Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

przy piwie o samochodach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • arcy
    Senior
    • 07-2002
    • 7538

    Wielki, zastanów się jednak nad Passatem. Z silnikiem 1,9 tdi.

    Comment

    • Wielki_B
      Senior
      • 02-2005
      • 1968

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy Wyświetlenie odpowiedzi
      Wielki, zastanów się jednak nad Passatem. Z silnikiem 1,9 tdi.
      A myślisz, że to auto nie kręci mnie najbardziej ze wszystkich? Chodzi o "dudki", które potrzebuję na jeszcze parę innych rzeczy, a nie chciałbym się zadłużać.

      Comment

      • Stasiek
        Senior
        • 02-2007
        • 608

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B Wyświetlenie odpowiedzi
        Wizualnie; małe vany, jak choćby Zafira, wydają się wielkie. To chyba wynika z ogólnego wrażenia, jakie robi "duża bryła", powodowana wysokością auta. Jednak wewnątrz jest mniej miejsca niż w autach klasy Vectry.
        Nie wytrzymałem i ściągnałem ze strony Opla specyfikację Zafiry i Vectry i nie mogę się zgodzić w kilku punktach.
        O bagażniku już nie wspominając.
        Bagażnik (bez składania foteli) w Vectrze: 530, w Zafirze 645.
        Vectra jest bodajże o pół metra dłuższa od Zafiry czy Corolli.
        Eee tam... od Zafiry "jedyne" 37 cm. Z czego, ze 20cm to sam przód który w Zafirze jest ostro ścięty.

        I jeszcze jedno wyczytałem w specyfikacji Vectry:
        wysokość otworu bagażnika: 60,8cm - to o prawie 15cm mniej niż dałeś w założeniach.

        Wiesz... ja tam to Zafiry nie będę namawiał (choć sam jeżdżę nią już 2 rok) i różne rzeczy mogę o niej powiedzieć, ale na pewno nie jest ona mniejsza od Vectry.

        PS. Z tego co widzę w prospekcie, Zafira nie ma opcji z automatyczną skrzynią biegów. Trochę to dziwne. Zakładam więc, że czegoś nie dojrzałem.
        W tej samej specyfikacji co link dałem powyżej widzę, że jest diesel 1,9 z automatyczną skrzynią biegów.

        Comment

        • arcy
          Senior
          • 07-2002
          • 7538

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B Wyświetlenie odpowiedzi
          A myślisz, że to auto nie kręci mnie najbardziej ze wszystkich? Chodzi o "dudki", które potrzebuję na jeszcze parę innych rzeczy, a nie chciałbym się zadłużać.
          Pamiętaj o późniejszych kosztach eksploatacji. Przy "francuzie" będzie drożej.

          Comment

          • Wielki_B
            Senior
            • 02-2005
            • 1968

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Stasiek69 Wyświetlenie odpowiedzi
            I jeszcze jedno wyczytałem w specyfikacji Vectry:
            wysokość otworu bagażnika: 60,8cm - to o prawie 15cm mniej niż dałeś w założeniach.
            Te 60 cm, to prawdopodobnie wysokość od poziomu ulicy do dolnej krawędzi bagażnika.
            Jeśli chodzi o pozostałe wymiary, bo np. głębokość bagażnika może być podobna do Vectry, to zawsze - jesli będą chciały dorównać Vectrze - gdzieś trzeba będzie "oszukać". Pewnie w kabinie. No i wtedy brak tych 37 cm na całej długosci auta daje się jednak odczuć. Bo to (wbrew pozorom) bardzo dużo.

            Większa pojemność bagażnika Zafiry wynika z jego większej wysokości. Nie mierzyłem prześwitu Zafiry, ale u Vectry jest to 90 cm, co mi absolutnie wystarcza.
            Nie neguję Zafiry, jako rodzinnego vana. Jednak Vectra kombi wydaje mi się lepszym rozwiązaniem z mojego punktu widzenia. Aczkolwiek i tak jest z pewnością gorsza od Passata. A jeśli chodzi o Peugeota 407 SW, to sam nie wiem, bo dopiero jutro zasiądę za jego kierownicą (do teraz bazuję na zapewnieniach kolegów od piwa)

            Arcy, w czym ta drożyzna "francuzów" się przejawia?

            Comment

            • arcy
              Senior
              • 07-2002
              • 7538

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B Wyświetlenie odpowiedzi
              Arcy, w czym ta drożyzna "francuzów" się przejawia?
              Wyższe koszty części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych. Weź też pod uwagę szybszą utratę wartości francuskich aut. W tej chwili 5-letni Citroen C5 kosztuje tyle, ile 7-8-letni passat.

              Comment

              • Wielki_B
                Senior
                • 02-2005
                • 1968

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B Wyświetlenie odpowiedzi
                A jeśli chodzi o Peugeota 407 SW, to sam nie wiem, bo dopiero jutro zasiądę za jego kierownicą (do teraz bazuję na zapewnieniach kolegów od piwa)
                No i dzisiaj sobie to cacko obejrzałem. Pisze "cacko", bo to piękne auto. Nowoczesna linia nadwozia, z drapieżnym wlotem powietrza pod maską. Wnętrze równie piękne. Jednak wymiary bagażnika chyba wyeliminują to auto. Wieelka szkoda, ale jeszcze raz przemyśle, jak zmieścić w nim wózek.

                Jutro sprawdzę jeszcze kwestie ubezpieczenia AC. Zwrócono mi bowiem uwagę na ten niuans. Mam sobie porównać AC dla Vectry, Peugeota i Passata. Niby jednorazowe AC to nie problem, ale PFRON wymaga takiego ubezpieczenia przez 5 lat! - Pomysł to nie mniej chory od dolegliwości beneficjentów, którzy o pefronowską dopłatę się ubiegają...

                Comment

                • mr-perez
                  † 1971-2008 Piwosz w Raju
                  • 09-2005
                  • 514

                  Co prawda małżonka miała dostać Alfę, ale na razie będzie musiała zadowolić się Peugeotem. Mam nadzieję, że ujarzmi bez szwanku na zdrowiu i lakierze te 109 KM . Tapicerka przeważyła, we wtorek go odbieram .
                  Attached Files
                  RTS WIDZEW
                  www.kapsle.piwko.pl

                  Comment

                  • mr-perez
                    † 1971-2008 Piwosz w Raju
                    • 09-2005
                    • 514

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Stranger Wyświetlenie odpowiedzi
                    Fajna bryka. Można wiedzieć ile kosztowała i jaki rocznik?
                    Pewnie, ze można .
                    RTS WIDZEW
                    www.kapsle.piwko.pl

                    Comment

                    • Maidenowiec
                      Senior
                      • 07-2004
                      • 2287

                      Goła baba na klapie w standardzie ?
                      Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                      Thou shallt not spilleth thy beer!

                      Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                      Comment

                      • mr-perez
                        † 1971-2008 Piwosz w Raju
                        • 09-2005
                        • 514

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
                        Goła baba na klapie w standardzie ?

                        Też własnie już myślałem co z tym zrobić, pewnie będzie chciała zdrapać. Ale kobitka tym jeździła i jej nie przeszkadzało .
                        RTS WIDZEW
                        www.kapsle.piwko.pl

                        Comment

                        • arcy
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 7538

                          Dlaczego kupujesz uszkodzone auto? Nie dość, że dach odpada, to jeszcze 2 drzwi brakuje.

                          Comment

                          • Maidenowiec
                            Senior
                            • 07-2004
                            • 2287

                            Goła baba to +5KM do mocy, więc zostaw
                            Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                            Thou shallt not spilleth thy beer!

                            Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                            Comment

                            • mr-perez
                              † 1971-2008 Piwosz w Raju
                              • 09-2005
                              • 514

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
                              Goła baba to +5KM do mocy, więc zostaw
                              Pytałem kobity mojej. Powiedziała: "A niech se bedzie" . Cieszy się dziewuszyna, nawet jej goła baba nie przeszkadza.
                              Last edited by mr-perez; 22-09-2007, 13:38.
                              RTS WIDZEW
                              www.kapsle.piwko.pl

                              Comment

                              • babalumek
                                Senior
                                • 02-2004
                                • 1207

                                Fajna zabawka, kobieta pewnie w 7 niebie
                                A propos Peugeota. Byłem niedawno na przeglądzie gwarancyjnym firmową 206. Wymienili kilka filtrów, olej itp, żadnych usterek czy zużycia części mechanicznych. Koszt - prawie 1000 zł !!!! Nawet porządnie go nie umyli. Dzisiaj słyszałem poza tym w radiu że w Polsce są jedne z najdroższych nowych aut w Europie. I weź tu człowieku zbieraj na nowy samochód i słuchaj ciągle narzekań branży samochodowej jak to Polacy mało kupują nowych, tylko by ściągali używane z zachodu. Choć ostatnio i dealerom na fali wzrostu gospodarczego pewnie się poprawiło.
                                MRKS Kuźnia Jawor

                                WTS Sparta Wrocław

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎