Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Uwaga!!! Wirus!!!

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • peter007
    Senior
    • 06-2004
    • 2820

    #16
    Jak informuje firma F-Secure nowy robak nazwany Nyxem.E., który zaczął się rozprzestrzeniać pod koniec stycznia, najprawdopodobniej zaatakuje właśnie dziś - 3 lutego. Jest to jeden z groźniejszych wirusów ostatnich lat, ponieważ ma wbudowane procedury destrukcyjne.

    Uruchamiają się one każdego trzeciego dnia miesiąca i powodują zastąpienie zawartości wszystkich plików o rozszerzeniach DOC, , XLS, MDB, MDE, PPT, PPS, ZIP, RAR, PDF, PSD i DMP komunikatem "DATA Error [47 0F 94 93 F4 K5]". Robak jest również znany jako Blackworm (Czarny robak), Kama Sutra lub My wife( Moja żona).

    „Widomo już, że ponad 300,000 komputerów na całym świecie jest zainfekowanych. Najwięcej w Turcji, Peru i Indiach”. - powiedział Mikko Hypponen, szef działu badań firmy F-Secure. W Polsce w połowie tygodnia odnotowano 750 przypadków.

    Mikko Hypponen zwraca uwagą na fakt, że robak powstał bez wyraźnego motywu albo chęci zysku. Najprawdopodobniej jego twórca miał zamiar udowodnić, że ciemna strona Internetu nadal podejmuje działania tylko i wyłącznie destrukcyjne, tak jak to miało miejsce jeszcze kilka lat temu.

    F-Secure udostępniła bezpłatnie narzędzie do wykrywania i unieszkodliwienia roobaka Nyxem. Jest ono dostępne na stronie http://www.f-secure.com/v-descs/nyxem_e.shtml.
    źródło: eGospodarka.pl
    Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

    Comment

    • kot_z_cheshire
      Senior
      • 11-2005
      • 2201

      #17
      Hmmm....Ten wątek bedzie chyba moim ulubionym (w ramach kolekcjonerstwa wirusowego.....Jakby co, mam pare na zbyciu:P) A swoją drogą, jeszcze ich nie dostałam....
      Młode koty mają adhd, niestety.
      Aksjomat Cole'a - suma inteligencji na planecie jest stała, liczba ludności rośnie.
      Dysleksja i żyrafy nie istnieją.
      Jaszczomb jaszczombowi pudla nie wydudla.

      Comment

      • emes
        Nadszyszkownik Chmielowy
        • 08-2003
        • 4275

        #18
        A ja bez problemu wchodzę na strony gdzie są wirusy i odbieram zawirusowaną pocztę. A jak sobie dla ciekawości puszczę antywirusa (ostatnio standartowo jest w dystrybucji którą używam, wcześniej przez kilka lat w ogóle nie używałem prywatnie antywirusów), to mi pokazuje, że np wśród meili mam ich kilka. Tylko, że to wszystko nie działa pod linuksem, więc obecność tych wirusów, to tylko zabawny nieszkodliwy epizod

        Comment

        • BIROFIL
          Member
          • 01-2006
          • 70

          #19
          Wirus.

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika adam16
          Załączniki go zawierające noszą różne nazwy.
          Zdaniem analityków, napisany w języku Visual Basic, robak rozsyła się na dwa sposoby. Pierwszym jest e-mail. Wysyła się jako załącznik fałszywej wiadomości, o kilkunastu różnych nagłówkach np. The Best Videoclip Ever, School girl fantasies gone bad, A Great Video, Fuckin Kama Sutra pics, give me a kiss, *Hot Movie*, Fw: Funny , Fwd: Photo, Word file, eBook.pdf, You Must View This Videoclip!, Part 1 of 6 Video clip, My photos, the file. bądzcie czujni

          Comment

          • emes
            Nadszyszkownik Chmielowy
            • 08-2003
            • 4275

            #20
            Nagłówki są nieważne, bo je można dowolnie zmieniać. Jeśli ja dostanę e-maile z wirusem, to moge go odesłać do dowolnej osoby np z forum z dowolnie przeze mnie ustalonym nagłówkiem i wstępną zawartością. Jeśli ktoś odbiera e-maile z tytułem wyraznie wskazującym , że nie ma to nic wpólnego z działalnością firmy czy działalnością prywatną, to się sam wystawia na kłopoty. Większość nagłówków automatów wirusowych jest wręcz prymitywna.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎