Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

przy piwie o samochodach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Makaron
    Senior
    • 08-2003
    • 2107

    Dziwne rzeczy dzieja sie przy przekraczaniu granicy uzywanych aut z Niemiec. Nagle z ponad 200tys robi sie 90tys km przebiegu. Z kilku poprzednich posiadaczy robi sie jednen, na dodatek niepalacy i starsza osoba.

    Wiekszosc aut przejezdza 15tys do 25tys km rocznie. Diesel`e nawet 30 tys. (W koncu jesli ktos kupuje diesela to ma zamiar go mocniej eksploatowac, bo obsluga jest drozsza, a rachunki za paliwo porownywalnie do zarokow nie robia az takiej wielkiej roznicy.)
    "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

    Comment

    • mr-perez
      † 1971-2008 Piwosz w Raju
      • 09-2005
      • 514

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Makaron Wyświetlenie odpowiedzi
      Dziwne rzeczy dzieja sie przy przekraczaniu granicy uzywanych aut z Niemiec. Nagle z ponad 200tys robi sie 90tys km przebiegu.

      Tu akurat trafiłeś w 10 . Mój kolega przyprowadził dla siebie 4 letnie Audi A4. Przebieg 230 tys. km. Po kilku dniach kiedy z nim jechałem było już tylko 97 tys. Zawsze ładniej to wygląda dla oka i dla ciekawskich znajomych .
      RTS WIDZEW
      www.kapsle.piwko.pl

      Comment

      • babalumek
        Senior
        • 02-2004
        • 1207

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zAjkA Wyświetlenie odpowiedzi
        Jeśli można wiedzieć to ile Cię kosztowała ta corsa gdyż też zastanawiam się nad kupnem. Mój brat kupił czarną pięcio drzwiową też 1994r z identycznym motorem. Sprowadzona z Niemiec w idealnym stanie za 4.500zł do opłat. Niestety przeraża mnie jej spalanie o 7l benzyny po mieście. Dużo jak na tak mały motor zresztą ople zawsze dużo pałiły. Myślałem o dieslu ale to japoniec więc ceny części dosyć spore. Pozatym słyszałem że nie są to do końca udane silniki a w dodatku jest mało częsci zamiennych. Altenratywą dla corsy jest Nissan Sunny 1,4 16v.
        Alternatywa dobra, ja też myślałem o Japońcu, one zawsze lepiej jeżdżą jak wyglądają...
        Jeśli chodzi o moją Corsę, to dałem 4 tys zł. Z tym że tak jak pisałem - sprowadziła mi ją zaufana osoba. Kolega uzupełnił mi to auto o komplet narzędzi i apteczkę, których braki są ostatnio plagą (o dziwo radio jest) a także pogrzebał w układzie wydechowym i parę innych drobnostek. Takie auto można kupić w Niemczech za ok 500 euro, ale auto z niższym przebiegiem, bezwypadkowe i zadbane kosztuje odpowiednio więcej. Do tego trzeba doliczyć transport, ok 1 zł z 1 km. Pewnie ze 2 tys wydam na opłaty celne, rejestrację, ubezpieczenie oraz wymianę elementów które się zaawsze wymienia kupując używane auto.
        Jeśli chodzi o czas 2 tyg - słyszałem że tydzień się załatwia sprawy w urzędzie celnym, kolejny tydzień w starostwie na rejestrację. Ile to wyjdzie, zobaczymy, nie mam doświadczenia w tego typu działaniach.
        Ten niski przebieg też mnie zdziwił, wychodzi niecałe 10 tys km rocznie więc sprawa była podejrzana. Ale, tak jak pisałem, auto odwiedzilo kilku specjalistów - 2 mechaników, elektryka, było na hamowni i tzw. szczękach. Nikt nigdzie złego słowa nie powiedział, a byli to zaufani ludzie.
        P.S. ile to pali to się okaże, też słyszałem że ten 8 zaworowy silnik potrafi w mieście spokojnie wziąść 7 l. Ale takie bywają "benzyny". Jedź na trasie 90km to spali Ci pewnie 5l. Ostatnio znajomy właściciel Skody Fabii powiedział mi że to auto z nowoczesnym silnikiem 1.4 pali mu w mieście nawet 9 l. Tu pozdrowienia dla "znawców" - to chyba tyle ile miał palić Mercedes 300E
        MRKS Kuźnia Jawor

        WTS Sparta Wrocław

        Comment

        • kiszot
          Senior
          • 08-2001
          • 8081

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika babalumek Wyświetlenie odpowiedzi
          Jeśli chodzi o czas 2 tyg - słyszałem że tydzień się załatwia sprawy w urzędzie celnym, kolejny tydzień w starostwie na rejestrację. Ile to wyjdzie, zobaczymy, nie mam doświadczenia w tego typu działaniach.
          Ja to załatwiłem w 4 dni i robiłem to po raz pierwszy w życiu.No ale w piekarskim wydziale komunikacji prawie nie ma kolejek.
          Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
          1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

          Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
          Mein Schlesierland, mein Heimatland,
          So von Natur, Natur in alter Weise,
          Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
          Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

          Comment

          • iommi
            Senior
            • 07-2003
            • 1522

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
            Ja to załatwiłem w 4 dni i robiłem to po raz pierwszy w życiu.No ale w piekarskim wydziale komunikacji prawie nie ma kolejek.
            Mówisz chyba o rejestracji po opłatach celnych. Na samo potwierdzenie opłaty akcyzy w Urzędzie Celnym w Gliwicach czeka się siedem dni roboczych...
            *****************************

            Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

            *****************************

            Comment

            • kiszot
              Senior
              • 08-2001
              • 8081

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iommi Wyświetlenie odpowiedzi
              Mówisz chyba o rejestracji po opłatach celnych. Na samo potwierdzenie opłaty akcyzy w Urzędzie Celnym w Gliwicach czeka się siedem dni roboczych...
              Przecież napisałem,że wszystko zajęło mi 4 dni robocze.
              We wtorek z pół dnia(niecałego) zajął mi UC i US.W piątek 2 godziny odebranie papierów z celnego,Vat 25 ze skarbowego i rejestracja w wydziale komunikacji.Sprawy celne załatwiałem w Bytomiu w Peribie.
              Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
              1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

              Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
              Mein Schlesierland, mein Heimatland,
              So von Natur, Natur in alter Weise,
              Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
              Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

              Comment

              • iommi
                Senior
                • 07-2003
                • 1522

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
                Przecież napisałem,że wszystko zajęło mi 4 dni robocze (...)
                No to gratulacje. Mnie to zajęło dziewięć dni właśnie przez papiery z celnego, bez których nie załatwi się spraw w skarbówce... A swoją drogą co to ta "Periba"?
                *****************************

                Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

                *****************************

                Comment

                • grzes_ch
                  Senior
                  • 10-2003
                  • 612

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iommi Wyświetlenie odpowiedzi
                  No to gratulacje. Mnie to zajęło dziewięć dni właśnie przez papiery z celnego, bez których nie załatwi się spraw w skarbówce... A swoją drogą co to ta "Periba"?
                  Uprzedzę Kiszota
                  Zamiast włuczyć się po urzędach celnych mozna zlecić załatwienie sprawy agencji celnej i właśnie Periba jest taką agencją celną.

                  Comment

                  • iommi
                    Senior
                    • 07-2003
                    • 1522

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzes_ch Wyświetlenie odpowiedzi
                    Uprzedzę Kiszota
                    Zamiast włuczyć się po urzędach celnych mozna zlecić załatwienie sprawy agencji celnej i właśnie Periba jest taką agencją celną.
                    Tak myślałem... Zrezygnowałem z tego, bo dwie agencje które odwiedziłem za usługę życzyły sobie odpowiednio 150 i 180 złotych... Sknera we mnie zwyciężyła i postanowiłem się włóczyć kosztem straty czasu i przedłużenia procesu legalizacji pojazdu.
                    *****************************

                    Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

                    *****************************

                    Comment

                    • kiszot
                      Senior
                      • 08-2001
                      • 8081

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzes_ch Wyświetlenie odpowiedzi
                      Uprzedzę Kiszota
                      Zamiast włuczyć się po urzędach celnych mozna zlecić załatwienie sprawy agencji celnej i właśnie Periba jest taką agencją celną.
                      Można ale kiszot tak nie postąpił.Mało tego,nawet mu to nie wpadło do głowy.Po prostu w siedzibie firmy spedycyjnej "Periba" mieści się oddział US zajmujący się samochodami sprowadzonymi z zagranicy.
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iommi Wyświetlenie odpowiedzi
                      No to gratulacje. Mnie to zajęło dziewięć dni właśnie przez papiery z celnego, bez których nie załatwi się spraw w skarbówce...
                      A to ciekawe bo ja złożyłem papiery w celnym i pojechałem załatwić skarbówkę.UC w niczym nie przeszkadza żeby załatwić sprawę VAT 24 w skarbówce.Natomiast w wydziale komunikacji nic nie załatwisz jak nie będziesz miał papierów z UC i US.
                      Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                      1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                      Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                      Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                      So von Natur, Natur in alter Weise,
                      Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                      Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                      Comment

                      • iommi
                        Senior
                        • 07-2003
                        • 1522

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
                        A to ciekawe bo ja złożyłem papiery w celnym i pojechałem załatwić skarbówkę
                        A dostałeś od ręki potwierdzenie zapłaty akcyzy? Jeśli tak, to rzeczywiście można zrobić to w 1 dzień. Ja w Gliwicach czekałem na ten świstek 6 czy 7 dni, a bez tego skarbowy w Rybniku nie chciał ruszyć sprawy Vat-u.
                        A wydział komunikacji, co oczywiste, oczekuje na komplet dokumentów i tam nie ma zbyt wielu problemów. Mnie zablokowała jednak właśnie kwestia akcyzy...
                        *****************************

                        Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

                        *****************************

                        Comment

                        • kiszot
                          Senior
                          • 08-2001
                          • 8081

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iommi Wyświetlenie odpowiedzi
                          A dostałeś od ręki potwierdzenie zapłaty akcyzy? Jeśli tak, to rzeczywiście można zrobić to w 1 dzień. Ja w Gliwicach czekałem na ten świstek 6 czy 7 dni, a bez tego skarbowy w Rybniku nie chciał ruszyć sprawy Vat-u.
                          A wydział komunikacji, co oczywiste, oczekuje na komplet dokumentów i tam nie ma zbyt wielu problemów. Mnie zablokowała jednak właśnie kwestia akcyzy...
                          Akcyzę zapłaciłem tego samego dnia zanim złożyłem papiery w UC.Bez potwierdzenia zapłaty akcyzy UC nie przyjmie ci dokumentów.Wcześniej porobiłem sobie ksera wszystkich składanych papierów i z takim skserowanym potwierdzeniem opłat akcyzy poszedłem do US.Chyba,że było na odwrót.W US wzieli ode mnie ksero a oryginał miałem dla siebie,już nie pamiętam.Tego samego dnia zapłaciłem Vat i opłatę ekologiczną w UM i w piątek tylko odebrałem papiery z UC,US i złożyłem papiery w wydziale komunikacji gdzie po chyba 30 minutach dostałem tablice.
                          Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                          1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                          Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                          Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                          So von Natur, Natur in alter Weise,
                          Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                          Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                          Comment

                          • babalumek
                            Senior
                            • 02-2004
                            • 1207

                            Zajęły jednak te całe procedury 2-3 tyg, ale w tym jeszcze przeglądy, tłumaczenia dokumentów. Jako że auto jest na mnie i ojca (zniżki ubezpieczeniowe) to jeszcze musiałem łazić za notariuszami żeby specjalne pełnomocnictwa mi potwierdzili - tzn podpis, pieczątka i o 25 zł chudszy portfel za każde takie coś. Mogłem się za młodu więcej pouczyć Opłaty inne też wysokie, szczególnie genialny pomysł naszych władz jak wykiwać UE - podatek recyklingowy, ponad 500zł za nie wiadomo co. Rejestracja też mogłaby być tańsza - 250 zł.
                            Samo auto jak na razie ok. Przejechałem kilkaset km, w mieście wydaje mi się że pali znacznie więcej niż na trasie. Przejechałem 350 km trasę i wzięła mi między 15 a 20l coś koło 17-18l, natomiast w mieście bierze 6-7l. Silnik 1.2 8 zaworowy, inni mogliby marudzić, ale ja jestem zadowolony, jeżdżąc wcześniej Skodą 105 i Mercedesem 200D wydaje mi się całkiem elastyczny Oczywiście staram się go nie wysilać za bardzo i nie przekraczam raczej 120 km/h, co w Polskich warunkach i tak w zupełności wystarczy, bowiem jedzie się zazwyczaj albo w korku albo za tirami. Trochę tylko mi piszczy na zakrętach czasem gdy pokonuje je ze średnią prędkością (np na rondzie). Może ta delikatna konstrukcja zawieszenia tak ma a może coś tam wymaga wymiany.
                            MRKS Kuźnia Jawor

                            WTS Sparta Wrocław

                            Comment

                            • arcy
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 7538

                              Sprzedam Mercedesa - szczegóły na PW.

                              Jak sprzedam, chętnie kupię następnego.

                              Comment

                              • kiszot
                                Senior
                                • 08-2001
                                • 8081

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika babalumek Wyświetlenie odpowiedzi
                                Trochę tylko mi piszczy na zakrętach czasem gdy pokonuje je ze średnią prędkością (np na rondzie). Może ta delikatna konstrukcja zawieszenia tak ma a może coś tam wymaga wymiany.
                                Mam podobna sytuację w Hyundaiu.I obstawiam opony lub bardziej amortyzatory do wymiany ale z racji,że chcę się go pozbyć więc olewam to.
                                Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                                1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                                Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                                Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                                So von Natur, Natur in alter Weise,
                                Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                                Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎