Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Butelki PET - ciekawa możliwość, czy obciach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • solfernus
    Senior
    • 08-2004
    • 1025

    #46
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron
    Wyszło na to, że jesteśmy grupą trzymającą władzę ...tylko pytanie za co ją trzymamy
    Jeśli Grupa trzymająca władzę wyśle Irona z łapówką to ja chętnie ją przyjmę.
    I nie będę nagrywał rozmowy, tylko i wyłącznie dlatego, że nie mam naczym
    Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

    Comment

    • iron
      Senior
      • 08-2002
      • 6703

      #47
      Jako, że ja zdaje się jestem w grupie trzymającej władzę za atrybuty wielkanocne to nie będę robił za posłańca.
      Jak uczy doświadczenie, jako posłańca wysyła się jakiegoś leszcza, który potem idzie kiblować do kryminału, a to mi się nie uśmiecha
      bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
      Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
      Rock, Honor, Ojczyzna

      Comment

      • Shlangbaum
        Senior
        • 03-2005
        • 5828

        #48
        Wracając do głównego tematu. Wypiłem ostatnio kilka piw z PET'ow tych gorszych i lepszych i muszę przyznać, że:
        -Są wygodne
        -Można znaleźć dobre piwo w takim opakowaniu (Lodwar na przykład)
        -Jak się kupuje je w hipermarkecie a nie w sklepiku osiedlowym u znajomej babinbki to żadnego obciachu nie ma

        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19167

          #49
          we wczorajszym "Metrze" piszą o butelkach PET i ich szkodliwości (ze wzgledu na zawartość antymonu), więc ja bym się tak nie ekscytował.

          Comment

          • Shlangbaum
            Senior
            • 03-2005
            • 5828

            #50
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
            we wczorajszym "Metrze" piszą o butelkach PET i ich szkodliwości (ze wzgledu na zawartość antymonu), więc ja bym się tak nie ekscytował.
            Nie wyrzucaj zatem tej gazety chętnie poczytam na co umrę

            Krakowski Konkurs Piw Domowych !

            Comment

            • Maremali
              Senior
              • 05-2002
              • 1953

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
              we wczorajszym "Metrze" piszą o butelkach PET i ich szkodliwości (ze wzgledu na zawartość antymonu), więc ja bym się tak nie ekscytował.
              oto i cały artykuł:
              "Trujące substancje - m.in. antymon stosowany do produkcji niektórych opakowań - przedostają się do wody, którą później pijemy - informuje "Journal of Environmental Monitoring"

              O tym, że antymon jest szkodliwy dla zdrowia, mówiło się do tej pory głównie w przypadku plastikowych grzechotek i gryzaków dla niemowlaków. - Zabawki nie powinny zawierać antymonu, bo dzieci wkładają je do ust. Substancja może przenikać do organizmu, a po dłuższym czasie może to skutkować schorzeniami wątroby, nerek, a nawet rakiem - przestrzegali naukowcy.

              Teraz temat antymonu wraca. Naukowcy z Uniwersytetu w Heidelbergu kierowani przez profesora Williama Shotyka przebadali za pomocą bardzo czułej aparatury wodę mineralną z plastikowych butelek. Okazało się, że gdy przechowywana jest dłużej można w niej znaleźć antymon. Według prof. Shotyka to niebezpieczne dla ludzi. Radzi więc używać butelek zrobionych z PP (ang. polypropylene), a nie z PET (polyethylene terephthalate). Dlaczego?

              Stwierdził, że woda mineralna przechowywana w butelkach PET zawiera 46 razy więcej antymonu. Co więcej, gdy badania powtórzono po trzech miesiącach przechowywania wody mineralnej, stężenie antymonu w wodzie z butelek PET wzrosło prawie dwukrotnie."
              http://maremali.web-album.org/

              Comment

              • zAjkA
                Senior
                • 12-2004
                • 1089

                #52
                Przyznam że jeszcze przed tym artykułem miałem wrażenie że PET-y są jakby radioaktywne. Szczególnie chciałbym nawiązać tu do petów z Jabłonowa. Kiedyś po jednym litrowym pilsie z wyżej wymienionego browaru strasznie pękał mi łeb. Z początku nie przypuszczałem że to od tego choć wiedziałem że nasze plastiki są kiepskiej jakości. Po drugim podejsciu dolegliwość ta powtórzyła się z jeszcze większym skutkiem. Od temtego razu jedynym piwem z PET do którego mam zaufanie jest Extra Mocne z Okuniewa. Nigdy nie zdażyło mi się abym po tym piwie miał podobne dolegliwości. Tym bardziej że zawsze praktycznie będąc w browarze trafiam na świeże dopiero rozlane smaczne piwo. Czy zaprosił bym dziewczynę na PET-a?? Nie wiem ale chyba raczej nie. Zaś ziomków zawsze ale tylko i wyłącznie na wyżej wspomniane Extra Mocne. Zresztą oni są również podobnego zdania jak i ja. Nawet jeden znajomy ułożył ironiczne zdanie na temat jabłonowskich petów
                Last edited by zAjkA; 10-02-2006, 11:44.
                Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                Comment

                • jerzy
                  piwoholik
                  • 10-2001
                  • 4705

                  #53
                  Naprawdę sądzisz że te Twoje bóle głowy po jabłonowskich piwach są spowodowane przez opakowanie? Ale może masz rację - przecież Jabłonowo jest znane z super piw...
                  browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                  Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                  Comment

                  • zAjkA
                    Senior
                    • 12-2004
                    • 1089

                    #54
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jerzy
                    Naprawdę sądzisz że te Twoje bóle głowy po jabłonowskich piwach są spowodowane przez opakowanie? Ale może masz rację - przecież Jabłonowo jest znane z super piw...
                    Słuszna uwaga. Ale sądzę że opakowanie w tym przypadku również miało znaczenie z tego względu że ich piwo jest tak kiepskie że na bank wchodzi w reakcję z PET-em co powduje powstanie niezłej mieszaniny radioaktywnej A to że piwa z Jabłonowa nie są specjalnie dobre poza Belfastem oczywiście myślałem że jest oczywiste
                    Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎