrało ale podzielam Twoje zdanie, dla mnie jest to film bardrzo dobry
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      Dopiero niedawno obejrzalem angielski melodramat "Pokuta"(Atonement). Zdobywca Oscara za muzykę chyba w 2008 roku. Dobry film ale do oglądania tylko w trybie wypoczętego organizmu
      Zakończenie zaskoczyło mnie ale jest sednem filmu, na które należy czekać

      Przeszedłem wreszcie przez "Baby są jakieś inne", totalne rozczarowanie, mało śmieszne, a już charakterystyczne dla Koterskiego dialogi zaczynają mnie już nie tyle co męczyć co wkurzać.
      Last edited by becik; 02-03-2012, 15:55.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • baklazanek
        † 2014 Piwosz w Raju
        • 08-2001
        • 3562

        Krótka ocena sześciu polskich filmów:
        - Listy do M – do obejrzenia i pośmiania się.
        - Erratum – przyzwoity, ale mało zaskakujący.
        - Wyjazd integracyjny – tylko dla desperatów.
        - Baby są jakieś inne – dla chcących szybko usnąć.
        - Sala samobójców – bardzo dobry.
        - KI – trochę zbyt naiwni bohaterowie, ale ogólnie na solidnym poziomie.



        Polecam francuski film Intouchables – Nietykalni. Komedio-dramat, z przewagą tego pierwszego wątku. Ciekawy scenariusz i świetna gra aktorska.

        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          Porachunki (Lock, Stock and Two Smoking Barrels). Coś dla miłośników piętrowych fabuł. Czwórka młodziaków stawia lewe pieniądze w lewym turnieju pokera i kończą z długiem 500 000 funtów, do zwrócenia w ciągu tygodnia, a za każdy dzień zwłoki jeden odcięty palec. No i kombinują chłopaki, a wszystkie wątki filmu nieuchronnie zmierzają do wspólnego finału.

          Wśród wykonawców Vinnie Jones, były postrach angielskich muraw w barwach Wimbledonu, oczywiście w roli oprycha, oraz Sting w roli ojca jednego z bohaterów, poza tym kilka znajomych twarzy z brytyjskich filmów o niezbyt grzecznych chłopcach. Niezła galeria wariatów i świetna zabawa do samego końca.

          Comment

          • zgroza
            Senior
            • 03-2008
            • 3597

            A ja obejrzałem Scott Pilgrim kontra świat, dobrze zrobiona komedia akcji, z ciekawym przerysowaniem świata młodych i alternatywnych.
            Lotna ekspozytura browaru

            Też Was kocham.

            Comment

            • Gringo
              Senior
              • 07-2007
              • 2152

              Kino Polskie - ciąg dalszy.

              Dzisiaj obejrzałem film "Dolina Szczęścia" z 1983roku. Odczułem jakby ten film był mieszanką Wesela Smarzowskiego i Balu na dworcu w Koluszkach. Obowiązkowy film dla fanatyków naszego kina. Fajna rola Zbigniewa Buczkowskiego który gra (jak to często) rolę "uwodziciela kobiet, o manierach cinkciarza".

              Kilka dni temu obejrzałem ekranizację "Dzieje grzechu", według mnie bardzo dobrze zrealizowany.

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                Miałem ochotę na jakiś horror to obejrzałem 3 części norweskiego "Hotel zła".
                Mimo, ze pomysł oklepany, wręcz standardowy to sam film podobał mi się, głównie przez europejski klimat, piękne norweskie krajobrazy, wreszcie normalni aktorzy (a nie cycate laseczki), dobra muzyka, dobre zdjęcia i jest klimat.
                Górnolotny ten film może nie jest ale dobrze się oglądało, polecam dla fanów horrorów
                Last edited by becik; 04-03-2012, 20:36.
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • CyboRKg
                  Senior
                  • 04-2010
                  • 593

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                  Właśnie to jest film z tej grupy. Ten "Mega shark...." brzmi intrygująco, jeśli to jest coś w stylu Piranie 3D to chyba się skuszę . W tym stylu jest też ostatni film Briana Yuzny "Amphibious 3D" .
                  Wczoraj obejrzalem kolejna produkcje Asylum. Zzynka z serii "Szybcy i wsciekli" pt. "200 MPH". W kreskowkach widzialem lepiej komputerowo wygenerowane auta niz tam we wstawkach. Drewniane aktorstwo. Scenariusz i dialogi napisane chyba na szybko w czasie krecenia - a moze wcale nie bylo nic napisane, bo wyglada to na jedna wielka improwizacje. Plusy to kilka bryczek i jedna laska
                  Last edited by CyboRKg; 10-03-2012, 13:00.
                  "Jedno pivo ne vadi!"
                  "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                  Comment

                  • żąleną
                    Sojowe Oddziały Bojowe
                    • 01-2002
                    • 13239

                    Obejrzałem wczoraj "Dom zły" i nie trafił do mnie. Miejscami to była jakaś tragifarsa, zwłaszcza w scenie z wycinaniem esperalu z tyłka albo z piardem zootechnika na zakończenie konwersacji po seksie.

                    Fabuła mocno wydumana, tak jakby autor nie wiedział na co ma się zdecydować: kryminał na poziomie osobistym (morderstwo po libacji) czy systemowym (przekręty w PGR). Z zakończenia wynika, że ważniejszy jest ten drugi wątek, dlaczego więc 3/4 filmu jest o libacji i tym, co zachodzi między trzema osobami w domu? I ci drugorzędni aktorzy z trzeciorzędnych seriali w rolach głównych (zootechnik i milicjant z esperalem). Dla mnie film dziwaczny jako całość.

                    Comment

                    • kibi
                      Senior
                      • 07-2004
                      • 1875

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                      I ci drugorzędni aktorzy z trzeciorzędnych seriali w rolach głównych (zootechnik i milicjant z esperalem).
                      Dla Ciebie drugorzędni, dla Smarzowskiego pierwszorzędni.
                      Jakubik i Topa (plus jeszcze Dziędziel) grają w każdym jego filmie, także w najnowszym, który własnie powstaje.

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                        I ci drugorzędni aktorzy z trzeciorzędnych seriali w rolach głównych (zootechnik i milicjant z esperalem). Dla mnie film dziwaczny jako całość.
                        A co Ty chcesz od tych aktorów? Są po szkołach aktorskich i są dobrzy w zawodzie w przeciwieństwie od innych Mroczków czy Cichopków
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • żąleną
                          Sojowe Oddziały Bojowe
                          • 01-2002
                          • 13239

                          Nie popadajmy w skrajności, od Mroczków lepszym aktorem jest nawet krzesło, na którym właśnie siedzę. Jakubik i Topa mają na koncie role w poważnych filmach, ale jakoś bardziej widzę ich przez pryzmat kiepskich seriali, w których kiepsko grali. Może miało to wpływ na ich warsztat, a może mam po prostu skrzywione spojrzenie. Dla mnie byli w tym filmie mało przekonujący: Jakubik przerysowany aż do śmieszności, a Topa nijaki.

                          Comment

                          • emes
                            Nadszyszkownik Chmielowy
                            • 08-2003
                            • 4275

                            Mnie się "Dom zły" nie podobał, ale realizacja i fabuła była w tym filmie dobrze przemyślana i spójna. Aktorsko też nie było źle. Tylko osnowa tego filmu to taplanie się w bagnie i patologi. Czemu to w ogóle miało służyć, zwłaszcza , że ten film był współfinansowany z pieniędzy publicznych poprzez Polski Instytut Sztuki Filmowej?
                            Last edited by emes; 18-03-2012, 21:20.

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
                              Czemu to w ogóle miało służyć, zwłaszcza , że ten film był współfinansowany z pieniędzy publicznych poprzez Polski Instytut Sztuki Filmowej?
                              Wolę takie kino niż gnioty w stylu "Bitwy Warszawskiej".

                              Chyba coś musi być na rzeczy skoro "Dom zły" dostał 6 nagród. Powtórzę się, mi film bardzo się podobał. Wszystkim nie musi i krytyków na pewno znajdzie
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              • Marusia
                                Senior
                                • 02-2001
                                • 20211

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
                                Mnie się "Dom zły" nie podobał, ale realizacja i fabuła była w tym filmie dobrze przemyślana i spójna. Aktorsko też nie było źle. Tylko osnowa tego filmu to taplanie się w bagnie i patologi. Czemu to w ogóle miało służyć, zwłaszcza , że ten film był współfinansowany z pieniędzy publicznych poprzez Polski Instytut Sztuki Filmowej?
                                Taplanie się w bagnie i patologii - też najbardziej to pamiętam z tego filmu. Ale mi się podobał, choć jestem na 100% nieobiektywnie nastawiona, gdyż oglądaliśmy go ze Slavem w kinie dworcowym we Wrocku, także klimacik odpowiedni był, a jakość ścieżki dźwiękowej przetragiczna
                                www.warsztatpiwowarski.pl
                                www.festiwaldobregopiwa.pl

                                www.wrowar.com.pl



                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎