Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

przy piwie o samochodach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pankracy
    Senior
    • 10-2007
    • 2770

    Są jeszcze bardziej dziwne jednoślady na tym świecie, które się nawet "fizjologom nie śniły". Zachowana w nich została ta charakterystyczna dla motocykli cecha wychylania na zakrętach.
    Przykładowo w Czechosłowacji konstruktor Jan Anderle wymyślił przed laty tzw. monotracera. Były one produkowane przez firmę Bohemia Mobil w Brnie (nawet wyścigi na nich Czesi urządzali), a obecnie przez spółkę Peraves w Winterthur.


    Schweizer Qualität in Sachen Webhosting! Günstiges und professionelles Hosting für Linux Hosting und Windows Webhosting. Hostfactory.ch, Ihr Webhosting Provider
    Last edited by Pankracy; 13-10-2012, 09:45.

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      Jak się jeździ to się czasami przekracza przepisy.

      Mam pytanie czy pismo ze straży miejskiej ze zdjęciem tyłu pojazdu (bez wizerunku kierowcy) i informacją o przekroczeniu prędkości (brak załączonej homologacji i dopuszczeń radaru) oraz żądaniem ujawnienia sprawcy mogę potraktować niszczarką?
      Nie chcę bruździć kierowcy jeśli nie muszę ale jednocześnie grzywny za nie ujawnienie też nie zamierzam prowokować.

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        Kwestia karania kierowcy za "nie wskazanie" sprawcy trafiła właśnie do Trybunału Konstytucyjnego. Poszukaj artykułów w Internecie.

        A pytanie ze wszystkimi szczegółami i najlepiej zdjęciem zadaj tu: http://forumprawne.org/prawo-wykrocz...ry-c-d-13.html Trzeba się zarejestrować.

        Comment

        • bayern71
          Senior
          • 06-2006
          • 1004

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
          Jak się jeździ to się czasami przekracza przepisy.

          Mam pytanie czy pismo ze straży miejskiej ze zdjęciem tyłu pojazdu (bez wizerunku kierowcy) i informacją o przekroczeniu prędkości (brak załączonej homologacji i dopuszczeń radaru) oraz żądaniem ujawnienia sprawcy mogę potraktować niszczarką?
          Nie chcę bruździć kierowcy jeśli nie muszę ale jednocześnie grzywny za nie ujawnienie też nie zamierzam prowokować.
          Niszczarki bym nie używał bo się może przydać (pismo). Ja się tłumaczę zawsze (wypełniam tą część gdzie się nie wskazuje kierowcy), ze samochód nie ma przydzielonego właściciela (znajduje się w dyspozycji np. działu handlowego). Płaci się wtedy mandat +100 zł (bez punktów). Kwotą mandatu (+innymi kosztami) obciążam kierowcę (na liście płac). Żaden nie protestował.
          Last edited by bayern71; 11-03-2013, 14:28.

          Comment

          • leona
            PremiumUżytkownik
            • 07-2009
            • 5853

            A sprawa braku dołączonej homologacji? Dotąd jeśli docierały mandaty lub wnioski to poparte dokumentacją aparatury pomiarowej. Teraz tego nie załączono (choć z tej sm pismo mamy pierwszy raz) i dla zasady bym się tego czepił, tylko nie wiem czy nie zmieniły się przepisy?

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9735

              Ćwiczyłem to jakiś czas temu. Gamonie przysyłają kwit, żeby wskazać. A ja dzwonię i mówię, że nie pamiętam .
              A oni, żeby napisać, że nie pamiętam, to mi wtedy dadzą mandat bez punktów tyle, że o 100 peelenów wyższy...
              Tak czy siak wycenili mi punkt na 50 zł, uznałem więc, że warto .
              Szkolenie redukujące liczbę punktów o sześć trwa sześć godzin lekcyjnych (dojazdu na mega-zadupie nie liczę) i kosztuje 350 zł.

              Comment

              • bayern71
                Senior
                • 06-2006
                • 1004

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                A sprawa braku dołączonej homologacji? Dotąd jeśli docierały mandaty lub wnioski to poparte dokumentacją aparatury pomiarowej. Teraz tego nie załączono (choć z tej sm pismo mamy pierwszy raz) i dla zasady bym się tego czepił, tylko nie wiem czy nie zmieniły się przepisy?
                Mnie się wydaje, że szkoda czasu na przepychanki. pewnie nie podpięli przez pomyłkę i po interwencji doślą. Tak czy inaczej zapłacisz.

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9735

                  Leona, mnie także nie dołączyli homologacji, ale w piśmie napisali, że świadectwo homologacji ma numer taki-a-taki.
                  Tak, jak pisał bayern71, stówka więcej jest wprawdzie bolesna, ale (z mojego punktu widzenia) mniej bolesna, niż punkty...
                  Z Trybunałem to jest tak, że dopatrzono się (poniekąd słusznie), że obywatel nie powinien wskazywać tym gamoniom, kto prowadził samochód, to oni są od tego, aby wskazać sprawcę wykroczenia.
                  A strażakom miejskim (i gminnym) tak czy siusiak - na pohybel

                  Comment

                  • kiszot
                    Senior
                    • 08-2001
                    • 8081

                    Kurde jakos nie było okazji a już pół roku minęło jak zamieniłem Opla na autko a raczej auto z Ingolstadt.Musze się przyznać,że jazda jest przyjemnością.Powiem tylko tyle,ponad 300 kucyków w stajni.
                    Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                    1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                    Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                    Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                    So von Natur, Natur in alter Weise,
                    Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                    Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                    Comment

                    • mark33
                      Idę po piwo do piwnicy.
                      • 04-2005
                      • 3283

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
                      Kurde jakos nie było okazji a już pół roku minęło jak zamieniłem Opla na autko a raczej auto z Ingolstadt.Musze się przyznać,że jazda jest przyjemnością.Powiem tylko tyle,ponad 300 kucyków w stajni.
                      Jerunie kiszot żebyś ino nie nawywijoł bede ci godoł kubica

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9735

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
                        Kurde jakos nie było okazji a już pół roku minęło jak zamieniłem Opla na autko a raczej auto z Ingolstadt.Musze się przyznać,że jazda jest przyjemnością.Powiem tylko tyle,ponad 300 kucyków w stajni.
                        Oj, nie pitol, już na zlocie Ci klata rosła, jak dyskutowaliśmy o przewagach wolnossących ósemek nad uturbionymi szóstkami... (albo odwrotnie) .
                        Żeby nie było - od dwóch tygodni też przekroczyłem granicę 300 "kucyków" - ale zawsze z "łosiem" , no i na tzw. trasach szybkiego ruchu jest czad .

                        Comment

                        • żąleną
                          Sojowe Oddziały Bojowe
                          • 01-2002
                          • 13239

                          T6 w nowej budzie?

                          Comment

                          • Pancernik
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 9735

                            Oui .

                            Comment

                            • żąleną
                              Sojowe Oddziały Bojowe
                              • 01-2002
                              • 13239

                              Fajnie, fajnie. Taki na zydlu, jak poprzedni? Szkoda tylko, że z tymi mocniejszymi silnikami z automatu jest automat.

                              Comment

                              • emes
                                Nadszyszkownik Chmielowy
                                • 08-2003
                                • 4275

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                                ..Szkoda tylko, że z tymi mocniejszymi silnikami z automatu jest automat.
                                Przymierzasz się do auta z takim silnikiem, że to cię martwi ?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎