Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

przy piwie o samochodach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Maidenowiec
    Senior
    • 07-2004
    • 2287

    Z tym przebiegiem to też różnie bywa. Ja jeżdżę 9-letnim autem z przebiegiem 127 tysięcy, więc generalnie mało. Adela z kolei w ciągu roku nabiła chyba ponad 30 tysięcy w swoim Landrynie.
    Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

    Thou shallt not spilleth thy beer!

    Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

    Comment

    • mr-perez
      † 1971-2008 Piwosz w Raju
      • 09-2005
      • 514

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika babalumek Wyświetlenie odpowiedzi
      Trochę tylko mi piszczy na zakrętach czasem gdy pokonuje je ze średnią prędkością (np na rondzie)
      Może masz źle ustawioną zbieżność. Nie "drze" Ci opon na krawędziach ?
      RTS WIDZEW
      www.kapsle.piwko.pl

      Comment

      • babalumek
        Senior
        • 02-2004
        • 1207

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mr-perez Wyświetlenie odpowiedzi
        Może masz źle ustawioną zbieżność. Nie "drze" Ci opon na krawędziach ?
        To jest jedna z możliwości, na razie wyraźnych oznak nie zaobserwowałem ale możliwe. Trzeba by to jeszcze specjalnie w warsztacie sprawdzić. Mogą też być zużyte łożyska, jak przejadę dłuższą trasę, trzeba będzie sprawdzić czy koła się nie grzeją.
        MRKS Kuźnia Jawor

        WTS Sparta Wrocław

        Comment

        • Wielki_B
          Senior
          • 02-2005
          • 1968

          Renault Espace lub inny

          Zastanawiam się nad kupnem samochodu, do którego bagażnika możnaby bez przeszkód wstawić inwalidzki wózek o napędzie elektrycznym. Takie wózki mają dość duże gabaryty i, w przeciwieństwie do wózków ręcznych, nie da się ich na szybko złożyc do mniejszych rozmiarów.
          Dobrym rozwiązaniem wydaje się Renault Espace - duże, wysokie i tylna klapa ścięta pod kątem prostym (to ważne, bo po wstawieniu wózka trzeba jeszcze klapę zamknąć).
          Przekopałem już trochę zasobów internetowych (Zafira, Scenic? - nie za małe, niskie z tyłu?), lecz nadal mam mętlik w głowie.
          Decyzję muszę podjąć do piątku 7 września.
          Może jacyś forumowi znawcy podpowiedzą mi, wśród jakich marek i modeli powinienem jeszcze poszukać.

          Comment

          • jacer
            Senior
            • 03-2006
            • 9875

            Scenic odpada, raczej tam wózka nie włożysz ajezeli juz to trzeba będzie dzwigac niezle.

            Ale raczej nie, napewno nie wejdzie, znajomy ma, płytki ten bagaznik.
            Milicki Browar Rynkowy
            Grupa STYRIAN

            (1+sqrt5)/2
            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
            No Hops, no Glory :)

            Comment

            • grzes_ch
              Senior
              • 10-2003
              • 612

              Dwa pytania - najważniejsze ile masz do wydania , a drugie ile osób ma się zmieścić w aucie.
              Jeżeli Scenic to Grand - dosyć sporo miejsca z tyłu ale wątpię czy bez złożenia siedzeń wózek się zmieści.

              Comment

              • Bekiesz
                Senior
                • 09-2005
                • 140

                Chrysler Grand Voyager-znajomy miał ten sam problem i kupił taki wózek.Za rocznik 1996 z silnikiem 2.5 td zapłacił ok. 22 tysięcy,niestety nie wiem,jaki przebieg.Wózek elektryczny mieści się bez problemu,a na dodatek po wyjęciu z drugiego rzędu siedzeń,środkowego fotela-pozostałe można przesuwać do środka i obracać do tyłu.Może to jakaś ekstra wersja?Największy mankament,jaki zauważyłem,to gabaryty-zaparkować czasami jest dość trudno.
                Jutro to dzisiaj,tylko jutro.

                Comment

                • Maidenowiec
                  Senior
                  • 07-2004
                  • 2287

                  Hyundai Santamo/Mitsubishi SpaceWagon. Co do Hyundai'a to chyba tylko był w wersji 5 drzwiowej, natomiast SpaceWagon miał też drzwi odsuwane do tyłu i ta wersja jest krótsza, więc Ci się nie nada. Wózek raczej powinien się zmieścić. Silnik tylko 2.0, bo to jednak kobyła jest.
                  Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                  Thou shallt not spilleth thy beer!

                  Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                  Comment

                  • iommi
                    Senior
                    • 07-2003
                    • 1522

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B Wyświetlenie odpowiedzi
                    Zastanawiam się nad kupnem samochodu, do którego bagażnika możnaby bez przeszkód wstawić inwalidzki wózek o napędzie elektrycznym.
                    Duży wybór amerykańców (m.in. Grand Voyagerów w różnych opcjach) masz w autokomisie w Rybniku pomiędzy Wielopolem i Golejowem. Jadąc od strony Rybnika ulicą Gliwicką już za Wielopolem, po lewej stronie tuż za stacją Orlenu.
                    Oni specjalizują się w amerykańskich vanach.
                    Last edited by iommi; 05-09-2007, 09:12.
                    *****************************

                    Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

                    *****************************

                    Comment

                    • Wielki_B
                      Senior
                      • 02-2005
                      • 1968

                      Myślę, że auto nie powinno być droższe od 80 tys. zł i nie starsze niż rocznik 2004.

                      Zaraz sobie poprzeglądam rzucone propozycje.

                      Comment

                      • kiszot
                        Senior
                        • 08-2001
                        • 8081

                        Polecam Opel Sintra.Przy 5 fotelach jest sporo miejsca w bagażniku a i silniki mają dosyć żwawe.
                        Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                        1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                        Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                        Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                        So von Natur, Natur in alter Weise,
                        Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                        Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                        Comment

                        • kiszot
                          Senior
                          • 08-2001
                          • 8081

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
                          Mam podobna sytuację w Hyundaiu.I obstawiam opony lub bardziej amortyzatory do wymiany ale z racji,że chcę się go pozbyć więc olewam to.
                          Okazało się,że było mało powietrza w jednym kole.
                          Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                          1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                          Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                          Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                          So von Natur, Natur in alter Weise,
                          Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                          Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                          Comment

                          • Stasiek
                            Senior
                            • 02-2007
                            • 608

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B Wyświetlenie odpowiedzi
                            Zastanawiam się nad kupnem samochodu, do którego bagażnika możnaby bez przeszkód wstawić inwalidzki wózek o napędzie elektrycznym.
                            [...]
                            Przekopałem już trochę zasobów internetowych (Zafira, Scenic? - nie za małe, niskie z tyłu?), lecz nadal mam mętlik w głowie.
                            Ja polecam Zafirę. Nie wiem jak wysoki jest Twój wózek, ale dziecinny wózek (nie spacerówka, tylko głęboki) zmieścił mi się bez składania. Zafira "A" - rocznik 2003.
                            Niestety nie mogę powiedzieć, żeby była niska z tyłu.

                            Comment

                            • Wielki_B
                              Senior
                              • 02-2005
                              • 1968

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzes_ch Wyświetlenie odpowiedzi
                              Dwa pytania - (...), a drugie ile osób ma się zmieścić w aucie.
                              4-5 osób.

                              Comment

                              • grzes_ch
                                Senior
                                • 10-2003
                                • 612

                                Na twoim miejscu wybrałbym raczej z samochodów typu Opel Vivaro lub Renault Trafic - oczywiście w wersji osobowej.
                                Dodatkowo pokusiłbym się o przystosowanie ich do przewozu niepełnosprawnych bez wysiadania z wózka. ( może uda ci się uzyskać na to jakąś dotację - sprawdź - bo w Bytomiu jest to możliwe )
                                Opel jest trochę droższy od Renault - z Trafickiem zmieścisz się do 80 tys - a są to tak naprawdę dwa bliźniacze samochody.
                                ( aha oba jako nowe z gwarancją )
                                Last edited by grzes_ch; 05-09-2007, 12:32.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎