Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o filmie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • peter007
    Senior
    • 06-2004
    • 2820

    Właśnie skończyłem oglądać "Upadek". Ostatnie 12 dni życia Hitlera, które to właśnie są przedstawione w tym filmie podobno wzbudziło tyle kontrowersji i domysłów jak żaden inny okres z jego biografii. Scena, w której matka podaje truciznę gromadce swoich dzieci, ciśnie łzy do oczu.
    Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

    Comment

    • zythum
      Kot Makawity
      • 08-2001
      • 8305

      Obejrzałem Sin City - niezły ubaw. 100 procent komiksu na ekranie. Szczerze polecam dla odpoczynku. Klimat noir jednak przetworzony przez poczucie humoru w stylu teksańskich pił tarczowych i kill bilów.
      To inaczej miało być, przyjaciele,
      To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
      Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
      Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
      Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

      Rządzący światem samowładnie
      Królowie banków, fabryk, hut
      Tym mocni są, że każdy kradnie
      Bogactwa, które stwarza lud.

      Comment

      • cyborg_marcel
        Senior
        • 03-2003
        • 3467

        a ja właśnie oglądam po raz n-ty "Lekarstwo na miłość" z 1966 - sympatyczna komedia kryminalna z Kaliną Jędrusik, do tego Łapicki, Sienkiewicz, Czechowicz, Fedorowicz... nic tylko siedzieć i oglądać
        zdecydowanie wolę tamte czasy komedii polskiej aniżeli to, co dzisiaj czasem się tworzy
        Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

        Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

        Comment

        • Ahumba
          Senior
          • 05-2001
          • 8962

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cyborg_marcel
          a ja właśnie oglądam po raz n-ty "Lekarstwo na miłość" z 1966 - sympatyczna komedia kryminalna z Kaliną Jędrusik, do tego Łapicki, Sienkiewicz, Czechowicz, Fedorowicz... nic tylko siedzieć i oglądać
          zdecydowanie wolę tamte czasy komedii polskiej aniżeli to, co dzisiaj czasem się tworzy
          Cholerka, to samo mam przed oczami, ale jak się spojrzę w bok to jest Żona-Taxi a nie Ty
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

          Comment

          • cyborg_marcel
            Senior
            • 03-2003
            • 3467

            ale Kalina Jędrusik ta sama, czyż nie? i do tego hit tamtych lat "witamina M ta ra ra ra ra"
            i biedny Miś Uszatek, co mu morderstwo nie wychodzi...
            Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

            Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

            Comment

            • biermann
              Senior
              • 09-2001
              • 2552

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cyborg_marcel
              a ja właśnie oglądam po raz n-ty "Lekarstwo na miłość" z 1966 - sympatyczna komedia kryminalna z Kaliną Jędrusik, do tego Łapicki, Sienkiewicz, Czechowicz, Fedorowicz... nic tylko siedzieć i oglądać
              zdecydowanie wolę tamte czasy komedii polskiej aniżeli to, co dzisiaj czasem się tworzy
              Ha gdyby z taką werwą nakręcono inne filmy na motywach książek Chmielewskiej - tych komedii byłoby jeszcze więcej
              "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
              Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
              Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
              Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
              Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

              Comment

              • perłyfan
                Senior
                • 02-2003
                • 1244

                Obejrzałem Sin City, ale niestety nie w kinie. Średnio ciekawa fabuła, nakręcony w oryginalny sposób. Udzielał się tam gdzieś Tarantino i to widać i czuć. No i najlepsze - piękna Jessica Alba
                JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

                Comment

                • peter007
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 2820

                  Przed chwilą skończyłem oglądać "Memento" (ten z 2000 r., o tym samym tytule było ich kilka). Film najkrócej mówiąc jest o gościu, który stracił pamięć krótkotrwałą. Prowadzi swoje własne śledztwo w sprawie zabójstwa jego żony i żeby nie zapomnieć rzeczy istotnych zapisuje je, fotografuje a nawet tatuuje na swym ciele. Film ciekawie nakręcony, bo akcja nie jest ciągła tylko przeskakuje w czasoprzestrzeni. No i najciekawsze jest to, że tak na prawdę nie wiadomo czy gość szuka zabójcy czy to jest tylko gra. Polecam.
                  Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

                  Comment

                  • zythum
                    Kot Makawity
                    • 08-2001
                    • 8305

                    Przedwczoraj Przyjęcie na 10 osób plus trzy z rewelacyjnym Maklakiem i świetną tyradą młodego Jerzego Stuhra. No i oczywiście kufle, budka, piwo a Piwko z korzeniami w wykonaniu Maklakiewicza to chciłabym zdobyć za każde pieniądze.
                    To inaczej miało być, przyjaciele,
                    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                    Rządzący światem samowładnie
                    Królowie banków, fabryk, hut
                    Tym mocni są, że każdy kradnie
                    Bogactwa, które stwarza lud.

                    Comment

                    • iron
                      Senior
                      • 08-2002
                      • 6703

                      Jak nigdy muszę się zgodzić z Arkiem Zegarkiem
                      Nawet Pan Sierżant zaglądał na piwko do budki
                      bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                      Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                      Rock, Honor, Ojczyzna

                      Comment

                      • adam16
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 9865

                        "Zakochany bez pamięci" - dobry, zakręcony i jakiś taki "nie amerykański" film. W sam raz do piwa.
                        Browar Hajduki.
                        adam16@browar.biz
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                        Comment

                        • slavoy
                          Senior
                          • 10-2001
                          • 5052

                          Popieram Adama. Moja opinia w tym poście.
                          Za takie tłumaczenie tytułów na nasze, powinno się stosować wysokie kary - "dzięki" takiemu polskiemu tytułowi wiele osób wogóle nie zaiteresowało się tym filmem, z góry szufladkując go jako kolejną głupawą komedię romantyczną. Do czasu przypadkowego wczytania się w opinie w internecie, ja też tak myślałem. Oj, w jakim byłem błędzie!
                          Za Eternal Sunshine Of The Spotless Mind !
                          Dick Laurent is dead.

                          Comment

                          • Hannibal
                            Senior
                            • 03-2004
                            • 1426

                            A ja właśnie skończyłem oglądać na DVD "Noc Na Ziemi". Na ten film składa się pięć historii, które rozgrywają się równocześnie w różnych strefach czasowych, na różnych kontynentach i w różnych krajach. Każda opowieść opiera się na tym samym motywie - podczas kursu nocną taksówką między pasażerem a kierowcą rodzi się swoista więź.
                            Bardzo ciekawy i refleksyjny film, momentami całkiem zabawny. Polecam.
                            "All the good things for those who wait"

                            Comment

                            • slavoy
                              Senior
                              • 10-2001
                              • 5052

                              Babskie gazety się kupuje, co?
                              Dick Laurent is dead.

                              Comment

                              • becik
                                Senior
                                • 07-2002
                                • 14999

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Hannibal
                                A ja właśnie skończyłem oglądać na DVD "Noc Na Ziemi". Na ten film składa się pięć historii, które rozgrywają się równocześnie w różnych strefach czasowych, na różnych kontynentach i w różnych krajach. Każda opowieść opiera się na tym samym motywie - podczas kursu nocną taksówką między pasażerem a kierowcą rodzi się swoista więź.
                                Bardzo ciekawy i refleksyjny film, momentami całkiem zabawny. Polecam.
                                Nie jest to przypadkiem fim Jarmuscha? Ostatnio na Ale Kino był wznawiany, zresztą ta stacja zaczyna być bardzo ulubioną moją stacją, dwa dni temu z przyjemnością po raz n-ty obejrzałem "Królową Margot"
                                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎