Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o filmie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
    Zacząłem kompletować filmy z Al Pacino. Dziś dotarły: "Kupiec Wenecki" "Serpico" "Zapach kobiety"

    Dziś listonosz przyniósł: "Pamiętny dzień", "Pieskie popołudnie", "Frankie i Johnny". w między czasie kupiłem dwie części zremasterowanego "Ojca chrzestnego".
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • Candlekeep
      Senior
      • 11-2007
      • 367

      Jesteś pewien, że to ZREMASTEROWANY film? O ile dobrze obiło mi się o uszy, to Ojciec Chrzestny ma dopiero wejść do kin w wersji zremasterowanej... Ale głowy nie dam, bo - jak powiedziałem - to mi się jedynie OBIŁO o uszy. Dlatego piszę tutaj, żeby potwierdzić bądź zdementować.

      Comment

      • zythum
        Kot Makawity
        • 08-2001
        • 8305

        Ja oglądam właśnie przecudowny (ale i niezmiernie smutny) film o którym w ogóle nie słyszałem i przypadkiem natknałem się na program TVP Polonia. Jak to w Czechach o ludziach, zyciu, najważniejszych pytaniach (a w tle o rany kurka sam się już denerwuje, że ciągle to międle - systemy społeczno-polityczne które w każdym czeskim film,ie są na 4 tle ale ważn dla fabuły). Karol Kuchyna - Krowa
        To inaczej miało być, przyjaciele,
        To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
        Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
        Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
        Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

        Rządzący światem samowładnie
        Królowie banków, fabryk, hut
        Tym mocni są, że każdy kradnie
        Bogactwa, które stwarza lud.

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Candlekeep Wyświetlenie odpowiedzi
          Jesteś pewien, że to ZREMASTEROWANY film? O ile dobrze obiło mi się o uszy, to Ojciec Chrzestny ma dopiero wejść do kin w wersji zremasterowanej... Ale głowy nie dam, bo - jak powiedziałem - to mi się jedynie OBIŁO o uszy. Dlatego piszę tutaj, żeby potwierdzić bądź zdementować.
          Sięgam na półkę i czytam: film z polskim lektorem, po raz pierwszy w odświeżonej wersji, nowy dźwięk 5.1 digital surround, zawiera także nowy komentarz reżysera.
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • Candlekeep
            Senior
            • 11-2007
            • 367

            Mam nadzieję więc, że to nie tylko kosmetyka. Jak powiedziałem - ponoć Ojciec Chrzestny ma się w wersji odnowionej pojawić w kinach. Dziwne by to było, żeby ta sama wersja najpierw pojawiła się na płytach.
            No, ale może dystrybutor zdecydował, iż jednak nie wpuści filmu na ekrany, tylko od razu wyda na DVD. Czas pokaże...

            Comment

            • Wujcio_Shaggy
              Senior
              • 01-2004
              • 4628

              To chyba nie ten temat ...a może jednak ten, wziąwszy pod uwagę wiadome systemy?
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

              @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                "Opór" - nie będę się rozpisywać na temat kontrowersji historycznych tego filmu bo chyba juz każdy o nich słyszał ale do rzeczy. Film bardzo mnie rozczarował. ogólnie mogę powiedzieć, nudy. Poza tym za bardzo raziła mnie ta wyjątkowo wyjaskrąwiona, prożydowska wymowa filmu, a już powaliła jak Bielski, który jak Mesjasz przez Egipt i morze, przeprowadzał swoich Żydów przez bagna.
                Nas sam koniec dobił mnie cytat na końcu :Nikt nie docenił działalności Bielskich".
                Miałem na to iść do kina, ostatecznie obejrzałem w domu, nie żałuję, szkoda by było na bilety.
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • VanPurRz
                  Senior
                  • 09-2008
                  • 4229

                  Gomorra - zaskoczył mnie montaz tego filmu trochę paradokumentalny z "krzywą" kamerą.Na początku nie mogłem się przyzwyczaić ale film mnie wciągnął mimo, że scenraiusz nie jest jakiś super a gra aktorów pozostawia sporo do życzenia (są sztuczni choć może Włosi się tak zachowują, nie wiem). Film pokazuje jak świetnie mafia radzi sobie w kapitalizmie przeplatając się z biznesem i politykami, pokazuje też jak fałszywą ma twarz (teoretycznie opiera się na honorze ale praktyczne działania nie mają z nim nic wspólnego) i jak niszczy wszystkich ludzi dookoła, jak nie ma od niej ucieczki - przynajmniej w pewnych dzielnicach.
                  Film jako film nie zasłużył moim zdaniem na Złotą Palme którą dostał ale warto na niego pójść aby otworzyć szerzej oczy na pewne zjawiska.
                  "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                    Film jako film nie zasłużył moim zdaniem na Złotą Palme którą dostał ale warto na niego pójść aby otworzyć szerzej oczy na pewne zjawiska.
                    Skoro go warto obejrzeć to czemu go opisujesz w temacie z filmami "fajnymi" (w cudzysłowie czyli z beznadziejnymi), a nie z filmami wartymi naszym zdaniem polecenia?

                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • kibi
                      Senior
                      • 07-2004
                      • 1875

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
                      Polski "Rezerwat".Fajnie pokazane klimaty warszawskiej Pragi.
                      Z przyjemnością obejrzałem po raz drugi ("lata" ostatnio na CANAL+), choć zazwyczaj tego nie czynię. Klimaty wiernie oddane, niezła rola Soni Bohosiewicz. A piosenka tęgiego gościa z gitarą w knajpie, której słów nie mogę zacytować to klasyka gatunku .

                      Comment

                      • jacer
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 9875

                        Nie zciągać na dysk, bo nie wolno, ogladać z sieci: http://www.megavideo.com/?v=AG55CD7K
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • woli
                          Senior
                          • 10-2003
                          • 121

                          Polecam hiszpańsko-włoską czarną komedię "Zbrodnia Ferpekcyjna"w reżyserii Alex de la Iglesia z roku 2004.Obsypana poniekąd wieloma nagrodami.Dawno czegoś tak odlecianego nie oglądałem.jak chcesz zobaczyć zgrabne pozbycie się ciała,poćwiartowanie +spalenie w piecu to jest film dla Ciebie.Duża doza czarnego humoru.Do czego może doprowadzić rywalizacja o stanowisko kierownika.Polecam

                          Comment

                          • slavoy
                            Senior
                            • 10-2001
                            • 5052

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                            Nie zciągać [...]
                            Co nie robić, panie zawszepoprawny?
                            Dick Laurent is dead.

                            Comment

                            • żąleną
                              Sojowe Oddziały Bojowe
                              • 01-2002
                              • 13239

                              Niedawno obejrzałem dokument "Megacities" o żyjących w ubóstwie mieszkańcach Bombaju, Mexico City, Nowego Jorku i Moskwy. W sumie to coś z pogranicza dokumentu, chwilami mocno fabularyzowane, ale ogląda się niesamowicie. Polecam rękami i nogami.

                              Comment

                              • becik
                                Senior
                                • 07-2002
                                • 14999

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
                                Polski "Rezerwat".Fajnie pokazane klimaty warszawskiej Pragi.
                                Też mi się podobał, tym bardziej, że była szwagierka wynajmowała przez pół roku mieszkanie na Stalowej, klimaty identyczne

                                Polecam natomiast polski film "Motór", ciężki humor który nie każdemu może odpowiadać. Opowiada o losach fanów/maniaków motocykli WSK w latach 80-tych. Numer z "teleportacją" pijanego, śpiącego w rowie motocyklisty jest dla mnie bezbłędny
                                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎