Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy Polski Papież odchodzi?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • arti
    Gość
    • 09-2001
    • 214

    #46
    Mi też jest smutno. Mimo iż w wielu kwestiach nie zgadzam się z Kościołem, to jednak tylko w zasadzie jednego człowieka zaakceptowałem z grona "kościelnego". To właśnie on - Jan Paweł II. Jemu cześć i chwała na wieki.

    Comment

    • JAckson
      Senior
      • 05-2004
      • 6122

      #47
      Smutek i radość

      Jako członek Kościoła Katolickiego cieszę się, że nasz Papież wypełnił swoją misję i jest już na zasłużonym odpoczynku najprawdopodobiej bezpośrednio przy Tym, którym żył już na ziemi, wypraszając dla nas potrzebne łaski.

      Jako człowiek (członek świata materialnego) odbieram śmierć JPII jako stratę dla ludzkości wielkiego mędrca. Dla mnie był to wielki etyk, który zebrał i rozbudował myśl etyczną poczynając od Platona, poprzez ojców Kościoła do bliższych nam czasowo filozofów
      Jego myśl filozoficzna jest niełatwa i trzeba mieć dużą podbudowę by odkryć ja całkowicie. Z tego względu czeka mnie dłuuuuga droga by w chociaż w zarysie zrozumieć przekaz JPII, ale jakże ciekawa.

      Druga sprawa to ukazanie mi, że chęć odnajdywania prawdy nie jest błędem lecz rzeczą naturalnie przynależną człowiekowi. Chodzi tu o prawdę, która z każdej strony wygląda tak samo, niezależnie od punktu widzenia, z czym nie zgadzają się obecni relatywiści moralni. Poza tym nieustannie dowodzenie że żyjący powinni wybierać cywilizację życia a nie śmierci.

      Oglądając w tv nieustające relacje dotyczące papieża naszła mnie jedna myśl.
      Często słyszało się głosy rozpaczy, strachu i pewnej bneznadziejności u osób świeckich po śmierci JPII.
      Pomyślałem sobie: jak mocno zrozpaczeni musieli być apostołowie widząc zabitego a potem pogrzebanego Jezusa. Dopiero zmartwychwstanie i natępujące po nim objawienie się im Jezusa sprawiły, że uwierzyli do końca. Gdyby nie namacalny dowód Jego zmartwychwstania pierwsze gminy chrześcijańskie nie przetrwały by dłużej niż kilkadziesiąt lat, do momentu śmierci uczniów (naocznych świadków) A już na pewno nikt by się nie dał ukamienowac czy ukrzyżować za coś co nie było prawdą.
      Takie jest moje zdanie i pierwsze refleksje po ostatnich wydarzeniach
      MM961
      4:-)

      Comment

      • arcy
        Senior
        • 07-2002
        • 7538

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson
        nikt by się nie dał ukamienowac czy ukrzyżować za coś co nie było prawdą.
        W innych okolicznościach zdecydowanie bym się z Tobą nie zgodził. Teraz jednak nie widzę sensu prowadzenia takiego sporu.

        Comment

        • JAckson
          Senior
          • 05-2004
          • 6122

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
          W innych okolicznościach zdecydowanie bym się z Tobą nie zgodził. Teraz jednak nie widzę sensu prowadzenia takiego sporu.
          Rozumiem
          MM961
          4:-)

          Comment

          • clarq
            Senior
            • 09-2003
            • 187

            #50
            Pogrzeb papieża odbędzie się w piątek o 10:00 czasu lokalnego. Czy ktoś z forumowiczów dysponuje kartą telewizyjną w komputerze lub innym urządzeniem do przechwytywania sygnału wideo? Jeśli tak, prosiłbym o nagranie pogrzebu, który będzie emitowany w telewizji i udostępnienie w formacie elektronicznym Divx, VCD-R lub DVD-R. Napewno wiele osób będzie zainteresowanych, ale to już poddaje pod dyskusje.
            -------------------
            Grupie Żywiec mówie stanowcze NIE!
            Guinnessowi i innym ALE mówie stanowczo TAK!
            Smacznym piwom (także jasnym) mówie TAK.

            Comment

            • żąleną
              Sojowe Oddziały Bojowe
              • 01-2002
              • 13239

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ZIOMEK2
              Warto jednak patrzeć na całą działalność " naszego " Ojca Świętego czyli od roku 1978 ( X ), bo ktoś tam wyżej napisał, że On nie jest autorytetem tylko obiektem kultu !?
              I podtrzymuję. Wystarczy sobie poczytać komentarze prasowe i internetowe, spojrzeć na zachowanie tłumów podczas pielgrzymek (skandowanie, brawa co trzy zdania). Ja w tym głębszej refleksji nie widzę.

              Albo reakcja kibiców, o której pisano w temacie o piłce nożnej. Zapalili świece i rozeszli się do domów w atmosferze pokoju, mimo animozji międzyklubowych. Piękny gest, ale według mnie bezwartościowy. Bo na codzień jest ździebko inaczej.

              Wszystko można podsumować słowami któregoś z hierarchów polskiego kościoła: Polacy kochają swojego papieża, ale go nie słuchają.

              Comment

              • arcy
                Senior
                • 07-2002
                • 7538

                #52
                Z przykrością wypada mi zgodzić się z Żą.

                Tak naprawdę dla wielu ludzi najważniejsze było nie to, co mówił Jan Paweł II, ale to że był Polakiem, pierwszym i ostatnim papieżem-rodakiem.

                Comment

                • dzidek1960
                  Senior
                  • 01-2003
                  • 1548

                  #53
                  Nie ma jednorodnego społeczeństwa. A skoro nie ma, to są i tacy dla których JPII był obiektem kultu jak i tacy dla których był autorytetem. Dlatego tylko częściowo zgadzam się z Żą. Obawiam się tylko jednego, że teraz to On będzie dopiero obiektem kultu. Przecież już za Jego życia budowano Mu pomniki, nadawano jego imię szkołom, ulicom itd. Wyobrażam sobie co się teraz będzie działo. Dla jasności nigdy nie byłem i nie będę zwolennikiem stawiania pomników za życia, nie mam nic przeciwko stawianiu pomników zasłużonym rodakom. Lecz jestem przeciwko honorowaniu ludzi na zasadzie, że w sąsiednim mieście postawili pomnik więc my nie możemy być gorsi. A obawiam się że tak to teraz będzie wyglądało.
                  "Ma jednak kraj polski napój warzony
                  z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
                  piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
                  do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
                  mieszkańców, lecz i cudzoziemców
                  wybornym smakiem"
                  Jan Długosz, Historie Piwne
                  Moja strona www w początkowym okresie budowy

                  Comment

                  • darek99
                    Senior
                    • 04-2002
                    • 2147

                    #54
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
                    Był Polakiem, pierwszym i ostatnim papieżem-rodakiem.

                    Z Twojego postu wnioskuję że jesteś w posiadaniu wielkiej i nikomu nie znanej jeszcze wiedzy.
                    Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
                    Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
                    skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
                    Epikur z Samos.

                    Comment

                    • arcy
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 7538

                      #55
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darek99
                      Z Twojego postu wnioskuję że jesteś w posiadaniu wielkiej i nikomu nie znanej jeszcze wiedzy.
                      To zdolność wyciągania wniosków z przeszłości. Karol Wojtyła został papieżem dlatego, że Jan Paweł I po wyborze przeżył tylko 33 dni. Swoją postawą pokazał, że Polacy nie bardzo nadają się do tej funkcji - są zbyt niezależni, uparci i niepodatni na zakulisowe zabiegi, z których znany był przez wieki Watykan. Dlatego ponowny wybór Polaka byłby dla mnie nie niespodzianką, ale chyba jakimś cudem.
                      Last edited by arcy; 04-04-2005, 20:01.

                      Comment

                      • marcu18
                        Junior
                        • 03-2005
                        • 1

                        #56
                        WIECIE ŻE PAPIEŻ JPII BYŁ FANEM PIWA ŻYWIEC????

                        podobno specjalnie mu je dostarczano do Watykanu
                        Niech spoczywa w pokoju

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
                          To zdolność wyciągania wniosków z przeszłości. Karol Wojtyła został papieżem dlatego, że Jan Paweł I po wyborze przeżył tylko 33 dni. Swoją postawą pokazał, że Polacy nie bardzo nadają się do tej funkcji - są zbyt niezależni, uparci i niepodatni na zakulisowe zabiegi, z których znany był przez wieki Watykan. Dlatego ponowny wybór Polaka byłby dla mnie nie niespodzianką, ale chyba jakimś cudem.
                          Arcy - z całym szacunkiem ale pie....ysz
                          Skąd wiesz że tylko dlatego został wybrany, podaj źródła.
                          Rozumiem też, że wietrzysz kolejne zakulisowe intrygi w Watykanie (a moze też wiesz kto otruł poprzedniego Papieża?)
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • arcy
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 7538

                            #58
                            Cóż, nikt nie jest doskonały.

                            Comment

                            • arcy
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 7538

                              #59
                              Beciku, jakie źródła są Ci potrzebne? Konklawe wybrało papieża, którym nie był Karol Wojtyła. Był nim Albino Luciani. W tym momencie miał 66 lat i zapowiadało się, że papieżem pozostanie przez jeszcze jakiś czas. Jednak Jan Paweł I zmarł po miesiącu i dopiero wtedy wybrano kardynała Wojtyłę. To oczywisty fakt.
                              Niczego nie wietrzę. Jak w każdej organizacji, tak i w tej odbywają się także działania zakulisowe.
                              Last edited by arcy; 04-04-2005, 21:06.

                              Comment

                              • grzeber
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 2868

                                #60
                                Idąc Twoja drogą rozumowania, każdego papieża wybrano dlatego, iż zmarł jego poprzednik. Ale czy TO, że on zmarł było przyczyną, że wybrano tą konkretną osobę, a nie kogoś innego ?
                                pozdrawiam
                                www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎