Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy Polski Papież odchodzi?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cocobango
    Senior
    • 04-2002
    • 818

    Czy Polski Papież odchodzi?

    Nie znalazłem takiego tematu ani żadnego podobnego a czuję potrzebę napisania czegoś, wybaczcie mi więc że poruszam ten temat.

    Dziś rano, większość stacji radiowych i Tv donosiła o b.złym stanie Papieża. Raz nawet podano informację o tym że, zapadł w śpiączkę, którą to, potem zdementowano. Onet donosi:

    Sytuacja jest stabilna, ale bardzo poważna - powiedział o stanie zdrowia papieża rzecznik Watykanu Joaquin Navarro-Valls. Ciśnienie jest niestabilne, papież jest w pełni świadomy i bardzo pogodny.


    Joaquin Navarro-Valls

    W czasie konferencji prasowej, Navarro-Valls powiedział, że papież ma kłopoty z oddychaniem oraz z ciśnieniem krwi, które nieustannie się waha. Wyjaśnił on, że przyczyną tego jest infekcja układu moczowego, którą zdiagnozowano wczoraj wieczorem.

    Navarro-Valls ujawnił, że papieża odwiedzili najbliżsi współpracownicy, z sekretarzem stanu na czele oraz szefowie najważniejszych urzędów kurii rzymskiej.

    Watykański rzecznik powiedział też, że Jan Paweł Drugi niemal przez cały czas się modli. Wysłuchał piątkowej Drogi Krzyżowej oraz odmówił liturgię godzin. Dodał, że gdy wychodził z papieskiego apartamentu, obecni tam czytali Pismo Święte.

    Navarro-Valls wyjaśnił również, w jakich okolicznościach papież zdecydował, że nie pojedzie do szpitala. Według niego, Jan Paweł II zapytał lekarzy, czy to konieczne. Gdy usłyszał, że nie, powiedział, że woli pozostać w domu.


    NIe jestem człowiekiem specjalnie wierzącym, nie chodzę do kościoła, bo nie odpowiada mi jego postępowanie. Przykro mi jednak będzie jak ten Człowiek fenomen odejdzie...
    Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
    Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
    HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    #2
    Mam Babcię w jego wieku i parę lat temu wydawało się, że topnieje w oczach, ale jakoś to przeszła, choć dziś nie można powiedzieć, że jest w dobrym zdrowiu. Papież jak każdy człowiek w tym wieku ma się coraz gorzej. Wiem, że niektórzy chcieliby aby żył 100, 200 lat, ale to niemożliwe...

    Comment

    • Hannibal
      Senior
      • 03-2004
      • 1426

      #3
      Gdyby nie miał góralskiej konstrukcji fizycznej, to nie dożyłby takiego sędziwego wieku. Jego siła psychiczna i fizyczna są niebywałe i sądzę (mam taką przynajmniej nadzieję), że jeszcze nieraz nas zadziwi swoją mocą.
      "All the good things for those who wait"

      Comment

      • arcy
        Senior
        • 07-2002
        • 7538

        #4
        Moja babcia zmarła w wieku 86 lat. W jej wypadku wyglądało to podobnie. Odchodziła powoli, ze starości.

        PS. Dodam, że była konstrukcji kaszubskiej, nie góralskiej.
        Last edited by arcy; 01-04-2005, 13:13.

        Comment

        • ronin
          Senior
          • 10-2004
          • 154

          #5
          Pozostaje tylko nadzieja i modlitwa

          Comment

          • lzkamil
            kierowca bombowca
            • 01-2003
            • 3611

            #6
            Niby wszyscy mamy kiedys przejsc na druga strone rzeki ale to zawsze smutno A nasz Karol to i tak najwiekszy twardziel jakiego Ziemia nosi - chyba moge tak napisac...
            Lepszy jabol pod okapem
            niż GŻ, CP i KP !


            Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

            Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

            Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

            Comment

            • cielak
              Senior
              • 03-2004
              • 2890

              #7
              [QUOTE=Cocobango]

              ...Jan Paweł II zapytał lekarzy, czy to konieczne. Gdy usłyszał, że nie, powiedział, że woli pozostać w domu.[/I]...

              Przykre to ale napiszę.
              Moim zdaniem umierający człowiek czuje to że nadszedł jego czas. Dlatego nie chce umierać w obcym miejscu, jakim jest szpital, lecz w domu gdzie spędził swoje życie ma rodzinę...
              Szkoda TAKIEGO człowieka, ale popatrzmy na to jaki on jest silny psychicznie, spokojny, czuje że to koniec Jego misji na tym świecie. Pogodził się z tym.
              Smutne to słowa, ale prawdziwe.
              zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

              Comment

              • Cyrkonia
                Senior
                • 10-2001
                • 1936

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
                Moja babcia zmarła w wieku 86 lat. W jej wypadku wyglądało to podobnie. Odchodziła powoli, ze starości.

                PS. Dodam, że była konstrukcji kaszubskiej, nie góralskiej.
                Kaszubi są zakonserwowani przez wiatr i mają płaske czoła

                A tak na serio .......... też wierzę że ludzie wiedzą kiedy odchodzą. Moja babcia miała mieć operację - prosty zabieg - jaskra. Razem z ojcem miałam ją odwieźć do szpitala. Ojciec pojechał zrobić przegląd samochodu bo akurat tak wypadało, a w tym czasie moja babcia powiedziała, że ona albo niedożyje operacji albo umrze na stole operacyjnym i ............ i siedząc umarła zator tętnicy płucnej.

                Papież ........... jest dla mnie wilkim autorytetem, i pomimo tego że jego odejści jest nieuniknione, to cieszę się że jest On z tym pogodzony. To chyba najważniejsze.
                www.stat-gra.pl

                Comment

                • Hannibal
                  Senior
                  • 03-2004
                  • 1426

                  #9
                  Ale jest to jednak smutne, jak człowiek takiego formatu odchodzi z naszego świata.
                  Jeden z niewielu prawdziwych autorytetów, jacy nam zostali.
                  Trudno mi uwierzyć, aby jego następca miał taką charyzmę i siłę ducha, jak Jan Paweł II. A Kościół katolicki potrzebuje w tych czasach niezwykle silnej osobowości. Oby taką dostał.
                  "All the good things for those who wait"

                  Comment

                  • żąleną
                    Sojowe Oddziały Bojowe
                    • 01-2002
                    • 13239

                    #10
                    Nie sądzę, aby papież był dla Polaków autorytetem. Raczej obiektem kultu.

                    Comment

                    • Hannibal
                      Senior
                      • 03-2004
                      • 1426

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną
                      Nie sądzę, aby papież był dla Polaków autorytetem. Raczej obiektem kultu.
                      Dla części na pewno jest obiektem kultu. Jednak jest spora część Polaków, dla których jest on prawdziwym autorytetem.
                      "All the good things for those who wait"

                      Comment

                      • peter007
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 2820

                        #12
                        Ludzie różnych wyznań uważają Jana Pawła II za wzór do naśladowania. To normalne, drugiej takiej osoby nie ma na świecie i nie sądzę, żeby kiedykolwiek była.
                        Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

                        Comment

                        • perłyfan
                          Senior
                          • 02-2003
                          • 1244

                          #13
                          Wszystko co się teraz dzieje z papieżem jest bardzo smutne. To prawdziwy symbol, nasz - polski- powód do dumy. Często w TV słychać teraz stwierdzenie, że papież był zawsze z nami, dla mnie to odczucie jest wyjątkowe, gdyż urodziłem się w roku wyboru Karola Wojtyły na papieża. Pomijając moje podejście do wiary i wyznania katolickiego...jest mi naprawdę smutno!
                          JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

                          Comment

                          • kubciu
                            Senior
                            • 02-2003
                            • 438

                            #14

                            Cóż tu więcej można napisać.

                            Comment

                            • szarpik
                              Senior
                              • 02-2002
                              • 676

                              #15
                              Mam bardzo wielki szacunek do tego człowieka , Zrobił bardzo wiele dla Polski i świata. Jeśli odejdzie to bedzie wielka strata
                              WWW.EKSTRAKLASA.NET

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎