Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nasza kochana Poczta Polska

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kibi
    Senior
    • 07-2004
    • 1875

    Nawet jest w tym logika. To polski pocztowiec, często nieznający języków obcych, ma odpowiednio skierować twoją przesyłkę. Kiedy już ona dotrze do "The Netherlands", to miejscowi sobie poradzą z doręczeniem, nawet jeśli będzie na niej tylko napis Holandia.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      Kiedyś na poczcie pani w okienku na liscie kazała mi polsku napisać nazwę kraju Aruba
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • LenDo
        Senior
        • 09-2006
        • 395

        Nie martw się Danio, nie jesteś sam Jak ostatnio wysyłałem do Costa Rica, to Pani na poczcie też się ździwiła co to za kraj i kazała napisać po polsku, więc napisałem "Kostaryka"...
        Dlatego teraz obok angielskiej nazwy zawsze piszę w nawiasie po polsku.
        "Zbieracze to szczęśliwi ludzie" J.W.Goethe

        Comment

        • dzidek1960
          Senior
          • 01-2003
          • 1548

          A ja znowu jestem, delikatnie mówiąc, wkurzony na Nich, a konkretnie na Pocztę w Poznaniu. Nie raz już ginęły mi przesyłki ekonomiczne wysyłane z Poznania, aż strach się bać. Jednak teraz Poczta Polska w Poznaniu przeszła samą siebie. Dostałem przesyłkę poleconą z Rosji. Zapakowana w kopertę z mocnej folii, jak większość z Rosji, którą bardzo ciężko rozerwać. Koperta została na całej szerokości rozcięta a następnie zaklejona firmową taśmą z napisem Punkt Pocztowy Poznań P102. Już pisałem do nadawcy i czekam za wiadomością czy cała zawartość pozostała na swoim miejscu.
          "Ma jednak kraj polski napój warzony
          z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
          piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
          do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
          mieszkańców, lecz i cudzoziemców
          wybornym smakiem"
          Jan Długosz, Historie Piwne
          Moja strona www w początkowym okresie budowy

          Comment

          • mwa
            Senior
            • 01-2003
            • 5071

            Mi często przychodziły ofoliowane z urzęcu celnego.
            Pozdrawiam Cię !!!!

            Comment

            • dzidek1960
              Senior
              • 01-2003
              • 1548

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mwa Wyświetlenie odpowiedzi
              Mi często przychodziły ofoliowane z urzęcu celnego.
              Ofoliowane przez Urząd Celny to co innego. to normalka.
              Rosjanie stosują koperty z bardzo mocnej folii z klejem który wulkanizuje ją na zamknięciu. Praktycznie takiej koperty nie można inaczej otworzyć jak przez rozcięcie i tak została potraktowana w Punkcie Pocztowym Poznań P102. Dzisiaj dostałem info o zawartości, wygląda na to że szukali czegoś innego bo zawartość się zgadza.
              "Ma jednak kraj polski napój warzony
              z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
              piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
              do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
              mieszkańców, lecz i cudzoziemców
              wybornym smakiem"
              Jan Długosz, Historie Piwne
              Moja strona www w początkowym okresie budowy

              Comment

              • mwa
                Senior
                • 01-2003
                • 5071

                Może wąglika szukali.
                Czy zna ktoś prawo pocztowe że takie oglądanie korespodencji jest prawidłowe?
                Pozdrawiam Cię !!!!

                Comment

                • Marusia
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 20211

                  A propos poczty - ostatnio Slavoy zakupił adapter na allegro, sprawny. Do nas dotarł niesprawny, coś widać w drodze się złamało czy kij wie. Slav zatem dogadał się ze sprzedawcą i mu odesłał. Slavoy pakuje paczki tak, że słonia trzeba na nich stawiać, żeby coś się stało. A jednak poczta dała radę - sprzedający otrzymał adapter z pękniętą klapą

                  Szkoda mi gościa, bo sprzedawał sprawny adapter, a dostał nie dość, że niesprawny, to jeszcze uszkodzony wizualnie
                  www.warsztatpiwowarski.pl
                  www.festiwaldobregopiwa.pl

                  www.wrowar.com.pl



                  Comment

                  • Maidenowiec
                    Senior
                    • 07-2004
                    • 2287

                    Mnie tam najbardziej raduje, że któraś z agencji związanych z "bepieczeństwem" (ciekawe czyim, bo raczej nie obywateli) zainstalowała w sortowni w Poznaniu czytnik listów. Milusio.
                    Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                    Thou shallt not spilleth thy beer!

                    Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                    Comment

                    • Pogoniarz
                      † 1971-2015 Piwosz w Raju
                      • 02-2003
                      • 7971

                      Kolejny raz będąc w domu dostaję awizo , a te mendy robią coś takiego:
                      Od kwietnia nowy cennik usług Poczty Polskiej
                      (PAP, ak/30.03.2009, godz. 12:53)
                      Od środy zapłacimy więcej za krajowy znaczek listu zwykłego oraz paczkę nadaną do odbiorcy w Polsce. Zmniejszy się opłata za krajowe listy priorytetowe. Poczta Polska zmianę cennika uzasadnia wzrostem kosztów świadczonych usług.

                      "Podwyżki cen usług są motywowane nie tylko wzrostami kosztów świadczenia usług, które rosną. Poprawiliśmy terminowość wręczania przesyłek. Wiązało się to z większymi inwestycjami, m.in. z wybudowaniem sortowni, którą teraz będziemy wyposażali w bardzo drogi sprzęt do szybkiego segregowania przesyłek" - powiedział w poniedziałek PAP Michał Dziewulski z biura prasowego Poczty Polskiej.

                      Jak poinformował, ceny wzrosną średnio ok. 6,5 proc. Za znaczek na zwykły list i kartkę pocztową (o masie do 50 g) zapłacimy 1,55 zł (dotychczas 1,45 zł). O 20 groszy zwiększy się opłata za krajowy przekaz pocztowy (z 5 zł plus 1 proc. kwoty przekazu do 5,20 zł plus 1 proc. kwoty przekazu).

                      Rozlicz podatki z Onet.pl

                      Dwa programy do rozliczenia rocznego za 2008 r. oraz narzędzie do rozliczeń on-line - zapraszamy.


                      Ceny paczek pocztowych wzrosną o 1-3 zł, najmniej za lekkie paczki, najwięcej - za duże i ciężkie.

                      O 15 gr mniej zapłacimy od 1 kwietnia, wysyłając priorytetowo kartkę lub list (o masie do 50 g). Cena wyniesie 1,95 zł (do tej pory 2,10 zł).

                      Poczta zapewnia, że nie zmienią się opłaty m.in. za potwierdzenie odbioru przesyłki rejestrowanej lub przekazu pocztowego.

                      "Dodatkowo wprowadzamy nową usługę. W kwietniu nasi klienci będą mogli otrzymać powiadomienie sms-em lub e-mailem o nadchodzącej przesyłce" - powiedział Dziewulski.


                      Prawie jak Piwo
                      SZCZECIN

                      Comment

                      • Maidenowiec
                        Senior
                        • 07-2004
                        • 2287

                        Ja właśnie muszę złożyć pisemną skargę do naczelnika mojego wydziału pocztowego. Normalny listonosz jest na prawdę w porządku człowiekiem i przynosi wszystkie paczki, ale chyba aktualnie jest na urlopie. I w zastępstwie jest chędożona sucz, którą najwyraźniej nie satysfakcjonuje jej praca. Zawsze jak ona się trafi to same awiza. Ale teraz już przeszła samą siebie, awiza z dziwnymi datami, moja paczka awizowana na ojca, czy już taki myk jak wyraźna niechęć do pisania całej nazwy ulicy oraz godzin "dostarczenia". Będzie ogień.
                        Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                        Thou shallt not spilleth thy beer!

                        Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                        Comment

                        • Mafar
                          Senior
                          • 04-2003
                          • 1262

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz Wyświetlenie odpowiedzi
                          .... Poprawiliśmy terminowość wręczania przesyłek. ...
                          List polecony wysłany z Knurowa (Górny Śląsk) dotarł do Warszawy po 14 dniach. Dziękuje panu Dziewulskiemu za takie błyskawiczne doręczenie listu.
                          Polakom gratulujemy Brackiego

                          Gdy rozum śpi budzą się demony

                          Comment

                          • Maidenowiec
                            Senior
                            • 07-2004
                            • 2287

                            Co do wzrostu, kolejne, cen na naszej ukochanej Poczcie. Jakoś ostatnio większość rachunków trafia do mnie z blachą InPost'u.
                            Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                            Thou shallt not spilleth thy beer!

                            Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19173

                              U mnie inny dostawca korzysta z pociętego kartonu wkadanego wprost do koperty. Jedna z dużych firm w Krakowie z takiego korzysta.

                              Comment

                              • becik
                                Senior
                                • 07-2002
                                • 14999

                                Odebrałem list ze skrytki, został do mnie nadany w Puerto Rico, 17 grudnia 1997 roku. Był w firmowej kopercie poczty USA gdzie było napisane, przepraszamy, poczta USA przerabia rocznie 2 bln listów, ze starają się wszystko robić jak najlepiej ale czasem coś nie wyjdzie. etc, itd.
                                Oryginalny list nadany do mnie 12 lat temu był oczywiście pusty, koperta rozerwana, rozcięta.
                                Last edited by becik; 12-04-2009, 16:43.
                                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎