Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

przy piwie o samochodach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • arcy
    Senior
    • 07-2002
    • 7538

    Kia Magentis 2.0 CRDI, rocznik 2009.

    Comment

    • kony
      breweriarz
      • 08-2005
      • 1701

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pieczarek Wyświetlenie odpowiedzi

      Jaka jest praktyka w Waszych miastach? Jak na takie parkowanie reaguje policja?
      Pamiętam, że kilka(naście?) lat temu były tabliczki "dotyczy również chodnika" - czyli jak był sam zakaz można było stać na chodniku a potem zmienili przepisy że automatycznie zakaz dotyczy też chodnika i ewentualnie tabliczka "nie dotyczy chodnika/pobocza" znosi ten zakaz.
      Co do praktyk w naszych miastach - Poznań - okolice Galerii Malta, mieszkam niedaleko i często przejeżdżam bezpośrednio przy budynku wzdłuż którego biegnie chodnik. Zawsze chodnik jest zastawiony samochodami na całej szerokości wzdłuż jezdni - nie ma szans żeby ktoś przeszedł tym chodnikiem. Czasami żałuję, że nie mam potrzeby chodzić tamtędy piechotą bo bym się przeszedł po samochodach
      Najgorsze jest to, że w tym centrum handlowym jest jakieś 2 miliardy miejsc parkingowych, za darmo, tylko każdy kmiot musi zaparkować pod samymi drzwiami choćby to był chodnik, trawnik że o kopercie dla niepełnosprawnych nie wspomnę.
      No i oczywiście zauważyłem, że im droższy samochód tym bardziej buracko zaparkowany, zazwyczaj.

      Comment

      • zgoda
        Senior
        • 05-2005
        • 3516

        Becik - dla mnie każde Volvo to bomba.

        Ja mam Volvo V40 2.0T z końca 2002, więc już model 2003: trójkątna kiera, grill kratka, 4 zegary na desce. Wersja schizofreniczna - przód na wypasie, a z tyłu szyby na korbę i brak podłokietnika.

        Samochód do którego nie jest potrzebna instrukcja obsługi, ergonomia na najwyższym poziomie. Rozpieszcza mnie już tak od ponad pół roku, skutecznie przy tym drenując kieszeń, ale co tam, jeździ bosko, nazywamy go "bananowozem".

        Na szafie ma 205 tys. km i będzie tak jeździł, póki się nie rozpadnie, mam nadzieję że wytrzyma zanim stać mnie będzie na V60. Patrząc na ceny nowego S60, to pewnie będzie ok. 450 tys. km. Dopóki jeździłem Fordem to wychodziło mi 22 tys. km rocznie, z wyliczenia wychodzi mi, że V40 będę robił pod 35 tys. - do garażu po drugiej stronie ulicy odprowadzam auto przez Wyszków (+80km).

        Zdjęcie zrobione podczas podróży na tegoroczny zlot forum v40.pl
        Attached Files
        Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

        Comment

        • Latarnik
          Premium Lamplighter
          • 06-2004
          • 4999

          Przejechałem się dziś autem mojej żony (Nissan Sentra), zawiozłem go na wymianę (darmową) oleju do serwisu.
          Jeeezu! Te jej 140 KM to ledwo jeździ tzn jeździ tylko trzeba go mocno kręcić.
          Z nieukrywaną radością wsiadłem po powrocie do swojego autka i zrobiłem rundkę po okolicy.
          5410 kapsli z wypitych piw
          874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
          "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
          https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
          Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
          https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

          Comment

          • żąleną
            Sojowe Oddziały Bojowe
            • 01-2002
            • 13239

            Ze złotym łańcuchem na szyi i muzą na cały regulator?

            Comment

            • iron
              Senior
              • 08-2002
              • 6703

              To pomyliłeś z nami
              Last edited by iron; 23-07-2010, 13:06.
              bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
              Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
              Rock, Honor, Ojczyzna

              Comment

              • żąleną
                Sojowe Oddziały Bojowe
                • 01-2002
                • 13239

                A co, tego teraz słuchacie?

                W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.


                Comment

                • iron
                  Senior
                  • 08-2002
                  • 6703

                  Niezły bit
                  bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                  Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                  Rock, Honor, Ojczyzna

                  Comment

                  • snorre
                    Senior
                    • 02-2006
                    • 655

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pieczarek Wyświetlenie odpowiedzi
                    Jaka jest praktyka w Waszych miastach? Jak na takie parkowanie reaguje policja?
                    Wiem jak ja reaguję Dla pieszego z wózkiem dziecięcym (a tak ostatnio wędruję sporo po Poznaniu) to trudna sytuacja - nie ma jak przejechac chodnikiem, trzeba wjechac na ulicę! Zgodzę się, że im droższy samochód tym bardziej chamsko zaparkowany - tu celują wieśniacy spod Poznania z rejestracjami PZ w terenówkach
                    Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

                    Comment

                    • supersklep
                      PiwBiz
                      • 01-2005
                      • 982

                      Mazda MPV

                      Zanim pojadę do ASO gdzie jak wiadomo ceny straszą klientów Mazd(i nie tylko) po gwarancji ,to chcę się spytać na forum.Moja MPV 2,0 diesel 136KM z 2004 na zimnym silniku klekocze zaworami za każdym razem przy ruszaniu i czuć że bez turbiny nie ma siły a przy tym sporo pali .Do tej pory miałem Golfa 3 z silnikiem 1,9TD , gdzie nie było problemu z regulacjami pompy czy zapłonu ,bo tam brak kompa i całej tej elektroniki


                      Comment

                      • iron
                        Senior
                        • 08-2002
                        • 6703

                        Nie wiem jak dziś, ale jeszcze parę lat temu diesle nie były mocną stroną Mazdy...
                        bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                        Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                        Rock, Honor, Ojczyzna

                        Comment

                        • darko
                          Senior
                          • 06-2003
                          • 2078

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika supersklep Wyświetlenie odpowiedzi
                          Zanim pojadę do ASO gdzie jak wiadomo ceny straszą klientów Mazd(i nie tylko) po gwarancji ,to chcę się spytać na forum.Moja MPV 2,0 diesel 136KM z 2004 na zimnym silniku klekocze zaworami za każdym razem przy ruszaniu i czuć że bez turbiny nie ma siły a przy tym sporo pali .Do tej pory miałem Golfa 3 z silnikiem 1,9TD , gdzie nie było problemu z regulacjami pompy czy zapłonu ,bo tam brak kompa i całej tej elektroniki
                          Poszukaj na forum.mazdaspeed.pl. Tam jest pełno specjalistów i polecanych warsztatów, także w Lublinie.
                          Mam "6" z takim samym silnikiem. Kluczowa kwestia to rzeczywisty przebieg samochodu.

                          Comment

                          • natalka
                            Senior
                            • 07-2010
                            • 128

                            widze że temat umarł 100 lat przed dinozaurami a byl popularny dosc wiec odkopie...
                            ja jezdze peugeotem 106 mk1, gdyby ktos potrzebowal jakiejs porady lub pomocy słuze swoja osoba o ile bede w stanie, jesli niesluze odpowiednimi kontaktami
                            moj brat jest wlascicielem warsztatu w katowicach- jakby ktos potrzebowal prosze sie zgłosic.
                            a tak ogolnie to kocham stare samochody. w szczegolnosci maluszki ktore darzeogromnym sentymentem
                            Doba ma 24 godziny,skrzynka 24 piwa...przypadek?

                            Comment

                            • ploomy
                              Junior
                              • 08-2010
                              • 13

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika natalka Wyświetlenie odpowiedzi
                              a tak ogolnie to kocham stare samochody. w szczegolnosci maluszki ktore darzeogromnym sentymentem
                              Eee, maluszki jeszcze nie są tak stare, ale fakt że jest ich już coraz mniej na rynku i dobrą inwestycją byłoby zakupienie jakiegoś egzemplarza w dobrym stanie, najlepiej z początków produkcji. Pomyśleć, że jeszcze 15 latek temu byłem (właściwie to rodzice ) w posiadaniu 600 rocznik '78. Fajny był i solidny, bo jeszcze w większości na włoskich podzespołach. Ale niestety rdza go podziurawiła jak szwajcarski ser i poszedł do automobilowego nieba.
                              Ostatnio widziałem na otomoto Syrenkę 104 z 69 roczku. Oczy mi się na chwilę zaświeciły ale zaraz zgasły po tym, jak zobaczyłem okrągłą sumkę 30 tysiaków w rubryce cena. Prawie jak Merc - ale prawie robi jednak różnicę

                              Comment

                              • natalka
                                Senior
                                • 07-2010
                                • 128

                                ja osobiscie znam kilka maluszków na żółtych tablicach
                                Doba ma 24 godziny,skrzynka 24 piwa...przypadek?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎