Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o filmie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • chinet
    Senior
    • 04-2006
    • 486

    W tygodniu przypadkiem na jednym z kanałów satelitarnego "słoneczka" trafiłem na chińską (chyba) komedię Kung-fu Szał. Film z półki B ale z aspiracjami do wyższego poziomu. Co mnie jednak zaskoczyło, to efekty specjalne. Bracia Wachowscy nie mogliby się powstydzić. Dzięki czemu nawet chętnie obejrzałem film do końca.

    Comment

    • chitos
      Senior
      • 02-2009
      • 195

      Polecam obejrzeć "Siódmą pieczęć"z roku 1957. Pomimo swoich lat potrafi wywrzeć wrażenie na widzu. Jest to spojrzenie na życie i śmierć w czasach średniowiecznych. Pomimo tak odległych czasów, można go dobrze przenieść na współczesne czasy.

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        "Wojna polsko-ruska" - wiem, że ten film ma całkowicie skrajne opinie, nie kazdemu pasują narkotyczne wizje polskiego dresiarza. Mi się podobało. Szyc doskonały w swojej roli
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • jablon
          Senior
          • 12-2008
          • 179

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
          Niemiecki "Gustloff", film chyba z 2008 roku w reżyserii Josepfa Vismaiera (znanego z filmu Stalingrad). Dobrze zrobiona historia ostatnich kilku dni statku Gustloff, który wypłynął z Gdynii w styczniu '45.
          Ogólnie film dobrze zrobiony, choć mógłby trwać nie ponad 3, a 2 godziny. Nie zwracałem uwagi na "biednych, poszkodowanych" Niemców.
          Film niestety nudny okrutnie. Nie tylko dlatego, że zdecydowanie za długi. Poza tym klasy telewizyjnej a nie kinowej. Na pewno nie zwróci uwagi, na o wiele większą tragedię morską niż ta, która wydarzyła się na Atlantyku z udziałem Titanica.
          Sam statek był piękny, a kapitan Marinesko (dowódca łodzi podwodnej która zatopiła Gustloffa) był w ZSRR bohaterem.
          Reasumując, lepiej na ten temat poczytać jakieś książki bądź artykuły, a film obejrzeć inny.

          Comment

          • tomek35
            Senior
            • 02-2007
            • 497

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jablon Wyświetlenie odpowiedzi
            Film niestety nudny okrutnie. Nie tylko dlatego, że zdecydowanie za długi. Poza tym klasy telewizyjnej a nie kinowej. Na pewno nie zwróci uwagi, na o wiele większą tragedię morską niż ta, która wydarzyła się na Atlantyku z udziałem Titanica.
            Sam statek był piękny, a kapitan Marinesko (dowódca łodzi podwodnej która zatopiła Gustloffa) był w ZSRR bohaterem.
            Reasumując, lepiej na ten temat poczytać jakieś książki bądź artykuły, a film obejrzeć inny.

            Niemcy z reguły robią nudne filmy. Jedyny pozytywny wyjątek to das Boot Wolfganga Petersena.

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomek35 Wyświetlenie odpowiedzi
              Niemcy z reguły robią nudne filmy. Jedyny pozytywny wyjątek to das Boot Wolfganga Petersena.

              To ile filmów niemieckich widziałeś? Nie uważam, żeby kino niemieckie było szczególnie nudne. Wręcz przeciwnie, uważam, że jest dobre choć mało u nas znane. Z większych produkcji na szybko mogę wymienić: Stalingrad, Upadek, Sophie Scholl czy właśnie ostatnio oglądane: Baader-Meinhof i Gustloff (jak pisałem, dobry ale za długi).
              Jeśli wolisz "nie-nudne" wojenne kino to polecam Parszywą dwunastkę 1,2,3,4....
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • abernacka
                Senior
                • 12-2003
                • 10838

                Ciekawymi filmami również są: Życie na Podsłuchu czy Good Bye Lenin.
                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                • kiszot
                  Senior
                  • 08-2001
                  • 8081

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomek35 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Niemcy z reguły robią nudne filmy. Jedyny pozytywny wyjątek to das Boot Wolfganga Petersena.
                  Ale bzdury wygadujesz.Kino niemieckie wraz z angielskim jest w tej chwili najlepsze w Europie.A szczególnie jak oglądasz po amerykańskiej papce.
                  Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                  1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                  Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                  Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                  So von Natur, Natur in alter Weise,
                  Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                  Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                  Comment

                  • emes
                    Nadszyszkownik Chmielowy
                    • 08-2003
                    • 4275

                    Był też taki film niemiecki "Eksperyment", który na mnie kiedyś wywarł dość spore wrażenie.

                    Comment

                    • tomek35
                      Senior
                      • 02-2007
                      • 497

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ale bzdury wygadujesz.Kino niemieckie wraz z angielskim jest w tej chwili najlepsze w Europie.A szczególnie jak oglądasz po amerykańskiej papce.
                      Kwestia gustu. Dla mnie kino niemieckie jest nudne jak flaki z olejem. Jest kilka dobrych filmów niemieckich, ale to nie zmienia mojej ogólnej oceny. A co do kina angielskiego to się z Tobą zgadzam, najlepsze w Europie.

                      Comment

                      • abernacka
                        Senior
                        • 12-2003
                        • 10838

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomek35 Wyświetlenie odpowiedzi
                        (...)Dla mnie kino niemieckie jest nudne jak flaki z olejem. (...)
                        A może dlatego masz taki pogląd, że za mało filmow z tego kraju oglądałeś?
                        Piwna turystyka według abernackiego

                        Comment

                        • tomek35
                          Senior
                          • 02-2007
                          • 497

                          Swego czasu starałem się być na bieżąco, ale jakoś filmy niemieckie mi nie podchodziły. Może dlatego ostatnio mało ich oglądam.
                          Good Bye Lenin mi się akurat podobał, "Życie na Podsłuchu" nie widziałem - musze obejrzeć.

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            "Paranormal Activity" - okrzyknięty horrorem dekady, mający swoja stronę: http://www.paranormalactivity.pl/
                            W Polsce w kinach wyświetlany tylko na zamówienie (szczegóły na stronie).
                            Klimat utrzymany podobnie jak w "Blair witch..." więc skierowany tylko dla tych, którym się ten podobał.
                            Dla mnie jest dobry ale bez specjalnych ochów i achów, albo potrzebuje już chyba mocniejszych wrażeń. Jak to ktoś na reklamówce mówi - "Dobry, ale ze strachu się nie posr...."
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • Marusia
                              Senior
                              • 02-2001
                              • 20211

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
                              Był też taki film niemiecki "Eksperyment", który na mnie kiedyś wywarł dość spore wrażenie.
                              Oj, to był naprawdę straszny film, robiący niesamowicie przygnębiające wrażenie.
                              www.warsztatpiwowarski.pl
                              www.festiwaldobregopiwa.pl

                              www.wrowar.com.pl



                              Comment

                              • becik
                                Senior
                                • 07-2002
                                • 14999

                                No i proszę, Czesi potrafią zrobić niezły film wojenny o swoim batalionie w Afryce, a my o własnej brygadzie nic nie mamy i pewnie mieć nie będziemy.
                                Tobruk - przyzwoity film wojenny, oczywiście produkcji czeskiej, z 2008 roku. Nie jest to może majstersztyk gatunkowy ale ogląda się dobrze.
                                trailer http://www.youtube.com/watch?gl=PL&hl=pl&v=MB-VO4mjzN4
                                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎